Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Evolúció vs. teremtéstörténet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Dávidxxx


Dávidxxx
aktív tag

Várom a megjegyzéseket ezzel a témával kapcsolatban!

(#3) rog válasza Dávidxxx (#1) üzenetére


rog
addikt

mi meg a tiedet.. :)

(#4) Den válasza Dávidxxx (#1) üzenetére


Den
veterán

Értelmetlen topic, az a minimum, hogy kifejted a véleményed, és leírod, hogy te mit gondolsz.

:)

www.simson4t.hu

(#5) Ye_Nő


Ye_Nő
tag

//OFF
IGEN, IGEN, TOTÁLIS EGYETÉRTÉS! :)) :C
//FFO

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#7) ArchElf válasza Dávidxxx (#1) üzenetére


ArchElf
addikt

Talán az index idevágó rovatjait kellene látogatnod...
Vagy ott senkit nem sikerült meggyőzni valamelyik oldalról?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#8) ArchElf válasza ArchElf (#7) üzenetére


ArchElf
addikt

értsd: rovat=fórum

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#9) Dávidxxx


Dávidxxx
aktív tag

Én a TI véleményetekt szeretném hallani(Mit hallotatok a témáról stb.)!

(#10) bcs válasza Dávidxxx (#9) üzenetére


bcs
aktív tag

Én azt hallottam a témáról, hogy van aki ezt hiszi, van aki azt, én pedig igen, de lehet, hogy nem.

(#11) Den válasza Dávidxxx (#9) üzenetére


Den
veterán

Mi viszont előbb a tiédet.

www.simson4t.hu

(#12) Superman válasza Dávidxxx (#9) üzenetére


Superman
nagyúr

Sokmindent hallottunk és olvastunk. Ez utóbbit javasolhatom neked is.

(#13) Dávidxxx


Dávidxxx
aktív tag

Oké akkor adjatok pár linket!

(#14) vati válasza Dávidxxx (#9) üzenetére


vati
senior tag

Amikor a HIX TUDOMÁNYon időről időre előjön pár arc a kreacionista hülyeségeivel, 2 hétig nem olvasom azt a listát, akut hányinger miatt.
Ez vélemény?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#15) Dávidxxx


Dávidxxx
aktív tag

Nekem nem :)

(#16) Dávidxxx


Dávidxxx
aktív tag

És most még egyszer: Tud valaki valamilyen linket esetleg egy ÉRTELMES
hozzászolást kinyögni a témával kapcsolatban? :F

(#17) Den válasza Dávidxxx (#16) üzenetére


Den
veterán

például te? járj elöl jó példával.

www.simson4t.hu

(#18) rog válasza Dávidxxx (#16) üzenetére


rog
addikt

kezd mondjuk te. (cserebe kapsz egy linket.)

(#19) Atilosz


Atilosz
csendes tag

Itt egy link kedvcsinálónak.:DD
[L]http://www.poli.hu/poli/iskelet/poligraf/08/10/081003.htm[/L]

Olyan sokoldalú vagyok, hogy az már majdnem gömb.

(#20) Den válasza rog (#18) üzenetére


Den
veterán

5 másodperc :)

www.simson4t.hu

(#21) Atilosz


Atilosz
csendes tag

Szóval... Én teljes mértékben evolúció párti vagyok a teremtétörténet egy nagy hülyeség.

Olyan sokoldalú vagyok, hogy az már majdnem gömb.

(#22) rog válasza Den (#20) üzenetére


rog
addikt

kicsit elszoszmotoltem a fogalmazassal..

(#23) Atilosz válasza Dávidxxx (#13) üzenetére


Atilosz
csendes tag

[L]evolucio.lap.hu/index.html[/L]

Na de most már tessék hozzászólni!:((:t

Olyan sokoldalú vagyok, hogy az már majdnem gömb.

(#24) Atilosz válasza Atilosz (#23) üzenetére


Atilosz
csendes tag

[L]http://evolucio.lap.hu/index.html[/L]

Olyan sokoldalú vagyok, hogy az már majdnem gömb.

(#25) rii válasza Atilosz (#21) üzenetére


rii
nagyúr

[1.]en meg teremtes-tortenet parti vagyok .... szerintem az evolucio elmelet nem allja meg a helyet....

