Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Addiso


Addiso
csendes tag

most néztem meg az imashination oldalt és ott egy ilyen cibfigot találtam

Rich bastard / Studio

Dual Intel Pentium4 3.2GHz
2 Gigs DDR 400MHz RAM
Dual 21'' screens
Motherboard with DDR400 and RAID 0
x2 identical harddrives at 7,2000RPM
QuadroFX / ATI FireGL graphics card

Létezik dual p4 ????

(#52) Addiso


Addiso
csendes tag

érdekes mert az új 3dmax new feature vidoiban is említik a mental rayes résznál hogy bíz azért ilyen kgyors a render mert ők egy dual p4 (nem xeon) gépem nyomulnak.

Van ilyen ?

(#53) Addiso


Addiso
csendes tag

bocs a helyesírásért de már 26 órája fenntvagyok.

(#54) karib


karib
addikt

Dual P4 nincs, Xeon van. Aztán van asszem Xeon MP, ami a 2-nél több procis rendszerekbe való.

A sima Xeon nem is olyan drága, tán 10%-kal több a hasonló P4-nél. Az MP-k viszont elborult áron vannak.

Ellenben a dual Intel alaplapok a drágák, a P2-P3-hoz még volt olcsó, most szerintem nincs. Úgy látszik, az Intel a népnek a HT-t szánja, a profiknak meg a drágább Xeont.

Persze két HT-s Xeon már elég zúzós, kvázi négy proci :) (Igen, elvileg úgy kell bejelentkezzen...)

Department of Redundancy Department

(#55) e-biza válasza klumbik (#49) üzenetére


e-biza
őstag

hagy segitsek, az ati firegl-jei bugosak. sajnos ez igaz, rengeteg bennük a bug, a 3d studio max 5.1 alatt. a gf4 ti 4200 moddolhato csak quadrová, a quadro FX-ek már hardverileg mások. bár amdm van és aláirom hogy jobb mint a p4 :) 3d studio max kihasználja a p4 HT tudását no meg mindent ami intel. visszatérve a quadro fx-ekre, az élsimitása is jobb, no meg a supportja. azzal biztosan menni fog a 3d studio max. mi is van még. hát asszem ennyi :)

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#56) e-biza válasza karib (#54) üzenetére


e-biza
őstag

és ugy is jelentkezik be, úgy látja a windóz :) kár hogy nem az én gépem, de hangja is van rendesen ami a 2db ht-s xeont hüti.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#57) e-biza


e-biza
őstag

néhány ajánlat, hogy mások hogyan látják, mi kell egy ilyen munkaállomásnak
[L]http://www.alienware.com/system_pages/discreet.aspx[/L]
[L]http://www.pny.com/products/quadro/[/L] <- nincsen a PNY-nek FireGL-je
[L]http://www.boxxtech.com/swf/index.asp[/L]

Opteronokat már utánad vágnak 60+tréfáért, ami szerintem olcsobb mint egy 3.2-es p4 nem is tudom hogy hol lehet, de a 2.8as kerül 60+hadisarcba. xeonokrol ne is beszléjünk. ;] a 3 link szerintem segit átlátni hogy mi is kell egy ilyen géphez.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#58) LukE válasza klumbik (#49) üzenetére


LukE
veterán

boot alatt szerintem win+progik vannak értve, 36Gb-ba belefér, és jó az elérési ideje, ha valami proginak maszatolnia kell. Mirrorolva 'rendes' HDDk kb. dupla sebességgel tudnak olvasni folyamatosan, és az már több, mint amennyit egy Raptor tud áttolni. És persze jóval olcsóbbak.
(vagy 4 WD raptor raid5-ben:D)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#59) Atlantis


Atlantis
veterán

Biztos, hogy csak a 9700-et lehet átalakítani FireGL-re? Az, hogy pro, vagy sima, mindegy, nem?
Jó lenne, ha a 9600Pro-t is át lehetne. Mennyit számít ebben az esetben a 256 helyett 128 bites memória?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#60) hobizoli válasza Terminátor 4. (#48) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Uhm...es a dual AthlonXP 2800+ valamint a HTT-s P4 eredmenye mennyi:U?

