Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Erepublik

Hozzászólások

(#1) norbiphu


norbiphu
senior tag

Hello!

Ma kerültem be ebbe a játékba és elsőre elég jónak tűnik :) Egyelőre csak meghívásos alapon működik, akit érdekel annak küldök meghívót (5 van jelenleg, de ez mindjárt reg után jár szóval, lehet egymást hívogatni).

Miről is szól a játék?
Nos lényegében egy gazdasági, stratégiai, politikai illetve háborús stratégiai játék. A játékban valódi országok vannak, tehát ha regelsz akkor Magyarországon fogsz élni, melózhatsz itt-ott, ha akarsz pártba lépsz és politizálsz stb :) A gazdaság kereslet-kínálat alapú most éppen azon megy a probléma, hogy túl sokan lettünk Mo-on és kevés a food :)

A kezelőfelület barátságos, a játék pedig böngészőből játszható. Egyetlen negatívum eddig, hogy kicsit lassú a szerverük.

üdv,
n

mod: pár kép:
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#2) peterszky


peterszky
őstag

Érdekesnek tűnik. Lehetséges például, hogy Magyarország világhatalom legyen benne? :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#3) norbiphu válasza peterszky (#2) üzenetére


norbiphu
senior tag

Elvileg minden lehet, de jelenleg Svédországban laknak a legtöbben :) A szlovákoknál viszont kemény 11 fő lakik, úgyhogy lehet lesz onnan területszerzés, ahogy a híreket olvasom :)

üdv,
n

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#4) frame>24 válasza norbiphu (#1) üzenetére


frame>24
addikt

"A gazdaság kereslet-kínálat alapú most éppen azon megy a probléma, hogy túl sokan lettünk Mo-on és kevés a food" - bváhháááá
realisztikus. Mégis kik írták ezt? rendben van, hogy kelet, de azé' még nem vagyunk pl. É-Korea...
(bocsánatot kérek! ;) )

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#5) norbiphu válasza frame>24 (#4) üzenetére


norbiphu
senior tag

hát mivel minden országban nulláról indulnak a dolgok, ezért hogyan legyen jó sok étel mindjárt az elején? 2 gyár van még csak ami ételt állít elő :) (összesen 5.5k regelt user van, magyar ~150 belőle)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#6) peterszky válasza norbiphu (#5) üzenetére


peterszky
őstag

peterszky@hotmail.com-ra kérek szépen egy meghívót :)

What else you gonna do on a Saturday?

(#7) norbiphu válasza peterszky (#6) üzenetére


norbiphu
senior tag

küldtem :)

ha elegen leszünk akkor alapíthatnánk valami céget (vagy pártot :DDD), az viszont 40 aranyba kerül :) ezt leggyorsabban úgy lehetne összeszedni, hogy meg kell még pár embert hívni (5 arany egy reg) és után azt odaadni valakinek aki megalapítja.

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#8) peterszky válasza norbiphu (#7) üzenetére


peterszky
őstag

Köszi! :R

Tegnap belenéztem egy kicsit. Nagyon lassúnak tűnik nekem, az is lehet, hogy csak én nem vagyok hozzászokva az ilyen netes klikkelgetős játékhoz. Majd kiderül, hogy megfog-e. Pár napot adok neki.

What else you gonna do on a Saturday?

(#9) cyanide válasza norbiphu (#1) üzenetére

Köszönöm, hogy értesítettél a topikról. Gondoltam a téma nyitásra én is, de az első hsz. fogalmazásnál leragadtam. Remélem így már be tudunk törni az erepublik élvonalába.
A játék maga elég komótos és nem is igényel túl sok törődést, nem kell egész nap elötte ülni, inkább csak olyan "van 5 percem és lerendezem".
Egy próbát megér, szerintem.
Ja én még nekem is van meghívóm. :)

Jó lenne itt is világuralomra törni, mint anno a klikkelésben.

