Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Eternal Card Game

Hozzászólások

(#1) tomazin


tomazin
veterán

Új kártyajáték, ami most már mindenki számára elérhető.
Bonyulultságát tekintve jóval összetettebb, mint a Hearthstone, elmondások alapján egyszerűbb, mint a Magic.
A játék telepítéséhez steam regisztrációra is szükség van. Fenti linkről indulva egyszerűen végigvezet minket.

Nagyon röviden a játékról:

A játékban - ellentétben a HS-el - körönként tudunk power cardot letenni, ennek segítségével tudjuk a kártyákat kijátszani. 5 frakció van, ezeknek mindegyiknek saját erőforrása van.
Amikor egy power kártyát kijátszunk (körönként 1-et van erre lehetőségünk), akkor 1-el nő az adott körben elkölthető „manák” száma, illetve a kártya típusától (színétől) függően az adott frakcióhoz nő a befolyásunk.
Erre azért van szükség, mert a kijátszható lapok nem csak azt nézik, hogy van-e elég erőforrásunk, hanem azt is, hogy elértük-e már az adott frakció(k)nál a megfelelő számú befolyást.
Az alábbi lap kijátszásával juthatunk +1 erőhöz, illetve 1-el növeljük a befolyásunkat az vörös frakciónál:

Vannak olyan lapok, amik egyszerre több frakciónál növelik a befolyásunkat.

A lenti kártya kijátszához például 3 erőre van szükségünk és minimum kettőnek kell lenni a befolyásunknak:

Maga a játékban 1kör több részből áll:
Először lehetőségünk van kártyát kijátszani, vagy pedig az asztalon lévő egységünkkel támadni. Ezt bármelyik sorrendben megtehetjük. Amikor kijelöltük, hogy mely egységeinkkel szeretnénk támadni, akkor elindítjuk a támadást. Ekkor az ellenfélnek lehetősége van a támadásokat az asztalon lévő egységeivel blokkolni. A támadó egységeink nem tudnak direktben másik lényt támadni (kevés kivételtől eltekintve), alapból mindegyik az ellenfél arcát célozza. A fenti blokkoláson túl az ellenfélnek lehetősége van ilyenkor varázslatokat is kijátszani (fast spell), illetve a rajtaütő egységeit (ambush) is ki tudja ilyenkor játszani, amennyiben az ő előző köréből maradt elég "ereje". Miután az ellenfél megtette a lépéseit a támadás lezajlása előtt még nekünk is van lehetőségünk a fast spellek segítségével reagálni. Ezután lezajlik a támadás.

Amennyiben maradt még erőnk, akkor ezután is tudunk egységeket/varázslatot kijátszani, majd ezek befejeztével átadjuk a kört.
A cél, hogy az ellenfél 25ről induló életerejét 0-ra (vagy az alá) vigyük.
A játékban rengeteg képesség van, ezek nagy részét a játék elkezdésekor meg fogjuk tanulni, ugyanis ahhoz, hogy egyáltalán elkezdhessünk játszani mind az 5 frakcióval le kell győznünk egy pár gépi ellenfelet, ez idő alatt a képességek nagy részét megismerjük, ebben a játék segítségünkre van.

Nyersanyagok

Gold
Aranyért lehetőségünk van paklikat vásárolni, illetve mind valós, mind gépi ellenfél ellen ennek segítségével tudunk - HS-es analógiával - arénázni. Emellett optikai tuningot is lehet vásárolni érte (az intro után választanunk kell egy "zászlót" ami ott lesz minden meccsen a jobb oldalon a képernyőn, az ellenfélé pedig bal oldalt).

Gem
Gemet valós pénzért vásárolhatunk, ezeket pedig paklik vásárlására van lehetőségünk elkölteni. Amennyiben nem darabra vesszük a paklit, hanem "box"ban, akkor biztosan lesz benne legendery ritkaságú kártya.

Shiftstone
Ezen alapanyagból készíthetünk kártyákat, illetve a szükségtelen kártyákat erre tudjuk lebontani. (HS-ben: dust). Elég nagy a különbség a kártya széttörése és építése között, a leggyakoribb kártyát 50 legyártani és 1et kapunk érte ha törtjük.