Azt kellene inkabb nezni, hogy az adott prg (ami majd hasznalatban lesz) mennyire tamogatja/hasznalja ki az SSE2 es/vagy a HTT(SMT)-t, valamint a Dual (SMP) uzemmodot.




hobizoli

több drón kell ;P

(#61) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Felhivnam a figyelmet -mert latom mar el szaladtak kisse az aarak-, hogy az ammo nem unlimited, hanem ''csak'':DD:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#62) cyberdoom


cyberdoom
tag

NEM AKAROK MEGBÁNTANI SENKIT DE HA A TOPIC HÁZIGAZDÁJA VÁGNÁ A DOLGOT AKKOR TUDNÁ HOGY EGY ''3DMAXOS RENDERELŐS GÉPET'' NEM LEHET KIHOZNI 350BŐL. csak mert hogy egy erre alkalmas specko ati kártya Fire Gl legyez az Z1 vagy T2 igencsak 100.000 netto felett van........... nem ?
ha tényleg egy combos 3DMaxos gépet akar,ami hardveresen renderel neki .

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#63) peace&love


peace&love
aktív tag

Mostanába vett egy haver egy ilyet:

Asus PC-DL Deluxe naggyon nemgagyi:
[L]http://www.asus.com/products/server/srv-mb/pc-dl/overview.htm[/L]
Két darab 2,53-as HT-s Xeon-nal... szvsz a legjobb vétel.

olyan 400 körül volt a vége, ő Parheliát vett bele, de azt mondja megbánta, szóval VGA ügybe még körül kell nézni.

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#64) peace&love válasza Addiso (#52) üzenetére


peace&love
aktív tag

processzor + memóriasávszél-ben absz. győztes amit írtam
>>> ''Dual Xeon CPU + Dual-DDR333 Memory MB''

mondom: legjobb vétel!!!

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz!

(#65) novake


novake
tag

Az a baj az ilyen topiccal, hogy az ember mindenféle jót megkíván, ami neki nincs, aztán ha van rá Zs megveszi, végül meg rájön, hogy nem is lett volna rá szüksége :D Legalábbis nálam előfordul az ilyesmi. Üdv mindenkinek!

(#66) boca11


boca11
csendes tag

Szia!
Remélem még nem késő, és nem vettél meg mindent :))
A forumban valaki épp el akart adni egy jó kis vidokarit!

(#67) _Volkovy_ válasza novake (#65) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Nálam is ez szokott lenni :))

(#68) e-biza


e-biza
őstag

amennyiben discreet 3d studio max-ra használnánk a gépet és a renderelö egység a discreet által felkinált scanline vagy mental ray, úgy mindenképpen intel vonalon kell gondolkodni, mivel a discreet intelre optimalizál, és intelen irják a discreet termékeket. amennyiben egy finalRender mellékerül, úgy már nem feltétlen az intel, lehtséges amd-s gépet is beszerezni. mivel 350 a limit összállitok egy gépet (netto):
P4, 2.4Ghz, 800FSB, 512Kb cache - 37600
ASUS P4P800 Deluxe ATX - 30600
2x512MB PC3200 OEM - 2x16 000 = 32000
2xSeagate 80GB 7200rpm Serial ATA - 2x18200=36400
nVidia Quadro FX1000 128MB DDRII - 199900

Végösszeg:
336500 + térfa

Meg lehetne sporolni,hogy egy jobb gf4-et software-esen átnyomja quadro4-re, ott sporol úgy 160e ftot, s cserébe mehet egy dual alaplap ami úgy durván + 70e ft illetve még egy proci belefér szerintem a 90e ft maradékba. Az opteron sajnos nem jöhet szoba, mivel ecc ram nagyon drága, 1 giga ecc ram 80e ftba kerül.

Liƒє is too short. - http://www.lowcostdomain.eu

(#69) Addiso


Addiso
csendes tag

Köszönöm az ujabb ötleteket !

A 350k ról meg annyit hogy nem egy csúcs gépet akarok összepakolni hanem egy olyat ami nem csinálja össze magát a nagyobb polyszámnál vagy húzosabb scene-knél. És döcögés mentesen lehet vele modellezni kismillió objektummal és nem feltétlenül érdekes a videokártya támogatta renderelés elég ha a proci/k jól bírják. Ez sezerintem simán belefér 350k-be.

Persze legszivesebben én is elköltenék akár 1.5 millát is egy jó munkaállomásra de
természetesen nincs ennyi pénzem.

(#70) rudi válasza Addiso (#69) üzenetére


rudi
nagyúr

Árak tekintetében nézd meg a www.magicomp.hu-t. RAID-es móka mindenképpen nagyon olcsó, jó és főleg biztonságos.

