Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:26:43

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Drenadar válasza spank0309 (#544) üzenetére


Drenadar
veterán

Akkor így jártam :P veszek másikat és hajrá megint.

De amúgy inkább Eroktik féle csöves AK gear a kedvencem egyedül :)
de sajna azt nem nagyon lehet kezdésből nyomni.

(#552) Tyler Durden

Megfogadva Ilest tanácsát ma én is factoryztam. Csak ajánlani tudom mindenkinek, elég alap felszerelésben mentem be /scav vest, kolpak, alap táska illetve 74n-el/. Gyakorlatilag instant akció van, sokszor simán 3-4 tagg-el ki lehet jönni + a scav-ektől a cuccokkal. Ma bementem 5 meccsből 3x kijöttem 2x lelőttek, és így is simán plusszos voltam. Eleinte a legjobb pénzfarm szerintem, a nagyobb map-ok lényegesen több tudást igényelnek, illetve érdemes 2-3 fős csapatokban bemenni..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#553) ToMy_ válasza Tyler Durden (#552) üzenetére


ToMy_
tag

Van még ennél is teszkósabb raid:
bemész csak baltával, keresel egy scav-et, szétcsapod, felgear-eled magad a cuccaival és azzal mész tovább. Csak akkor kellemetlen, ha már a 4.-et ölöd, és még egyiknél se volt táska... :DDD

(#554) Tyler Durden válasza ToMy_ (#553) üzenetére

Ezzel csak az a bajom, ha playerrel találkozok, akkor baltával általában nem sokra megyek ellenük (:

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#555) Drenadar válasza Tyler Durden (#554) üzenetére


Drenadar
veterán

próbáld ki hogy osonsz mögötte és megvárod míg elkezd lootolni :D :D
(és baltával mindig próbálj olyan helyre ütni / szúrni ahol nincs páncél)

(#556) spank0309 válasza Drenadar (#555) üzenetére


spank0309
tag

Ez a 100-ból 10x jön össze módszer kb. csak idő pazarlás a balta, meg max fun.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#557) Ergo_Proxy válasza spank0309 (#556) üzenetére


Ergo_Proxy
tag

Régebben mi is csináltuk ha már frusztráltak voltunk, hogy hülyeségből négyen bementünk baltával aztán ha megláttunk valakit rárontottunk, általában hárman meghaltunk de a negyedik jól járt, minden esetre sokat röhögtünk :)

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#558) G**@**B**!


G**@**B**!
tag

Sziasztok!

Csatlakoztam hozzátok, üdv mindenkinek megvettem az alapcsomagot :)

Szeretnék néhány dolgot kérdezni a játékkal kapcsolatban.
Full kezdő vagyok multiplayeres játékokban, régebben cs volt de az nem ilyen.Scav karakterrel sikerült egyszer kijönnöm factoryról. Viszont nem tudom ki az ellenség? Van aki lő rám, van aki nem. Hogy lehet megkülönböztetni hogy ki az ellenség?
A fő karakteremmel is volt egy pár köröm, elbuktam néhány fegyvert de nem az egészet. Ezt inkáb egyelőre hagyom, ki kell ismernem még a játékot.
Azt sem értem ha a fő karakteremmel indulok és biztosítást kötök a tárgyaimra (megjelenik egy pajzs piktogram rajta) elvesznek a tárgyaim amiket bebisztosítottam- ez hogy működik?
Térképem sincs még, meg kell találni egy pályán?
Szerintem néhány hét mire belejövök. Offline módban pl mi az a PvE? Mondom, full kezdő vagyok. :))

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#559) Ergo_Proxy válasza G**@**B**! (#558) üzenetére


Ergo_Proxy
tag

Ha scavvel mész a gépi scavek nem lőnek rád, ha csak te le nem lősz egyet, de a player scavek lelőhetnek, ha a fő karaktereddel mész egyszerűbb a képlet, akkor mindenki ellenség ha egyedül vagy. Megkülönböztetni pedig nem tudsz senkit, max a scaveken látod, hogy azok, mivel toprongyosabbak mint a fő karakterek, ha többen mentek akkor pedig folyamatosan kommunikálni kell, hogy ki hol van, mert semmi nem jelöli a társaidat, szóval oda kell figyelni.
Térképet majd venni tudsz a kereskedőknél, a biztosított cuccaid pedig akár három napig is eltarthat, hogy visszajöjjenek, attól függ kinél biztosítottál, na meg attól, hogy valaki kivitte e a pályáról.

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#560) G**@**B**! válasza Ergo_Proxy (#559) üzenetére


G**@**B**!
tag

Ok, tehát ha scavvel megyek csinálhatom úgy is, hogy mindenkit lelövök biztos ami biztos alapon?
Ha a bebiztosított tárgyaimat kiviszi valaki akkor egyáltalán nem kapom vissza, vagy csak későb?

