Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PeliScan


PeliScan
addikt

Bár tudom, hogy nem számtech, de egyszerűen nincs kihez forduljak! Ti _OLYAN_ okosak, tapasztaltak, bölcsek vagytok! Ti vagytok az utosó reményeim! :DD

Na, a keresztcsontig való PH! nyalás :DD után, the question:
Van egy AIWA naccerű hifim. (Tényleg az! Vegyetek Ti is ilyet!:) ) De, mint a hifik általában, ez is lekapcsolja a nagy, ''front'' hangfalakat, ha be van dugva a sztereó kimeneti jack, másnéven fülhallgatókimenet. Szóval, szétkaptam ezért az alig 1 hetes (garancia pá...:()cuccot, szépen zártam is a megszakító áramkört, tehát szólnak a nagyok is, meg jön is sztereó.

DE!

Iszonyatosan megnőtt a zajszint. A frontokon persze nem, de a kimenet egy szemét, használhatatlan zörej. (kis túlzással, de tényleg, nagyon gáz!) MIÉRT? Tudja valaki? Van vmi kóbor-áram, mire vigyázni kell? Említette vki a ''föld-hurkot''. Lehet hogy amiatt? És ha igen mi az? (És hol lakik, mert megyek, összeverem! :) )

Légyszi, ha értesz hozzá, segíts!!

(#2) emvy válasza PeliScan (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Na nézzük. Első kérdés: melyik kimenet zajos? A fejhallgató?

while (!sleep) sheep++;

(#3) PeliScan válasza emvy (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Bizony az. A fejhallgató-kimenet. De veszettül. A zene kb fele olyan hangos, mint kéne normálisan, de a zaj meg kb 15x nagyobb, mint a tűrésküszöb... :)

De nemcsak sistereg, zúg is, mintha összeért volna a két pólius, pedig nem...

(#4) emvy válasza PeliScan (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

Elképzelhetőnek tartom, hogy a fejhallgatót és a végfokokat meghajtó erősítő máshogy működik az egyikre és a másikra, mivel a végfok nagyimpedanciás, a fejhallgató pedig kicsi. Emiatt lehet, ismétlem, lehet, hogy a végfokokat hajtó erősítővel szól a fejhallgató, aminek az árama sokkal kisebb, mint amit a fejhallgató igényel, azaz kisimpedanciás terhelésnél leesik a feszültség. Szóval fogalmam sincs, hogyan tudnád megoldani azon kívül, hogy visszacsinálod...

while (!sleep) sheep++;

(#5) PeliScan


PeliScan
addikt

Ja, még ide kívánkozik, hogyha szépen hagyom, hogy kikapcsolódjon a két front, akkor semmi gáz, tiszta a fülhallgató kimenet is! És biztos, hogy nem a bekötéssel van baj, lassan huszadszorra ellenőrzöm.

(#6) PeliScan válasza emvy (#4) üzenetére


PeliScan
addikt

Na, azért még próbálhgatok, hátha.
De ha tényleg nem müxik, akkor szerinted nagyon gáz dolog a fornt kimenetet kettéosztani?

Meg is mondom, hogy miért kellene, van egy aktív rendszerem, jó kis hanggal, abba menne az fülhallgató, de azért nem akarom, hogy porosodjon a kettő front, mert azér azok is szépen szólnak, meg azért mégis! :)

Van erre vmi más megoldás is?

(#7) khalox válasza PeliScan (#6) üzenetére


khalox
őstag

Akkor ne így.
Van egy stereo-expander-nek nevezett kütyü, arra rá tudsz kötni 4 hangsugárzót és még nem is ugyanaz fog szólni rajtuk...
Ilyet érdemes keresni, hogy quadro (semi) surround, stereo-expander, álkvadró.

Pár ellenállás meg 3 potméter az egész. Én összerakattam egyet (mert amikor ez volt a mániám, akkor még kicsi voltam és hülye és nem értettem hozzá).
Valahol mág a rajz is megvan. Nagyon szépen szólt, aztán meg vettem egy normális erősítőt.

(#8) khalox válasza khalox (#7) üzenetére


khalox
őstag

(mág=még)
A kütyüt a szokásos hangfalkimenetre kell kötni, és onnan ágazik 4 felé.