[2.]szal en olvasom mar par eve a Bibliat..... ami abban le van irva, azt teljesmertekben elfogadom ....

[3.]en boldogabb vagyok azzal a tudattal, hogy Isten teremtette meg, es nem a farol masztak le az oseim.... semmi rokoni erzulet nem tud kotni semmilyen csimpanzhoz ....

[4.]amugy meg a disznyo jobban hasonlit szervezeti felepitesben az emberhez, mint a majom... ugytom ....

[5.]a teremtestortenet sok ember hitenek az alapveto reszet kepezi ... lecci ne mond mar ra, hogy hulyeseg .....

[6.]amugy az evolucio az ateistaknak valo...... csak akkor van a gond, amikor az ember meghal.... es a halal huvos szelet megerzi, akkor dobben ra, hogy mi van ha nem ugy van ahogy O gondolta ... csalk az a par perc, ora mar keves, hogy valaki hitre jusson ......

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26) Zsiba


Zsiba
senior tag

Vélemény: egyikre sincs 100%-os bizonyíték. Én valahol az ''aranyközépútban'' hiszek. :)

''One Ring to rule them all...''

(#27) Panther válasza rii (#25) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Én ateista vagyok és ezáltal evolúciópárti! Nekem senki ne mesélje be hogy valami menő arc figyel odafentről :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#28) KovacsUr válasza rii (#25) üzenetére


KovacsUr
addikt

Hmm... ''az evolúció az ateistáknak való''
Szerintem ezt ne keverjük bele, az evolúciót tudtommal már nem tagadják a keresztény egyházak sem...

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#29) rii válasza Panther (#27) üzenetére


rii
nagyúr

nekem meg senki ne meselje be, hogy a fold.... ez a gyonyoru termeszet, az allatok, a tenger egy nagy BADA-BUMM eredme'nye ... :)

amugy az ateizmus garantalja az utat a sirig ..... de utana magardra hagy .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30) Panther válasza rii (#29) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ez teljesen igaz, de kit érdekel mi lesz ha meghaltam? Felőlem azután akár fel is robbanthatják a Földet :) Hol érdekel az már engem? Szerintem ha meghaltál akkor nincs másvilág, nincs semmi, halott vagy és kész: elporladsz, megesznek a kukacok, a lelked meg nem száll sehova az agyaddal együtt meghal az is. Szörnyű, de ha egyszer ez van... :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#31) rii válasza KovacsUr (#28) üzenetére


rii
nagyúr

ez jo.... :)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32) WN31RD válasza Dávidxxx (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Ilyen módon feltéve a kérdést (ahogyan a topic címében láthatjuk) ez egy flame-elésre való felhívás.

Egészen más alapokon fogad el valaki egy teremtéstörténetet (feltehetően a keresztény mitológia teremtéstörténetére gondolsz a sok teremtéstörténet közül), mint ahogyan az evolúciós elméleteket fogadja el. A következő lehetőségek közül kellett volna az egyiket kiválasztani, és egyértelművé tenni:
1. A Bibliát hitelesnek elfogadó, és azt nagyrészt szószerint értő, illetve erre törekvő embereket céloztad meg.
2. A Bibliát hitelesnek elfogadó, és azt jelentős részben metaforikusan értelmező embereket céloztad meg.
3. A kérdést tudományos szemszögből megközelítő embereket céloztad meg.

Az 1. és a 3. esetben a vita nem érdemi kérdésekről, hanem apróságokról fog szólni, mert ilyen alapállásokból nézve sok nyitott kérdés ebben a témában (evolúció vs. teremtéstörténet) nincsen. A 2. esetben hosszú és lényegi kérdésekről szóló vitára lehet számítani, amelyben azonban (a komolytalan próbálkozások kiszűrése után) minden vélemény ugyanannyira indokolható, mint az összes többi, azaz mindegyik tökéletesen szubjektív.

A három csoport nem rendelkezik közös kiindulóponttal, azaz ismeretelméleti kérdésekben tér el a véleményük. Ebből következően az ilyen jellegű vitákban az emberek elbeszélnek egymás mellett, másképpen: nem vitát látunk, hanem sok monológot.

