Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ez már hír: ez a CD/DVD író, kiskomám! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Amiről szó van, természetesen:) egy Plextor. Ámuljatok, bámuljatok: [L]http://www.plextor.be/english/products/px708a.html[/L]

:C

A legjobb aláírás a héten

(#2) erdoke válasza erdoke (#1) üzenetére


erdoke
titán

Persze uez kapható USB 2.0 + FireWire külsőként is. Brutál.

A legjobb aláírás a héten

(#3) iguana válasza erdoke (#1) üzenetére


iguana
őstag

nah, ez igen! nagyon kellemes darab lehet.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#4) strike-force válasza erdoke (#1) üzenetére


strike-force
őstag

Ez iggen barátom, most már tudom, hogy a köv. fél évben mire fogok spórolni, bár nekem egy ''sima'' NEC v. SONY multi-drive is yo lenne. bigup.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#5) erdoke válasza strike-force (#4) üzenetére


erdoke
titán

Asszem, nálam is ez lesz a helyzet, az újévi áresés után bele kell férnie. :))

A legjobb aláírás a héten

(#6) Egon


Egon
nagyúr

Ha valaki kevésbé beszélni zagyva hutu vaker (gyk. angol), akkor irány a www. cdgrab.hu - a legfelső hír...:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) strike-force válasza erdoke (#1) üzenetére


strike-force
őstag

végülis csak annyi a szépséghibája a 8x-es dvd írásnak, hogy Z-CLV elven műxik, az meg (úgy tudom) kicsit gyengébb minőség a P-CAV/CLV -nél na meg lassabb is. Az első 32x-es meg 40x-es cd-írók írtak így. (pl: teac w540e)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#8) Egon válasza strike-force (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem teljesen pontos...:P
A P-CAV (illetve újabban a CAV!) írásmód valóban jobb minőséget nyújt a Z-CLV-nél. Viszont már a 20x-os íróktól fölfelé minden író így írt (a kettő közül valamelyik módszerrel), a kivétel a Yamaha volt (ott már a 16x-os író is P-CAV). A Yamaha kivételével szinte az összes cég a Z-CLV-t részesítette előnyben, egészen a 48-52x-es írásoig, ahol is bejött a CAV (nem P-CAV!) írás...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) erdoke válasza strike-force (#7) üzenetére


erdoke
titán

Igen, de csak a DVD+R 6 és 8x írásánál használja, az összes többinél CLV. Szerintem Plextor tudja, mit csinál, van ott egy csomó biztosító/javító fícsör, amiről azt se tudom, eszik v. isszák. Persze vannak hozzájuk linkek, de még nem volt időm és erőm végigrágni. A DVD GYIK-ban is biztosan benne vannak, dehát...:(

A legjobb aláírás a héten

(#10) Krix


Krix
őstag

Hát a plextor z-clv-s 40x-es meghajtója nem volt valami jó. Kíváncsi vagyok ez hogy sikerült.

If it is not broken then don't fix it!

(#11) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Vajon ezt az írót már a Plextor fogja készíteni?
A 4X-es Plextor DVD+R-t nem ők gyártják, ez meg is látszik hiszen egy advanced dae quality tesztet sem tud 100%-ra megcsinálni a drive. :))

(#12) erdoke válasza Flashcash (#11) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem igen, bár nem volt róla info. Miért, az NEC nem jó? :D

A legjobb aláírás a héten

(#13) strike-force válasza Egon (#8) üzenetére


strike-force
őstag

(csakhogy egy kicsit nekem is igazam legyen...) nem tudom, de pl az én 52x- es teac-om (w552e) 40x-esen és 48x-esen P-CAV és csak 52x-esen CAV.

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#14) strike-force válasza erdoke (#12) üzenetére


strike-force
őstag

de a NEC is jó meg amugy se ez lesz az elso eset amikor a Plextor a NEC-tol vesz ''belsot''. regebbi íroiknal is csinaltak mar ilyet (tipusszam most nem ugrik be)

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#15) BobMaster válasza erdoke (#1) üzenetére


BobMaster
senior tag

naaa, kijavítottam nagybetűsre ...

A tényleges szűk keresztmetszet a júzer.

(#16) erdoke válasza BobMaster (#15) üzenetére


erdoke
titán

ÁÁÁ. Örök hálám. :C

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Ez már hír: ez a CD/DVD író, kiskomám! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.