Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Aryon87


Aryon87
félisten

Tetszik. Sokkal letisztultabb és elegánsabbnak tűnik így. P50Pro hátlapja nem tetszett.
Ismerve a Huaweit, most is lesznek szép kis kamera fejlesztések, Mate50Pro is igencsak erős lett (kivéve a széleslátó, bár az sem vészes a GMS és 5G hiányát leszrom), nem véletlen lövik ki a Huawei másik lábát is..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#2) k-adi válasza Aryon87 (#1) üzenetére


k-adi
nagyúr

hiába jó a kamera, ha ide nem jön (kérdéses a global start) és 5G és Google-szolgáltatások nélkül főleg...

(#3) Doki42 válasza Aryon87 (#1) üzenetére


Doki42
őstag

Tényleg jól néz ki, de Google hiánya fájó….

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#4) DrDoktor válasza k-adi (#2) üzenetére


DrDoktor
tag

4gt se kapnak

a komcsi gyilkos rendszert kiszolgálók nemsokára :D

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#5) sfefe válasza DrDoktor (#4) üzenetére


sfefe
őstag

Azért nálad van baj....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#6) jeni válasza DrDoktor (#4) üzenetére


jeni
félisten

4G-t ettől már nem veszik el az amcsik. Bár tervezik,de tutira kacsa hír,amúgy se lenne sok értelme ha az 5G-t teret nyer majd mindenütt.
Lassan már a 6G-t hozzák be.

(#7) Aryon87 válasza sfefe (#5) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem kicsi... És csodálom hogy még nem tiltották eddig.

Doki, igen tudom hogy fájó a GMS hiánya, de ez sajnos már nem lesz jobb. De azért le a kalappal a kitartásuk előtt, hogy még az utolsó cérnaszálat is megfogták és még csinálják. Mate50Pro is qva jó telefon lett, a P60Pro se lesz csalódás a képességeket illetően. (figyelmen kívűl hagyva a többit)

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#8) Doki42 válasza Aryon87 (#7) üzenetére


Doki42
őstag

Igen így van. Szerintem a legjobb gyártó lenne még most is ha nincs amcsi…

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#9) #21221888


#21221888
törölt tag

Elég brutális ez a két óriási kameralencse, ennek hogyhogy nincs nagyobb hírértéke? ránézésre is 10szer nagyobb lehet ebben a szenzor mint más flagshipben, elég durva minőség javulás várható

(#10) Csendeske válasza sfefe (#5) üzenetére


Csendeske
aktív tag

+1

(#11) Aryon87 válasza Doki42 (#8) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem véletlen a jelenlegi helyzet. A többi csak humbug ürügy

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#12) jeni válasza Doki42 (#8) üzenetére


jeni
félisten

Play Áruház ide vagy oda ha elvették az amcsik a használati jogát ennek,akkor szerintem a Huawei Appgallery-re rá kellett volna feküdnie a gyártónak 200%-n! DE nem ezt tette, inkább tessék ,lássék alapon működik csak.
Mert ha az rendbe van téve és országonkénti megfeleléssel akkor senkit sem fogja érdekelni,hogy a Play áruház nem elérhető a Huawei mobilokon.
Persze vannak egyedi applikációk amelyek esetleg sosem kapnák meg a használati jogokat a Huawei,de ha többit feltették volna vagy nem veszik le listából akkor ma is vennék az emberek Huawei mobilokat.
A Huawei Appgallery-n többségében játékokat fejlesztenek,vagy olyan applikációkat amelyek az adott országokban nem használatosak.

(#13) Aryon87 válasza jeni (#12) üzenetére


Aryon87
félisten

AppGallery folymat fejlődik. Te kb 2 évvel ezelőtti szinten vagy leragadva. Azóta sokminden változott.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#14) jeni válasza Aryon87 (#13) üzenetére


jeni
félisten

Én nem leragadva vagyok 2 évvel azon a szinten,hanem elfelejtettem véglegesen azt a Huawei Appgallery használhatatlanságot!
Az a sok minden változott- az mutatja meg a Huawei eladásait Magyarországon és az EU-ban vagyis egyre kisebb volumenű az eladási mutatója a Huawei gyártó oldalról a mobil fronton.
Ez mindent elárul,hogy hol is van a Huawei manapság!
Már csak a Honorban bízhat vagy olyan Kínai gyártókban akik más névvel ,más logóval hozzák ki a korábban kiadott mobiljaikat.
Nem bántani akarom őket,de ha az lett volna a megoldás,hogy az adott Áruházukba ráfekszenek akkor lehet jobban állnának.
Semmit se ér a hardver ha szoftver oldalról nem tudnak felnőni hozzá!
Ezt sose felejtse el!
Sajnálatos,hogy a Huawei boltjukat sorra bezárják az EU-ban és más földrészeken is.