P4 2,8GHz - 60.500
ABIT IS7 - 25.000
valami jó kis cooler - 6.000
2×512 Kingsotn DDR400 - 50.000
2×Seagate (vagy Maxtor) 120GB 8MB cache - 55.000

Eddig durván brutto 200.000 szerintem ez mindenképpen kell

Egy normális ház jó táppal belekerül még további 30.000ba
Kell egy CDíró (vagy DVDíró) - 15.000 (30.000)

Marad még durván 100.000 ami egy ATi FIRE GL Z1 128MB ára...
link: [L]http://www.ati.com/products/fireglz1/index.html[/L]

Megnéztem a softGL és softQuadro átalakítást RivaTunerhez és a programozó nem vállal felelősséget az esetleges hibákért.

Atival mostanában driver szinten nincs gond, az NVidia OpenGL drivereis NAGYON jók.

Ha mégsem FireGL akkor a fennmaradó 100.000ből kiön egy Radeon 9800pro 128MB

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#71) Terminátor 4.


Terminátor 4.
tag

Az a baj srácok, hogy sokan írtok itt jó kofigokat, de olyan dolgokat írtok, amik rendereléshez teljesen feleslegesek. Látszik, hogy nem dolgoztatok még 3d programmal, vagy nem néztétek a teszteket. Elmondom mik a felesleges dolgok:

1. Nem kell 266-osnál jobb DDR memória. A memóriasávszélesség max. játékokhoz kell. Nekem volt ECSk7s5a alaplapom, ami DDR mellett sima SD Ramot is fogadott. Abban a gépben egy 1800+os XP volt, és kezdetben SD ramom volt, majd később DDR-re váltottam. Később kiderült, hogy ez óriási hiba volt. A render sebesség ugyanis nem nőtt meg egy cseppet sem. Egyetlen ezredmásodperccel sem lett gyorsabb a számolás. Jelenleg is tökmindegy, hogy milyen sebességen megy a memória, a Bartonom melett pont ugyanolyan gyors a render akármilyen beállítások mellett. Ismerős p4 renderfarmján is ugyanez a helyzet.
Ezzel szemben hasonlítsátok össze a noname PC2100-as ramok árait a Kingston PC3200-as ramok áraival. Minimum 10000 forint kidobása az ablakon.

2. Quadro-t meg FireGl-t csak a hülyék vesznek. Ha például jobban megnézné valaki a Quadro FX 1000-et, akkor látná, hoyg egy GFFX 5800-as, ugyanazzal a gagyi rohadt hangos hűtővel, a különbség lényegében a driverekben van. Ráadásul mindenki azt hiszi, hogy az OpenGL driverek lényegesen optimalizáltak a 3D alkalmazásokra. Ez tévedés. Az egyetlen fontos különbség a már említett Dual Planes support, aminek segítségével a background JPG, BMP, TIF stb. objektumok nem kerülnek kirenderelésre minden kameramozgás során. Ez durván 20-25% teljesítménynövekedést okoz azokban az esetekben, amikor van kép a háttérben. Ahol azonban nincs, ott elhanyagolható a teljesítménynövekedés az aktuális 3D kártyák és azok félprofi megfelelői között. Meg kell nézni a specview teszteket, ott kábé 20%al jobban teljesítenek ezek a kátyák, míg pl. a Cinebench 2003-ban egy ponttal sem hoznak többet. A Dual Planes-t pedig simán lehet SoftFireGL-el, vagy SoftQuadro-val moddolni.
De nézzünk példát (Cinebench 2003 Hw Lightning):

ATI 8500 LE (enyém): 1716 pont
GF4 Ti 4200 - 8x tuningolt: kb. 1800 pont
GFFX 5600 Ultra: kb 1700 pont
GFFX 5800: kb 1900 pont
GFFX 5900: kb 2100 pont
Ati 9600 Pro: kb 1650 pont
Gf4 ti 4800: 2000 pont
Ati 9700: kb 2000 pont
Ati 9700 Pro: kb 2300 pont
GFFX 5900 Ultra: kb 2500 pont
Ugyanez SoftQuadroval: kb. 2550 pont
Ati 9800 : 2400 pont
Ati 9800 Pro: 2900 pont
Ati FireGl X-1 (9800 softmodded): ugyanannyi, mint 9800 Pro, azaz 2900 pont
FIreGL X-1 igazi: 2900 pont

