Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kovacs65


kovacs65
senior tag

Dokkoló:
Egyre több a Type C csatlakozójú eszközöm, de sehol nem találok olyan dokkolót-USB HUB-ot, amelyen minimum 4 db ilyen van (és nem világ leggagyibbja 0,5 USD-ért).
Esetleg nincs valakinek ilyenről tudomása? (egyéb csati lehet rajta)

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#2) PSti válasza kovacs65 (#1) üzenetére


PSti
tag

Ilyenre gondolsz? [link]

[ Szerkesztve ]

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Dokkolóból én mondjuk csak bekapcsológombosat vennék, aminél nem kell felnyitogatni a kijelzőt csak ezért. Tudtommal sajnos az összes ilyen gyártóspecifikus, más cég notijával nem jó. Ezen kéne dolgozniuk, valami szabványos megoldáson.

(#4) TIT


TIT
veterán

3050 rossz vétel,RX-6600 114 és erősebb.

(#5) Joachim21 válasza TIT (#4) üzenetére


Joachim21
senior tag

Ezért is kell fizetett hirdetés neki, te meg itt tönkreteszed a businesst. :DDD

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#6) TIT válasza Joachim21 (#5) üzenetére


TIT
veterán

Ja bocs,hát aki nem néz utána be is ugrik.

(#7) AuraSync


AuraSync
őstag

Most már minden új gépházba bele kell erőltetni a gagyi RGB-s ventiket? Kíváncsi lennék hogy a legtöbb noname ventikhez milyen vezérlőprogikat adnak már csak a Thermaltake progijából kiindulva...

A 3050 meg cuki. ^^

A zÁeMDé meg lehet erősebb annyiért de azért az árért fejfájást is vesz mellé az illető abból nekem meg elég volt már a 6900XT-nél is.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#8) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

véletlenszerűen le-/felkapcsoltathatjuk a közreműködésükkel táplált fényforrásainkat, így a gyanútlan szemlélődő azt fogja hinni, hogy otthon tartózkodunk.

én itt ebben a kontextusban a gyanútlan szót kicserélném a gyanús szóra :DD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#9) kovacs65 válasza PSti (#2) üzenetére


kovacs65
senior tag

THX
Első ránézésre nem rossz, még böngészem az oldalt, bár nem a legolcsóbb.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#10) Danipicur2 válasza TIT (#4) üzenetére


Danipicur2
tag

Csak ugye B450 nem kezeli a Gen4-t, ami nélkül meg jelentős bootleneck alakul ki

(#11) Danipicur2 válasza AuraSync (#7) üzenetére


Danipicur2
tag

Semmilyet, az olcsókba molexest beletesznek oszt jóvanazúgy :DDD

(#12) tatu9 válasza kovacs65 (#1) üzenetére


tatu9
tag

A Satechi-nek van még 4 usb c portos hubja, de az is 20e körül van. Nem hinném, hogy találsz olcsóbban. :U

[ Szerkesztve ]

“TRUST. PRAY. OBEY”

(#13) 1dude válasza Danipicur2 (#10) üzenetére


1dude
aktív tag

1-2% -os egy Rx6600 esetében, ami kb mérési hibahatár.

[ Szerkesztve ]

(#14) Nyersszotyi válasza pusszycat (#8) üzenetére


Nyersszotyi
tag

mennyire életszerű, hogy egy idegen pofa ácsorog a ház előtt és csak gyanútlanul szemlélgeti a véletlenszerűen le-felkapcsolódó fényforrásainkat :DDD

de szerencsére a tervezők az ilyen esetekre is gondoltak, jóelőre

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#15) Joker88 válasza Nyersszotyi (#14) üzenetére


Joker88
őstag

[link]

;]

In loving memory of Garrett Lockhart

(#16) TIT válasza Danipicur2 (#10) üzenetére


TIT
veterán

Hogy jön ide a B450,lehet már nem is kapni,B550 aztán kész.
Akkor is van 17 ropival lcsóbban egy jobb karim.
Semmi gond 6600-al,keresztfiamnak az van,de nyugi az nv se jobb és gyengébbért minek fizessek többet,mert nv?

(#17) azbest


azbest
félisten

az a delock type-c dock nem tűnik a legjobb választásnak a 4k 30Hz képével.
Targus DOCK423EU két 4k60Hz hdmi-t tartalmaz és br 40 eft alatt kapni. Utóbbi 15W-ot von le a rajta keresztül adott tápból.

[ Szerkesztve ]

(#18) fecke78


fecke78
senior tag

256 mb os ssd-t minek kell belerakni , ma már az 500 as is szüken ...

(#19) ceia


ceia
őstag

Felőlem ott rohadjon rajtuk minden görbe monitor. A képnek egyenesnek köll lenni.

#4 TIT De az AMD.. ;)
#7 AuraSync +1
#18 fecke78 Puppy Linuxhoz pont jó. Az OS-nek sem kell sok, és azon amúgy mit futtatsz. ;]

        it's more fun to compute

(#20) pusszycat válasza fecke78 (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

olyan nincs is :P

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#21) Aprósólyom válasza fecke78 (#18) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Windows 95 felfér 256MB-os tárhelyre, csak nem értem, hogy jön ez ide. ;]
Az említett 256GB-os SSD-re sok minden felfér. Na mondjuk nem a warzone... De egy OS, pár játék simán. Nálam 20-30GB a tipikus és 2-3 félével játszom egyszerre.
A féltve őrzött adatok pedig mehetnek külső HDD-kre.

