Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bandit21


Bandit21
addikt

Üdv mindenkinek azthittem lefordulok a székről, 2 órája kb ICQ-zgatok barátnőmmel meg 1 haverral közbe megnéztem pár oldalt és ennyi. Neki akartam fogni 1 kis mem-tesztelésnek ezért előtte alapon megnéztem sandra mem bench-et. (azért tesztelgetek mert már ittvan a zalman 7000alcu csak még nincs fölrakva és ehhez szeretném tudni előre h mit bír a cucc.)
A LÉNYEG
Ha már a sandrában járok megnézem a sís summary-t és ott látom h a PROCI 70 FOKOS!!! megnézem az AbitEQ-ban ott is annyi... rastart bios pc health status ott is annyi... semmi háttérprogi semmi más...
A Gép egy IC7 dobozos P4 2,4C-vel volt már hajtva de csak kipróbálás miatt 1 hónapja 270FSB-n de az annyi is volt...
Most így rögtön házoldala le ablak rányit 30cm-s szobaventi odanyom le is ment szép lassan most már 40,5 fok nál jár. Szép lassan félfokonként ment le 5 perc alatt. Alapból 47-48-at szokott mutatni. Ha terhelem MAX 55-58-at DE 70???
Mi a túró lehet vele? Babrálni nem akarom a procihűtőhőz nem nyúltam nem emeltem SOSE a feszültségét NEM ÉRTEM? Kapcsoljam ki és holnap szervíz? Vagy ablak becsuk venti elvesz rastart és nézzem meg h megint megcsinálja-e? Vki plíííz gyorsan segítsen!!!

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#2) smk válasza Bandit21 (#1) üzenetére


smk
csendes tag

Miért nem rakod fel a zalmant?
Szerintem a hűtőd a gáz, talán nem érintkeznek a felületek vagy ilyesmi. Persze lehet hogy tévedek.

smk

(#3) Bandit21 válasza smk (#2) üzenetére


Bandit21
addikt

Ha augusztus óta nem lenne semmi baja akkor nem paráznék...
A ventit azért adták ide a F*FO-ba h ha már megjött legyen nálam de a gari csak akkor marad ha ŐK rakják föl és addig bontatlanul van nálam. (több cuccot rendeltünk még nem jött meg mind addig) Szóval...? De azért köszi!

Amúgy azóta ablakot becsuktam ventit elszedtem, próbáltam generálni az előbbi helyzetet Icq ''be'' írogattam annak aki ottvolt, közbe Winamp meg egy kis sandra mem bench fölment 50-re de aztán vissza is ment 47-48ra a szokásosra... Akkor ezzel most mi van?

[Szerkesztve]

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#4) Tul


Tul
aktív tag

Biztos valami izgis dolgot írt a barátnőd és belepirult a proci:))
Szerintem ne izgulj, amíg nincsenek valódi gondok (nem fagy, nem hibázik...), addig fölöslegesen bosszantod magad egy-két számmal.

Skoda 120L..::NEED FOR STREET::..

(#5) vzzoli válasza Bandit21 (#3) üzenetére


vzzoli
tag

Lehet, hogy a BIOS szarakodik?

If you one door how a mace?

(#6) Cane válasza vzzoli (#5) üzenetére


Cane
őstag

Lehet, hogy a PROCI szarakodik?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#7) salazol válasza Bandit21 (#3) üzenetére


salazol
őstag

Valamelyik alkalmazás felvitte a prociterhelést tartósan 100%-ra. Utána a BIOS-ban voltál, ahol végig 100%-on jár a proci.
Van ilyen, nekem pl. előfordult, hogy a víruskereső egy vírustalálat és sikeres irtás után 100%-on maradt a következő újraindításig. Egyes weboldalakon levő reklámok is felviszik néha 100%-ra, azokat szoktam tiltani.