Látható, hogy pl. egy ati 8500 LE bőven lenyomja az összes 9700 alatti Ati kártyát, egy Gf4 ti lenyomja még az FX 5800-at is. Ez azért van, mert semmi más nem számít, mint a memória sávszélesség és a driverek minősége. Mivel a 3D programok nemhogy DX9-et, de még DX8-at sem használnak, ezért aztán a modern kátyákkal csak veszít az ember. Természetesen ez alól kivétel, ha valaki ki akarja próbálni a hardveres shadereket, de aki ezt merészeli, az magára vessen. Jelenleg sajnos elég szarok a lehetőségek.
Ezekbe az adatokba bele lehet gondolni mínusz 20%-ot DualPlanes hiánya esetén. Namost 300 000 forint egy Quadro Fx-1000. Az kábé 1900 pontot nyom. Helyette egy sima Ati9800 60 000 forint, ami 2400 pontot nyom, Dual planes-es helyzetekben 2400-20%, azaz 1920 pont. Így még mindig jobb, mint a Quadro, de csak ötödannyiba kerül. Aki ezek után Quadro-t vesz, az hülye.

3. Processzor: nálam AMD Barton @ 2450 Mhz = 3.1 Ghz HT nélküli P4. 2,8 Ghz HT P4 = 3,2 Ghz HT nélküli P4. 3,2 Ghz P4 = 3,7 Ghz HT nélküli P4.

4. Winchesterből 8 mega cache csak adatbázismunkák esetén gyorsít valamit a 2 megáshoz képest. Ráadásul egyáltalán nem számít a sebesség 3D munkához, úgyhogy még 7200-es sem kell, nemhogy 2 winchester RAID-ben!:) Minek? Pénz kidobni, vagy hová?

A kritikus dolgok: memória. Ha elfogy, akkor render sebesség 2-3X nőhet. Ha elfogy a videomemória, akkor képfrissítési sebesség akár 100X-osan is lecsökkenhet! Az esetek többségében nézheted a csilivili 9800as radeont 64 megával, ahogy lemossa egy 128 megás GF3. Értelmesen kell konfigot csinálni.

"Még visszatérek!"

(#72) AngelH


AngelH
aktív tag

jol szolsz, bar meglepodve olvastam, hogy sokak kihagytak az Audigy 3-at mint fontos tenyezot a renderelo gep osszealitasba :))

(#73) Alvin_ti4200 válasza AngelH (#72) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

OFF
Csak azt ne mondd, hogy létezik Audigy 3:F
ON

(#74) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#73) üzenetére


Keitaro
addikt

Má hogyne létezne? Itt figyel a gépemben! Nulla prociterhelés, tud mindent, driver bajom még sosem volt vele! Hangminősége lever bármilyen stúdió cuccot. És te még nem hallottál róla????

(#75) AngelH válasza Alvin_ti4200 (#73) üzenetére


AngelH
aktív tag

hullllye vagy? azzal szoktam renderelni :DD :DD :DD

(#76) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Na akkor,...nem akarom nagyon letorni a lelkesedest, de SZVSZ a nyero kb ez lehetne :DD:C :

MSI K7D Master-L
2xAthlon MP2400+
GF4Ti4600-128MB
4x512MB 266MHz ECC Reg DDR-SDRAM
120GB HDD
LGE 915FT Plus 19'' CRT
Enermax 651P-VE

kucko+bill+eger izles szerint


Ez sacc/kb 350kHUF korul volna...de, ha vki raer szamolja ki, en perpill tenyleg csak sacclotam

Annyit lehetne faragni belole, hogy az MP-k helyett XP-kal kene megjaccani. Ja, es 2db RAM modul hasznalata eseten meg nem kell a Reg ECC se...




hobizoli

több drón kell ;P

(#77) Keitaro válasza hobizoli (#76) üzenetére


Keitaro
addikt

szvsz Ti4600 felesleges drágító tényező

Egyébként ezzel egy komplett cucc szerintem 350 felett van...

(#78) Keitaro válasza hobizoli (#76) üzenetére


Keitaro
addikt

Athlon MP 2400+ 36800,-
MSI K7D Master L 46400,-
ECC reg 512MB valueRam 37800,-
Enermax 651 P-VE 31300,-
120GB seagate vincsi 21400,-
GF4-ed legyen saccra 40

ez eddig : 363000 nettóban és még nincs monitor, ház, dvd-rom, egér, bill. Szóval sajna 400 felett van :(
De pl egy giga ramot le lehet spórolni

(#79) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#78) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ez a 363 hogy jött ki? Mert ezek 200 körül vannak

(#80) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#79) üzenetére


Keitaro
addikt

Memóriából négy kell, prociból meg kettő. Ugye így megvan? :)