Játékmódok:

Gauntlet:
Itt egy kollekciónkból összerakott pakli ellen kell minnél tovább helytállni a gépi ellenfél ellen. Egy vesztes meccs után vége ennek a játékmódnak. Minnél messzebb jutunk el, annál jobb ládát kapunk érte. Ha sikerült az összes ellenfelet legyőzni, akkor szintet lépünk, ami által magasabb ligába kerülünk. Itt kicsit utánaolvastam, hiszen jobb alacsony szinten tartani a szintünket és nem legyőzni az utolsó ellent, de patch notes-ban az írták, hogy nem a szinttől függ az AI nehézsége, hanem a meccseinket külön-külön nézi

Forge:
A felajánlott 3 kártyából kell készítenünk egy paklit (az összes kártya hozzáadódik a gyűjteményünkhöz) és ezzel kell minnél több gépi ellenfelet elvernünk. A nehézségre itt is igaz a fenti offban lévő rész.
Itt 2 vereség után esünk ki.

Casual:
Jelenleg nem elérhető játékmód:

Ranked:
Itt már valós játékosok ellen játszunk, helyezésért. Először 5 besoroló meccset kell lejátszani, aminek jelen pillanatban sok értelme nincs, mert mindenképpen bronze III ligába rak be. Ezután kell a lehető legtöbbet nyerni, hogy magasabb ligákba jussunk, ezáltal a szerzon végén magasabb szintű jutalmat kapjunk. Hogy mikor ér véget a szezon a profilodnál a top100-ra kattintva láthatod. (A mostani dec 31-én)

Draft:
Ez felel meg egy az egyben a HS-es arénának, annyi különbséggel, hogy a kártyák a mieink lesznek. 3 vereség után zárjuk ezt a módot.

Egyéb hasznos dolog

Ládák:

A ládáknál van lehetsőség arra, hogy egy alacsonyabb szintű ládából egy nagyobb szintűt nyissunk
A legkisebb, bronze ládák kevés goldot és egy common lapot tartalmaznak. A silver 250 körüli goldot és egy uncommont. A gold ládák 500körüli goldot és egy paklit. Gyémánt láda 2000 körüli goldot, 1 pakkot és egy commun, uncommon lapot tartalmaznak, ami prémium lap (hasonlóan a HS-ben az arany lapokhoz)

Pakk/lapok:
1 pakk kinyitása után kapni fogunk 8common (fekete kő a lap alján), 3uncommon (zöld kő), 1 rare (kék kő) vagy szerencsés esetben 1 legendery (narancs kő) lapokat. Amennyiben animált lenne a lap, akkor prémium kártyát sikerült nyitnunk, ennek a shiftstone értéke is magasabb, mint HS-ben a goldnak.
Emellett kapunk 100 shiftstone-t is egy pakli nyitásakor.

Kb. 1 hete játszom, a fentieket magamtól szedtem össze, nem 100%, hogy mindenben pontos, részletes leírás, a teljesen kezdőket szeretettem volna ezzel segíteni. A magyar-angol miatt elnézést, de volt amit már nem bírtam lefordítani, mert annyira rosszul hangzik magyarul (bár lehet alapból nem kellett volna semmit)

Jó játékot!

(#2) salaam válasza tomazin (#1) üzenetére


salaam
senior tag

Alapos és szép munka! :R

-rdg- néven megtaláltok

(#3) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

+1 Az összefoglaló miatt.
Esetleg az In game neveket, aki megadja, lehetne gyűjteni...

1 hete kezdtem el játszani és nagyon megtetszett nekem.A Gauntlet-ről az a véleményem, hogy észrevehetően nehezebb,"okosabb" AI-t kapunk, ahogy nő a liga. Jelenleg az arany ligában vagyok és itt még az utolsó előttit nem tudtam egyszer sem megverni(4x probálkoztam még csak).

Találtam egy oldalt, ahol van 3 vagy 4 ajánlott pakli a mostani META szerint. Aki nem tudja merre induljon el, esetleg ez az oldal adhat segítséget. (Angol nyelvű), Ahol felsorolja a kártyákat azt a listát kimásolod, akkor a játékban új pakli készítésnél betudod importálni vágólapról a paklit és nem kell egyesével keresgélni a kártyákat. Nagyon király dolog ez. :C

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4) tomazin válasza Jumbozorz (#3) üzenetére


tomazin
veterán

igen, kerestem hogy milyen napik vannak, de nem találtam meg neten. szóval akár össze is gyűjthetjük, hogy lehessen látni mit érdemes lecserélni.