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#10) norbiphu válasza cyanide (#9) üzenetére


norbiphu
senior tag

ja jó lenne, de elég nehéz lesz :)
most azon gondolkodom, hogy eladjam-e az 5 aranyam valamelyik cégnek..

kicsit jöhetne több info a kormánytól, hogy mik a terveik, mert sztem jó lenne azért felépíteni egy-két kórházat, meg a fegyvergyártó üzemnek adni egy kis támogatást hogy ne 1es szintű fegyvereket állítsunk már elő...
ha már kevesen vagyunk, akkor legalább jobb minőségű eszközöket használjunk. :)

szerk: habár előbb lehet food kéne, mert megint nincs a piacon :(

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#11) cyanide válasza norbiphu (#10) üzenetére

Azt kéne csinálni, hogy cég tulaj hívogatja meg a fórumból az embereket amíg van meghívója hátha összejön az arany és akkor nem kell támogatást kérnie (annyit).
Esetleg a többi játékosnak is ajánlani a fórumot, hátha itt jobban meg lehetne beszélni a dolgokat és eligazítani az újakat.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#12) norbiphu válasza cyanide (#11) üzenetére


norbiphu
senior tag

vagy lehet össze kéne pakolni egy magyar oldalt, mert ahogy így elnézem csak ilyen kommentek terén lehet összeszedetten beszélgetni amin keresztül elég nehéz okosan szerveződni :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#13) cyanide válasza norbiphu (#12) üzenetére

A kezdeti lelkesedés mitha elszállt volna...

Hát igen jó lenne egy külön oldal, vmi tartalomkezelőt beizzítani, designt erepublikosra alakítani. Nem mernék bele vágni, időm se lenne rá, bár a most el kezdett izgatni a dolog.

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#14) norbiphu válasza cyanide (#13) üzenetére


norbiphu
senior tag

jah, éppen most írt prinz eugen, hogy keres vkit aki csinálna/telepítene egy fórumot :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#15) norbiphu válasza cyanide (#13) üzenetére


norbiphu
senior tag

erep. hungary fórum
mivel más nagyon nem jelentkezett ezért felraktam extrára egy phpbb3at. csak még nem nagyon jönnek az emberkék :(

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#16) Tibcee


Tibcee
tag

Jó reggelt! Ha vki tud küldeni egy meghívót a tibcee@gmail.com -ra azt hálásan köszönném! :R

(#17) Tibcee válasza Tibcee (#16) üzenetére


Tibcee
tag

Időközben lett is, úgyh köszi már tárgytalan.

(#18) norbiphu


norbiphu
senior tag

up :B

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#19) McCartman


McCartman
senior tag

küldhetek valakinek meghívót?:)

''Az eRepublik egy internetes stratégiai játék. A játékban a valóságnak megfelelően országokra osztották fel a virtuális világot, ezen országok polgárai lehetnek a játékosok. Az eRepublik jelenleg béta verzióban működik, 2007. november 20-a óta. Szerte a világból jelenleg több mint 19 000 regisztrált játékost számlál az oldal.

Az eRepublik polgárok különféle feladatot vállalhatnak a virtuális társadalomban: alapíthatnak céget, csatlakozhatnak vagy alapíthatnak politikai pártot, saját újságot indíthatnak, és akár háborúzhatnak is a többi virtuális országgal. A játékban kevés vizuális elem van, alapvetően szöveg központú.

A játéba csak meghívás után lehet regisztrálni. A regisztráció során kell megadni, hogy melyik országhoz szeretnénk csatlakozni. Az országokat ugyanúgy nevezik itt is, mint a való életben, és elhelyezkedésük is hasonló. A sikeres regisztráció után a játékos kap némi indulópénzt, amellyel elkezdi a játékot, és első lépésként munkát kereshet a saját országában. A munkavállalás mellett vállalhatja a katonai kiképzést is. A napi munkavégzést, és katonai edzést mindössze egy-egy gombra való kattintással lehet elvégezni.

