Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Eredeti játék dvd másolása,hogy? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Arnold2


Arnold2
őstag

Nemrégibben vettem egy játékot (PoP:WW). Már sokan kérik kölcsön,de én féltem,hogy megkarcolják stb. Szeretnék róla egy biztonsági másolatot készíteni.
Amiket próbáltam: Clone CD -> csak CDket.
Clone DVD 2 -> csak filmeket.
DVD Shrink -> tudtommal csak filmeket.
Ajánlották még az Alcoholt,de nem tudom mit hogyan kell beállítani (ha ezzel megoldható akkor kérném a tanácsokat)
Ismerem azt a megoldást is,hogy magát a képfájlt írjam ki,de ha lehet és van rá megoldás akkor egy az egyben szeretném átmásolni!

Válaszokat előre is köszi!

(#2) Gregorius válasza Arnold2 (#1) üzenetére


Gregorius
őstag

Háát, ha kérésed nem ütközik az alapelvekbe, akkor az Alcohol-ban a SafeDisc 2/3 profilt használd. (PoP:WW védelme: SafeDisc 4.00.) Rossz hír viszont, hogy 1:1 másolatot nem tudsz róla csinálni, mert a DVD írók (a CD írókkal ellentétben) utolsó értesüléseim szerint nem támogatják a hibás szektorok írását. Viszont MiR-rel tudsz redukált méretű mount-olható play disk-et csinálni az eredeti image-ből.

(#3) Arnold2 válasza Gregorius (#2) üzenetére


Arnold2
őstag

Szerintem nem ütközik,hisz enyém a játék és féltem,meg jogom van csinálni egy másolatot róla.

Erről a MiR-ről tudnál bővebben is nyilatkozni? Mit jelent,hogy redukált méretű DVD-t?
Mi marad ki belőle?

(#4) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Érdekes probléma. Valóban, a tulajdonosnak joga van saját használatra biztonsági másolatot készíteni. Ellenben a másolásvédelmet nincs joga megkerülni, ami nélkül viszont lehetetlen érvényesíteni a saját használatú másolathoz való jogát. Ki van ez találva.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) ActionMan válasza Dilikutya (#4) üzenetére


ActionMan
tag

Az Alcoholban pont az a poén, hogy nagyon sok esetben 1:1 másolatot lehet vele készíteni, ha jól van beállítva. Márpedig ezzel nem kerülöd meg a másolásvédelmet.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#6) jagada válasza Arnold2 (#1) üzenetére


jagada
őstag

szvsz a Clone DVD is meg az Alcohol is tud 1:1-es másolatot készíteni, nem csak filmről...védelemmel, mindennel együtt
vagy csinálhatsz képfile-t is és azt írod fel DVD-re, aztán bemountolod valami virtuális meghajtóra és kész....

Mazda 3 Sport Takumi Limited Edition

(#7) Arnold2 válasza jagada (#6) üzenetére


Arnold2
őstag

Nekem CloneDVD 2 van meg és azzal csak filmeket lehet másolni. A játékot nem is engedi.
El tudjátok mondani,hogy Alcoholnál hol és mit kell beállítani?

A képfájlos DVDre felíros dolgot ismerem,csak el szeretném kerülni,amennyiben van rá mód.

(#8) DaSilva


DaSilva
senior tag

pl az sc-ct védelmét pillanatnyilag se az alcohol, se semmi más nem tudja megkerülni.

huss, fohászom száll feléd

(#9) Gregorius válasza Arnold2 (#3) üzenetére


Gregorius
őstag

A MiR (Mini Image Ripper, Bővebben: link első hozzászólás végéről letölthető) azt csinálja, hogy a CD/DVD image-ből kiszedi az összes fájladatot, így csak a másolásvédelem infói maradnak meg. Volt egy 2G-s image-ed, lett belőle 23M.

DaSilva: ha kicsit utánaolvasol, hogy a StarForce (SC:CT) mekkora nagy bughalmaz illetve biztonsági kockázat, akkor első dolgod az lesz, hogy még az írmagját is kivakarod a gépedből, és minden hasonlót használó játékhoz beszerzel egy NoCD-t. (egyébként az októberben megjelenő DaemonTools 4 már tudja emulálni)

a Clone DVD is meg az Alcohol is tud 1:1-es másolatot készíteni
Persze, image-be. De azt nem tudod helyesen kiírni DVD-re.

(#10) Arnold2 válasza Gregorius (#9) üzenetére


Arnold2
őstag

És akkor a maradékot meg kiirhatom?

(#11) Gregorius válasza Arnold2 (#10) üzenetére


Gregorius
őstag

Ha csak a copy protection a trükközés, akkor a maradékot úgy és oda írod ki, ahova tetszik.

(#12) Grafiqs


Grafiqs
őstag

A topikot további intézkedésig bezárom.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#13) I_Am válasza Arnold2 (#3) üzenetére


I_Am
veterán

1. A szerői jogi törvény kimondja, hogy nem készithetsz másolásvédett médiáról biztonsági másolatot, mert a védelem megkerülése esetén már törvényt sértesz.
2. Hiába a Te tulajdonod, akkor sem.
3. A vásárlás és a birtoklás nem ad jogokat a gyártóval szemben, semmilyen értelemben. Ellenben a gyártónak vannak jogai Veled szemben, mégpedig, hogy megakadályozza az Ő szellemei terméke illegális terjesztését.

A vitát szerintem itt zárjuk le, nem tudom mikor volt már ez téma, de elég szépen ki lett tárgyalva a saját totyikjában a másolásvédelem megkerülése és a biztonsági másolat téma.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Eredeti játék dvd másolása,hogy? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.