Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KillHates


KillHates
nagyúr

Földhöz vágtam a malacperselyt mert úgy véltem ennél mélyebbre már nem süllyednek a memória árak és beruháztam 4 db 1GB-is 800-as Pqi memóriára az alaplapomba. El is indult szépen a "tájkép" 32-bites verziója, majd a Rendszer ablak vizsgálata közben lefagyott arcomról a mosoly. Azt tudtam, hogy a 4 GB álom marad, de hogy 2.5 GB-ot lásson a Vista32 kicsit bizzarnak tartottam. Tehát haverok körbetarhálása, izé, akarom mondani vettem egy 64 bites Vistát, az első telepítéskor azonnal kékhalál. Huh, ennek a fele sem tréfa (mert ilyet eddig a gép nem csinált - számomra is érthetetlen) tehát nekifutottam még egyszer, és felment. ÉS LÁTJA A 4GB-OT!!! Jaj de jó; jöhet a dzsungeles-idegen-lövős játék, csak még a meghajtó programok hiányoznak, tehát lekapcsoltam a gépet, hogy letöltöm máshol (mert az Internet nem ment)
Azóta a Vista64 nem indul, csak ha max 2 db ram van benne, illetve 10-ből 1x hajlandó. Akkor kifogástalanul megy. A Linuxos memória teszt lefut hibátlanul a 4 GB-al de amikor indítom a Vista64-et mint írtam kéket halálozik kb 10 másodperc után. A memóriákat az elképzelhető összes felállásban beledugdostam az alaplapba, de ha 2-nél több van benne bizonytalankodik a gép. Állítólag valami BIOS beállítás lehet?
Ha valaki találkozott már hasonlóval és jutott is valamire, kérem segítsen. :O

Előre is köszönöm: KH

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#2) Pompi válasza KillHates (#1) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Legközelebb topic nyitás előtt használd légyszíves a keresőt. Az alaplapodnak van már topikja, ott tudod folytatni:

EVGA nForce 680i SLI

Feel Good Inc.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.