Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Sziasztok!

Van egy abit nf7-v2 -es lapom egy barton 2600+ os procim + 1 radeon 9100-as vidkarim. Szeretnék egy picit fejleszteni a videó terén. Ahogy figyelem a piacot sorra jönnek ki a PCI-Expresses kártyák. Mivel most még viszonylag jó áron eltudnám adni a lap+proc+vidkari triót, ezért gondolkodóba estem. Mi lenne, ha nem vidkarit vennék, hanem vennék egy integrált videóval rendelkező lapot(pl.asrock stb) és ha később pénzem lesz akkor vennék bele egy PCI-E-s kártyát.
Nem vagyok egy hardcore gamer, de azért szeretném, ha viszonylag normálisan mennének a játékok.(Nem full felbontás+ilyen olyan efekt)
Igazából 754-es lapban gondolkodom,mert a 939-es procok nekem drágák. A proc az sempron 2600-3000 között lenne.

A kérdésem a következő:
-Megéri ez nekem?
-Jobb ez az integrál videó mint az én 9100-asom?


Azt sem tudom, hogy melyik integrált videóval rendelkező lap a legjobb ár/teljesítmény arányban ezért szívesen fogadok minden ajánlatot/tapasztalatot vagy esetleg teszt linket.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv: Ronyman

(#2) Motion_Blur válasza Ronyman (#1) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Szerintem vegyél egy 6600/6600GT-t, húzz fel mindent és kész;)

Jó az a Barton;)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#3) Thrawn


Thrawn
félisten

Szerintem is!
Ha PCI-E akkor már 939!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4) Ronyman válasza Motion_Blur (#2) üzenetére


Ronyman
aktív tag

Őszintén szólva nem nagyon szeretem húzni a gépet! Igazából annak örülök, ha csendes a gép nem pörög annyira a venti. Meg a 6600-as a maga 30 rugós árával nekem drága!

(#5) zotyesz66 válasza Ronyman (#1) üzenetére


zotyesz66
őstag

Az integrált video olyan FX5200 szintű, videolejátszásban talán jobb. Ez persze csak a dual channel-es verzióra (s939) áll, a 754-es kb. olyan lehet, mint egy 64 bites FX 5200. A jelenlegi kártyád erősebb, de nem DirectX 9-es. Szerintem is 939-re lenne érdemes váltanod, max veszel bele egy régebbi, használt procit. Azért alacsony felbontás mellett ezzel is lehet játszadozni 640x480, 800x600, a régebbiek meg (Q3, Wolfenstein, MoHAA) talán 1024-en is eldöcögnek vele)
Erről a lapról beszélek: 939NF4G-SATA2 [link]
Teszt róla: [link]

[Szerkesztve]

(#6) erdey_a válasza Ronyman (#4) üzenetére


erdey_a
őstag

Az a 30 ezer az már csak 25.
Szerintem is joban jársz, ha csak a videóba fektetsz. Vagy csak a teljes konfig cserének van értelme.
754-es sempronos konfig előrelépés lenne, de ha integrált videó lesz csak mellé, akkor az is helybenjárás.

Szóval: ugyanez a lap+proci és veszel egy 6600-at, vagy teljes konfig csere 754.re, 939-re, de a videót ott sem úszod meg :(

Vérboci

(#7) erdoke válasza Ronyman (#1) üzenetére


erdoke
titán

Ha az USB csúcssebessége nem kritikus, akkor integrált VGA-val az alábbi ATI chipsetes lap jó árban van: MSI RS482M4-ILD 19.800 + ÁFA (3 év gari). Ennek a felszereltsége is jónak mondható ennyért, van benne firewire, 4 SATA, DVI out, 7.1 audio, stb.
Van olyan változata is, amiben a firewire helyett Gigabites LAN van (a fenti 10/100-as).

Persze még ennek a teljesítménye se éri el a mostani karidat, de 10-15e Ft-ért kapsz használtan X600Pro/XT-t.

Esetleg vehetsz egy Asrock Dual lapot, ami S939-es, és fogad AGP-s ill. PCIE videokarit is. Így később is le tudnád cserélni a 9100-ad.

[Szerkesztve]

A legjobb aláírás a héten

(#8) afterburner_ válasza erdoke (#7) üzenetére


afterburner_
őstag

Forest Master, lenne egy kerdesem, tudsz valami pcix-es 754-es lapot ajanlani?ar az minnel olcsóbb legyen:) csak kivancsisagbol.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#9) zotyesz66 válasza erdoke (#7) üzenetére


zotyesz66
őstag

''Esetleg vehetsz egy Asrock Dual lapot, ami S939-es, és fogad AGP-s ill. PCIE videokarit is. Így később is le tudnád cserélni a 9100-ad.''

Ez sem rossz (nekem is ilyen van :D ), de gyanítom, rá van szorulva, hogy mindent eladjon.

(#10) as_Rock válasza Ronyman (#1) üzenetére


as_Rock
őstag

Két dolog közül választhatsz:
1. Add el a cuccaidat, most karácsony előtt jobban megy a piac és vedd meg az Asrock K8NF4G-Sata2-t alalplapra integrált vidkártyával, bele egy 754-es proct (rendes A64, vagy 64bites sempron), és 1 GB ram, aztán karácsony után, amikor mindenki túlvan a fejlesztésen és le van égve vegyél egy X700-as kártyát bele elcsóért:) (ezt most is megkapod Gianninál 17,9k-ért, vagy X600pro-t 13,9-ért)
2. Eladod a mostani kártyádat és veszel egy 6600-as, vagy moddolható 6200-as kártyát, ami itt ph-n 18-20 körül megy, esetleg még egy kis ramot a döcögés csökkentésére.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#11) erdoke válasza afterburner_ (#8) üzenetére


erdoke
titán

PCI-X-es lapot még S939-es foglalattal se tudok mondani. ;]
PCIE S754-es lapok viszont már vannak, pl:
Asus K8N4-E Deluxe (S754-nForce4-DDR 400-PCI-E x16-4 SATA) 16 960 Ft 21 200 Ft
Abit NV8 Nvidia nForce4 4x 17 490 Ft 21 863 Ft

Tulajdonképpen minden nF4-4X chipre épülő S754 lap PCI-Expresses. Tehát ezek közül keress olcsóbbat, vagy van még néhány egyéb chipsetre épülő megoldás is. Itt a többségüket megtalálod: [link]

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.