Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) flexxx2


flexxx2
őstag

akkor garis ügyintézésnél odaadod az ssd-n lévő adataidat a szervíznek, le se tudod előtte törölni

(#2) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Megszületett az adatgyűjtés új módja. :)

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#3) Angie™


Angie™
addikt

Mivel most a csapból is a samsung ssd fw frissítés folyik, én is megcsináltam hétvégén az enyéimet. Biztos ami biztos :)

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#4) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Frankó, ahogy nézem ez részben a PM9A1-et is érinti, és nekem pont S65XNF0R van, több is. December 22-én adták ki hozzá a legújabb firmware-t (Dell), amit akkor telepítettem is. Mindig öröm kiszedegetni a PS5-ből, és bordástul belevarázsolni a noti foglalatába...

<-ƘƘ->

(#5) Reggie0 válasza flexxx2 (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Van meg ember a 21. szazadban, aki nem titkositja a lemezeit?

(#6) Teebor9 válasza Reggie0 (#5) üzenetére


Teebor9
tag

Meg fogsz lepődni, de olyanok is vannak, akik a google helyett a facebook csoportokba teszik fel az oda nem illő kérdéseiket. :D

(#7) Reggie0 válasza Teebor9 (#6) üzenetére


Reggie0
félisten

Mar a chatgtp a meno :D

(#8) awexco válasza flexxx2 (#1) üzenetére


awexco
őstag

Piezzó öngyújtó nagyfeszültségű szikrája sok ezközt meg tud gyógyitani ....
De ha 5 perce csak annak hallod hangját a szerviz felöl akkor gyorsan "betesztelés" alá kerülhet sok eszköz :DDDDDDDD

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#9) Lewzke


Lewzke
őstag

Akik az adatokat féltik a szervíz miatt:
Érzékeny adatokat nem tárolunk nem titkosított meghajtón ugye? Ja nem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10) Synthwave válasza Reggie0 (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Körülbelül a felhasználók 97,3 százaléka.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#11) Chaser válasza Synthwave (#10) üzenetére


Chaser
titán

kb... :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Ez a hiba csak a 2TB-osokra igaz? :R
Nekem 980 Pro 1TB-os van

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#13) gulupeti


gulupeti
senior tag

Jól ki lehettek tesztelve a gyártó részéről ezek a meghajtók mielőtt kereskedelmi forgalomba kerültek... :U

(#14) Chaser válasza gulupeti (#13) üzenetére


Chaser
titán

milyen az fw bro?
jó!
kicsit bővebben?
nem jó!

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) Top cat válasza Reggie0 (#5) üzenetére


Top cat
őstag

Nem sokaknak jön zsigerből a privacy. :DDD

(#16) Sidorovich válasza Reggie0 (#5) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Ugyanerre gondoltam, de nem mindenki "nerd", mint mi. :))
Nálam gépen, laptopon, külső SSD-n, mindenhol be van kapcsolva a BitLocker. Csak egyszer kell beállítani, TPM-el még jelszót se kér, észrevétlenül működik, de viszketést éreznék, ha nem lenne. :K

[ Szerkesztve ]

(#17) Reggie0 válasza Top cat (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

Annyira, hogy nem is emlekeztem ra :D

(#18) Krix


Krix
őstag

Hű, de jó hogy erre jártam. Nekem még a 2B2Q..-s FW volt rajta. Gondolom az még rosszabb.

If it is not broken then don't fix it!

(#19) ledgeri válasza flexxx2 (#1) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én egy Lexar microSD-vel jártam így (mármint hogy dilemmába kerültem): Vissza kínába, mert ebay-es de írhatatlan, vagy inkább nyeljem be és új... Na onnantól ha háttértár, akkor az nem megy gariba....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#20) zsirfecske válasza Krix (#18) üzenetére


zsirfecske
addikt

nekem még 1-es kezdetű, és 500 gigás ugyan, de ment rá egyből az említett legújabb fw. ne ezen múljon :DD

(#21) Graphics válasza Kendek (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem gondolom, hogy érinti :D de egész jó üzletet lehetne felrántani az OEM SSD frissítésére.

;]
Nekem 1TB-os van (9A1, MZVL21T0HCLR-00B00), Igaz ez HP-s lesz. (HPS2NGXH), elvileg erre is jött ki újabb fw, de most nincs olyan masina, amibe tudnám frissíteni. HPS3NGXH

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#22) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez egyre nevetségesebb.

(#23) Graphics válasza #72042496 (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jó, de leveszed a polcról, befrissíted, oszt jónapot. ;]

Ja az a 990 Pro, így viszont tényleg kezd izgalmas lenni.

