Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#104266) npera válasza -NoVa- (#104265) üzenetére


npera
újonc

Ez még mindig komfortos, küldhettek volna behajtót is egyből. Szóval igazából kényeztettek.

Más:

Asszony ma megkért, hogy segítsek az iskolai laptopján egy szöveg szerkesztésével. Korábban szitkozódott, hogy a tapipad alatti gombok nem mennek, de kis püfölés után oda jutott, hogy régi a gép és azért. Amikor kézbe vettem a dolgot, akkor feltűnt, hogy a jobb klikkre klikkel bal gombot. És fordítva. Vagyis meg volt cserélve a két gomb. Visszacseréltem neki és most végre "működik". Picivel egy év felett használta így.... :Y

Ma hazajött KV-szünetben, a bringát lerakta a sufni mellé, hogy alighanem defektes az első kerék. Nézegettem, nem defektes. Viszont tologatva hangja volt az első féknek. Mechanikus tárcsa, valami Tektro. Jobban megnézve látom, hogy a bowden vége elnyírva, rojtos szakadás és belelóg a tárcsába. Vagyis valahogy (!) belekeveredett a fékbe a bowden és utána bedarálta. Még maradt annyi belőle, hogy le tudom vágni tisztára és teszek rá új roppantós kupakot.

A teóriám az, hogy amikor lezárja a bringát, akkor picit erőből sikerült betolni az állványba első kerékkel, ami benyomta oldalra (befelé) a bowdent, aztán a hanggal mit sem törődve csak tekerte tovább. Mert ameddig szét nem esik alatta addig megy vele, hiába szikrázik a váz a földön. A női gyengéd mechanikai érzék, az... :U :C

Jáj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.