(#9) PeliScan válasza khalox (#7) üzenetére


PeliScan
addikt

Mennyit dellázik egy ilyen?
Mert nem vagyok azért annyira finnyás, szóval az 5.1es és az hifi összesen volt 75ezer, szóval most ehhez venni egy 10-20ezres cuccot, nem biztos, hogy _költéséghatákony_ :DD

(#10) khalox válasza PeliScan (#9) üzenetére


khalox
őstag

Ú, ezt most nem értem, ha van 5.1-ed és még tán vonalkimenet is, akkor mi a probléma?
Amiről írtam az kemény 650Ft volt + egy üveg bor annak, aki összerakta.

(#11) PeliScan válasza khalox (#10) üzenetére


PeliScan
addikt

Na. Szóvla vagy egy szimpla 5.2es aktív rendszer, nagyon szépen szól. A cd-lejátszó a hifiben van, vhogy át kell juttatni az infót. :)

A professzionális vonakimenet nincs, ''csak'' a jeck-fülhallgatókimenet. Nekem az is jó, csak akkor elhallgat és ez több okból is baj. --> Ébreszténél csak a hifi ébred, ha be van dugva, nem hallom ,mert az 5.1es off. :) Meg így nem lehet egyszerre hallgatni a hifin ÉS az 5.1esen a gépről a BROOKLIN BOUNCEt meg a BUBBLE GUMot! :DD :))

(#12) khalox válasza PeliScan (#11) üzenetére


khalox
őstag

Akkor meg miért nem vonalkimenetet teszel (tetetsz) rá?

(#13) PeliScan válasza PeliScan (#11) üzenetére


PeliScan
addikt

Errata: jeck=jack, és hát nem 5.2es... :))

(#14) PeliScan válasza khalox (#12) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, eddig fel sem merült bennem, hogy lehet. Lehet? :)

Mondjuk nem hiszem hogy én vágnám, hogy hogy ekll beszerelni, nagyon alacsony a ''repair'' skill-em. Fallout rulez! :))

Vmi hifiszervízben meg tudják csinálni?

(de azért még mindig, suttogva: ha mauálisan, csak úgy szétválasztom ,az gáz, ugye...?)

(#15) PeliScan


PeliScan
addikt

Más ötlete, tanácsa bárkinek?

(#16) khalox válasza PeliScan (#14) üzenetére


khalox
őstag

Max 3000 forintért szerintem bárhol megcsinálják neked. Nem egy bonyolult valami... meg akkor tehetsz rá egy antenna aljzatot is, hogy a rádiót hálózatról (is) lehessen fogni koax-szal.

(#17) khalox válasza PeliScan (#14) üzenetére


khalox
őstag

És a fülhallgató kimenet az mégsem vonalkimenet. Annak az erősítőnek meg csak egy vonalkimenet lenne az ideális. Különben torz lesz a hang meg túlvezérelt, ha zajos, ha nem.

(#18) PeliScan válasza khalox (#17) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, köszi, akkor ez lesz. Bár koax rádióbemenet van rajta...
Na, ha túl vagyok rajta, megírom, hogy hogy szól! :)

(#19) HSNet


HSNet
aktív tag

Na, hogy én is belepofázzak, ha magadnak akarod megcsinálni, akkor lágyan megkeresed a dobozon belül az erősítő fokozatot (a legtöbb kompakt rendszerben külön-külön panelen vannak a komponensek elektronikái), és annak a bemenő jelét vezeted ki. Esetleg a CD paneljét keresed meg, és annak a kimenő jelét osztod le. Mindenesetre mielőtt forrasztasz bármit is, azért mérd ki, hogy tényleg vonal szintű jelet kaptál-e el, nem pedig esetleg a tápot kötöd rá, az 5.1 bemenetére ;]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#20) PeliScan válasza HSNet (#19) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi a tanácsot, még gondsolkodom, hogy belekezdjek-e az én csekélyke tapasztalatommal... :)

A CDből kimenő jel van olyan erős, hogy az elég?

(#21) HSNet válasza PeliScan (#20) üzenetére


HSNet
aktív tag

Általában az egyszerűbb tervezés miatt, a komponensek a házon belül szabvány vonal szintű jellel vennek összekötve, de nem mindig, ezért kell rámérni (meg azért is, hogy jó drótot néztél-e ki).