Az országok irányítása a minden hónap elsején megválasztott miniszterelnök feladata. Minden hónap tizedikén a pártok tagsága megválsztja a saját pártelnöküket. Az országok régióinak első emberét, a polgármestereket minden hónap huszadikán választják az adott régió lakói.

A fejlesztők 2008. áprilisában építették a játékba a háború modult. A különböző országok innentől kezdve üzenhetnek hadat egy másik országnak, illetve katonai szövetségeseinek.''

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#20) cyanide válasza McCartman (#19) üzenetére

Már azt hittem valaki kérni akart egy meghívót...

Nem kell egész nap a gép elött ülni, két kör travian vagy ikariam közt is el lehet intézni a napi dolgokat.

McCartman: Te ki vagy a játékban?

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#21) McCartman válasza cyanide (#20) üzenetére


McCartman
senior tag

McCart:)
és te?

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#22) cyanide válasza McCartman (#21) üzenetére

cyanide vagyok ott is.
Jó lenne egy-két embert meghívni, a nagy gazdasági átrendeződésből nem kéne kimaradni.

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#23) Backspace


Backspace
tag

Ha valakinek lenne kedve jönni ebbe a jó kis játékba, tudok küldeni meghívót, van még 3 db!

Küldjetek privátban egy emailcímet!

(#24) Tys0n


Tys0n
csendes tag

Sziasztok!
Aki tud küldeni meghivót az küldjön légyszi! email: tyson1991@vipmail.hu

Üdv Tys

(#25) cyanide

#24:
Küldtem meghívót.

[ Szerkesztve ]

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#26) Farkasur


Farkasur
csendes tag

Van nekem is meghivom ... akinek szuksege van ra, irjon a levente.farkas kukac gmail.com mailcimre.

(#27) heihachi


heihachi
addikt

Dobna nekem valaki egy meghívót, pls :B

[ Szerkesztve ]

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#28) McCartman válasza heihachi (#27) üzenetére


McCartman
senior tag

küldtem erep-es meghivot, vagy már megelőztek?:)

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#29) henesa


henesa
aktív tag

??????????????

Gamertag: CoverlessAtol72 By xbox one

(#30) heihachi


heihachi
addikt

Egy kicsit csalódtam ebben a játékban:
- harc nélkül nem sok értelme van, mert anélkül napi 5 perces elfoglaltság, ha csak nem vagy az ország elnöke
- a kérdéseknek semmi értelme, úgyis mindenki programmal oldja meg, kivéve én, mert Firefox alól nem megy a progi, amit találtam
- ha nem programmal oldom meg, akkor olyan kérdéseket ad be egy csatánál, hogy lehetetlenség tudni a jó választ (attól függ milyen területet támadunk)
- vicc, hogy ekkora hatalmak születhetnek, mint Románia a semmiből

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#31) djozike


djozike
csendes tag

Üdv!
Nagyon sok dolog történt miota itt megállt az élet, megjelent a V1, teljesen átalakult a játék politikai térképe, és lehetöség nyillok kis létszámu jol müködő cégek létrehozására. Ah van elég aktivitás mlg, összehozhatnánk mi is egy ilyen céget, természetesen a haszont elosztanánk egymás között.Szóval a kérdesem: Van itt valaki?

(#32) heihachi válasza djozike (#31) üzenetére


heihachi
addikt

Az egész játék egy undorító bughalmaz mostanában, s olyan folyamatos csalások történnek állandóan, hogy az már szégyen. Főleg, hogy teljesen nyilvános és mindenki számára látható, és mégsem tud senki ellene tenni semmit.
És valahogy mindig mindenben a románoknak kedvez a "szerencse"...

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#33) konwktor


konwktor
tag

Esetleg valakinek egy meghívót??