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#561) ToMy_ válasza G**@**B**! (#560) üzenetére


ToMy_
tag

Igen, csinálhatod, de akkor pont a scav mód lényegét iktatod ki a játékból. A scav-ként játszás nem valamiféle teszkósraid kellene hogy legyen, hanem kooperálva a többi scav-vel a pmc-ket elkapni.
Ha meglátsz másik scav-et, akkor a Q-E nyomogatásával jelezheted, hogy nem akarsz lőni rá, ha AI irányítja, akkor ugye no effect, ha player, akkor valszeg észreveszi és nem lő rád (jó esetben)
Ja, factory-n viszont lőj mindenkire tényleg, ott ezek az íratlan szabályok nem érvényesek.
Nagyobb pályán nagyobb eséllyel találkozhatsz össze "normális" scav-et irányító játékossal, aki felfogta a scav mód lényegét.
Lehet az AI scav-eket is vezérelni, de ez még nagyon béta/bugos állapotban van. Kézjelekkel lehet follow módba rakni őket, de hamar megunják :)

Ha bebiztosított tárgyat kiviszi vki más, akkor annak annyi, sose kapod vissza. Sőt, ha nem viszi ki senki, akkor is van rá esély, hogy nem jön vissza, jellemzően Prapor-nál szokott ez előfordulni, ő az olcsóbbik biztosító.

[ Szerkesztve ]

(#562) ToMy_ válasza G**@**B**! (#558) üzenetére


ToMy_
tag

Pályákat megismerni az offline módban a legegyszerűbb. PvE-t bekapcsolod, akkor lesznek scav-ek is. Loot-helyek, scav-spawn-ok megismerése, harcot megszokni/tanulni itt érdemes, ha halsz, akkor se bukod a cuccodat. Viszont ki se tudsz hozni semmit, illetve a karaktered se fejlődik.

(#563) Drenadar válasza ToMy_ (#561) üzenetére


Drenadar
veterán

sok játékos sajna megijed mindenkitől ami mozog és lő rá, mert hogy mozog.... :(
én sokszor nyomogatom is az F1-et hogy menjen a scav duma, és billegtetem a karaktert a q-e-vel, és volt már hogy factoryn normális scav playerrel akadtam össze :)

(#564) G**@**B**! válasza ToMy_ (#562) üzenetére


G**@**B**!
tag

Kösz srácok a segítséget, nagyjából már eligazodom a játékon, van térképem és sikerélmény is.
Egyelőre a customs pályán gyűjtögetek, a factory nehéz még nekem a sok harc miatt. A másik tettő meg túl nagynak tűnik egyelőre. Majd idővel alakul a dolog... Egyszer találtam egy fullos AK 74N-t, persze ott pihen a az inventoryban. Eszembe sem jutna bevinni,tényleg van rajta minden mint a karácsonyfán. Addig meddig nézegettem,hogy a hangtompítót sikeresen eltűntettem róla-lehet eladtam véletlenül... :)
Hát közel 30 éve játtszom már videojátékokat, de ez még beta állapotában is sokat felülmúl.
Nálam tuti benne van a top 10-ben, mindenképpen megérte a vásárlást. :)
Jó játékot mindenkinek :R

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#565) #45997568 válasza G**@**B**! (#564) üzenetére


#45997568
törölt tag

Udv az elegedettek taboraban :K Nalunk meg vannak jobb napok, foleg rosszabbak, a legtobbet a matchmaking-et okoljuk, tegnap 2-en lottuk shotival meglepetesbol az egyik tagot fullba, kapott tolunk vagy 4-7 telitalalatot 2m-rol, simen leszedett minket es gondolom ki is jutott. Szoval remelhetoleg ezen javitanak, mert igy nem sok eselyed van. Voltak meg 2 pisztolytar utan boklaszok (a vegen a talalatoknal irta 12) azert leszedett kettonket :DDD

Osszesegeben en nagyon elvezem, ezeken atsiklok :K

(#566) Drenadar válasza G**@**B**! (#564) üzenetére


Drenadar
veterán

Egy tanács: ami csak a stashben van, olyan mintha nem is lenne... amit beviszel magaddal az mind növelik a játékélményt, és az esélyt, hogy túléled. Persze elveszítheted könnyen... de ha csak tartogatod (ki tudja ugyebár hogy mikor jön megint egy wipe) akkor olyan mintha nem is lenne.