(#81) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#80) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ja, így meg. Ennyi pénzből olyan játékgépet vennék, hogy a Longhorn-ig kihúzná, de nagyon. :U

(#82) Keitaro válasza Alvin_ti4200 (#81) üzenetére


Keitaro
addikt

Mondjuk nem LG moncsit pakolnék bele hanem 959NF-et. Persze ezért az LG-sek kinyírnának engem :)

(#83) azzio válasza Terminátor 4. (#28) üzenetére


azzio
aktív tag

/* OFF

mindezeken felbuzdulva gef4mx440-esemből quadro4 550 XGL-t csináltam.
1GHz-es cerka mellett eddig 2400-2600 pötty között voltam 3dm2001-ben, most 3400. úgy tűnik nem vicc ez a ''quadrosítás'' dolog...

OFF */

(#84) Alvin_ti4200 válasza Keitaro (#82) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Gábor tuti felakasztana:DD

(#85) Atlantis válasza Keitaro (#82) üzenetére


Atlantis
veterán

Samsung szerintem is jobb.

Kinek higyjen az ember? Két teljesen más véleményt láttunk.
Terminator 4 szerint egy gyengébb gép is elég, sok memóriával és nayg VGA-RAM-mal enfódelkező kártyával. Ezek szerint egy 256MB-os Abit FX5600 és 1Giga PC2700 RAM-mal rendelkező gép is jobb, mintha egy csúcsgép?Ez nehezen hihető.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#86) b0unCe


b0unCe
aktív tag

ecceru. bemesz egy toto lotto irodaba. 150ft ert veszel egy szelvenyt es nyersz 4.6milliard pinzt. abbol meg veszel egy jo kis gepet. :)

hallottam meg 1-2 eve, hogy magyaro legjobb gepe 4milliardba kerul. es ez a vilagon a 400. legjobb gep. akkor mennyibe kerul a legjobb? es mennyi a teljesitmenye? 3dmark03 5000000pont? vagy mi? :DD
es ezek miben tudnak tobbet mint a fentebb emlitett csucsgepek? mert mar azok is pffff ... meg gondolni is rossz ra. itt szenvedunk az 1-2 Ghyes procikal stb es kozben milyen gepek rohangalnak ossze vissza.

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#87) Keitaro válasza b0unCe (#86) üzenetére


Keitaro
addikt

Azok nem játékra vannak. Az ilyen gépek sok erős processzort tartalmaznak. (Bár még sima pentiumos is van). Szóval a számítási kapacitásuk iszonyat nagy, de ne 3DMark eredményeket várj tőlük.

(#88) b0unCe


b0unCe
aktív tag

monnyuk ezt gondoltam. :D csak szemleltetsnek irtam.

egyebkent az ilzen gepekbe milyen procik vannak? amd intel vagy noname?

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#89) kbalage2 válasza cyberdoom (#62) üzenetére


kbalage2
aktív tag

A topic házigazdájának ennyi a kerete a gépre. Ha nem így lenne akkor felírná a kis bevásárlócetlire hogyaszongya 3dBoxx 1 db, RenderBoxx 10 db, meg a kiscsávó aki kijön, mindezt kihozza és összedrótozza. Csak sajna ez általában nem így megy. Ha nyerek a lottón akkor így fog, de egyébként nem fenyeget a veszély :DD Addig marad az 1,1es Athlon meg a pihentetően végtelen renderidők. De hogy vmi értelmeset is hozzászóljak, imho maradj az Intel alapnál mert Discreeték ezt favorizálják, minden erre van optimalizálva. Ramból meg annyi amennyi belefér, a 2 GB simán elfogy egy nagyobb scene-nél, max zabikálja a memóriát.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#90) tomcica válasza Addiso (#47) üzenetére


tomcica
addikt

Egy otlet,mert en is 3ds max-ot gyurom,amikor penzert dolgoztam (mert azert volt ilyen:) akkor 2 gepem volt,1 eros mondjuk 2 ghz koruli 1 gb ram 9500 v 9700 kepkartya azon szerkesztettem,a masodik gepem egy kisebb volt,gyengebb vga kevesebb ram 256 mb,azon csak rendereltem,ha meg surgos volt akkor mindketto renderelt halozatban (net rendering) hat ennyi szerintem 2 gepben gondolkozz rengeteg idot takarithatsz meg,mert a nagyon modellezel meg minden, a kicsi meg csak ''duruzsoljon'' :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#91) kbalage2 válasza tomcica (#90) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Jó ötlet, mongyuk én akár fordítva is el tudom képzelni. Főleg ha nem vagy vérporfi és sok próbarender kell mint nekem :) ) ram, viszont power videokártya, meg ami még kell. Lényeg a gyors és fájdalommentes szerkesztés. A másik meg ami belefér (meg kijön a keretből) proc + mem, videokártya és a többi minimalistán. És akkor azon gyorsabban mennek a renderek amig te kényelmesen melózol. Ha meg nincs meló akkor mehet mind2őn a render.

