Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ez milyen memória? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Lobonc


Lobonc
tag

Na ezt az aida32 mondja a memoriamrol de ez most mien SPD az vami ocska márka vagy jo esetleg elmegy meg ezek az adatok rola mit is jelentenek marmint olvasgattam mar forumon roluk de akkor sem ertem oket :P meg errol spd rol nem talaltam keresovel (KB 2 percig probaltam)


SPD

256 MB PC2700 DDR SDRAM ]

Memória modul tulajdonságai:
Modul mérete 256 MB (1 rows, 4 banks)
Modul típusa Unbuffered
Memória típusa DDR SDRAM
Memória sebessége PC2700 (166 MHz)
Modul szélessége 64 bit
Modul feszültsége SSTL 2.5
Hiba felismerési módszer Nincs
Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh
Legmagasabb CAS késleltetés 2.5 (6.0 ns @ 166 MHz)

Thx

(#2) Lobonc


Lobonc
tag

Na senki ? SPD az mien?

(#3) Vitus válasza Lobonc (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Az egy noname memória ami ilyen funkcióval bír.:
SPD (Serial Presence Detect) is a new feature available on SDRAM DIMMs. This feature is an attempt to solve industry-wide compatibility problems by making it easier for the BIOS to properly configure the system to optimize SDRAM performance profiles. The SPD device is an 8-pin serial EEPROM chip that stores information on the DIMM modules' size, speed, voltage, drive strength, and number of row and column addresses. When the BIOS reads these parameters during the POST routine, it automatically adjusts values in the BIOS Chipset section for maximum reliability and performance.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#4) guess.who válasza Lobonc (#1) üzenetére


guess.who
senior tag

Szerintem félrenéztél valamit, az nem a márkája a memóriának, hanem a részletes(ebb) sebességadatai... A ''márkája'' a ''256 MB PC2700 DDR SDRAM'' sor lenne, azaz nem tudta a program felismerni a gyártót...

(#5) Rolesz válasza Lobonc (#2) üzenetére


Rolesz
tag

Hát fogalmam nincs mi az az SPD de az okosabbak majd kitalálják, de azt nem értem hogy pc2700-as a memória és 133mhz-et ír ki sebességnek?
pc2700-nak 333 mhz-nek kéne lennie :F

AMD1800+@2000, Abit nf7-s, Asus G4ti4200 128mb 8x, 512 333ddr, 30 gb Maxtor, Asus 52x, Spire falconrock II (terhelés alatt 42 c), LG Flatron 17'' 700p

(#6) Vitus válasza Lobonc (#2) üzenetére


Vitus
őstag

Az SPD az egy chip a memórián ami tárolja a memória optimális paramétereit (feszkó, freki) és a bios onnan olvassa ki ez nincs minden memórián de elvileg ezek a memóriák abszolút nem húzhatóak

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Serial Presence Device. Egy kis olvasható memóriát tartalmazó ic amiből ki tudja olvasni a bios a megfelelő cas időzítéseket, órajelet, stb.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#8) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Hopp, látom sokan megelőztek. Kellett nekem mást csinálni fórumozás közben!:)

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#9) hobizoli válasza Lobonc (#2) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az SPD az a SDRAM modul gyarilag beprogramozott idozitesit tartalmazo kis IC a modulon, ilyen regota van a DDR es az SDR modulokon egyarant. Azaz ez az SPD NEM egy RAM modul ''markaja''/tipusa, hanem tok mas.

:C



hobizoli

több drón kell ;P

(#10) Den válasza Vitus (#6) üzenetére


Den
veterán

de igen csak bios beállításoknál nem a ''by spd''-t kell megadni

www.simson4t.hu

(#11) Vitus válasza Lobonc (#2) üzenetére


Vitus
őstag

Azaz bocsánat nem kevésen van hanem mostmár majdnem mindegyiken de nem tüntetik fel külön.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#12) Vitus válasza Den (#10) üzenetére


Vitus
őstag

Igen igen :)

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#13) Vitus válasza Lobonc (#2) üzenetére


Vitus
őstag

Többekközt ebből az spd chipből olvassa ki az aida is az infókat és ott kellene lennie a márkának is az összes adattal együtt ha ott nincs márka akkor valószínű noname.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#14) Lobonc


Lobonc
tag

Na azert gondoltam hogy az vmi marka jeloles mert mas memomuduloknal SPD hejett az volt irogatva hogy Samsung meg hogy kingston ezert kerdeztem hogy mivel SPD-s nek ismerte fel az mit jelent!! Sztem ez nev es nem az amit ti irtok de lehet nagyon tevedek

(#15) hobizoli válasza Lobonc (#14) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Igen, nagyon is tevedsz ;):DD:C.


hobizoli

több drón kell ;P

(#16) Chapell válasza Rolesz (#5) üzenetére


Chapell
aktív tag

166-ot ír ki, legalábbis én az 1. hozzászólásban ezt látom :))

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Ez milyen memória? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.