Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Erre rámegyek?

Hozzászólások

(#1) álmatlanság


álmatlanság
újonc

35 éves vagyok. Ha az átlag magyar férfi várható élettartamot nézem akkor túl annak az időnek a felén bőségesen amikor már (vagy még) beleszólásom van abba hogy kérem e a bilit/ágytálat. Tehát elvileg kell, hogy tudjam mit akarok.

(#2) álmatlanság válasza álmatlanság (#1) üzenetére


álmatlanság
újonc

Kb. október elején kezdődtek velem a bajaim. Ebben az évben munkahelyet váltottam és egy cég élére kerültem, amit persze át kell állítani egy másik röppájára és hát ennek senki nem örül, legtöbben nem is értik. Mindegy a lényeg az, hogy húzósabb hónapok kezdődtek. Sok utazás (vezetés), kevés alvás, telefonok állandóan és persze sok és stresszes munka. Nem baj gondoltam magamba, láttam már ilyet, egy-két év és megfordítom a dolgokat, nagyjából látom mit kell csinálni, a többit kitalálom. Hozzá kell, hogy tegyem, nem vagyok egy karrier hajhász, ahova eljutottam nem vagy egészen kevés nyalással tettem, azzal a kétséggel, hogy nekem tényleg be kell e szállnom ebbe a játékba. A lehetőségek jöttek, volt egy-két olyan buta főnököm, aki megijesztett annyira, hogy nagyobb lett az ambicióm fölfelé menekülni. A pénz is számított, vonzóak ezek a számok, a vicces az, hogy néhány évre visszanézve nem változtak a fogyasztási szokásaim, tehát még csak a többlet elköltése sem az ami motivál. Azt hittem a játék a motiváció. Lehet, hogy most kiderült nem az.

(#3) álmatlanság válasza álmatlanság (#2) üzenetére


álmatlanság
újonc

Szóval a bajok. Tehát október eleje van, zajlik az élet, kicsit túlhajtottnak, de erősnek és kiegyensúlyozottnak érzem magam. Talán egy ügyfélrendezvény volt, aminek e megszervezése túl sok bénáskodással és konfliktussal járt, meghát valljuk be ebben a munkában néhány dolgot gyűlölök: pohárköszöntöt mondani, számomra érdektelen emberekkel kedvesen csevegni és sok ember előtt félkész prezentációt tartani. Ezelőtt a prezentáció előtt annyire lefáradtam és ideges voltam, hogy bekaptam egy valamilyen gyógynövényes nyugtatót: tök jó volt, halál nyugalommal végignyomtam az estét, tulképpen jól sikerült, megelégedve autóztam haza. Annyira fáradt voltam, hogy mindenem fájt, zsibbadt, stb, de nem nagyon érdekelt. Végre megvolt ez a szájba******** rendezvény!

(#4) álmatlanság válasza álmatlanság (#3) üzenetére


álmatlanság
újonc

Az azt követő napokban kicsit megijedtem: elkezdtem rájönni, hogy szorít a mellkasom, légszomjam van, stb..A fene most és ennyitől kapok egy infarktust? Megdöglöm? Milyen ciki lesz, hogy az ismerőseim azt látják ilyen gyenge voltam. Elszaladtam orvoshoz. EKG renben, szívhangok rendben, fiatalember maga túlhajtotta magát, itt egy kis xanax vegye be és aludjon nagyokat, mozogjon többet és minden rendben lesz. Ja igen ekkor már az álmatlanságom is elkezdődött. Minden hajnalban felébredtem és nem tudtam másra gondolni csak a cég dolgaira. Mindenesetre megörültem, na jó ezt egy hosszú hétvégével kipipálom aztán vissza az eredeti kerékvágába, maximum tényleg többet mozgok. Komolyabban vettem a mozgást és megpróbáltam többet aludni, kicsit talán be is lassítottam, de nem változott semmit a helyzet. Persze a gyógyszereket ekkor még nem szedtem be, vagy csak egyszer-egyszer.

(#5) álmatlanság válasza álmatlanság (#4) üzenetére


álmatlanság
újonc

Mivel a helyzet változatlan maradt és a helyzet az alváshiány és az állandó szorító mellkasi érzés miatt kezdett nagyon zavaróvá vállni, sajnos fel kellett állítanom magamban azt az elsődleges diagnózist, hogy el kell mennem egy pszihiáterhez. Elmenetem, megcsinálatam egy tesztet ő már 3x1 re felírta a xanax-ot. A gyógyszer legalább egy hétig segített, sokkal jobban voltam, csak néha tértek vissza az érzések és az alvásom is javult, hajnalban ha fel is ébredtem, nem a munkaproblémákon elmélkedtem. Felcsillant a kiút reménye, na lassan ez pipa, és visszatérhetek az eredeti kerékvágásba.