(#567) Tyler Durden válasza Drenadar (#566) üzenetére

Szerintem itt nem arra gondol, hogy sosem viszi be. Nálam is a fortok, fullra szerelt m4-ek arra vannak, hogy ha haverokkal bemegyünk 3-4-en mondjuk factory-re zúzni. Amikor solozom, akkor elég a kolpak+paca+ak74 meg a legalapabb tatyó, annyira jó nem vagyok, hogy soloban fullos gearrel bemenjek..

Más:

Kezdőknek amúgy ajánlom a tesco gearrel factory farmot: első és legfontosabb, hogy megtanulsz lőni, pozícionálni, illetve mivel kicsi a map, hamarabb meg tudod tanulni mi merre. Lootolni is elég jókat lehet, ha túl tudod élni a kezdeti harcokat, akkor scav-től simán nyúlhatsz fort armort is, persze ehhez nem árt jópár wave-t lemészárolni, ami nem mindig egyszerű. A másik lehetőség pénzszerzésre, ha nagyon csóró vagy, akkor shoreline 1 szál baltával. Olyan helyen spawnolsz, akkor gyorsan befuszt resort és szeded a lóvét, vagy lent a tengerparton a kék ház, ahol dupla széf van stb. Illetve ha ügyes vagy scav-et is megölöd baltával, onnantól meg már fegyvered is, amivel player ellen is van esélyed.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#568) spank0309


spank0309
tag

Ma mentem Shoreline, és találkoztam egy bizonyos "Meghaltam" player-rel. Ezer bocsánat a killért :D Megjegyzem 350k+-al jöttem ki onnan. Vicces volt így a dögcédulán olvasni xD

[ Szerkesztve ]

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#569) protegum


protegum
aktív tag

Sziasztok, kemény két hónap alatt végig olvastam a topicot. A végére érve lenne pár kérdésem, mert érzésem szerint ez lehetne az játék amire évek óta várok. Nos, elképzelhető, hogy steamen is meg fog jelenni? A nagyobb stash-en kívül van-e egyéb gyakorlati haszna a játékon belül a nagyobb csomagoknak? Ha a basic-et veszem, később lehet majd upgradelni a ládát?

(#570) Tyler Durden válasza protegum (#569) üzenetére

- nem valószínű, hogy lesz steam-en, de a hivatalos oldalról simán meg tudod vásárolni
- pár cuccot is kapsz, de semmi olyat amit ingame ne tudnál megszerezni, illetve ami jól jöhet ha beindul a játék és lesznek kiegek, akkor azokhoz is ingyen jutsz /ennek ellenére a stash méret miatt, ha gyűjtögetős játékos vagy, akkor megéri, én standard csomaggal alig férek most már el, pedig nem gyűjtök szemetet/
- ha a standard editiont veszed, akkor bármikor tudod az oldalukon upgradelni

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#571) protegum válasza Tyler Durden (#570) üzenetére


protegum
aktív tag

Köszi. Akkor valahogy majd kinyerem a pénzem a steamről. Alappal kipróbálom, ha bejön jöhet az upgrade. Régi falloutos vagyok ;), kell a nagyláda.

(#572) Tyler Durden

Aki esetleg tervezi a megvételt illetve upgrade-t az most két napig -20%-al megteheti.

Katt

[ Szerkesztve ]

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#573) G**@**B**!


G**@**B**!
tag

Sziasztok!

Factory, scav módban egy csatamező közepén spawnoltam az utolsó túlélővel tűzharcban megsebesültem. Összeszedtem fort armor, dog tagek, meg egy zsáknyi értékes fegyver. Persze gyógyszer senkinél.
Akkor mondom usgyi ki. Exitek: gate0 és cellars ugye mindkettőhöz kulcs kellett volna ami scavnek nincs. Mindkettő zárva volt. Megnéztem még ki lehet e menni máshol is(gate3, office, piros villogó fény ) de nem.Többszázezer rubel értékkel a gyár közepén estem össze..
Ebben az esetben, hogy tudok kimenni?

4K ULTRA beállításokon játtszom, egy GTX 1080 Titaniumot kérnék. Tessék, kettő lett maradhat?

(#574) Highground


Highground
aktív tag

Escape from Tarkov 's Shocking Netcode Analysis

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#576) Ombi5 válasza Highground (#574) üzenetére


Ombi5
őstag

Tehat meg mindig eleg xar. 🙄

(#577) Gordon32


Gordon32
tag

Sziasztok!
Megvettem a játékot,ami nagyon kiraly nyomnam is egesz nap ha nem dobalna le connection lost hiba uzivel.
Utóbbi három napban solozva nem volt semmi problémám,ment szepen.
De ha haverral be megyunk squad-ba szinte állandóan kidob,és utana meg soloban is.
Upc-s netem,eddig semilyen jateknal nem volt ilyen.
Van meg ilyen problemaja valakinek?
Mondtak probaljam ki a win 10-et,hátha.
Nektek valami tipp,ötlet?