(#15) Aryon87 válasza jeni (#14) üzenetére


Aryon87
félisten

Én nem leragadva vagyok 2 évvel azon a szinten,hanem elfelejtettem véglegesen azt a Huawei Appgallery használhatatlanságot!
Pontosan ott ragadtál le, ahol elfelejtetted. És igen, 1.5-2 éve. Követem még a P40Pro topikot, jó ideje nem vagy ott szerencsére.
Amióta elfelejtetted, azóta sokat javult, fejlődött az appgallery.
Mindegy is, a lényeg, van egy jó telefonod (gondolom én) és azzal elégedett vagy.
Nekem is van egy jó és elégedett vagyok vele.
Ennyi.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#16) Doki42 válasza Aryon87 (#15) üzenetére


Doki42
őstag

Ámen :D

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#17) icp1970 válasza Doki42 (#3) üzenetére


icp1970
senior tag

:K

(#18) jeni válasza Aryon87 (#15) üzenetére


jeni
félisten

Az a gond abból indulsz ki ami a kezedben van vagyis a P40 Pro és csak ragaszkodsz ahhoz,hogy egy mobilnak jobban kell menni fotó üzemmódban mint egy más tényleges fényképezőgép funkciót ellátó masinának. Nálad ez az elsődleges funkció.
Az,hogy sokaknak nem megy az OTP direkt módban és több más is,ehhez folyton fel kell menni az adott weboldalra ,plusz megerősítő SMS-kel ! Ne is mond,hogy ez helyes és elfogadott belépési mód!


Az OTP weboldaláról most szedtem el. Látsz ott Huawei Appgallery jelzést?

Ezért továbbra is az igazság,hogy könnyebb lecserélni egy mobilt mint egy bankot!
Semmi más miatt nem cseréltem volna le a Huawei P40 Pro-t ha felhozott hibák nem állnának fenn továbbra is.

Az,hogy a Vodafone árulja a Huawei mobilokat még mindig és tudtommal még mindig nem lehet ahhoz Vodafone alkalmazást leszedni.
Az,hogy MVM Next még mindig nem jó a Huawei Appgallery-n.
Villanyóra fogyasztást meg másképp nem lehet megadni. Én meg nem veszek ki minden hónapban 1 nap szabadságot,hogy az irodájukba befáradva megadjam a fotón levő adatokat.
Az,hogy ebben viszont érintett vagy,hogy a Widex semelyik programja sem elérhető szintén azon az áruházban.
Kínában sincs Widex mint forgalmazó,képviselet,na ezt nem hiszem el!
Azért írtam,hogy csak bővül a tartalom haszontalan nem EU-s programokkal,de továbbra sem fejlődik a Huawei Appgallery!
A kettő nem ugyanaz!
Emiatt írtam tegnap,hogy egy mobilnak nem csak fotóznia kell ahogy te értelmezed elsődleges funkciónak hanem más feladatot is el kell látnia!
Még 1x leírom,hogy nem a készülékkel van a gondom,hanem a Huawei nagy ívben tojik az alkalmazások fejlesztésére is,siránkozik hogy az USA ellene dolgozik és őket ellehetetleníti. A Huawei cégnél még mindig csak azért marad fent a mobilrészlege mert a Kínai állam fenntartja.
Kínában sincs már a top 10-ben!
Majd ha vissza kerülnek a fontos általam használandó applikcációk akkor veszek ismét Huawei-t.
Inkább más típusokat vesznek az emberek akár a Honort kissé lebutítva,bevállalva.
Nálam nagyon szimpi volt a Huawei addig amíg tudtam más dolgokra is használni.
A páromnak továbbra is meg van a P20 és imádja. Nagyobb Huawei fan mint te vagy,de...
Belátta,hogy ha már nem gazdaságos megjavítani a Huawei mobilját akkor Samsungot kér tőlem.
Xiaomit is javasoltam,meg az Oppot ,illetve a Relame márkát,de azokról hallani sem akar.
Sony-t sem szeretne.

(#19) spect80 válasza Aryon87 (#13) üzenetére


spect80
senior tag

Annyit a mai napig nem fejlődött hogy egyenrangú telefont tudjon egy Huaweiből csinálni akármelyik googleös telóval. Amelyik app megy is, az sem küld értesítést, mert a google pusht hasznája, felhő szinkron, céges levelezés, lime, kismillió egyéb szolgáltatást használok, ami egyáltalán nem, vagy nem úgy működik ahogy kéne. És ezekre nincs HMS alternatíva sem.

