Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Extrém wincsi hiba - kapacitás feleződés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ZsTamás


ZsTamás
csendes tag

Sziasztok,

A gépek közötti adathurcolászásra használt 20 gigás winyóm a következő dolgot produkálja: A bios ugyan felismeri, de 20 gigás helyett csak 10 gigás wincsiként.

Van valami ötletetek hogy mi a fene lehet ez?
Ha lehetséges inkább 20 mint 10 gigásként használnám... :o

Előre is köszi: T


Részletesebb info:
- Quantum fireball AS20.5
- Firmware: A1Y.1500
- Bios által felismert paraméterezés:
cylinders 20319
heads 16
sectors 63
- A quantum-maxtor által kiadott powermax utility hibátlannak véli a wincsit,
minden teszt OK-ra fut le.

Tomi

(#2) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Mikor vetted észre,hogy megfeleződött a kapacitás?
Nem kaptál be egy OneHalf vírust?:)

(#3) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

a jó öreg szlovák átok újra támad? ;]

- no es importante -

(#4) ZsTamás


ZsTamás
csendes tag

Mivel több gép között volt használva a wincsi, elképzelhető hogy találkozott az OneHalf-al. Viszont nem teljesen értem hogy a bios miért ismeri fel 10g-s nek?

Jelenleg particionálatlan és formázatlan, így vírusirtókkal hozzá sem tudok nyúlni (gondolom én). Formázzam meg és eresszek rá egy vírusirtót?

Tomi

(#5) zsommi


zsommi
senior tag

Valami rossz dolgot csinálhattál vele, vagy leesett vagy használat közben b*asztattad, mert egy vincsi nem romlik el csak úgy magától...nekem egyébként ugyanez volt kb 1 hónapja, hogy a 120 gb-ból csak 50 maradt...
csak én tudtam hogy egy ''kicsit'' leesett és attól:)))
aztán irány pest, ahol vettem ,és csere:)))csak az adatokat sajnálom:(((

(#6) eddie303 válasza ZsTamás (#4) üzenetére


eddie303
őstag

BIOS látja felének? Hmmm. Régen lehetett ilyent jatszani, s most is lehet jumperekkel esetleg, de nem hiszem. Onehalf kizárva, nem terjed az winxp alatt szvsz, nekem volt, de attól csak a partíció felét elkódolta, látni lehetett az egész terültetet, a fiúk csak vicceltek :)

Linux.... The choice of a GNU generation.

(#7) ZsTamás


ZsTamás
csendes tag

Tuti hogy nem ejtettem le/nem húztam ki menet közben a winyót. Az igaz hogy elég sokat cserélgettem gépek között, és némelyikben ata33-as másikban ata66-os kábel van, de ha a bios-ban mindenhol Auto-ra van állítva a winyó detektálása, akkor ez nem okozhatott problémát, nem?

Tomi

(#8) Zoz


Zoz
őstag

Meg lehet mondani szoftveresen is egy vinyónak, hogy milyen méretet mondjon magáról a BIOS-nak, próbáld meg az IBM/Hitachi féle FTOOL-t, Set Capacity funkciól.
[L]http://www.hitachigst.com/downloads/ftool_ver194.exe[/L]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Extrém wincsi hiba - kapacitás feleződés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.