Köszönöm,szép napot!

Üdv! Gordon

(#578) Mattlogen


Mattlogen
újonc

Sziasztok!

Sok hozzászólást elolvastam, ennek eredménye, hogy nemrég megvettem én is a játékot. Így, hogy már mentem jó pár kört, leírnám én is a tapasztalataimat. Mivel számomra az Arma 3 a létező egyik legjobb játék (amit általában full realisztikusan játszunk), gondoltam ez is csak jó lehet. Az első benyomás tényleg jó, elég szép fegyverek, rengeteg kiegészítő, és a pályák épületeinek berendezésétől leesett az állam. Viszont az erdős részek nem olyan nagy számok. Aki Játszott már az Arma Apex-el, az tudja mi az az erdő, és ott egyszerre 100km2 ketyeg, akadás mentesen! Na nem is ez a lényeg, a pazar részletesség és berendezési tárgyak ezt kárpótolják. Például a Customs pályán a Dormi lakóépületek belülről valami eszméletlenek, nincs két egyforma szoba..stb. Visszatérve a játékhoz, kezdetnek kapunk jó pár fegyvert, felszerelést, meg jó sok pénzt. Ugye először érdemes kitapasztalni a pályákat, a neten lehet letölteni térképet, különben az életben ki nem jut a kezdő. Kezdésnek egy SCAV bőrébe bújtam, aztán hamar rájöttem, hogy nem kell mindenkire lőni, a többi szakadt rongyos SCAV (AI) veled van. Tök jól ment is a játék, 10-ből 9x kijutottam, jött a pénz, jöttek az új felszerelések, szépen lassan felfegyvereztem a fő karakteremet. Azt ugye tudni kell, hogy SCAV-el csak 20percenként lehet menni. Addig gyakorolgattam a fő karakteremmel, és mentem SCAV-et vadászni offline. Na és itt jön a nagy meglepetés, nem a többi játékostól kell tartani, hanem az AI-tól, mert olyan baromi kemények, hogy öröm ha életben marad az ember, nem még ki is jut. Szerintem ezt erősen túlzásba vitték. Mikor már úgy gondoltam, elég jól megy játék, nyomtam egy pár kört a fő karakteremmel élesben. Hát elég lehangoló! Számomra a végeredmény: játszol 4-5 órát, SCAV-el, hogy pénzt gyűjts jó felszerelésre, utána játszol élesben, és 5 perc alatt elbuksz mindent! Volt olyan kör is, hogy kaszáltam, és hoztam ki jó cuccokat, de előbb-utóbb úgy is elbuksz mindent! Ez olyan mint a szerencsejáték, lehet egy ideig jó szériád van, de aztán jön a bukta! Hiába kötsz biztosítást, nem sokat ér, ha kiviszik a cuccod. Azt meg nem értem, minek két frakció, ha bemész a pályára, és mindenki lő mindenkit, semmi értelme, mert nem tudod megkülönböztetni ki kivel van. Összegezve nekem tetszene a játék, de egyenlőre nem sok értelmét látom. Gürizel, örülsz, hogy kijutsz, aztán lelőnek és megy minden a levesbe, kezdheted elölről. Tudom még csak Béta, remélem, hogy visznek még bele valamit, mert ha így marad, hamar a játék halálához vezet. Így csak egy ördögi kör az egész, a saját farkát kergeti az ember.

Üdv
G

(#579) spank0309 válasza Mattlogen (#578) üzenetére


spank0309
tag

Az írásodat olvasva hiába mentél még jó pár kört így is kezdő vagy, főleg ilyen taktikával. Lehet lootolni, hónapok óta nem mentem scavval mert annak nincs értelme, az csak fun, semmi több. Az AI nem egy nagy cucc, op igen, de kb. 20 óra/ pálya alatt megtanulod mikor és honnan fognak jönni. Két frakciónak még nincs jelenleg lényege de majd idővel lesz. Már párszor leírtam itt, pár játékóra alatt milliókat lehet kifarmolni.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#580) Mattlogen


Mattlogen
újonc

Igen, valóban kezdő vagyok, ezt nem vitatom, csak az első benyomásom írtam le. Kezdőként viszont, mi más taktika lehetne, minthogy a SCAV-el farmolsz. Most már tele vagyok jó cuccokkal, úgyhogy mehet majd a móka, de jó pár frankó cuccot elveszítettem már, és bárhonnan nézzük, elég frusztráló tud lenni. Inkább az a legfőbb bajom, hogy minden pálya, olyan mint egy mészárszék, jó lenne azért tudni ki van veled, vagy ellened, és akkor lenne egy kis taktikai feelingje is. Az tény, hogy valami újat alkottak, és jó úton halad, csak győzzük kivárni.