(#20) Aryon87 válasza spect80 (#19) üzenetére


Aryon87
félisten

Akkor én nem használok elég appot, amikkel bajlódjak :)) Az OTP-t már rég elengedtem, nagyon ritkán használom csak, mi több, alig várom hogy megszabaduljak tőlük. Németországban az itteni banki app meg megy rajta.
Tény, nekem a fotóképesség az elsődleges, de emellett nem csak facebookozok rajta. Másak vagyunk, mindenkinek más a prioritás. :)
Akinek munkaeszköz a telefon, érthető hogy nem a Huawei való neki, főleg ismerve a körülményeit.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#21) Luck Dragon

Szerintem csúf az a kamerasziget ( persze tényleg ez lesz) . Ettől függetlenül kíváncsian várom az újdonságot .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#22) Doki42 válasza Luck Dragon (#21) üzenetére


Doki42
őstag

Meg változott az avatarod, vagy csak én nem figyeltem?.😁

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#23) spect80 válasza Aryon87 (#20) üzenetére


spect80
senior tag

Azért sajnálom, mert az is sokat elárul a mai telefonok képességeiről, hogy ha menne a céges levelezés a p40 prora is visszaállnék s22uról. Pedig az előbbi 3 éves.

(#24) Luck Dragon válasza Doki42 (#22) üzenetére

Pár hónapja , igen . :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#25) k-adi válasza jeni (#18) üzenetére


k-adi
nagyúr

"Még 1x leírom,hogy nem a készülékkel van a gondom,hanem a Huawei nagy ívben tojik az alkalmazások fejlesztésére is"

Nem kijelenthető teljesen, hogy tojik rá, mert próbálkoznak, vagy anno próbálkoztak (legalábbis korábban az appgalery elején) de sorozatosan falakba ütköztek. Erre jó példa pl az OTP is. Megmondta az OTP nekik hogy, jelentéktelenek vagytok, szóval fu*k off. Ugyanez volt a Simple appal is. (azóta bevarázsolták az AppGallery Store-ba)
stb.

"Majd ha vissza kerülnek a fontos általam használandó applikcációk akkor veszek ismét Huawei-t."

A fentiek miatt nem fognak.
Kár várnod rá.

(#26) k-adi válasza spect80 (#19) üzenetére


k-adi
nagyúr

Igen, volt a mobilaréna-n is egy videó róla, hogy a másodlagos helyettesítő app miatt sokszor nem tud értesítést küldeni, mert "nem tudja kikerülni" az eredetit keretrendszert. Igazából egy kicsit user barátibb GUI de semmi több, workaroundnak és csak félig nevezhető valami

(#27) k-adi válasza spect80 (#23) üzenetére


k-adi
nagyúr

mivel tud többet a 3éves p40 mint a tavalyi s22 flagship? :F

(#28) jeni válasza k-adi (#27) üzenetére


jeni
félisten

a P40 is 5G és szerintem egyszinten vannak tudásban és használhatóságot tekintve ha nem veszik ide a Google Play-t.
isteni csoda esetén ha megkapja a Play áruházat már veszem is újra a P40 Pro-t vagy az újabbat. tudom ez már reménytelen lesz.

(#29) Doki42 válasza Luck Dragon (#24) üzenetére


Doki42
őstag

:D Jó lett, grat👌

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#30) Luck Dragon válasza Doki42 (#29) üzenetére

Köszönöm :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) Tigerclaw válasza jeni (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Itthon az 5G kb. sehova sem jutott lefedettségben és ez még mindig csak a teszkós 5G. A szolgáltatóknak túl nagy ez a fejlesztési tempó, nem beszélve a gigantikus frekvenciadíjakról. Befizetik és nem marad pénz a hálózat fejlesztésére. Közben meg csodálkozunk, hogy mire normalizálódott volna a mobilnet ára nálunk, csináltak egy hátraarcot és már dupla annyit kell fizetni megint mint pár éve. A legjobb az lenne ha az 5G második fázisát, a 6GHz-es sávot meg se pályáznák a cégek. Minek a még gyorsabb mobilnet, ha megfizethetetlen?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) jeni válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


jeni
félisten

Igazából nem is az 5G a probléma,hanem az applikációk hiánya és használhatatlansága.
Vagy másképpen a félkész applikációk megléte a Huawei oldalról.
Amelyek úgy ahogy vagy részben müködnek vagy sehogy sem,de ott vannak a listában.

(#33) Fall-N válasza jeni (#6) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem a frászt. Nem kamu híroldaltól származik a hír, tényleg megvonják az engedélyt az összes US szabadalomtól. Windowsos gépet sem csináljatnak már. A Biden kormány szigorított. Eddig is csak az ideiglenes engedélyt hosszabbították meg.