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#92) tomcica válasza kbalage2 (#91) üzenetére


tomcica
addikt

Van nekem egy kicsit ''orult'' haverom,o 5-10 db sima-mezei pentium 1 vagy 2-est szeretne osszekotni es kozos renderelesre kesztetni oket - ez is otlet csak nem az a ''idemenjbeocsemosztennyileertittagep'' !! :))))

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#93) tomcica válasza kbalage2 (#91) üzenetére


tomcica
addikt

Van nekem egy kicsit ''orult'' haverom,o 5-10 db sima-mezei pentium 1 vagy 2-est szeretne osszekotni es kozos renderelesre kesztetni oket - ez is otlet csak nem az a ''idemenjbeocsemosztennyileertittagep'' !! :))))

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#94) HiperG


HiperG
addikt

Ennyi pénzből szerintem egy A64 is kijön...
Úgyhogy Intel maradjon csak hppon ez esetben ;]

(#95) kbalage2 válasza tomcica (#93) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Ötletnek nem rosz, én is filóztam rajta régebben. A gond az hogy ennyi gép azért már elég sokat fogyaszt, meg macera beszerezni az alkatrészeket, megfelelő mennyiségű memória stb. Régebbi gépeknél ez nemtudom mennyire bibis de újaknál ha nem scanline renderelsz hanem mással pl Vray akkor az is számít hogy a renderfarmban lehetőleg egyforma procik legyenek. Ha vegyesen Intel-Amd előfordulhat hogy nem 100% egyforma lesz a végeredmény ugyanarról a képről. Szal van elég buktató...:)

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#96) Addiso


Addiso
csendes tag

Terminátornak és a többi 3D-ben dolgozónak köszönöm az értékes hozzászólásokat.

A levont következtetés a következő:

marad az Intel platform a pénz nagyrésze valszeg a procikra fog elmenni
(dual Xeon) és a hozzá való alaplap...ezek után belekerül 2 GB RAM
majd egy GF4 ti 4*** - videókártya, ja és mindezt belepakolom egy jó kis házba
meg hűtők meg miegymás.....ennyi.

vinyók vannak, monitor, egér stb. már itt hever a szobában a dobozra várva.

Az Audigy 3-at meg még megfontotlom :)

(#97) kbalage2 válasza Addiso (#96) üzenetére


kbalage2
aktív tag

Sztem jól döntöttél :) Aztán ha megvan a gép írd be a fórumra az ip-jét hogy mi is kipróbálhassuk milyen gyorsan renderel slave-ként :DDD

Minden ami LEGO RC - racingbrick.com

(#98) karib válasza Addiso (#96) üzenetére


karib
addikt

Nekem nagyon szimpatikus a dual Xeon konifg, itt szerintem ki tudod majd használni - bár én nem vagyok annyira otthon 3D témába (semennyire, na). P4-hez képest nem is olyan drága, az alaplap is elfogadható (nem is tudtam, hogy lehet kapni itthon ilyen egyszerűen). 2 GB RAM pöpec, Ge4-et pedig asszem még talán még lehet SoftQuadrósítani.

Hajrá!

Department of Redundancy Department

(#99) rudi válasza Addiso (#96) üzenetére


rudi
nagyúr

ha jól megy az angol akkor VGA ügyben nézz körül itt: [L]http://www.digit-life.com/video.html#subsec237[/L]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#100) Addiso


Addiso
csendes tag

Köszönöm Rudi a linket !

Nekem az cikkből (Max 5 -ős teszetk) az jött le hogy
Ti 4600 nagyon jól szerepel open GL alatt sokszor szinte
Quadros szinten. D3D-nél előjönnnek az Ati előnyei de
a quadrok viszont a speciális driverükkel nagyon megtáltosodnak.

Én azthiszem Ti4600 -ot fofgok venni ami Open GL alatt szépen hasít
és majd megpróbálom a softmodot és hátha kijön egy gyengébb Quadro.

Mióta láttam 7/9-et azóta kifejezetten vonzódom a Borghoz. Ha ő asszimilálna...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.