Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Extrém Celeron2 tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Superman


Superman
nagyúr

Szeretném, ha véleményt mondanátok a következő konfig gyorsaságáról. Vagyis arról, hogyan lesz gyorsabb. Adott egy Asus TUSL2-C alaplap és egy 900 -as Celeron 2- es prockó Win2k oprendszerrel 512MB/133Mhz -es Rammal. A processzort felhúztam - persze csak lassan - 1260Mhz - ig default feszültségen. Ez 140Mhz -es FSB -t és 140Mhz -es Ramot jelent. Próbáltam feljebb is menni, 142Mhz -re, ekkor 1278Mhz -et írt ki a prockónak, de a Ram nem bírta. Állandóan resetelt a gép, vagy amikor kiiktattam, hogy rendszerhiba esetén újrainduljon bedobta a stop errort, ami a Win2k kékhalála és kilistázta a memóriatartalmat. Tehát 1260Mhz -en ment atomstabilan, hangsúlyoznám, feszültségemelés nélkül.
Ezután a Biosban beállítottam a Ratio -nál, hogy ne 133/133/33 legyen, hanem 133/100/33. Ezt is ajánlják akkor, ha valaki 145Mhz fölé akrja emelni az FSB -t. Én pontosan annyira tettem és ekkor 1305Mhz -et írt ki, továbbra is default feszültségen. A Win2k simán bebootolt, semmi gond. Az egyetlen problémát abban látom, hogy a Ram mindössze 105Mhz -en megy jelenleg. Most nincs kedvem se időm megméregetni, hogy hogyan gyorsabba a gép, ezért kérdezem attól, akinek volt már tapasztalata ilyennel: Proci 1260Mhz -en (140Mhz -en futó Rammal), vagy proci 1305Mhz -en (105Mhz -en futó Rammal)? Köszi a hozzászólásokat.

(#2) Parci válasza Superman (#1) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Számold ki, hogy 1305/1260 MHz mennyi plusz... nem sok. A memóriát viszont jelentősen visszafogtad (kb 33%). Tehát nem éri meg. BÁR kompenzálhat, hogy az FSB gyorsabb, ugyanis az a legnagyobb szűk keresztmetszet.

Szerintem amúgy 1260-on hajtsd, legalább nincs maxra húzva a cucc...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3) BiP válasza Superman (#1) üzenetére


BiP
nagyúr

Mindenkeppen 1260/140MHz. Sokkal gyorsabb.

(#4) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Szerintem is a RAM-ot rakd maxra...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#5) karib válasza Superman (#1) üzenetére


karib
addikt

1) Hány modult használsz? i815 133 MHz-et szabvány szerint csak max 2 modullal tud

2) RAM gondokat memtest86-tal célszerű levadászni

3) CPU stabilitást pl. Prime95-al lehet tesztelni

4) A hűtés tesztelésére vannak külön procimelegítő-nyúzóprogik

Department of Redundancy Department

(#6) Superman


Superman
nagyúr

Két modult használok, két 256 -ost. Értelemszerűen így jön ki az 512MB Ram, de ezek a ramok nem márkásak, mindkettő noname. (És hát sajnos az Intel 815EP B Step -es lapoknál tényleg ez a fránya 512MB - os megkötés van, így ha a harmadik bővítő modulba is tennék ramot, akkor se kép, se hang. Már próbáltam:)))
Szóval a ramok nonamek és az lenne a kérdésem, hogy mit tapasztaltatok: meddig lehet ramot túlhúzni? Úgy értem, hogy a teljesítmény is meglegyen és ne legyen instabil a cucc. Egyébként vettem a fáradtságot és megmértem: tényleg elég jelentős volt a lassulás. A processzor értékei SiSoft Sandrában jók voltak, jóval jobbak, mint 1260Mhz -en, de a lassulás olyan jelentős volt, hogy szemmel is észre lehetett venni.
Most ismét kis kísérletezésbe fogtam: 144Mhz -en fut a processzor (1295Mhz) - mert mint kiderült még többet is bírna - és 144Mhz -en a ram. Kíváncsi vagyok, hogy fog -e resetelni. Ha igen nem nagyon lehet mit tenni, vissza kell venni.
Egyébként Globalwin WBK68 -as hűtő van a procin, a melegedés nem jelentős.
A Ram kérdésben várom az újabb hozzászólásokat.