(#5) kchryss


kchryss
addikt

Pár napja próbálgatom, a kezdő küldetéseket csináltam eddig meg. Eddig kifejezetten tetszik. Deck összerakással kapcsolatban van kérdésem: hogy van meghatározva a deck lapjainak száma? Mert ahogy néztem úgy tűnt mint ha engedne több lapot is belerakni, mint amit felette ír maximumnak. A Sigil (mana) lapokat magától rakja bele? És ha igen akkor mennyit és multi klasz esetén milyen arányban rak bele olyan lapot ami mindkét kaszt befolyását növeli? Ha 3 kaszt van akkor rak olyan lapot is ami mind a 3-at növeli? Vannak kasztok amiket érdemes keverni és olyanok amiket nem?

[ Szerkesztve ]

(#6) xavix13 válasza kchryss (#5) üzenetére


xavix13
senior tag

Látom lett topic, fasza, úgy látszik csak megérte "bepromózni" a hs topikba múltkor. :K

Rankedon ha jól tudom min. 75, max. 150 lapos deckkel mehetsz, viszont elég jó indok kell ahhoz hogy megérje 75+ lappal menni. (Én pl. még senkit se láttam.)
A földeknek min. 1/3-át kell kitennie a deckednek, de lehet több is. (75 lapnál ez ugye 25)
Alapból a gép csak sigileket rak be (alap egyszínű földek), amit a kártyáid színei szerint, arányosan oszt szét. (Ha jól tudom db-ra, a trashholdokat nem nézi kártyánként, úgyhogy nem mindig a legmegfelelőbb elosztást rakja be.)
Kasztokat érdemes keverni, nem nagyon látni mono deckeket. Ált. dual vagy tri color deckekel nyomulnak.
Sikeres 4 color deck az open béta előtt volt ha jól tudom, de amióta megváltoztatták a secret pagest nem igazán tier 1, de láttam már, hogy próbálgatnak egy új verziót összerakni.
5 színű deck max. valami strangeres fun cucc lehet.

Napi questekről én sem tudok hogy össze lennének gyűjtve valahol. Általában 2 silver vagy 1 arany ládás questet ad, illetve heti egyszer ad egy theme deckes questet amihez ad egy kész decket is (ingyen lapok/dust). Azt a questet nem muszáj azzal a konkrét deckel megcsinálni, meglehet sajáttal is, a lényeg hogy az adott színű deckel csináld meg. (Ha jól tudom min. 10 nem föld laptól számítja egy adott színűnek a decket. Ilyenkor a decképítőnél az adott szín ki is élénkül, vagy nem tudom hogy mondjam. a Lényeg hogy nincs kiszürkülve. :D )

Hasznos linkek szerintem mehetnek első hszbe:
A játék hivatalos fóruma
A játék reddit topikja
Ezen az oldalon deckeket találni, hasonló mint a hearthpwn hs-ben
Hasznos cikkek, leírások, tier list stb.
Madorjan, magyar streamer, hs-ből ismerős lehet, master eternal player

[ Szerkesztve ]

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#7) tomazin


tomazin
veterán

Én ami értelmeset találtam eddig az ez:
majdnem minden kártya ratelve van draft/constructed szempontból is, én ez alapján próbálom összepakolászni a készletemből a deckeket.

salaam: a játékban olyan az azonosito, mint a btag, nev+1234
vagy amit odairtal az mi lenne?

[ Szerkesztve ]

(#8) xavix13 válasza tomazin (#7) üzenetére


xavix13
senior tag

Ja igen itt is vannak jó cikkek, ez is el van mentve, valamiért mégis kihagytam. :)
Az a lista nem rossz, viszont nem igazán up-to-date, még az open beta előttről való.
Rengeteg lap változott már azóta, promo rarity lapok pl. most nincsenek is a gameben, nagy része viszont még mindig igaz és használható info az ott leírtaknak.

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#9) mark!


mark!
őstag

Elolvastam az összefoglalót, és nagyon megtetszett. Láttam egy videót, de HS copynak tartottam. Az írásod alapján baromira megtetszett, holnap meglesem, úgyse megyek suliba. ;]

>

(#10) xavix13 válasza mark! (#9) üzenetére


xavix13
senior tag

Szerintem egyáltalán nem hs copy, sokkal közelebb áll a magichez, hexhez mechanikák alapján.
Amiben hasonlít az a grafikai megjelenés, az ui, az emoteolás etc.
Egy próbát mindenképp megér, szerintem ez egy kiváló game azoknak akik a hs-re már ráuntak, de ódzkodtak eddig a magic/hex-től. (túl bonyolultak/nem lehet f2p játszani őket etc.)

