Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Coulson


Coulson
tag

Végpontok közti titkosítást kap az összes iCloudban tárolt adat az iOS 16.3-ban, ez az iOS 16.2 óta az Egyesült Államokban élő felhasználóknak elérhető volt.
Végre… :)

(#2) Gerybut


Gerybut
tag

Meh... :O

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#3) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Kíváncsi leszek rá hogy a telom az updatetel is eldobálja-e a hívásokat.
Kalap szar a 2 kártyás mód nálam. :W
Gagyinak kiáltott Huawei telonak semmi gondja se volt ezzel.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#4) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Black unityre van eszük, de, hogy egy linket a hozzá tartozó appban nyissa meg az ios, az nagy kérés. :D :C

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#5) NemMo


NemMo
őstag

A hvg-n pont ma volt egy cikk, hogy emberek ne telepítsétek az ios 16.2. Kicsit sincsenek lemaradva :))

(#6) joey04 válasza LosBlancosRM (#4) üzenetére


joey04
titán

Jelentkezz hozzájuk!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#7) esbii22 válasza 7Heads Drago (#3) üzenetére


esbii22
őstag

Attól mert nálad "szar" másnál még tökéletesen működik. Október óta használom két kártyával a telefont, soha semmi gondom nem volt a hívásokkal sem a minőséggel, sem a hívás eldobással.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#8) Plazmacucci válasza joey04 (#6) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Most tényleg ez a reakciód? Hogy csináld jobban ha tudod? Ha igaz amit leírt az vérciki és nem kell ahhoz péknek lenni, hogy felismerd a kalácsban a szart.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#9) 7Heads Drago válasza esbii22 (#7) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Random eldobja a hívást mindkét t-com-os sim-ről.
1 simmel nincs vele baj. Több update után is megmaradt ez. És eleve gyári visszaállítással laktam be a telot vétel után. Nem értem miért csinálja.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#10) consono válasza 7Heads Drago (#9) üzenetére


consono
nagyúr

SIM-et cseréltettél már? Nekem egy fizikai és egy eSIM megy a 12 Miniben, 16.2-n, de előtte sem volt soha sem gond vele.

"In God we trust. All others must bring data"

(#11) kali válasza 7Heads Drago (#9) üzenetére


kali
legenda

Második iPhone-t használom két SIM-mel (mind a kettő Telekomos) és nincs gond.

Mindig telepítek minden frissítést azonnal, de néha észre sem veszem az újítások egy részét, vagy csak több nap, esetleg hét után. :DD

(#12) Coulson válasza 7Heads Drago (#9) üzenetére


Coulson
tag

Tudom, hogy nem egy újabb “nekem működik” kommentre vagy kiváncsi, de lassan egy éve van két különböző Telekomos SIM kártya (nyilván az egyik csak eSIM) a telefonomban és nem produkál hasonló hibát. Igaz, nálam a mobilinternet csak az egyik kártyánál van engedélyezve.

(#13) .Szaki. válasza 7Heads Drago (#9) üzenetére


.Szaki.
addikt

Egyébként azt tényleg nem lenne hülyeség kipróbálni, amit consono írt. ... Nálunk a családban volt már hasonlóra precedens - az történetesen egy Samsung volt, de ha tényleg ez a gond, akkor ez teljesen irreleváns - ki lett cserélve újra és megszűnt a probléma.

(#14) 7Heads Drago válasza .Szaki. (#13) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A gond ott van hogy a fizikai sim céges és nem tudom cseréltetni. A cégnél én kishal vagyok ehhez. De majd rákérdezek pár embernél. (sajnos most a táppénz miatt ez nem megy)
Mondjuk ha az is a hibás akkor se értem hogy ha csak a fizikai sim van benne nincs hiba és a Huaweiben is gond nélkül ment az egész 2 simmel. És miért akadozik az egész mindkét simnél mikor csak a fizikainál van a hiba? És az is érdekes hogy hívás indításnál nincs vele gond.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#15) joey04 válasza Plazmacucci (#8) üzenetére


joey04
titán

Amióta megvette a telefont sarazza, és vágyakozik vissza droidra. Akinek nem jön be, az adja el és vegyen mást, ne szarjon tele minden hír és cikk topikot azzal, hogy jaj milyen szar. El kell adni, nem szenvedni. Ez egy szimpla troll. :) Főleg, hogy kritikái mint pl a fenti is csak homályos utalás egy esetre amit más topikban leírt, és természetesen nem igaz, hogy nem képes egy linket a "hozzá tartozó appban" megnyitni. tömény fika :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) Lumiafak válasza 7Heads Drago (#9) üzenetére