(#581) spank0309 válasza Mattlogen (#580) üzenetére


spank0309
tag

A helyzet az hogy mindenki ellened van kivéve ha csapatban mész be, Kezdőknek taktikák vannak már itt leírva nem egy, szerintem nem is annyira fentebb. Én igen, ahhoz a dologhoz nincs hozzászokva nagyon sok ember hogy elveszthet mindent amije van, DayZ volt ilyen játék és ha az Armában játszottál az Altis Life-al akkor ott is van mit veszteni... Van taktika így is, túlélési taktika.... lootolási taktika, sorolhatnám :D

[ Szerkesztve ]

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#582) Drenadar válasza Mattlogen (#580) üzenetére


Drenadar
veterán

Ha scavvel mr lootoltál bármi értékesebbet, akkor lőjj mindenre ami mozog... engem sokszor egy hülye scav player lőtt le... most már nem kockáztatok, ha van már lootom, lövök mindenkit.

De a lényeg ha PMC-vel jársz be. csináld a questeket, azokkal fejlődsz igazán hogy a tradereknél tudsz venni jobb cuccot. És persze partyval az elején könnyebb, de igen tudom erről is megoszlanak a vélemények.

(#583) mind_against


mind_against
tag

Hogy mi lesz még a játékban? Íme a Battlestate Games közleménye, amelyet az Escape From Tarkov Hungary fészbúk oldal fordított le:

Ígértek nekünk egy éves videós összefoglalót a fejlesztők. Sajnos ez nem jött össze mivel teljes erővel a játékon dolgoznak. De írásos formában beszélnek pár szót a 2018 as tervekről!
Teljes erővel most az open bétára koncentrálnak és ezt készítik elő hogy ez simán menjen.

Tehát akkor 2018-as tervek:
- Teljesítmény csökkenés javítása
- Játék crashelések javítása
- Olyan hibák, amelyek megakadályozzák, hogy tovább játsszunk (mindenféle inventory és fegyverrel kapcsolatos crash és lefagyás)
-Egyéb technikai hibák
Törekednek hogy még jobban rendbe rakják a netkódot hogy ne legyen késedelem, kapcsolatvesztés, deszinkronizációk.
-Netkod javítás egy része kész van , jelentősen csökkentve késéseket, de folyamatban van még.
-A matchmaker beállításán dolgozunk, növelve annak pontosságát, hogy biztosítsuk a játékosok minimális késleltetését.
-A Szerverek optimalizálódnak a CPU-használathoz, a memória és a forgalom szempontjából is, lehetővé téve a kiszolgálógépek erőforrásainak hatékonyabb felhasználását, javítva az online játék általános minőségét.
-A kiszolgálóoldali hibák javítása, amelyek jelentősen csökkentik a kiszolgálóalkalmazás teljesítményét, következésképpen a deszinket és a kapcsolódás megszakadását.

A játék teljesítményének optimalizálása

- Az abnormálisan magas CPU terhelés minden lehetséges okainak vizsgálata és javítása. Az EFT eléggé terhelés alatt tartja a CPU-t, és az alacsony teljesítmény fő okai a következők: fizika, animációs rendszer, játék logika, CPU-alapú grafikus feldolgozás. Az első két ok a teljes játék teljesítményének több mint felét teszi ki, ezért összpontosítunk ezen összetevők rögzítésére és optimalizálására. Fizika refaktorizálás, animációs rendszer optimalizálása és az animációs események egyszerűsítése.
- Az Open Beta az új Interchange Helyszínt, új küldetéseket, fegyvereket, felszerelést és egyéb elemeket tartalmazza. Mindezeket több patch részeként kerül be az Open Beta bevezetése előtt további tesztelés céljából.

Érdemes megjegyezni, hogy már elkezdtük az Unity 2018 új verziójára való áttérés előkészületeit, és a motorfejlesztő cég szakemberei számunkra bőséges támogatást nyújtanak nekünk.

És most, egy kicsit az új funkciókról, amelyeket az idén terveznek a játékban szerepeltetni.

A legfontosabb, hogy az EFT továbbra is keményen fogja folytatni az utat, folyamatos javítások kapcsán. Más szóval, a játék egyre reálisabb és keményebb lesz. A realizmus kívánt mértékét a jelenlegi rendszer kiegészítéseként különféle funkciók bevezetésével érhetjük el. Tekintsük át azokat a funkciókat, amelyek a tervezett listán szerepelnek.

Időigényes Tár betöltések.