Szerencsére a fórumozók többsége észrevette a „csapdát”, és nem ment bele. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#33) KovacsUr válasza rii (#31) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ezeket képletesen értelmezik, senki nem gondolja például, hogy a teremtés hat napja hat emberi léptékű nap, stb... Nem is szólva a rengeteg fordítási hibáról, cenzúrázásról, átírogatásról

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#34) bdav


bdav
őstag

''Kezdetben volt Eru, az Egyetlen, akit Ardán Ilúvatarnak neveznek...''

de komolyra fordítva abszolút evolúciópárti vagyok, erre van valamennyi bizonyíték, az egyéb (különbözö vallási indíttatású) történetekre nem tudok hogy lenne. Mellesleg a különböző nem evolúciós elméletek hogyan magyarázzák pl. a dinoszauruszokat (mert ugye az ő létezésükre is van bizonyíték). Egy deista variációt még hajlandó lennék elfogadni, esetleg (bár ekkor az esetleges teremtőnk isteni mivoltát megkérdőjelezném).

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#35) Panther válasza WN31RD (#32) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Geez, ezt baromi jól leírtad... és valami igazság is van benne! :C

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#36) Zsiba válasza rii (#31) üzenetére


Zsiba
senior tag

Ha ez így van, akkor azt kell mondjam nincs keresztény egyház a Földön...

''One Ring to rule them all...''

(#37) Zsiba válasza bdav (#34) üzenetére


Zsiba
senior tag

''Kezdetben volt Eru, az Egyetlen, akit Ardán Ilúvatarnak neveznek...''
EZ AZ!!!!!!!!!!!!! ;]

''One Ring to rule them all...''

(#38) rii válasza Panther (#30) üzenetére


rii
nagyúr

[0.] engem erdekel mi lesz ha meghalltam..... van pokol es van menny .... kizarasos alapon sem mennek a pokolba ..... kizarasos alapon is, ha a mennybe akarok jutni, Jezusba kell vetnem a hitem. ....
[1.]az a szornzu ha valaki a pokolba megy .... en feltennem a nagy kerdest .... Mi van ha MEGIS VAN POKOL ....?
[2.]nekem meg a teremtestortenetet konnzebb elfogadnom..... :)
[3.]elegge komolyatlanul allsz hozza Isten letezesehez .... azert lecsokazni durva es emberek vallasat serti.... meg magat Isten is serti....
[4.]a bizonyitek azok az emberek, akik megtertek Jezushoz, es elhagytak a drogot, az alkoholt, a cigit .... hovatovabb a csodakba had ne menjek bele, nehez terulet, de ujsagok is llehoztak halott feltamadasrol is cikkett... de erre biztos van valami ateista-magyarazat, csak hogy ne lehessen azt mondani, hogy: van Isten.....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39) dzsoni


dzsoni
senior tag

Alapesetben szerintem van valami az evolúcióban. A robbanásszerű kialakulás sztem kicsit meredek. Ez mellett sztem van vmi kézzel megfoghatatlan, misztikus erő, ami befolyásolja az életet, izlés szerint nevezhetjük Istennek, Buddhának, Jehovának, vagy akinek akarjuk. Az evolúció és a teremtéstörténet nem zárja ki egymást, csak az emberek szeretnek túlzásokba esni, és a végletekig elmenni az igazukban.

(#40) rii válasza Zsiba (#36) üzenetére


rii
nagyúr

en egy olyan egyhazba jarok, ami kereszteny .... betartja a Bibliat, meg az adakozast is es a tizedfizetest is, es nem szekta(mileott valaki le szektazna), mert minden vasarnap ott van az ATV 11h-kor .....

csak hogy mondjam van ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41) KovacsUr válasza rii (#40) üzenetére


KovacsUr
addikt

Azt láttam... Jéééézus Krisztus nevében... Alleluja! :) Jól mulattunk, de láthatóan a résztvevők is.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#42) PeliScan válasza KovacsUr (#33) üzenetére


PeliScan
addikt

Jól tudod, a katolikus egyház már jópár évtizede nem tagadja az egolúciót, nem is tehetné, ugyanis eléggé nyilvánvaló bizonyítékok vannak mellette.