(#8) Bandit21 válasza vzzoli (#5) üzenetére


Bandit21
addikt

Ez is lehet, vmi 16-os verziószámú BIOS van hozzá akkor (2003 aug.) ez volt a legújabb de most van már 19-20-as is csak mivel panelban lakom nem igazán bízom az áramszolgáltatásban... Most a héten viszont amikor belekerülnek a hűtők
akkor a szervízben majd megkérem őket h 1 szünetmentes táp segítségével frissítsék... De ez akkor is gáz még 1 gyári hűtőtől is, most zenehallgatás + ide írogatás mellett 50,5fokos. Ahhoz képest h 1 batár Chieftec házban van 1 előlapi befújó meg 2 hátsó kiszívó házventivel... Vagy az érzékelő vagy a BIOS szar vagy rosszul rakták össze de vmi nem jó itt. Eddig azt hittem h félremér de azért csak úgy fölmegy 70 fokra (48+22fok! majd 50% hőnövekedés) :F

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#9) Bandit21 válasza salazol (#7) üzenetére


Bandit21
addikt

Nem hinném bár találkoztam már én is ezzel de tényleg csak annyi volt h gép bekapcs és icq meg chat meg winamp hát ha ezek vmelyike ilyenre képes akkor kivágom az egészet az ablakon...

regisztrált: 2003-02-20 10:16, azaz .... 21 éve a PH!-n!

(#10) ebenguba


ebenguba
csendes tag

Nekem is ilyen alaplapom van és hasonlo a hiba jelenség ! IC7 3GHZ/800 MHZ Zalman CU 7000 a hütés nincs semmi tuning !Gép bekapcsol alapból 50 fokról índul a hömérséklet ahogy elkezdem használni a procit egyből 62-63 fokos lesz Casetek házam van 5 db ventivel.Kipróbáltam 1 2.4 procival is úgyan ez majdnem csak a hőfokok így alakulnak : alap 43 terhelés 58 fok körül úgyhogy nálam az alaplap a szar ! Most fogom vissza vinni !Csak hogy azt mondták ott kell hagynom 1 hónapra addig nem lesz gépem úgyhogy nem tudtok olyan helyet ahonan lehet bérelni 1 hónapra a p4 alaplapot vagy nincs valakinek kölcsönbe 1 fizetek érte akkár !

---== A helyzet cifilisztikája néha úgy kurbinálodik hogy az nem fedi a relatív átfejlödést ... ==---

(#11) ebenguba válasza ebenguba (#10) üzenetére


ebenguba
csendes tag

Ja és a legújabb bios van rajta ez év jan. azt hiszem.

---== A helyzet cifilisztikája néha úgy kurbinálodik hogy az nem fedi a relatív átfejlödést ... ==---

(#12) Uzmany válasza Bandit21 (#8) üzenetére


Uzmany
őstag

Teljesen feleslegesen aggódsz az áramszolgáltatással kapcsolatban bios-frissítés esetén. Nálam már előfordult, hogy a frissítés alatt elszállt az áram. Semmi baj nem történik, ugyanis az IC7 ilyenkor a kismeghajtót keresi, és ha beteszel egy kislemezt amin egy bios van rögtön frissíti és minden rendben lesz. :DD

® visions created with passion

(#13) proximus válasza Uzmany (#12) üzenetére


proximus
senior tag

Naja a BootBlock csodákra képes. :)) Persze csak ha nem kényszeríteni ezen rész felülírását is flash-eléskor. :)

(#14) T 1000 válasza ebenguba (#10) üzenetére


T 1000
aktív tag

Az én sa-7 lapomban P4 2.66 prockó van, alapban 36 fokos (sima Intel gyári hűtő semmi csodahűtő), Max terhelés mellett(rippelés 2,5 órán át, proci folyamatosan 100 %) 50 fok. Nem akad, nem fagy, szarintem is a lapoddal van a gond, szard le azt az egy hónapot, nekem is volt ilyen problémám, kibírtam azt az egy hónapot!