(#7) karib válasza Superman (#6) üzenetére


karib
addikt

Le kell tesztelni a RAM-ot, noname is lehet használható: [L]http://www.memtest86.com[/L] Ez egyértelműen kidobja, hogyha a RAM hibázik.

Állítsd konzervatív értékekre a RAM beállításokat (ha nem tudod mi micsoda, írd meg, hogy mit látsz a BIOS-ban).

Department of Redundancy Department

(#8) Superman


Superman
nagyúr

Leteszteltem a Ramokat, habár nem konzervatív értékkel és meglepett, amit láttam: az egyik modulnál 247,9MB Ramnál kidobott egy csomó ''failing adresst'' és ez 22264 hibát jelentett szerinte. Na most én ezt nem igazán tudom elhinni. Mint mondtam 1260Mhz -en atomstabil volt a gép és én igazából nem is játékokat futtatok rajta, hanem olyn progikat, mint a Delphi 6.0, Visual Basic, vagy a 3D Studio. De egyszer sem fordult elő a 3 hónap alatt fagyás, vagy rendellenes működés 140Mhz -en. Persze lehet, hogy a 144Mhz már sok neki és hibázik. Szerinted karib? Mi a helyzet?
A Bios beállításaim a következők a memória szempontjából:
Cas Latency 2T, Ras to Cas Delay 2T, Ras precharge Time 2T, Cycle Time 5T 7T. Ja, egyébként a 4X - es AGP 140Mhz környékén ment, de most visszaugrott 2X -esre. Hogy miért, azt csak a Jóisten tudja.
Egyszóval a Ram hibázik a memoteszt szerint legalábbis nem konzervatív beállítások mellett, de ezt én nem veszem észre, mert nincs látható jele. Nem lenne egy j ötlet most Ramot venni, már amúgy is elegem volt belőle, mert a magyar piac tele van rossz rammal én már eleget szívtam velük.:(((

(#9) karib válasza Superman (#8) üzenetére


karib
addikt

Nekem a memtest még nem tévedett. Ha hibát mondott, előbb-utóbb jelentkezett valahol. A hibák száma indifferens - egy hiba is elég ahhoz, hogy rendszeresen elszálldosson egy-egy Explorer ablak meg ilyesmik. Én memtestben hibázó gépen nem játszanék, dolgozni pedig főleg nem próbálnék. Fő a biztonság...

Lehet, hogy túl sokat akarsz noname RAM-jaidtól :) Egy kicsit vedd konzervatívabbra a figurát, és úgy próbálkozz az FSB húzásával. Többet nyersz a magasabb FSB-vel és gyorsabb procival, mint amit elvesztesz a RAM időzítéseken. Legalábbis én ezt tapasztaltam, meg kell nézni. 140+ CAS2 full beállításon csak nagyon kevés RAM tud elmenni, és a páros üzem amúgy is csökkenti a húzhatóságot.

Department of Redundancy Department

(#10) Superman


Superman
nagyúr

Akkor tégy javaslatot a Biosbeli beállításokra. Vissza mindent az eredeti értékekre? Úgy értem: (3-3-3)??

(#11) Superman


Superman
nagyúr

Már meg is csináltam: az SPD -re bíztam a döntést az SDRAM Timing beállításnál és rögtön 3-3-3 értékre vette a beállításokat. Ezzel járatom majd egy darabig, aztán meglátjuk mi lesz. Végül is már eddig is elértem, amit akartam hiszen default feszültségen fut a proci 1295Mhz -en! Ez több, mint amiről valaha is álmodni mertem volna egy ilyen példánynál. De minden meglátást szívesen fogadok. Célom a lélektani 1305Mhz lenne és talán a konzervatív beállítások mellett lesz is rá esély. :)))

(#12) Mixa


Mixa
tag

Na jó egyszer s mindenkorra.

www.tuningnet.hu egy cel2 600Mhz-es procit 1200Mhz-re nyomtak föl. Ha tuningolni akartok nézzétek meg az oldalt. Meg más linkeket is.