(#6) álmatlanság válasza álmatlanság (#5) üzenetére


álmatlanság
újonc

Amikor visszamentem második alkalommal a dokihoz elmondta a teszt eredményét: most épp a pánikbetegség szélén táncolok, el kell döntenem mit akarok, nagyon súlyossá is válhat amivel játszom, bár úgy látja olyan dolgot csinálok, ami megfelelő nekem, bizonyos dolgokat túl komolyan veszek, ezen kell változtatnom, nameg a mozgás. Mivel ez akkor volt amikor úgy tünt, hogy gyógyszerrel elindultam felfelé, úgy gondoltam az elmondottak csak mint elvi lehetőség állnak fenn, megbeszéltük, hogyan álljak le a xanax-ról, aztán még ebben az évben jelentkezzek vissza, hogy minden ok-e. Persze eközben nyomtam az ipart, hiszen ''the show must go on'', sőt most olyan szerződések megkötése előtt álla cég, ahol személyesen nekem is elég nagy szerepem van. A stressz mennyisége nem múlt és nem sikerült máshogy feldolgoznom a dolgokat egyelőre, legalább is úgy tűnik.

(#7) álmatlanság válasza álmatlanság (#6) üzenetére


álmatlanság
újonc

Na ez volt kb. 2 hete. Azóta a szervezetem vagy teljesen hozzászokott a xanaxhoz (mostantól x), vagy az állapotom rosszabbodott, de kezdem ugyanolyan szarul érezni magam mint amikor az egész elkezdődött. Most kell elvileg leállnom a x-ról, de nem tudom menni fog-e, mert nem vagyok jól. A munka nem lett egyszerűbb, de szeretem amit csinálok, mind szakmailag, mind emberileg gyáva meghátrálásnak érezném ha bedobnám a törülközőt. Viszont hazavágni sem akarom magam, pénzért és főleg más pénzéért egy életre meghülyíteni magam nagy butaság lenne.

(#8) álmatlanság válasza álmatlanság (#7) üzenetére


álmatlanság
újonc

Szóval érdekes és érzékeny határmezsgyén próbálok meg egyensúlyozni. A szempontok a következők:
a. megtartani a munkám
b. megtartani a lelki egészségem

Nem akarok abba belesodródni, mint amivel a pszihiáter fenyegetőzik: ''sokan vannak akik x-on élnek, de akkor nem fog sokáig élni''. Ennyit nem ér az, hogy nem hülye emberek a főnökeim (vagy legalább is annyire nem ér el közvetlenül a hülyeségük, amig a cég megfelelően fejlődik), kreatív, érdekes dolgot csinálhatok, amit amikor nem görcsölök a problémákon, nagyon élvezek és jól keresek. Viszont ha most innen kilépek, nagyon nehéz megmondani, hogy hogyan, mivel tudom folytatni a munkám. A közvetlen környezetemben az biztos, hogy teljesen leírom magam, hiszen a jelenlegi poziciómban azért már eleget exponálódtam. Ha innen kilépek szakértőnek már nem vagyok jó, ha meg elmegyek főnöknek lehet, hogy ugyanoda kerülök, mint ahol most állok.

(#9) álmatlanság válasza álmatlanság (#8) üzenetére


álmatlanság
újonc

A kérdés az is, vajon mennyi időm van kisérletezni. Mikor sérülök (vagy esetleg ez már megvolt) tartósan, úgy hogy egy életre problémáim maradnak: nem akarok egy háborús veterán lenni, viszon az utólsó pillanatig meg kell próbálnom kitartani és megpróbálni alkalmazkodni a helyzethez. Bizton van rá út hiszen, sokaknak sikerül, de meg kell találni, ami időbe telik. Mindig is erős voltam és sosem gondoltam, hogy nekem ilyen problémáim lehetnek.

(#10) álmatlanság válasza álmatlanság (#9) üzenetére


álmatlanság
újonc

Na akkor elérkeztünk a ma reggelhez. A hétvégén már edzettem egyet, lehet, hogy még kell 1X. Nem mintha annyira vonzana, csak úgy érzem belülről remegek, szorít a mellkasom, rosszul vagyok. A fizikai fáradság enyhiteni szokta a tüneteket. Nameg a x. Csak arról kellene most leállnom. Ma még nem vettem be, de be kell, már látom. Na benn is van. Tegnap a barátainknál voltunk a párommal, meséltem egy kicsit. Azt mondta P: ez csak egy játék, fel kell tudnod ezt így fogni. Jaja én is ezt mondtam másoknak akik ilyesmi helyzetben tanácsot kértek tőlem: fogd fel másképp. Azt tudom, hogy hova kell eljutnom, csak nem tudom hogyan. Meditációra alkalmatlan vagyok, jártam ilyesfajta tanfolyamokra és csak felidegesített, amikor megpróbáltak, vagy megpróbáltam magam tudatosan lelassítani. Tudatosan nem megy (még).

(#11) álmatlanság válasza álmatlanság (#10) üzenetére


álmatlanság
újonc

Nem szeretnék erre rámenni. Hétfőn nehéz napom lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Erre rámegyek?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.