(#15) zsoltee10 válasza ebenguba (#10) üzenetére


zsoltee10
addikt

ne vidd vissza a lapot, mert ha más baja nincs, akkor nem ér meg annyit, hogy 1 hónapig ne legyen géped. az én ic7 lapom is hülyén mérte a hőmérsékletet, de ha nem halt volna meg, akkor nem vittem volna vissza ilyen hibajelenséggel. nem sok lap méri helyesen a hőt.


Bandit21: azóta mi a helyzet?

(#16) reandre válasza Bandit21 (#3) üzenetére


reandre
tag

neeeem a F*FOban kell vásárolni... mégegy ilyen gyík helyet nem találsz... kis cégeknél, ahol télleg van rizikója, hogy a lúzerebbek /bocsi/ elsceszik otthon a cuccot, még ottsincs ilyen, hogy csak akkor van gari, ha én teszem föl... ezek a 3000FTos szerelési költségre játszanak... fúúúj...
nem köll ilyen helyekre menni, attól hogy kis üzlet, lehet mögötte nagy beszállítócég, és akkor ott is meg tudnak szerezni bármit, és mégis normális a kiszolgálás...

(#17) ithomas válasza reandre (#16) üzenetére


ithomas
őstag

Teljesen igazad van,ez meg akkor is undorito hogyha ingyen bovitik a gepet garancias idon belul!Mi mulkor vasaroltunk a u**rsbe,komplett gepet.Direkt megkerdeztem hogy ugye nem ragasztjak le a hazat meg ilyesmi,es hogy ha szetszedem a gepet akkor is megmarad a garancia?Erre azt mondtak hogy persze hogy szetszedhetem,mert az alkatreszkre KULON-KULON van garancia,fuggetlenul attol hogy a komplett gepet ok raktak ossze(ingyen)

Real eyes realize real lies!

(#18) peterqe


peterqe
aktív tag

Az alaplap méri pontatlanul a hőmérsékletet. Nekem IC-G van, benne p4 3@3,5 GHz. A Zalman borda ''langyos'' rajta. Ha nem fagy, akkor tökmindegy...
(Nálam alap 45-öt jelez, max terheléssel volt már 59.)

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#19) tray válasza Bandit21 (#1) üzenetére


tray
aktív tag

Egyszerűen nem szellőzik a házad.
Ennyi.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#20) peterqe válasza tray (#19) üzenetére


peterqe
aktív tag

Ez nem biztos. Az enyém hiperszuper jól szellőzik. (Mondjuk nálam a Zalman 7000 Cu majdnem minimális fordulaton pörög. 1400-1500.)

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

(#21) tray válasza peterqe (#20) üzenetére


tray
aktív tag

Nem is neked mondtam...
De az, hogy pár óra alatt felment neki 70-re, majd miután levette a ház oldalát és odarakta a szobaventit szépen lement normális hőmérsékletűre, és hamar nem is ment feljebb, mind azt a gyanút támasztják alá, hogy a ház nem szellőzik rendesen.

Szépen-lassan felfűti a házban a levegőt, aztán csak azt keringeti benne a prociventi, és jó hogy nem lesz 50 fok a procija.

Nem tudom miért van az, hogy ha hozzászólok egy fórumban, onnan kezdve az a fórum halott.

(#22) peterqe


peterqe
aktív tag

Na, asszem megvan a hőmérséklet-mérés gubanc oka. Nézd meg a Softmenu-ban a beállítáaoknál, hogy a PCI/AGP milyen frekik mellett megy. Nekem, ha nem fix 33:66-ra van állítva, akkor rendre magasabb hőmérsékleteket mért a lap. Lehet, hogy csak véletlen egybeesés, de nekem nem úgy tűnik.
Egy másik -saját topicom- kérdése meg is válaszolódott ezzel a kísérletezgetéssel a minap. Az érthetetlen fagyásokat valószínűleg a túl magas PCI/AGP frekik okozták. (volt egy CMOS-clear korábban és nem állítottam mindent rendesen vissza, csak azt hittem, hogy igen :DDD)

- Ez a világ a létező világok legjobbika -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.