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#22) PeliScan


PeliScan
addikt

Hát, egyelőre meg tudtam oldani egy kissé felturbózott sztereókimenettel... Jó nagy erősítés mellet azért zúg, de hát a szobám 10 nm, szóval
''jó nagy erősítés'' ritkán kell... :)

Majd ha elég bátor leszek, kipróbálom! :) Köszi!

(#23) ndrs


ndrs
tag

Nem szeretnék újabb OFF-ot nyitni, de ha már a fenti probléma megoldódni látszik, kérdeznék én is:

van egy 9 éves SONY mini hifim ami nem ismeri fel a berakott CD-ket, csak kattog egy darabig. Lehet ezt otthon javitani, érdemes esetleg az olvasó optikáját ''pucolgatni''?

ugyanezen hifi távirányítója fél éve nagyon fura jelenséget produkál: néhány funkciója újabban nem müxik: pl. a ki/be kapcsolás, a sleep ill. az egyik deck ''play'' gombja nem távvezérelhető. ezek fél éve soha nem működnek, az összes többi távvezérelhető funkció pedig azóta is hibátlan.... van esetleg ötlet miért lett ilyen /hogyan javítható?

Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

(#24) PeliScan válasza ndrs (#23) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, nekem volt egy First Austria (nem vettem!!! kaptam, ne engem hülyézzetek!! :) ekkora sz*r nincs még egy a világon) ''hifim'', és az wegy év múlva adta be, hasonló tünettel, csak kattogott. Majdnem biztos, hogy (főleg kilnec év után) a vezérlőproci adta meg magát, és azt meg nem éri meg csréltetni, legalábbis majdnem annyi, mint egy gyagyibb hifi. Persze azért nézesd meg vhol.

(#25) hogyishívnak? válasza ndrs (#23) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Kérdés:Ezek a funkciók (ply,stop..akármi) nem látnak el más üzemmódban(pl.:rádió) egyébb funkciót (pl,:1,2,3...)??
Ez azért fontos mert ha ezeknek a gomboknak 1edi funkciója van akkor lehet hogy ''csak'' a távirányitó a hibás ami szerencsés esetben javítható,cserélhetö. Ha közös funkciókat látnek el ezek a gombok és csak 1ik funkciójuk nem müködik akkor tuti komolyabb a baj (vezérlőproci, cdvezérlő...).

Tibi

(#26) ndrs


ndrs
tag

PeliScan: ''Majdnem biztos, hogy (főleg kilnec év után) a vezérlőproci adta meg magát''

- félre ne érts, nem vagyok én kicsit sem szakértő, de szerintem nem erről van szó. A jelenség ugyanis fokozatosan jelentkezett, először csak bizonyos CD-ket és csak nehezen volt hajlandó felismerni aztán ez a dolog egyre súlyosabb lett és egyre több CD-re terjedt ki, míg végül már nem ismer fel semmit. Kábé olyan mintha fokozatosan ''vakulna meg'' valaki.


hogyishívnak:
1edi funkciója van a távirányítón a gomboknak, magán a hifin ezek a funkciók pedig szintén gombnyomásra (nem pedig mechanika vagy több állású kapcsoló által) aktivizálhatók... Már szétszedtem a távirányítót (van rajta összesen 1 db chip +2 másik alkatrész), megtisztítottam, de semmi javulás. :-(

Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

(#27) PeliScan válasza ndrs (#26) üzenetére


PeliScan
addikt

Nu, akkor nézd meg, hogy forgatja-e a CDt, ha eddig nem tetted meg. (Akaszd ki az érzékelőpöcköt, vagy csak jelöld meg a CDt.) Leht, bár elég valószínűtlen, hogy a motor nem müxik.

(#28) PeliScan válasza ndrs (#26) üzenetére


PeliScan
addikt

Ettől még lehet a proci is.
Sőt, szerintem ott a hiba, csakazértis! :)

(#29) LukE válasza ndrs (#23) üzenetére


LukE
veterán

Szerintem egyszerűen koszos a cd olvasó fej. Az én LG (na ilyen hifit senki se vegyen:((() 'hifi'-m kb másfél év után kezdte ezt csinálni. Némi csavarhúzó és papírzsebkendő megoldotta a probélmát.