A lényeg, Cel2 600@1200Mhz, azaz 200%on ment a cerka. Nem semmi. Az más kérdés, hogy vízhűtéssel, hogy Intel.

üdv.

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#13) Superman


Superman
nagyúr

Ismerem a weboldalt, ha máshonnan nem hát egy másik weblapról, de itt nem írom le, mert még ellenreklámnak minősülne.:)) Szóval a tuningnet Gigahertz kolléga lapja, de ott néha olyan megoldások vannak, amiket épeszű módon senki sem alkalmazna, mert kísérletezgetés jellegük van és mert az embernek - általában - nem áll rendelkezésére raktárkészletnyi az új alkatrészekből, ha netán elrontana valamit.
Egyébként konzervatív (még nem teljsen az, mert nem állítottam át például az SDRAM Cycle Time -pt 7T 9T -re) beállításokkal újból lefuttattam a memotesztet és most is talált ''hiányzó címeket'', de a 22 ezer hiba helyett már ''csak'' 5200 -at jelzett. És persze most sincs semmi Explorerhiba, vagy bármi más.

(#14) Superman


Superman
nagyúr

Most 145MHz -en megy megint és stabilnak mondható a konfig, de például az Asus PC probe szerint Delphi futtatásakor 53 fok a proci hőmérséklete, azt már meg sem mertem nézni, hogy a Biosban mennyi. (70 fok??) Most már csak a melegedést kell megoldanom valahogyan. :)))))))

(#15) Parci válasza Mixa (#12) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Emberek, nem tudom, hogy olvastátok-e a Hét Hardverét, de vagy 3 héten keresztül egy Celeron-566-os volt, cD0-ás steppinggel, ami simán ment 1133 MHz-en. Tápventis léghűtéssel! Most is megy, itt ülök mellette :))

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#16) adiana


adiana
csendes tag

Hat igen, jo lett volna az a 566-os celeron, ha lehetett volna kapni, En egy hetig rohangaltam utana de sehol nem lehetett kapni, a Demostudioban mondtak egyedul, hogy volt par peldany(ismerosoknek). Ez mar a masodik olyan Het Hardware-e amit nem lehet kapni :(((
Latom Parci te meg az aproneten arulod az 566-os celt egy Azza lappal, vagy az nem Te vagy?

(#17) Mixa


Mixa
tag

NA igen, bár lehet, hogy Gigaherz ''kísérletezgetik'' de profi szinten. S hiába kerülhet sokba egy vízhűtő(19eFt) ha beruházol egy Cak-II-esre vagy valami jobb Globalwin esetleg Coolink termékre, akkor ugyanott vagy. Ezen ne vitázzunk, én csak ajánlotam az oldalt. Az én 667Mhz-es celeronom is vígan elmegy Fop32-es coolerral 1Ghz-en. De nem húzom.

A másik : Parci minek raktok fel ECS-K7S6A frissítést ha M.o-n senkinek nincs ilyen alaplapja. Bár tudom van egy szűk réteg köztük gondolom ti is, akik nagykertől beszerzitek a cuccost.

Mellesleg csak olyan dolgokat árultok, amiket teszteltetek? Mert akkor tesztelhetnétek a Soltek új SL75DRV4 alaplapját is, ami már igen csak ütős lehet a ViaKT266A mezőnyben.

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

(#18) Superman


Superman
nagyúr

Nem vitáztam veled, Gigahertz tényleg profi a maga területén, bár azt fenntartom, hogy néhány kísérlete eléggé felesleges (nem a vízhűtés).:)))))
Én is csak azért kísérletezgettem, mert bírta a proci, ill. az alaplap, meg a Ram valamennyire. Most, hogy visszavettem a Biosban a meóriaidőzítésekből, simán megy 1305Mhz -en a proci, mindenféle probléma nélkül.
Szóval Gigahertzen nem veszünk össze, mert ha tehetném, valószínűleg én is kísérletezgetnék valamilyen irányban.:)

(#19) guest


guest
veterán

...most nemazert, de az extrem tuning valahol a 633 celeron 1067-n valo jaratasanal kezdodik, ami ugye 67%-os O/C...

prohardver vendég

(#20) Mixa


Mixa
tag

OK, megegyeztünk.

MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Extrém Celeron2 tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.