Mondjuk még csak open béta a game, de egy kis reklám jól jönne neki, mert könnyen belebukhat abba a játék, hogy az emberek nagy része még csak nem is tud róla. Kibler, Noxious szokta néha streamelni akkor van ilyen 1-2k néző twitchen, de amúgy elég gyér a néző szám sokszor pár tíz és száz közt mozog.

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#11) mark! válasza xavix13 (#10) üzenetére


mark!
őstag

Ha itt PH!-n összegyűlik egy kisebb-nagyobb csapat, lehetne rendezni ilyen háziversenyeket. (Pl. ha egy RealGamers eventre sikerülne bejutnunk, máris több emberhez eljutna a játék)

>

(#12) Prof válasza tomazin (#1) üzenetére


Prof
addikt

Koszi a leirast. Egyelore ranked-ben bucira vernek a starter deckjeimmel. Bronze 1-ben vagyok...
Meg a gauntletet is csak egyszer csinaltam meg 7win-el.

Azt nem ertem hol tudom a power sigileket valtoztati a deckben , 2 fele mulligan van vagy egy rakas jon vagy szinte egy se..

Lehet kapni rare vagy legendaryt pack-on kivul win jutalomkent?

(#13) xavix13


xavix13
senior tag

Eléggé kihalt a topik, mindenki abbahagyta és visszament hsezni? ;] :D

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#14) tomazin válasza xavix13 (#13) üzenetére


tomazin
veterán

En tolom tovabbra is. Megcsinaltam az elso draftom, jol meg is lepodtem, h 48 kartyabol csak 30at kell felhasznalni. Ugyhogy igy le is csusztam az elso legenderyrol, mert inkabb egy torchot vettem ki.

(#15) Prof válasza xavix13 (#13) üzenetére


Prof
addikt

Szerintem aki jatszik vele az elvan, olyan sokfele kartya, deck van es folyamatos ranked, gauntlet forge jatekkal kb korlatlan kartyat lehet gyujteni nem ugy mint HS-ben.

Kicsit uncomonokkal tupirozott alap deckekel vagyok silver3-ban. Volt hogy egy bronz lada 3szor is upgradelte magat nyitaskor lol es vmi 1000 arany jott belole +1 pack. Vertem nagy makkal vmi cloakroach spammer decket is, pont mindig jott removal mikor kellett. De volt egy meccsem amin vagy 12 justice sigilt huztam es kb semmi egyebet...

2 forge-t mentem az elerheto tierlistek alapjan mint newbie es mindketto 7 win. Igaz nehany meccset bemakoltam nagyon a 2. forge-on. Jott egy legendary 5/5-os armor (weapon) belole.

Meg nem probaltam draftot nem ismerem annyira a mechanikat meg. Az hogy a tamadoero felhasznalodikik es a vedok mindig vedenek de tamadok elfaradnak (ha nem endurance) nekem fura. De legalabb az Overdraw mechanikat mar ertem.

A Time-os Ambush-os moszkito nagyon szemet mindig megszivom....

Vettem 300 gem-et 3 dolcsiert az extra packokert + tamogatni oket.

[ Szerkesztve ]

(#16) tomazin válasza Prof (#15) üzenetére


tomazin
veterán

Erre a tamado elfarad dologra tegnap eszmeltem ra, hogyha van x tamadasa, akkor annyi hpt tud a vedokrol leutni osszesen.

Overdraw? Arra gondolsz, h 9lap lehet a kezedben, utana dobat veled?

[ Szerkesztve ]

(#17) xavix13 válasza tomazin (#14) üzenetére


xavix13
senior tag

Draftban legendet minden felül pickelünk (hacsak valaki nem fullos kollekcióval van megáldva), mivel itt ugye megtartod a lapokat amiket kiveszel, megéri kollekcióba akár rare draftolni is, főleg egy kezdő kollekcióval. (Minden raret kiveszel, hiszen hosszabb távon jobban jössz ki dust szempontból, még ha a constructed szempontból hulladék rareket töröd is. Máshogy mondva hozz-e annyi + győzelmet az a pár tier 1-2 common uncommon amit sokszor az 1000+ dustnyi rareért cserébe ott hagysz? Általában nem.