Ez a szolgáltatás már megvalósult. Ha raidben van, akkor nem tudja azonnal betölteni a tárat lőszerrel. A tárak betöltése időt vesz igénybe, és csak a inventoryban végezhető el. Ugyanez vonatkozik a lőszer lerakódására a tárból (bár az egyik tár kiürítéséhez szükséges idő kevesebb, mint a betöltéshez szükséges idő). Később különleges lőszer rakodási és lerakási animációkat adunk hozzá. Ez a funkció szorosan kapcsolódik egy másik újításhoz: - a fennmaradó lőszer pontos értékei eltávolításra kerülnek a inventoryból - a magazinban és a kamrában maradt töltények számának ellenőrzésével kell használni.
A betöltési vagy kirakodási arányt befolyásolja a karakter egészségügyi állapota, készsége és / vagy fegyverkezelése. A raiden kívül a lőszer azonnal betöltésre kerül, és számát mindig pontosan meg kell határozni.

Az orvosi eszközök, élelmiszerek és egyéb fogyóeszközök számára készült animációk

Az ilyen elemeket most már "háttérben" használják, miközben lehet tüzelni, ami természetesen nem reális. A jövőben nem tud fegyvert használni fegyverkezelés vagy étkezés közben.

Az off-raid kezelés és a paraméterek helyreállítása

Nagyon fontos innováció, amely megszabadulhat az egészségügyi és egyéb paraméterek mágikus teljes felépülésétől a raid elhagyása után. Most a raid után javítani kell az egészséget, vagy egy bizonyos ideig várni a regenerálódásra, vagy orvosi készletek, táplálék és víz felhasználásával. Az egészségügyi rehabilitációs ráta egy másik főbb funkcióra - a Hideoutra vonatkozik.

Füstgránát

Már elkészítettük a nyugati és a szovjet / oroszországi füstgránátok modelljeit, animációit és hatásait. A füst fizikailag megfelelő és nagyszerű a beltéri helyiségek feltöltésénél.

Felfogatható gránátvetők

Ez egy régóta bejelentett funkció, amely kiderült, hogy sok nehézséget okoz, hogy hozzá adjuk a játékhoz, különösen a hálózati logika részeként.

Hibaelhárítás

- a fegyver elakadások, az eltérések és a gyújtáskimaradások,Lőszer minőség.
Ennek a funkciónak a bevezetésével a játékosoknak ezeketfigyelemmel kell kisérni. Ki tudja, lehet, hogy az AK elakad vagy akár felrobban az arcodon, és a raid túl korán befejeződik. Ez a funkció a fegyver túlmelegedéséhez is kapcsolódik.

Az orvosi eszközök javítása. Stimulánsok. A gyógyszerektől való függőség, túladagolás és mellékhatások.
A stimulánsokat a terapeuta fogja értékesíteni, és javítja a készségeket (akár a maximális szintet is) korlátozott ideig. Vigyázz a mellékhatásokra!

Új készségek folyamatos bevezetése
Különösen olyan frakcióspecifikus készségek, amelyek csak bizonyos PMC-k számára lesznek elérhetők.

Scav vezetők
Most aktívan új PvE ellenséget adunk hozzá - a Scav-főnökök, mindegyiknek egyedi megjelenése, felszerelése és viselkedése. Minden ilyen főnököt kemény gengszterek kísérnek, akik kétségbeesetten megvédik vezetőiket.

Személyes küldetések
Személyes nyomozások, amelyek azonnal feltárják a történet darabjait. Ki az Ismeretlen? Mi a jegy? Miért kezdődött meg Tarkov bukása, mi vezetne?

Bolhapiac
Ez a funkció lehetővé teszi, hogy saját árukat adjon eladásra. Ez a kézikönyvhez is kapcsolódik (minden vizsgált tételt fel kell jegyezni ott examinolni), a keresési rendszert (amely lehetővé teszi például az AK-74N-hez kapcsolódó összes értékesítést) és a Kit-eket (egyedi fegyverkészletek mentése, megosztásuk és gyorsan vásárolni hiányzó részeket)

VoIP
A beszédhanggal való kommunikáció képességét a raidben, a pozícióval változik. tehát aki messzebb van tőled az nembiztos hogy hallja amit mondasz. Rádióknak is lesz hatótávja.

A karakter megjelenésének megváltoztatása
A kereskedők által nyújtott speciális szolgáltatás lehetővé teszi a karakter felső és alsó részének megjelenését. jelenleg 5 ruhadarab van készítve az egyes frakciókhoz. Ennek köszönhetően lehetősége lesz arra, hogy a rejtő színű ruhákkal jobban megfeleljen az adott feladatnak, a nappali és a terepviszonyoknak.

Új típusú kilépések a helyekről
Léteznek olyan helyek, ahol nincs állandó kijárat, ahol a fáklyákat kell használni a kimeneküléshez, így mindenki figyelmét felhívja a közelben. De lehetőségünk lesz raid kezdete előtt extra kilépő helyeket vásárolnunk.

