Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#37434) hobizoli válasza Jahno (#37432) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en azt sehol nem mondtam, hogy napelemmel kene kivaltani az osszes eromuvi kapacitast, csak szandekosan felre akarod erteni/ertelmezni

azt irtam csak, hogy azzal lehetne a pufferre is ratolteni pluszban nappal a felesleges kapacitasra is, hogy ne legyen hiany este 18-22h kozotti a csucsterhelesenel
es akkor nem kell uj eromuvet epiteni a megnagyobb csucshoz igazitva, csak okosabban felhasznalni optimailizalni a jelenlegieket

meg eleve, ha mar helyben betol maganak sok-sok kis ceg is a nappali fogyijat reszben napelembol fedezve, akkor annyival is kevesebbet vennenek fel a halozatrol eleve, amivel akkor nem is nagyon kell kalkulalni, hiszen a halozat felol nem jelentkezik extra terheleskent

mennyi egy 20-30fos ceg atlagos nappali aramfogyasztasa kWh-ban? mert az ejjeli kb elhanyagolhato, amikor csak a szerver megy kb, meg a riaszto, de az fika

Ausztriaban siman mukodik ez, pedig joval kevesebb a napsuteses orak szama
szoval ne talalj ki megint minden mashol bevalt es mukodo megoldasra vmi fantom problemat :P

Ausztraliaban is megoldottak Tesla akkuteleppel a halozati csucsterhelesi ingadozasokat, volt is rola cikk nemreg, meg ide is beraktam, 3-4 ev alatt megterul a 66M USD az ~230Mrd HUF
vmi racio csak van benne ha megcsinaltak es mukodik es rentabilis is....nem?
a hanyatlo nyugat

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.