PeliScan: ha kilenc évet kihúzott, akkor akár örökké is élhet:) vagy legalább 20 évet. Fűleg, hogy az ilyen régi cuccokat nem direkt néhány évre tervezték. Pl. 25 éves Videoton erősítőm gond nélkül megy.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#30) PeliScan válasza LukE (#29) üzenetére


PeliScan
addikt

OFF:
Ez mondjuk így igaz. A régi cuccok _SOKKAL_ tartósabbak.

Pl az én 286os alaplapom már vagy 10 éve folyamatosan fogja a port a szekrény tetején, és semmi gond vele!
Még csak nem is lassul, se nem melexik! :))
ON:

(#31) ndrs


ndrs
tag

PeliScan:

ott a pont. nem pörgeti fel a CD-t. Asszem szét fogom szerelni szegénykét, hogy a magam laikus kezeivel belekontárkodjak egy kicsit. Ettől függetlenül azt hiszem a motor felpürgésen kívül van még baja.

Ha már kinyitom, akkor pucolgatom kicsit az optikát is, hátha! Távirányítóra továbbra sincsen javítási ötlet?

Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

(#32) PeliScan válasza ndrs (#31) üzenetére


PeliScan
addikt

Hát, nekem akkor a proci halt meg, a motort kiszereltem, ha kell, odaadom. Bár lehet, hogy nem kompatibilis... :)

Hát, ha a távirányító áramkörén kívülről nem látsz semmit, meg a gombok sem akadnak, akkor nem tom, hol a gáz.

(#33) PeliScan


PeliScan
addikt

Na, mégsem sikerült megcsinálnom, :) az egyik sztereócsatorna nem müxik. :)

Na, akkor egy kérdés:

Ugye a fülhalgatókimenetbe egy 5 eres vezeték fut

-ground
- L In
- R In
- L Out
- R Out

És ezen lifeg egy kis nyomtatott áreamkör, azon pedig a jack-kimenet. Szóval, mit csinál ez a kártya? Ha csak úgy levágom róla, és bekötöm az Out-okra, akkor az vonalszintű lesz?

(Meg különben is. Minek bemenő jelnek vezeték???)

HELP!

(#34) ISZOLE válasza ndrs (#31) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Nekem egy Philips CDjátszó kezdett el az emlitett módon kattogni meg nem játszani. Szervizbe el, azongyák mehanikacsere sok tizezerért. Hazavittem, vettem egy másik kütyüt (sajnos). Mikor megvolt az új szétszedtem a régit megnézni mi van benne. Egy nedves papirzsepivel lágyan megtöröltem az optikát és láss csodát megjavult. Eladtam, azóta is használják, semmi baja.
A távirányitót szét kell szedni, pontosabban az elölapot a gombokkal együtt leszedni, a fölbukkanó -remélhetöleg aranyozott- kontaktusokat alkoholos ronggyal megpucolni aztán összerakni. (Ez még a Commodore idökböl származó tapasztalat:DD)

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#35) PeliScan


PeliScan
addikt

Mégegyszer (és remélem ezennel utoljára) kérném a hifi-guruk és nem-guruk tanácsát!

Szóval, amikor meguntam, hogy szar a fülhallgatókimenet, szétnyitottam a cuccot, és eccerűen lenyisszantottam EGY KIS BIGYÓT. Azóta tök jól megy. Arra lennék kiváncsi, mi az a BIGYÓ?

Némi segítség:
megy bele R-In, R-Out, L-In, L-out, Ground. Nyomtatott áramkör, kb 8 cm * 5 cm. Van rajta egypár fém áthidalás, de az gondolom nem csinál semmit. Ami tanán igen, az két hengeres IZÉ (szerintem ellenállás), narancs-narancs, barna, arany színű csikokkal. Kijön belőle jack-kimenet.

Na, én ezt vágtam le, és szimplán a csonk drótra (az 5 eresre) kötöttem egy másik jackot, elég jól szól. De azért szerteném tudni, hogy mi az, amit megmetszettem? És nagy baj? Meghalok tőle?

(#36) LukE válasza PeliScan (#35) üzenetére


LukE
veterán

A két IZÉ-t két 330ohmos ellenállásnak tippelném, talán rövidzár ellen véd? Ha csak ez van benne, akkor erre tudok gondolni. Ha az, akkor nem egészséges rövidre zárni, mert füstjeleket adhat. Vagy ha túl kicsi a füles ellenállása, akkor az füstölhet.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#37) PeliScan válasza LukE (#36) üzenetére


PeliScan
addikt

Csak részben értem... :)) De azért köszi!