Rejtekhely (hideout)
Hatalmas funkció, amely hozzáadja saját búvóhelyünknek építését és kezelését. A fejlesztéssel tudjuk növelni a raktárunkat, felgyorsíthatjuk a rehabilitációt, növeli a különböző elemek készítésének lehetőségét, beleértve a homebrew-liquort és a mindenütt jelen lévő bitcoin-gazdaságot. Az összes tartalomelem már teljes, most pedig a programozási logika és a kinézetével foglalkozunk.

küzdőtér (arénázás)
Külön játékmód, tele van érdekes újításokkal. Az Aréna később lesz.

Mint fent említettük, ez csak egy része a felsorolt funkcióknak, amelyek a játékban lesznek .Érdemes rámutatni arra, hogy ebben az évben a grafikus fejlesztések egy újabb iterációja lesz, anélkül, hogy befolyásolnánk a teljesítményt - frissített világítást, növényzetet, árnyékokat, utóhatásokat. Továbbá a frissített karakter animációk tesztelése már folyamatban van.

Sőt, ezen felül új fegyvereket és testreszabásokat fogunk felvenni számukra, beleértve a funkcionális puskákat és revolvereket. Az új berendezések 10+ sisakot, testvédőt, új taktikai mellényt, más fejfedőt, szemüvegeket, balaclavákat, fejhallgatókat tartalmaznak. Természetesen új helyszínek is - a interchange után folytatjuk a Tarkov Streets jön. Egy párhuzamos pályán egy beltéri helyszínt építünk be ugyanazzal a CQB szellemiséggel, mint a Factory - a TerraGroup Lab. Idénre várjuk, hogy befejezzük az összes szükséges helyet a kiadáshoz.

(#584) Tyler Durden válasza Mattlogen (#580) üzenetére

A scavezés, ha bejön csináld nyugodtan, eleinte jó pénzforrás amit ki tudsz vele hozni cuccokat, de igaz amit Illest ír, inkább csak egy ügye színfolt a játékban. Mikor fő karival mész be, akkor is tudsz tescos-an bemenni, vagy pl nyomhatsz hatchet runokat vagy makarov runokat. Ha tudod hova kell menned lootolni, akkor így is össze lehet szedni a pénzt. Ami nagyon fontos, ha egyedül mész be, az mindig a legkeményebb lesz, hiába van atomgeared, mert ha összefutsz egy 2-3 fős ellen csapattal, nahh az az igazán meleg szituáció. Persze ezt is meg lehet oldani, de ahhoz már érezni kell a játékot, ami nem 20-30 óra alatt van meg. Javaslom, ha komolyabb gearrel mész be, akkor próbál meg 2-3 másik játékossal menni, sokkal nagyobb lesz a sikerélmény is.. Illetve még egy jótanács, ha már egyedül mész be, akkor érdemes szerintem factory-n kezdeni az ismerkedés a játékkal, ott rajtad kívül csak 5 playert rak be, és jobban behatárolható ki merre van, a nagyobb mappokon simán előfordul azt se tudod, honnan lőttek le..

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

(#585) twplayer


twplayer
újonc

Sziasztok! Én is megvettem ezt a játékot... de most szeretném eladni. Nem azért, mert nem jó, csak nekem nem jött be. Ha valakit esetleg érdekel, írjon privátban. Köszönöm, hogy elolvastátok.

(#586) spank0309 válasza twplayer (#585) üzenetére


spank0309
tag

Próbálkozz még discordon is ott szerintem nagyobb esélyed van mint itt.

Tarkov Hungary Discord

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#587) Mattlogen


Mattlogen
újonc

Sziasztok!

köszönöm a tanácsokat!

Lenne pár kérdésem:
- A kijutási pontokon ha kérdőjel van, az mint jelent?
- Ha pl a fegyveremen van biztosítás,és a játék közben úgy áll a helyzet, hogy nem jutok ki (sérülés miatt), és mondjuk eldobom a fűbe, akkor is visszakapom?
- A kereskedőknél van egy frissítő gomb, az jó valamire? Van olyan kereskedő, akinél szinte mindig ugyan az a cucc van.
- A pályákra folyamatosan Spawnolnak be a játékosok, vagy csak egy adott mennyiség van egyszerre? Pl ha kilövik egymást az emberek, akkor lehet nem marad senki a pályán?
- Jár valamilyen előnnyel a szintlépés? Tudom a Skill automatikusan fejlődik, de a szintlépésnek nem tudom mi a lényege.
- Tudni lehet arról valamit, hogy ha készen lesznek a pályák, összenyitják őket?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#588) spank0309 válasza Mattlogen (#587) üzenetére


spank0309
tag

Üdv.

