Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Eszi, nem eszi? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Notes


Notes
senior tag

Szisztok!

Lassan kezd letisztulni a kép. gépbővítési törekvéseim memória stádiumban vannak. A jelölt: ASUS P4PE. Ez eddig O.K., de milyen memóriát passzítsak mellé? Tudtommal (hivatalosan) ez a lap csak max 333Mhz-es modulokat eszik. De többen javasolnak tunighoz 400-as ramokat. Meg gondolom az hosszú távra gondolkodva is jó lenne. A kérdés csak az hogy ez a lap STABILAN használható a gyorsabb memóriákkal is (persze nem 400-on), vagy maradjak inkább a 333-as gyári ajánlásnál? Mert azért az csúnya lenne hogy a nem éppen 30 forintos RAM-ocskák meg se nyikkannának otthon :( hisz így még vissza sem vihetem.
Ja és még valami. A Dual Channel nagyon jól hangzik, de pontosan mi az? Kell az nkem? Ez a lap támogatja egyáltalán?

Köszi a segítséget!

U.I. Proci: 1.8 Nw C1

Romanes eunt domus!

(#2) Edem válasza Notes (#1) üzenetére


Edem
senior tag

Szerintem még vannak olyan boltok, ahol levásárolhatod a memóriád árát, ha egy napon belül visszaviszed.

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#3) karib válasza Notes (#1) üzenetére


karib
addikt

A DDR333 támogatás azt jelenti általában, hogy az FSB-hez viszonyítva +25% frekvencián tudod futtatni a memóriát. Azért érdemes jobb RAM-on gondolkodni tuning esetén, mert ha emeled az FSB-t, akkor ezzel együtt húzod a RAM-ot is. Bár szerintem jó DDR333-al is nyugodtan lehet próbálkozni a tuninggal, vannak jól húzható darabok.

Ha nem akarsz FSB-t emelni, akkor DDR333 bőven elég, többet nem fogsz tudni kihozni a lapból (nincs olyan beállítása az Intel lapoknak, hogy 400 v. 533 FSB mellett DDR400-as RAM).

Dual channel: kétcsatornás memóriavezérlő. Párosával eszi a modulokat, mint anno a régi gépek az EDO-t stb. Ezáltal duplájára nő a memória alrendszer sebessége (mínusz a két modul szinkronizálására elvesztegetett teljesítmény, idő). P4 a bazinagy FSB-je miatt és általában a felépítése miatt imádja a nagy RAM sávszélességet, ezért is jó alá az RDRAM, illetve most már a kétcsatornás DDR is ki tudja szolgálni. A i845 chipset különféle válfajai csak egy csatornát támogatnak, a Granite Bay vagy SiS655 (asszem) tudnak két csatornát.

Ha most kell venni, szerintem olcsón kell valami DDR333-as Intel vagy DDR400-as SiS-t venni, aztán majd kétcsatornásra váltani egy év múlva, amikor már az első generációs lapok kifutottak, a gyártók jobban be tudják lőni a chipseteket - most ugyanis elég kevés pluszt nyújt a kétcsatornás megoldás, kb. +10%, ami szerintem az implementáció rovására írható, és jelentősen javulni fog még anélkül is, hogy a chipseteken komolyabb változtatásokat végeznének.

Department of Redundancy Department

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Eszi, nem eszi? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.