Lumiafak
csendes tag

Milyen telefonod van? Nekem 11pro-nál elég nehézkesen működött, de a 13 minivel semmi gond már több, mint fél éve

(#17) hunhool1979


hunhool1979
tag

Próbáltam.... De sehogy sem tudom felrakni a Huawei p50 pro-ra :F :DD

(#18) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

Tehát van egy elkapkodott, bugos 16.2, amire az a megoldás, hogy tavasz helyett kapkodva kiadják a béta 16.3-at :F

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#19) Coulson válasza mindthecrap (#18) üzenetére


Coulson
tag

A 16.2 december 13-án jelent meg, nem mondanám, hogy kapkodva, gyorsan kiadják a 16.3-at. Vagy az a probléma, hogy nem 16.2.1 jön, hanem egyből a 16.3?

(#20) zsolidodd válasza 7Heads Drago (#14) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Érdekes, amit írsz. Nekem XSMax óta van 2 SIM és most működik a legjobban, furcsa is volt, hogy wi-fi nélkül is jelzi a hívás közben a másik SIM-re érkező hívást, eddig ez nem működött. Milyen régi a SIM?

(#21) 7Heads Drago válasza zsolidodd (#20) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A sim korát sajnos nem tudom. Én 2 éve kaptam.
Nekem akkor is eldobja a hívást, ha semmit se csinálok rajta. Nem győzőm visszahívni az embereket. :)

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#22) LosBlancosRM válasza Plazmacucci (#8) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Akartam írni, hogy majd jön valami személyeskedő kommenttel, de közben túlvagyunk rajta. Sajnos nagyon szívére veszi, ha valaki negatívat ír az Apple-re. Remélem hamarosan felnő E.T., és el tudja majd fogadni, hogy másnál jelentkezhet bug attól függetlenül, hogy nála minden ios verzió töléletes(ebből le lehet vonni következtetéseket :U). Volt, hogy videót is beraktam a hibáról, utána más is írta, hogy nála is előfordult... Akkor már nem csak én voltam hater. :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#23) mindthecrap válasza Coulson (#19) üzenetére


mindthecrap
aktív tag

Csak nemrég indult a hármas nyilvános bétája, február vége felé, március elején akarták kiadni úgy tudom.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#24) LosBlancosRM válasza mindthecrap (#23) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

2 napja raktam fel, szerintem jó lett. 16.2nél az aksim gyengélkedett, a 16.3 visszahozott belőle, de még nem 16.2 előtti az állapot.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#25) g4mer


g4mer
senior tag

Apple felhasználóként már hányhatnékom van ettől a túltolt woke marketingezéstől.. Amikor kirabolják az apple boltokat a Black Unity-k, akkor is megy a polkorrektség?

Sic Parvis Magna

(#26) Gicz válasza 7Heads Drago (#21) üzenetére


Gicz
addikt

Ügyfélpanaszt a telekomnál adtál már le?

pontosan mikor hivtál és mi történt. Trace ből látszik miért volt dobás.

(#27) GoldhandRent


GoldhandRent
őstag

iPaden lehessen már a lockscreenen azt a b*mzi vastag óra típust vékonyabbra venni.... :W

meg a nagy kusztomizáció jegyében ne erőltessék már rám, hogy az értesítések kicsavart hüvelykujj pozícióba érkeznek a lockscreenen..
iphone marad 15 amíg nem lehet TÉNYLEGESEN személyre szabni.. a háttérrel baszakodás nekem kevés ehhez. :U
Sajnos az iPadet frissítettem, így az egész 13 colos kijelzőt megeszi az óra... aztán a belobogtatott funkciók meg nem működnek. :C