Támadásokhoz hozzászólva, hát igen ez nem hs :D, nem lehet ész nélkül ütögetni, mert csúnyán ráfázhat az ember, főleg ha az ellenfele hagyott fent elég manát reagálni. Meg nagyon meg kell gondolni mivel megy el ütni az ember, mert egy-egy jó dupla, tripla blockkal csúnya 1 for 1 tradekbe bele lehet szaladni.
Ugye itt a támadó érték minden egyes blockkal csökken. Pl. Egy 7/7-et 2 4/4 megfog úgy hogy 1for1 tradelnek, cserébe a támadó dönt hova üt először. Viszont egy jó trükkel meglehet szívatni a másikat pl. Az előző példában egy jó finest hour 2for1 letradel a 2 4/4-el mivel csinál egy 10/10-et a 7/7-ből. Viszont ha okos volt az ellenfél már eleve tripla blockolt a fenti szituban, így max egy 2for2 lesz.
Szóval ja, van lehetőség bőven, mehetnek a nagy mindgamesek. :)

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#18) Prof válasza tomazin (#16) üzenetére


Prof
addikt

Quickdraw :) rosszul irtam.

Amugy van vmi mechanika, amivel az ambush-os deadly flying moszkitokat meglehet elozni? Felbuffolt nagy minionjaimat siman leszedik kb ingyen...

(#19) tomazin válasza Prof (#18) üzenetére


tomazin
veterán

Quickspell. En masrol nem tudok.

(#20) xavix13 válasza Prof (#18) üzenetére


xavix13
senior tag

Fastspells, quickdraw-s minionok, aggro deck. :D

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#21) tomazin


tomazin
veterán

Megvan az első leg (pakkból): premium sandstorm titan :C

(#22) xavix13 válasza tomazin (#21) üzenetére


xavix13
senior tag

Ma nekem is jó napon volt, meglett a diamond forgeban és rankeden is, jött megint 2 legend, szal örömbódottá'. :D

Fóliás titánhoz meg grat. :K

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#23) tomazin válasza xavix13 (#22) üzenetére


tomazin
veterán

Wow. Az azert nem kis teljesitmeny, grat. Mennyit kellett ezert jatszani?

Amugy rankeden mindig 20 jar a nyeresert, meg kevesebb a vesztesert, vagy ez csak olyan bügybügy rankon van?

(#24) xavix13 válasza tomazin (#23) üzenetére


xavix13
senior tag

Achik szerint 143 pvp winem van perpill. De szerintem ez a diamond III nem valami nagy szám.
Mint hs-ben a rank5 kb. :D

Biztos hogy nem mindig 20 jár a winért van hogy +9, volt már +22 etc. Hogy pontosan mitől függ az jó kérdés. (Gondolom minél nagyobb a különbség a két játékos közt, annál nagyobb a nyert/vesztett mmr, mint más gamekben is.)

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#25) tomazin


tomazin
veterán

Csak en tapasztalom, h egyre tobb a budos gyoker itt is?

(#26) xavix13 válasza tomazin (#25) üzenetére


xavix13
senior tag

Mire gondolsz?

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#27) tomazin válasza xavix13 (#26) üzenetére


tomazin
veterán

Emoteok kedves hasznalata. Greetings legfokepp.

(#28) xavix13 válasza tomazin (#27) üzenetére


xavix13
senior tag

Hát nem tudom, én eddig nem vettem észre. Én néha szoktam nyomni egy greetingset game elején meg egy well playedet a játék végén oszt csókolom. (Sokszor ezt is csak akkor, amikor ugyanazzal dob össze mint akivel nem sokkal előtte játszottam.)

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#29) Prof


Prof
addikt

Mentem egy 3. forge-ot eleg necces volt nehany game, de meglett igy gold league.

A 4 manas geomancer nagyon durva minden korben csinal egy 5/5-ot vmi egyeb minionbol.

(#30) tomazin válasza xavix13 (#28) üzenetére


tomazin
veterán

Inkabb olyasmire gondolok, h leutnem egy minionjat, rarakja a +3/3at, igy nem hal meg es akkor nyomja, h latod milyen rettentoen fasza gyerek vagyok bmet. Bar utana meglepodik, h vegigropeolom a meccset.