Aki nem ismerné mi ez az egész itt egy érdekes cikk róla.
[link]
és fontoss lenne hogy meghívóval regizetek.

(#34) stLhee válasza konwktor (#33) üzenetére


stLhee
csendes tag

Nekem küldenél egyet, pls? :B
Köszi!

(#35) konwktor válasza stLhee (#34) üzenetére


konwktor
tag

Elment a meghívó

(#36) stLhee válasza konwktor (#35) üzenetére


stLhee
csendes tag

Köszi szépen!

(#37) konwktor


konwktor
tag

Gondoltam legyen egy UP!!! :))

(#38) stLhee


stLhee
csendes tag

Meg legyen még egy: UP :)

Meg különbenis: fel Szegedre! :C

[ Szerkesztve ]

(#39) sanzi89 válasza stLhee (#38) üzenetére


sanzi89
addikt

Üdv.

Én egy hete regeltem a játékba, és komlyan is érdekelne, de semmilyen infót nem lehet kapni a magyar oldalról. Van 2-3 weboldal, amit "kikiáltanak" infó oldalnak, de semmi lényegeset nem tartalmaznak. Szerintem alapjában véve ez a baj, mivel így senki nem tud lényegi módon informálódni, csak látja a Work és a Train gombogat, és kész.

Van ebben a fórumban emberke, aki aktív és tudna válaszolni pár kérdésre?

Üdv. sanzi

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#40) stLhee válasza sanzi89 (#39) üzenetére


stLhee
csendes tag

Szia!

Nagyon szívesen segítek, ha tudok. Kérdezz nyugodtan, akár itt, akár emailben. :-)

[ Szerkesztve ]

(#41) Fehér Mancs válasza sanzi89 (#39) üzenetére


Fehér Mancs
tag

A mibbit-en bármit megkérdezhetsz, -> www.mibbit.com, felhasználónak írd be a erep-es nevedet, a másikba az #erep-et, és OK, és máris fent vagy.

(#42) Fehér Mancs


Fehér Mancs
tag

Amúgy ha új játékosként valakit érdekelne az eRepublik, tudok küldeni meghívót és tudom vállalni a kezdeti mentorkodást.

(#43) sanzi89 válasza stLhee (#40) üzenetére


sanzi89
addikt

Akkor kérdezek. Az erep-en vannak újságok, és vannak amire felíratkoztam. Elvileg - legalábbis én úgy tudom - , hogy ez után, ha a szerző ír új "cikket" az megjelenik nekem valahol, és nem kell mindig kikeresgélnem. A leveleim között semmi, én más kirívó dolgot sem találtam, hol kellene látnom ezt?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#44) stLhee válasza sanzi89 (#43) üzenetére


stLhee
csendes tag

Bal oldalt a 'logout' gomb felett van egy zöld rss-féle ikon, arra kell kattintani.

Más mód: ha a leveleidet nézed (inbox), akkor látsz négy fület (tabot): inbox, sent, alerts, subscriptions. Erre a negyedikre katt és megjelennek az előfizetett újságok.

[ Szerkesztve ]

(#45) sanzi89 válasza stLhee (#44) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, megvan. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#46) heihachi


heihachi
addikt

Megint lehalt az erep szerver. Csak nem vereségre állnak valahol a románok?

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#47) stLhee


stLhee
csendes tag

Most épp hol verik az erománokat, hogy a szerver megint elérhetetlen? :D

(#48) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Akinek kell meghívó az dobjon privit, ne hagyjuk Mo-ot elnyomni. Elkél a segítség!

(#49) stLhee


stLhee
csendes tag

Lenne egy nagyon láma kérdésem: saját cégben gyártott terméket hogyan lehet kiszedni a cégből a marketplace-n kívül? Donate pl. létezik erre? :F
Köszi előre is.

(#50) stLhee


stLhee
csendes tag

Egyszer szeretném megérni, hogy választáskor be tudjak lépni... :((

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Erepublik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.