Szóval, baj vagy nem? Eccerű lélek vagyok... :))

Tönkremehet a hifiben az erősítő/ezmegaz/izé tőle, vagy nem? És ahová bevezetem a kimenetet :) ott okozhat gondot?

(#38) PeliScan


PeliScan
addikt

Ne hagyj itt 2ségek között!!

Itt forgatom a kezemben ezt a kis bigyót, _MIKÖZBEN_ az összerakott hifim és a rákötött rendszer szépen muzsikál, és közben nem tom, hogy mi lehet ennek a funkciója? Fölöslegesen csak nem tesznek bele vmit... Vagy igen? :)

Van rajta pár fehér kód, 1 nyilacska, néhány bötű. Nomeg 3 áthidalás, 2 ellenállás, az 5 eres bemenet, a jack-kimenet, és ennyi. Bár a hátán (a zöld felén :) ) van két nagyon apró kis pöcök, 222 van rájuk írva. De tényleg kicsit, és feketék...

(Ja, és így már mondható ez vonalkimenetnek?)

(#39) LukE válasza PeliScan (#37) üzenetére


LukE
veterán

Csak tippeltem, annyira nem vágom a hifiket. Ha csak két ellenállás van ott, az arra lehet jó, ha rövidre is zárod kívül, attól még bent van ellenállása, vagyis nem ég el, legfeljebb az ellenállást fűti. Válaszoljon más, vége a reklámnak és megyek Sopranost nézni:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#40) PeliScan


PeliScan
addikt

Senki másnak még 5lete sincs..? :(

(#41) BEE


BEE
addikt

Az eredeti témához:

Gép-gép kapcsolatot a vonalkimenet-vonalbemenet összekötéssel
próbálj megoldani, mert ez erre van kitalálva.
Kábelt meg vehetsz üzletben, csak tudd, hogy mit mivel akarsz
összekötni. Hangfalkimenetről jelet nem szabad jelet levenni, hacsak
nem vagy Szokol rádió fan :DD
Amúgy ha egy kábel összedobása neked probléma, akkor
a helyedben nem piszkálnám a gépet!
Ezt mint öreg Gelkás és sk buherátor mondom neked!

BEE
(De azért jó buherálást! Mert az igaz élvezet!:DD )

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#42) PeliScan válasza BEE (#41) üzenetére


PeliScan
addikt

Na igen, de mit is jelent az, hogy vonalkimenet? Azzal, hogy én most szépen levágtam az alulírott kis áramkört, és a csonk vezetékről viszem át a jelet, az már line out?

(#43) supercow


supercow
őstag

nem vagyok ultraguru, de eddigi olvasmányaim alapján a vonalkimenet a CD -ről érkező jelet változtatás nélkül továbbküldi (erősítse a másik eszköz amit bedugtál), a fejhallgató jelet pedig előtte egy erősítőn keresztülhajtja. A régi Soundblasterem és egy hordozható CD lejátszón is tapasztaltam, hogy ha figyelmetlenségből a line out-ba dugtam a fejhallgatót, akkor ''halkabb'' volt, amikor a jó aljzatba duftam, akkor meg rendesen szólt. Szerintem az a mütyür amit izgatottan szorongatsz egy védőkör lehetett, amit feljebb leírtak, nem egészséges levágni, de ha már nem garis akkor mindegy, megkérdezhettél vonla egy műszerészt, tele van velük a város. Talán az ellenállások egyike adta meg magát, oszt azért volt baja.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#44) PeliScan válasza supercow (#43) üzenetére


PeliScan
addikt

Hmm. Mostmár mind1, alea iacta est... :)

Csak nem hal azért ilyen könnyen meg...

(#45) PeliScan


PeliScan
addikt

Na, újabb problémát generáltam _NEKTEK_! Új kihívás! Kalandra fel! :DD

Mitől lehet az, hogy ha bedugom a fali aljzatből a rádiókábelt a hifibe, iszonyat nagy zúgás a jutalom! Na, én, az okos, kipróbáltam, hogyha csak a közepén futó eret kötöm be (egy vezetékkel), a külső árnyékolást nem, akkor nincs semmi, szép tiszta a hang.