(#31) tomazin


tomazin
veterán

tegnap volt húzz 20 extra kártyát küldi (2silverért) és összeraktam egy kék-sárga paklit, amiben semmi más nem volt csak laphúzás. egy idő után láttam, hogy már rendesen fogy a pakli, úgyhogy úgy voltam vele kipróbálom mi lesz ha elfogy.
A válasz: semmi. Nincs fatique dmg

(#32) xavix13 válasza tomazin (#31) üzenetére


xavix13
senior tag

:Y Én úgy tudtam hogy akinek elfogy a paklija automatikusan veszít a következő körben.

One thing I've learned: if you don't draw first, you don't get to draw at all.

(#33) tomazin válasza xavix13 (#32) üzenetére


tomazin
veterán

Megvartam, h lehessen fatique dmg, majd kivegeztem a botot. Kezemben meg volt lap.

(#34) tomazin


tomazin
veterán

Én vagyok a fogyatékos és eddig is volt android telefonra is, vagy kiadták most a patch-el telefonra, de annyi bug van, hogy vissza is kellett vonni?

(#35) Prof válasza tomazin (#34) üzenetére


Prof
addikt

En lattam patch notes-ban, hogy kiadtak egy android klienst de meg nem neztem meg.

(#36) itldj válasza tomazin (#34) üzenetére


itldj
aktív tag

Most jött ki valami beta droidos kliens, de nem volt időm még foglalkozni vele. IOS-re meg az előző patch óta van, azt használom, eddig teljesen kulturált.

(#37) tomazin válasza tomazin (#34) üzenetére


tomazin
veterán

Na kérem, felengedték a droidos klienst, jelentem fut a telefonomon. Játékot még nem indítottam el, de a főmenü egy az egyben az asztali (ami mondjuk 4,5"-on elég pici)
Másik: 20 napon keresztül (ami már csak 19) lehet szerezni promo cardot, naponta egyet, feladat, hogy egyszer nyerj valódi játékos ellen.
Más2: A szezont kitolták 17.01.03-ig. (gondolom nem volt kedve senkinek bent ülni szilveszterkor, hogy ellenőrizze, hogy minden jól ment-e le)
Más3: Meg lehet valahogy nézni, hogy mit játszott ki az ellen, úgy mint HS-ben a bal oldalt lévő sáv? Vagy csak a replay funkció van erre? (ami meg ha lement a kör, akkor nem aktív)

(#38) Prof válasza tomazin (#37) üzenetére


Prof
addikt

Az engem is erdekelne fura, hogy a temetot latni csak es neha nezek hogy mi hol hogy nyirta ki a unitjaimat mert a jatszott spelleket nem latni.

Megvan a 4 promo yeti lol, jott is elenem egy yeti deck epphogy elvertem makom volt lotte arcba automata asok hogolyot.

(#39) meoindil válasza tomazin (#1) üzenetére


meoindil
aktív tag

Köszönöm a leírást! Én csak most találtam rá erre a játékra, és sokat segít az ismertető!
Nagyon az elején vagyok még, az összes starter decket sem unlockoltam.

(#40) tomazin válasza meoindil (#39) üzenetére


tomazin
veterán

Nm. Jo szorakozast hozza!

(#41) Prof


Prof
addikt

Feljutottam Gold 2- be. :U

Itt nagyon latszik hogy tul olcsok a spellek. minden 2. deck csak nuke spelleket nyom el, meg hard removalt es face-re megy, kb nulla unit-ot jatszva

Valamint a relic-ek is rohejesen erosek es ahogy nezem semmi nem tudja eltuntetni oket. Folyamatos stun spam, vagy mindenre +1/+1 stb.

(#42) meoindil


meoindil
aktív tag

Az Avatár választás befolyásol valamit a játékban? Főleg a jutalmakra gondolok.

(#43) tomazin válasza meoindil (#42) üzenetére


tomazin
veterán

Akar a portredra, akar a totemedre gondolsz: csak vizualis cucc, semmit nem szamit.

(#44) meoindil


meoindil
aktív tag

Kezdő paklik közül melyik a leghasználhatóbb? Hogy érdemes nekikezdeni? Guantletben aranyat gyűjtögetni Forge-ra, ott pedig minden használható lapot kivenni?

(#45) Prof válasza meoindil (#44) üzenetére


Prof
addikt

Nekem fire jott be aztan kesobb rakano a 2 szinu deckekbol.

En mentem siman ranked-re par gauntlet run utan, ott megismered a mechanikat es sok lapot.