Ám ez még nem cáfolja Isten létét, vagy h Ő ''segédkezett'' volna az evolúció során... végül is nem kevés zsákutca volt, ki tudja, az emberkezdemények hová jutottak volna Nélküle..? :)

(ám érdekes Stephen Hawking elmélete, aki nem zárkózik el az istenhittől, de egy számomra már túlzottan tudományos bizonyítása szerint egyszerűen lehetetlen Isten léte, ugyanis az ősrobbanás az időben ''elnyújtva'' következett be... gtrafinkonon ábrázolva mint egy x*x függvény, csak a ''legalja'' lapos.)

(#43) Zsiba


Zsiba
senior tag

Nem akarok senkit megsérteni a hitében, de ha én lennék Isten jót röhögnék fentről az ilyen vitákon és innék még egy sört :)

''One Ring to rule them all...''

(#44) Zsiba válasza rii (#40) üzenetére


Zsiba
senior tag

Nem a szektákról beszélek... Katolikus Egyház... voltak, vannak nem éppen krisztusi cselekedetei. Ezzel nem akarok bántani senkit én is katolikus nevelést kaptam, de vannak dolgok, amik nem tetszenek.

''One Ring to rule them all...''

(#45) rii


rii
nagyúr

reszemrol vege ..... mindent elmondtam ... nincs ertelme tovabb folytatni .. partalan vita .....

most mar mindenki tudja hova jarok .... burkoltan mondtam.... nehogy abbol is vita legyen .....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#46) Zsiba válasza Zsiba (#44) üzenetére


Zsiba
senior tag

Egyébként az ún. szektákhoz sem lehet így hozzáállni. Én hiszek valamiben, ők hisznek valamiben... de mi van, ha nekik van igazuk???? Mi van ha a muzulmánok hite az egy igaz hit? vagy mi van ha buddhisták állnak legközelebb az igazsághoz? de ezzel már kicst eltértem a témanyitótól...

''One Ring to rule them all...''

(#47) KovacsUr válasza rii (#45) üzenetére


KovacsUr
addikt

Nem lesz vita, vagy ha igen, majd jól moderáljuk. Toleráns banda vagyunk itt a PH!-n, nem pusztán ez alapján fogunk megítélni.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#48) Dalai Láma


Dalai Láma
őstag

Hmmm...
Az evolúció tökéletesen elfogadható dolog szerintem. Az ősrobbanás is logikus dolog, mert a világegyetem tágul, tehát az időben visszafelé haladva szűkül, végül 1 pontba érünk el, ez volt az ősrobbanás pillanata.

De ettől még Isten keze biztos benne van a dologban. Ami a Bibliában van, azt emberek írták egy bizonyos korban. És valóban átesett cenzúrán, forditásokon, torzult is a tartalma. De tuti, hogy aki leírta, az sem azt gondolta, hogy 6x24 óra alatt ilyen sorrendben teremtette Isten a világot.

Miért, azt el lehet hinni, hogy Ábrahám mittomén 567 évig élt? Mert a Bibliában elég nagy számok vannak, és mint tudjuk, egy ember nem nagyon élhet tovább 120 évnél. Ez belé van íródva. Isten akaratából.

Szerintem Isten az evolúció segítségével teremtette meg az embert.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#49) PeliScan válasza Zsiba (#44) üzenetére


PeliScan
addikt

És gondolom vannak dolgok, amik tetszenek. :) Ez már csak így lesz. sok szürnyűség volt a történelemben, miért pont az egyház maradt volna ki? Mert isteni alapokon nyugszik? Ugyan már, emberek alkotják, akik term. nem tökéletesek. Ezek az érvek h ''nahdehát az inkvizíció meg a kereszteshadjáratok..!!'' szerintem nagyonnagyon egyoldalúak...

(#50) Dalai Láma válasza PeliScan (#42) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Melyik könyvében ír erről? Én ott tartok, hogy az Einstein álmában azt írta, hogy nem tudja eldönteni, van-e Isten, a személyes véleményét pedig nem kívánja tudatni az olvasókkal.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Evolúció vs. teremtéstörténet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.