Mitől lehet??

(#46) hogyishívnak? válasza PeliScan (#45) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Szia!

Földhurok. Már több fórumban írtak róla.Rövid magyarázat mit is jelent.

Az antennakábel a szolgáltatónál földpontra van kötve. A számitógéped (mivel gondolom ez is összevan kötve a hifiddel) meg a hálózati kábelen keresztül van bekötve az épület földelésébe.A két földpont között ''nagy'' feszültségkülönbség van (legalábis vonalkimenetekhez képest). Ezenkívül a hangkábellel összevan kötve a géped és a hifi földje is.

Na most én is megkérdezném a hozzáértőket mivel lehet (szakszerüen) az antennakábelt galvanikusan leválasztva illeszteni ilyen esetben hifi-hez,tv-hez.
Mi a pontos neve, hol kapható esetleg házilagosan hogyan kivitelezhető?
Léci a húzd ki az antennát, kösd ki a gép földjét hozzászólásokat hanyagoljátok.
Köszi!

Tibi

(#47) PeliScan válasza hogyishívnak? (#46) üzenetére


PeliScan
addikt

Köszi szépen az infót... Bár nem teljesen értem, hogy akkro meg mire jó az egész? Van, ahol müxik rendesen?

Az én megoldásom rá: épp most fabrikálok két koax-csatlakozóból egy olyan ''átalakítót'', amiben nincs összekötve az árnyékolás/földelés, csak az infót nyomja tovább. Remélem menni fog. :)

(#48) hogyishívnak? válasza PeliScan (#47) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Nem jó semmire, ez a szükséges rossz.A jelvezetéknek mindig valamihez képest kell ''dolgoznia''. A baj a két különböző szigetelési berendezésen van. A hifi,tv általában kettős szigetelt kivitelü, ezért nem kell (és nem is szabad) a hálózati kábelt földelni. A sz.gép viszont szigorúan földelt hálózathoz van tervezve legfőképpen a tápegysége miatt. Itt nem csak életvédelmi célt szolgál a földelés hanem üzembiztonságot,zavarvédelmet is. Ha nincs földelve előfordulhat a tápegység meghibásodás ami szinte bármit magávalvihet a gépben, vagy a rácsatlakoztatott eszközökön.
Kb 1 hónapja javitottam 1 hifit amit pont az ilyen zúgás miatt földhiányos sz.gép vágott haza. Mivel a föld hiányzott a hangkábelén keresztül dolgozott a gép (üzemszerű) zavarvédelme, és az antennekábelon jutot a földpontig. ''Szerencsére'' csak a hifi panelján 1 földvezeték égett el.

A te megoldásod hifin lehet, hogy kevésbé lessz észrevehető de tv jelnél már nagyon zajos képet produkál.

Tibi

(#49) BEE


BEE
addikt

Vonalkimenet általában a HI-FI hátulján található, hacsaknem valami
muzikcentered van, mert ezekre nem nagyon tesznek, pedig ez egy
fontos dolog mint ahogy a te eseted is mutatja.
Barkács esetén először a hangerőpotit támadjuk meg, mert ennek fix melegpontja
legtöbbször alkalmas kivezetésre( egyik lába a csúszka, és van egy általában fix test)
Itt az a jó eset ha a potiról közvetlen vezeték megy a végfokra, mert ha
elektronikus a hangerőszabályzás, akkor meg kell keresni az egység kimenetét,
és ha innen vezeted ki, akkor az egész függ a hangerőbeállítástól.
Erre az esetre pedig senki nem tud receptet adni látatlanban!
A zaj problémád nekem nem földhuroknak tünik, mert az a hálózati
50Hz brummját szokta behozni.
Ráadásul a HI-FI nem is földelt. Próbálj egy részletes leírást adni,
hogy ki kivel, hogyan és miért van összekötve, és ebből mi a földelt!

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#50) hogyishívnak? válasza BEE (#49) üzenetére


hogyishívnak?
aktív tag

Szia!
A hifije nem földelt ez igaz.Da koax ajzat földelt a szolgáltató által.A hifi koaxbemenet földpontja egyenlő a vonalbemenetttel amit a pc-vel köt össze.És elvileg a pc földelve van. Máris megvan a földhurok és ott az 50 Hz.

Tibi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.