-

(#28) 7Heads Drago válasza Gicz (#26) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Elolvastad végig amit írtam???
Nem az enyém a sim, hogy intéznék bármit is?
A hívásoknál semmi baj sincs. Csak a bejövőt nem adja be hívásként, csak egy sms-t kapok a szolgáltatótól. A digitális és a fizikai simnél is csinálja ezt.
Mi az a trace? Erről se hallottam még sose.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29) Gicz válasza 7Heads Drago (#28) üzenetére


Gicz
addikt

Barmilyen szolgáltatással kapcsolatos bajod van, nem biztos hogy a telefon az oka. Ha nem jön be egy hívás, es csak smst kapsz róla, akkor is ott a szolgáltatónál a signaling trace, az osszes ip üzenettel a node-ok kozott. Legalább egy hónapra visszamenőleg vissza lehet nézni minden hívást. Ezt csinálom én is az egyiknél. Felhivod hogy volt megszakadt hivasod, meg nem bejovo hivasod, pontos idoponttal, es vissza lehet nézni mi miert tortent. Nem kell hogy te legyél a sim tulaja, elofizetoje.

A háborgás helyett adj le ügyfélpanaszt, hogy kiderüljön mi a baj...

[ Szerkesztve ]

(#30) 7Heads Drago válasza Gicz (#29) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Na ezt még senki se javasolta. Milyen számot hívjak fel? Simán az ügyfélszolgálatot?

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31) Gicz válasza 7Heads Drago (#30) üzenetére


Gicz
addikt

Sima ügyfélszolgálatot, és mond meg, hogy volt eldobott hívásod stb. Csak tudj pontos időpontot adni. Nem olyat, hogy "kedden". mert gdpr miatt csak a pontos időt lehet megnézni.

szal 01.17-én 10:54 kor hivtam xyz számot, es megszakadt.
01.18-án 14:22 kor kaptam nem fogadott hivasos smst, de nem csorgott a telefonom h kerestek volna.

szóval egy kis melót igényel a részedről, mert pontos adatok kellenek. De ha ez megvan akkor meg lehet nézni miért nem ment ki a hivas stb. Mindent lehet látni. Persze sokszor van olyan, hogy a telefon kezel szarul egy hálózattól kapott utenetet és a dual sim is bonyolítja.

mert 1db modem van a telóban, dual simben úgy mükodik, hogy a paging csatornába belehallgat a masik simen.

[ Szerkesztve ]

(#32) 7Heads Drago válasza Gicz (#31) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Naponta kapok kb 10 sms-t ez miatt szóval nem lesz gond választani.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#33) joey04 válasza LosBlancosRM (#22) üzenetére


joey04
titán

Igen, most sem tudok aludni annyira a szívemre vettem. :(

De legalább nem ocsmánykodok privátban, ellentétben veled. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) LosBlancosRM válasza joey04 (#33) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Ja, te minden egyes kommentem alatt. Sokkal jobb. :D

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#35) joey04 válasza LosBlancosRM (#34) üzenetére


joey04
titán

te azért durvább vagy privátban. :)
de ez sejtettem, hogy privátban így nyomod. teszem hozzá fölöslegesen, mert egy ideje tiltva vagy. :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#36) Mr.Grincs válasza 7Heads Drago (#3) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Milyen telefonod van és milyen szolgáltatókkal használod? :Y Mert nekem semmi bajom és panaszom nincs a hívásokra, soha nem dobta el és a hang minősége kifogástalan. Eddig is az volt az iPhone 11-nél meg most az iPhone 13 nál Telekom e-SIM és Máltai EPIC szolgáltató fizikai simmel használom Máltán. Amikor Magyarországon vagyok akkor sincs semmi baj. :B

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#37) #21221888


#21221888
törölt tag

Utolsó képen a Bob marley feeling háttérképek meg óraszíj milyen menő :DD Jó lesz a hollandiai kiruccanásomhoz!

(#38) 7Heads Drago válasza Mr.Grincs (#36) üzenetére


7Heads Drago
veterán

I11 és telekom.
De mondtak itt pár dolgot a srácok amit majd kipróbálok.
Ami még idegesít egy kicsit az a hívás infó, de a droid se volt épp hibamentes. Azzal már valahogy csak meglennék.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#39) Coulson válasza 7Heads Drago (#38) üzenetére


Coulson
tag

Mi a probléma a hívás infóval?

