Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  érzékeny memóriák (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Overmind


Overmind
aktív tag

Érzékeny memóriák

Van nálam most 2*256/400-as Hynix (D43) (ráadásul brand, élettartam garos...), és 2*256 Elixir memória. Egyik sem megy alapfesszel és alapkésleltetésekkel. Ha bármit állítok a procin (szorzó, FSB, vcore) vagy állítom a memfeszt hatással van rá. Azaz többet, kevesebbet hibázik, de legritkább esetben jó. Úgy sikerült összehoznom, hogy menjenek 200-on (akár duallal, akár anélkül, de itt is más értékekkel), hogy visszavettem a procit egészen 1700+ig, és 8, 4, 4, 3.0-ra állítottam a késleltetéseket. Az alaplapom Epox 8RDA+.
Mondanám, hogy az alaplap vagy a táp a hibás, de a 333-as PQI-m ment 400-asként, és a 400-as Samsungom megy akár 450-en is. Teljesen tanácstalan vagyok. :(
Van vkinek bármilyen ötlete?


(#2) anaqer válasza Overmind (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Garanciás csere.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) Overmind válasza anaqer (#2) üzenetére


Overmind
aktív tag

Visszaveszik őket. De különböző helyről vannak, különböző márkák... egyszerűen nem értem mi a hiba. Menniük kellene... Valami nagyon nincs rendben.

(#4) Alvin_ti4200 válasza Overmind (#1) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Lehet nem szereti az alaplapod, a 8RDA+ elég finnyás a RAM-okra.

(#5) anaqer válasza Overmind (#3) üzenetére


anaqer
veterán

Ó, memóriákkal én is sokat vacakoltam egy időben... tipikusan az az alkatrész, aminek ''mennie kellene'' de mégsem megy. ( Lehet persze, hogy van ott valami más gond is, de csak emiatt nem gyanakodnék a gép többi részére. )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Overmind válasza Alvin_ti4200 (#4) üzenetére


Overmind
aktív tag

Na de ennyire? :(
Fura, hogy a ''gagyi'' 333-as PQI-t meg szerette.
Azt hiszem leteszek a ramtuningról...
Vagy forrasszak át valamit? :)

(#7) Overmind válasza anaqer (#5) üzenetére


Overmind
aktív tag

Ezen kívül végül is semmi gond.

(#8) Overmind válasza Overmind (#7) üzenetére


Overmind
aktív tag

Ha nincs megoldás, akkor visszaviszem mindet. Gyanús volt, hogy ez lesz a vége, de azért gondoltam hátha.

(#9) tanczy123 válasza Overmind (#8) üzenetére


tanczy123
csendes tag

Ha a memtest szerint hibázik akkor szar. Előfordul, hogy nem olyan sűrűn hibázik a ram, ha nagyobb értékeket állítasz be az időzítéseinél, de attól még rossz.

***

(#10) Overmind válasza tanczy123 (#9) üzenetére


Overmind
aktív tag

Az még hagyján, hogy hibáznak memtesten, de az XP sem tud betölteni... (optimális beállítások mellett) :(

(#11) hcol7


hcol7
senior tag

ilyen sotetben tapogatozaskor esetleg felmerulhet hogy mikori a bios, stb (optimistan gondolva a csere/gar/masik vasarlas nelkuli megoldhatosagra)

ejj de ertelmes lett, dehat a lenyeg bennevan, mosma nem irom at :D

(#12) Overmind válasza hcol7 (#11) üzenetére


Overmind
aktív tag

Bő 1 éves az alaplap és a bios is,mert nem frissítettem még. Akkor szted megér egy próbát?

(#13) Overmind válasza hcol7 (#11) üzenetére


Overmind
aktív tag

Bő 1 éves az alaplap és a bios is,mert nem frissítettem még. Akkor szted megér egy próbát? (Nem gondoltam, hogy ilyen esetben számít.)

(#14) Overmind válasza Overmind (#13) üzenetére


Overmind
aktív tag

Nem találtam memóriákkal kapcsolatos infókat a biosfrissítésnél, de azért kipróbálom.

(#15) Overmind válasza Overmind (#14) üzenetére


Overmind
aktív tag

Nem segített...
Megnéztem a neten a Hynixet és az Elixirt is. Utóbbi Nanya chipes. Egyik sem tűnik rossznak... :(

(#16) westlake válasza Overmind (#6) üzenetére


westlake
félisten

en is teszteltem 2*256 mb d43-at (ddr400), es ugyanannyira tudtam csak huzni, mint egy gagyi noname 333-as memcsit....
ezek a 256 modulok nagyon szutykok...
teljesen mas a helyzet a 512-asekkel, mert azok meg nagyon mennek..

Play nice!

(#17) Overmind válasza westlake (#16) üzenetére


Overmind
aktív tag

A boltos mondta, hogy nagyon jól mennek.
Legalább arra jó volt ez az egész, hogy rájöttem milyen jó is a Samsung memóriám. :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  érzékeny memóriák (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.