A gepnek a flying lenyekre legtobbszor nincs valasza, nagyon erosek par fegyver buffal megtamogatva.

Jelenleg diamond a forge es gauntlet , gold 2 a ranked, de draftban lenyomnak mert csak kiszedem a sok rare lapot, hogy tuti megerje.

[ Szerkesztve ]

(#46) kchryss


kchryss
addikt

Nagyon tetszik a játék. Sokkal összetettebb gondolkodást igényel, mint például a heartstone. Több a lehetőség. Viszont ezzel a sigil rendszerrel kezdhetnének valamit, mert megöli a játékot.
Mentem egy draft-ot, összeraktam egy egész jó decket belőle, de baromi kiábrándító amikor a sigil dönti el a meccset és nem a skill. Lecseréltem a kezdő kezem, mert csak 1 sigil volt benne, erre amit kaptam helyette az ugyanolyan használhatatlan volt.
Konkrétan minimum 15 lapot húztam, de lehet 20 is volt az és ezek között csak 2 sigil volt így szinte semmit sem tudtam kijátszani. Önhibámon kívül teljesen tehetetlen voltam és az ellenfél az 1/1-es repülő lényeivel halálig vert ...

[ Szerkesztve ]

(#47) meoindil


meoindil
aktív tag

Sziasztok!

Még mindig vannak kezdő kérdéseim. :))

1. Az Exhaust mit jelent itt, mit csinál?
2. A fegyverek felhasználhatósága mitől függ? Azt értem, hogy az sebzéshez és/vagy az életerőhöz ad pontokat, de mitől tűnik/használódik el?
3. A Depleted mit befolyásol?
4. Az Amber Monumentnél a Transform 5 hogy működik pontosan? A kezemben alakul át és 5-ért tudom kijátszani? Mi van ha előtte játszom ki, elveszik a lap, és nem csinál semmit a pályán?

Előre is köszönöm a segítséget!
(Biztos lesznek még kérdéseim. :) )

Üdv!
meoindil

(#48) meoindil válasza tomazin (#1) üzenetére


meoindil
aktív tag

Gauntlet: Én akkor léptem szintet mikor először legyőztem az utolsó ellenfelet. Visszaesni lehet a besorolásoknál? (Jó, én Bronz vagyok, úgyhogy gondolom nincs lejjebb. :) )

"Itt egy kollekciónkból összerakott pakli ellen kell minnél tovább helytállni a gépi ellenfél ellen." - ez nem elírás?
Nem így lenne helyes: "Itt egy kollekciónkból összerakott paklival kell minél tovább helytállni a gépi ellenfél ellen."?

(#49) itldj válasza meoindil (#47) üzenetére


itldj
aktív tag

1. Lényekre vonatkozik, ha már támadtál / védekeztél / "használtad" abban a körben és nincs endurance képessége, akkor a következő körig nem támadhat / védekezhet újra.
2. A fegyver úgy működik, hogy a kártyán lévő jobb oldali értéket, ami lényeknél a HP azt sima fegyvernél a lény kapja meg. Relic weaponnél te kapod "armor" formájában, amit minden bejövő támadás és minden ütés a fegyverrel amikor léynt szedsz le csökkent. Ha elfogy akkor altűnik a fegyver.
3. A depleted a mana fixáló lapokon szokott lenni, azt jelenti, hogy az a manád tapelve lesz abban a körben. Vagyis első körben ha kijátszol egy sigilt akkor lesz 1 olyan tresholdod és 1 manád, amit el is költhetsz. Ha egy bannert játszol ki és nem teljesül a ráírt feltétel, akkor megkapod a tresholdot és max manád is nő egyel, de a mostani körben nulla manád lesz, mert "elhasználtan" kaptad meg a manát.
4, A monument lapok is kb manafixálóként működnek, vagyis ha a monument színéből már megvan a transformban meghatározott tresholdod, akkor a kezedben / paklidban átalakul a lap és nem mana kesz hanem az a lény amit a lap ír. Ha még nem játszottál ki annyi manát, akkor sima manaként működik a lap, és ha kirakod, akkor elhasznált manaként kapod meg. (Nyilván ilyenkor később hiába éred el a transform mennyiségűá manát a lényt már nem kapod meg)

(#50) meoindil válasza itldj (#49) üzenetére


meoindil
aktív tag

Köszönöm, így már érthetőbb!

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Eternal Card Game
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.