[ Szerkesztve ]

(#40) 7Heads Drago válasza Coulson (#39) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezt használtam droidon: [link]
A végletekig testre szabható és 3-4 hónapra visszamenőleg jól átlátható volt az egész. Az iPhone-é számomra egy vicc. Nagyon figyelnem most rá, hogy bárki aki nincs mentve valahogy mentve legyen azonnal, mert később nem sok esély van rá hogy megtaláljam.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#41) hegedus001 válasza 7Heads Drago (#21) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Nekem az 1 simes ezer éves iphone 7 emmel is pont ez van. Napi 70 hívásom fixen van. És egy csomónál csak azt látom dobálja az értesítést a nemfogadott hívásról, a másik része meg szépen bejön, akár ugye hívás közben is. Fogalmam sincs miért csinálja. Szerintem szolgáltatói error, mert a magán 20 as telefonom ezt nem csinálja, és a hetes sem csinálta amíg még az volt a magánom. (ja az i7 vodás, és kb szerintem olyan fél éve csinálja ezt)

Iphone 13 Mini, Ipad 9th, Iphone 7 , Garmin Instinct , MacBook Air M1

(#42) consono válasza hegedus001 (#41) üzenetére


consono
nagyúr

Van rendesen térerő ilyenkor? Kb. fél éve kapcsolta ki a T a 3G-t, gyanús a dolog, hogy van összefüggés...

"In God we trust. All others must bring data"

(#43) defygaben77 válasza 7Heads Drago (#9) üzenetére


defygaben77
tag

Szerintem ez inkább a Telekom hibája lehet. Nálam ugyanez van: két T-s simet használok. Van, hogy ki sem csörög, csak SMS-t kapok később a nem fogadott hívásról (olyankor is megesik ez, amikor semmit sem csinálok a telefonnal, csak az asztalon pihen). Előtte a Xiaomi telefonommal is ez volt a helyzet. Bíztam benne, hogy telefon hiba és Iphonra váltással megoldódik a problémám, de sajnos nem így történt. Mivel munkához használom a telefont (hívások fogadása), ez elég ciki!

[ Szerkesztve ]

Iphone13, Apple Watch 7 cellular, Airpods Pro

(#44) 7Heads Drago válasza consono (#42) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Térerő az van. Nálam mindkét sim telekomos, volt már rá precedens hogy youtobe videó közben kaptam az sms-t full térerő mellet.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#45) 7Heads Drago válasza defygaben77 (#43) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Huawei P30nál nálam minden rendben volt ezen a téren. Annak más hülyesége volt amit untam már.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#46) hegedus001 válasza consono (#42) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Tökéletes a térerő. Az i7 4G képes amúgy. és vodás vagyok

Iphone 13 Mini, Ipad 9th, Iphone 7 , Garmin Instinct , MacBook Air M1

(#47) Cathfaern válasza hegedus001 (#46) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem ez vodás betegség lehet. Családban 3 embernek van vodája, kettő ezzel küzd folyamatosan, fura módon a harmadiknál viszont oké. Nálam Yettel, sose volt ilyen gondom.

(#48) hegedus001 válasza Cathfaern (#47) üzenetére


hegedus001
aktív tag

Majd kiderül, hamarosan váltunk. Nevetséges a "szolgáltatás" minősége... :))

szerencsére jó dologba fektettünk :R

Iphone 13 Mini, Ipad 9th, Iphone 7 , Garmin Instinct , MacBook Air M1

(#49) Gerybut


Gerybut
tag

Akinek ledobálja a hívást előbb nézze meg nincs-e beállítva, hogy a bekapcs gomb nem szakítja-e meg a hívást :C

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#50) esbii22 válasza Gerybut (#49) üzenetére


esbii22
őstag

Bekapcs gomb csak akkor szakítja meg a hívást, ha nincs kihangosítva. Nálam be van kapcsolva, és mindig azzal teszem le a hívásokat. Ennek semmi köze nincs a probléma forrásához. Mindneki másnak tökéletesen működik csak épp neki nem. Ott SIM kártya gond lesz.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.