(#34) jeni válasza Fall-N (#33) üzenetére


jeni
félisten

ha megvonják a meglévő gépekről az engedélyeket,a használati jogokat, azok jogi akadályokba ütköznek szerintem és az visszájára fordulhat az USA kiadott,megadott szabadalmi engedélyek felé. az,hogy nem csinálhatnak már, ez nem igaz,az sem,hogy nem lehet futtatni Windows rendszert a Huawei gépeken. ennek,ezeknek nem kell bedőlni.

bele gondolni is rossz mennyi gépről kellene visszavonni az engedélyeket,ha kórházakat,tudományos intézményeket,bankokat,kutatás-fejlesztésekben, cégeknél és más vállalkozásokban használatos gépekről máról holnapra valamilyen módon letiltatnák az amcsik az engedélyeket.

(#35) Fall-N válasza jeni (#34) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem így éreztette a hír. Nem adhat ki új telefont vagy eszközt, ami amerikai szabadalmon alapul. Embargó előtti telefonok is használhatják a GPlayt, utólag nem vonják vissza. Viszont a hírben szereplő P60 valószínűleg nem fog megjelenni, ha tényleg életbe lép a szigorítás.

Az is beszédes, hogy asszonynak vettem pénteken egy Huawei Band 6-ot és a Huawei Egészség már nincs fent a Play Áruházban, így apk-t kellett leszedni.

(#36) jeni válasza Fall-N (#35) üzenetére


jeni
félisten

az újaknál lehetnek szigorítások.
ki kell várni mi lesz majd a jövőben.

(#37) jeni válasza Fall-N (#35) üzenetére


jeni
félisten

Ezzel mennie kell a Huawei Brand 6-nak

(#38) spect80 válasza k-adi (#27) üzenetére


spect80
senior tag

Nem azt mondtam, hogy többet tud, csak hogy simán visszaállnék rá, de most hogy így végiggondoltam, tényleg sok mindenben többet tud amik nekem fontosak:

- Infra arcfelismerés
- Adatkapcsolat határozottan jobb, bármelyik mai Exynosnál
- Méret és súly miatt nem kell kisujjal megtámasztani, mint az S22U-t
- Kameránál a portré mód (gondolom a TOF kamera miatt) sokkal jobb, sötétben is magabiztosabb
- Infraport távirányításhoz
- Akkuidő GMS-sel is jobb, mint az S22Unak
- Normális minőségű usb type-c->jack átalakító kb 1000 forintért kapható, míg a Samsung gyárija iszonyat gagyi minőségű, és csak azzal vagy drága DAC-cal működik
- hívásrögzítés mindenféle root meg CSC gépészkedés nélkül

Ezek mellett 3 dolog van, amiben rosszabb:
- sebesség
- UWB hiánya
- céges levelezés hiánya - GMS kézimunkázás

Az árat nem akartam behozni, de ha a képességeit nézem, akkor szerintem simán pariban van az S22U/P6pro/Xperia 1IV-el, úgyhogy elfér az is itt. Tavaly kvázi újonnan negyedéért (115e) vettem az S22U-nak.

(#39) Aryon87 válasza spect80 (#38) üzenetére


Aryon87
félisten

Sebességbe szerintem nem lehet belekötni, évek múlva is lazán pörögni fog, az enyém legalábbis qva gyors még most is.
UWB az mi lenne, mert már sokadjára olvasom.

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#40) spect80 válasza Aryon87 (#39) üzenetére


spect80
senior tag

nem lassú a telefon, észre sem vehető egyébként, csak az S22U-t mellétéve látszik hogy az gyorsabb.
UWB: ultraszélessávú rádió, smart tagek érzékeléséhez. [link] egyelőre nem túl elterjedt, Apple, Samsung, Google pixel és Honor csúcstelókban láttam eddig
De az is félmegoldás, mert a samsung smart taget nem tudtam összelőni a pixel 6 proval valami szoftveres tiltás miatt.

[ Szerkesztve ]

(#41) Aryon87 válasza spect80 (#40) üzenetére


Aryon87
félisten

Aha, na ez tökéletes kémleléshez. Nemkell :D És lámlám, az Alma az első aki ezt elindította...

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#42) spect80 válasza Aryon87 (#41) üzenetére


spect80
senior tag

így van, én is arra használom. :)

(#43) Fall-N válasza jeni (#37) üzenetére


Fall-N
veterán

Ez nem hivatalos alkalmazás és van benne reklám. AppGalleryből töltöttük le, böngészőből. Bár tetszett a Huawei Band 7 végül Amazfit Band 7-et vettem magamnak a Mi Band 6 utódjának.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.