Jevons paradox

(#22) ztoldy válasza Dr. Akula (#3) üzenetére


ztoldy
senior tag

Ismerős ezt a márkát vette HP-hez a gyári 100eFt-os helyett és tökéletes.
[link] Elég széles a választék, hátha van bekapcsológombos verzió is.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#23) lujo10


lujo10
aktív tag

Imádom, szerintem kötelezővé kellene tenni, RGB-t mindenhova, ne csak a ház (+a belseje) és a billentyűzet vakítson már, hanem a monitorok talpa/kávája, a hangrendszerek és stb....,
hiszen mint köztudott az RGB-nek igen jelentős FPS növelő hatása is van.
Szóval esetleg legalább 1 db. olyan házat is lehetne ajánlani amiben sima ventik vannak, persze tudom, hogy ez fizetett hirdetés, de akkor is.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#24) Dr. Akula válasza ztoldy (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A bekapcsológombon bukik a dolog, az a gyártóspecifikus, a többi funkció megy másik notival is. Szóval lekukázni nem kell semelyiket se ha más típusú notit veszel, csak kapcsolgatni nem fogod róla.

[ Szerkesztve ]

(#25) Semplar válasza lujo10 (#23) üzenetére


Semplar
őstag

LED -et kell venni! Jobban állja az inflációt, mint az arany. ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#26) Televan74 válasza Aprósólyom (#21) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát igen a féltve őrzőt adatok külsőn vannak nálam is. :K

256GB SSD sok mindenre jó. Szüleim laposában pl. csak egy 128GB -os SSD van. Igaz nekik csak a Win10 -re és a böngészésre van fent tartva, ők nem játszanak.

Nálam más a helyzet. 500GB on van az op. 2TB meg a játékok. Kb. a 12db játék olyan 600GB fogyaszt el belőle. Mondjuk ebből a 12 -ből ha 2-3 játszok, a többi felesleges.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) himpike


himpike
aktív tag

Hát, mondjuk az SSD-n nem hátrány ha van szabad hely is... Szűken el lehet férni 2 játékkal a 240es meghajtón is. Amúgy is nagyon olcsó most az SSD, ha valaki akar majd vesz bele mégegyet később.. Valami 11-12ezer egy 480GB-os.

(#28) ztoldy válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


ztoldy
senior tag

Köszi, ezt jó tudni.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#29) #21221888


#21221888
törölt tag

Marha vicces, hogy még az akciósnak beharangozott cuccokat is megtaláltam árukeresőn 10-20%al olcsóbban a konkurenciáknál :D A szék tetszik egyedül, nekem kéne a 150 kgos teherbírás

(#30) pusszycat válasza #21221888 (#29) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem jó maxon használni. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#31) #21221888 válasza pusszycat (#30) üzenetére


#21221888
törölt tag

Csak 140 kilo vagyok :C egész nap ülök valahol!

(#32) LK válasza AuraSync (#7) üzenetére


LK
addikt

Nem lehet általánosítani a Te 6900xt-dből szerintem. A 3050-et meg akkor sem vettem volna meg, ha nem lenne AMD. ;)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#33) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

A 3050 milyen kis kompaktnak tűnik :) Annyit látni a médiában a “top” kártyákat, hogy azokhoz képest képről is valóban aprónak hat.

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#34) Candy


Candy
tag

Ez a 4k@30hz teljesen fölösleges, igazából oda se kellett volna írni. Egyébként ez az egész 4k történet a világ vicce, lassacskán tíz éves felbontásról beszélünk, ugyanakkor a jó Intel csak a 12. gennél (na jó, lehet már 11-nél is) jutott el odáig, hogy az integrált GPU-i támogassák HDMI-n keresztül. Ha pedig csak DP van, akkor lehet venni aktív átalakítót 10-20k-ért, ami meg szinte ingyen van.

Ugyanitt egyébként elég érdekes az USB hubok árazása is, nem kifejezetten értem, hogy egy usb 2 hub miért kerül 500 forintba, egy usb 3 már minimum 4-5k-ba (és még akkor semi biztos, hogy tényleg az), egy cés meg húszezerbe....

wunderbike.postr.hu

(#35) azbest válasza Candy (#34) üzenetére


azbest
félisten

A 4k@30Hz is jó sokmindenre, persze nem játszani. Irodai feladatokra azért használható. Az egér mozgása más, amúgy fel sem tűnik youtube és munka közben. De persze jobb a 60Hz.

Sajnos a gyártók akkora trógerek, hogy a 12th genes és amd 6k genes laptopokon is van, hogy a hdmi le van butítva. Főleg a belépő szintű üzleti szériáknál. Van ahol a max 1080p@60Hz és le van tiltva a 4k@30Hz is. Mesterséges piacszegmentálás, vedd meg dupla áron azt a szériát, ami nincs lebutítva és valamivel jobb kaszniba van téve ugyanaz a hardver.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.