- Vagy aktív vagy nem, nem biztos hogy ki tudsz ott menni.
- Hát ha nem találják meg a fűben akkor visszajön igen, érdemes egy nagyobb bokorba dobni.
- Óránként van "wipe" a kereskedőknél akkor lehet használni ha éppen bent vagy és nézelődsz amúgy semmi másra nem jó, ugyan az van a kereskedőknél, de van olyan cucc is ami percek alatt elfogy.
- Egyszerre spawnol az összes player az elején, ha ki is lövik egymást a népek akkor is maradnak playerek csak nem pmc-vel hanem scavként, és Ai scavak is mindig lesznek bent.
- Szintlépésnek a lényege egyenlőre csak a kereskedőknél számít, lvl. 29-től minden kereskedőnél megvan a 4-es szint, de persze ehez még kell pár missiont is csinálni náluk.
- Azt mondták hogy össze lesznek nyitva a pályák, de ez egy külön mód lesz.

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#589) Ergo_Proxy válasza mind_against (#583) üzenetére


Ergo_Proxy
tag

Szép hosszú lista, ugye te sem hiszed el, hogy ezeket meg is csinálják 2018-ban?!

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#590) Ombi5 válasza Ergo_Proxy (#589) üzenetére


Ombi5
őstag

Kb mese habbal,ha a netcode-al se birnak.... :(( :(
Ezert nem vettem meg a jatekot meg jelenleg,csak varok es varok...

(#591) KaraDani válasza spank0309 (#588) üzenetére


KaraDani
addikt

Ha csak nem változott akkor a rapistnél lvl 35 a max szint, skier meg szerintem 30.

[ Szerkesztve ]

(#592) spank0309 válasza KaraDani (#591) üzenetére


spank0309
tag

Jogos. :D

Z170-A - i7 6700 - 2x8GB 2400Mhz DDR4 - GTX 1080 Strix - EVGA GS550W - 2x525GB SSD - NZXT S340 Elite - Samsung C32H711

(#593) Drenadar válasza Ombi5 (#590) üzenetére


Drenadar
veterán

nekem tetszett ezért beruháztam rá. amennyit játszottam vele többségében szórakozás volt, úgyhogy picit se érzem azt hogy kár volt. Én most hanyagolom kicsit, kellene hogy legyen már végre több pálya... (meg még sok más is).

(#594) Ombi5 válasza Drenadar (#593) üzenetére


Ombi5
őstag

Mennyi orat tettel bele?

(#595) Drenadar válasza Ombi5 (#594) üzenetére


Drenadar
veterán

hát passz, most a stat 89 órát ír de sztem ebben nincs benne csak a mostani szezon vagy minek hívjam, sztem a reset előtti időszak nincs.

(#596) KaraDani válasza Drenadar (#595) üzenetére


KaraDani
addikt

Nincs, wipenál törlődnek a statok is.

[ Szerkesztve ]

(#597) mind_against válasza Ergo_Proxy (#589) üzenetére


mind_against
tag

Nincs okom bizalmatlannak lenni velük szemben. Talán van valami, amit megígértek és nem úgy lett? Ne ragasszuk már rá a DayZ szindrómát előre.

Azt viszont nem értem, hogy aki nem vette meg és nem játszik vele, az miért fikázza? Ez rosszabb, mint a "backseat gaming" :)

(#598) Ergo_Proxy válasza mind_against (#597) üzenetére


Ergo_Proxy
tag

Erősen optimistának érzem ezt a listát igen, és vannak szinte állandósult kardinális problémák. Szeptember óta meg van a játék, ha ezt nekem céloztad.

Olyan vagyok Én, mint Isten, és Isten olyan, mint Én! Vagyok olyan nagy, mint Isten. És Ő éppoly kicsiny, mint Én vagyok. Isten nem állhat én felettem, sem én ő alatta nem állhatok!

(#599) Drenadar válasza Ergo_Proxy (#598) üzenetére


Drenadar
veterán

legalább megvannak a célok/tervek :)

Szerintem leginkább több terület kellene a játékba vagy pedig az összenyitott nagy "játszótér"...

(csak hogy ne mindig csak a desync/netkód -on rugózzunk, egyszerűen unalmas, hogy számomra csak a custom ami opció...)

[ Szerkesztve ]

(#600) Tyler Durden válasza Drenadar (#599) üzenetére

Nekem igazán shoreline az ami vállalhatatlan, ezért most factory-customs amin mozgok. Illetve mivel most küldizgetek, így woods is képbe jön, de ott csak addig szenvedek amíg meg nincs az adott küldetés.

"It's only after we've lost everything that we're free to do anything." Télen snowboard, nyáron bringa + LEGO® PSN ID: oORastaMaffiaOo

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Escape from Tarkov
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.