Gyors ár-erodáció lesz ebből a piacon... :(

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) #72042496 válasza Graphics (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ahhoz képest, hogy régen kb. az alsógatyám is Samsung Electronics gyártmány volt, mostanra maradt egy Galaxy S23 és jó napot. Nem tudom, hogy Baader-Meinhof, vagy mi, de mintha nagy lejtmenetben lennének.

(#25) lujo10


lujo10
aktív tag

Hát a negatív reklám is reklám :C

[ Szerkesztve ]

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#26) dabadab


dabadab
titán

többet nem lehet írni rá semmit, így bootolásra sem használható tovább.

A sarokban meg felsír egy bootolható CD.

DRM is theft

(#27) Reggie0 válasza Sidorovich (#16) üzenetére


Reggie0
félisten

Amugy azert nem ertem, mert egy pipa es egy jelszo ami kell az egeszhez, nem akkora kihivas, mint 20-30 evvel ezelott.
Mondjuk ez a 97% szoveg nem hasznal sem stimmel szerintem, mert a nagy vallalati felhasznalok is ugy hasznaljak manapsag, de ha oket ki is vonjuk a kepletbol, akkor nagyon sok elore telepitett gepen mar elore be van kapcsolva. Volt is hiszteria belole, hogy az MS az ilyen gepeken eloszor begyujti a jelszavakat.

[ Szerkesztve ]

(#28) dabadab válasza Reggie0 (#27) üzenetére


dabadab
titán

Vagy még csak jelszó se kell, ha van TPM a gépben.

DRM is theft

(#29) ttt válasza dabadab (#26) üzenetére


ttt
senior tag

Ez gondolkodóba ejtett: ezek szerint jól el vannak k.rva a mostani oprendszerek....

(#30) dabadab válasza ttt (#29) üzenetére


dabadab
titán

Miért?

DRM is theft

(#31) #72042496 válasza dabadab (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hogy általában el vannak-e kúrva, azt nem tudom megítélni. Azt biztos díjaztam volna, ha a BIOS (egyben valószínűleg a TPM firmware) frissítése után aktivált marad a W11, vagy legalább újratelepítés nélkül is tudtam volna aktiválni. Több alaplap is érintett ebben ahogy láttam.

Még az MS Authenticator is megkattant, amikor a frissítés után új PIN-t generáltatott velem, telefonszámra kért kóddal szerencsére sikerült belépni.

[ Szerkesztve ]

(#32) fatpingvin


fatpingvin
őstag

"magát az adattárolót csak olvasható módba kapcsolja, vagyis az adatok technikailag nem vesznek el róla, de többet nem lehet írni rá semmit, így bootolásra sem használható tovább."

már elnézést de hogy mi??

ez az egyik legnagyobb sületlenség amit volt szerencsém prohardveres cikkben olvasni. ugyanitt találós kérdés a szerzőnek: vajon a legtöbb SATA DOM-on (amiket ugye rendre arra használnak hogy arról bootoljon a rendszer) miért van írásvédetté tévő kapcsoló?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#33) Reggie0 válasza fatpingvin (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Lehet arra gondolta a szerzo, hogy a home juzerek nem fognak tobbet bebootolni mert a winfos osszefossa magat. TAILS nyilvan meg se fog nyekkenni :)

(#34) Cassi


Cassi
senior tag

Állítólag jön a firmware-javítás a 990 Pro-hoz még februárban. Ezek szerint nincs komolyabb baj.

(#35) Graphics válasza Cassi (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát... Van..

Nagyjából 3-4 szériahiba.

870 evo, 980 Pro, 990 Pro... Ez elég sok
Ja meg a 970 Evo - Elpis - Phoenix vezérlő valtas

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) vlaci79


vlaci79
senior tag

2022. márciusában vásárolt 980pro ssd-n már az "új" firmware volt.
5B2QGXA7 firmware 2022/01/26-án jelent meg.

(#37) ttt válasza dabadab (#30) üzenetére


ttt
senior tag

Az az oprendszer bizony el van cseszve, ami ro-ban nem bootol be. Vagy valami itt nagyon nem kerek.

(#38) fatpingvin válasza Reggie0 (#33) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem tudom mire gondolt és annyira nem is érdekel, ugyanis amit leírt az egy ordas nagy hülyeséget jelent.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#39) ubyegon2 válasza fatpingvin (#38) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

No és ez?

Fontos kiemelni, hogy ha az adott SSD már átváltott csak olvasható módba, akkor az visszavonhatatlan, tehát ebben az esetben garanciális ügyintézést kell kezdeményezni.

Amit ír, az tény, de hogy ez esetben honnan merül fel egyáltalán, hogy az eszköz olvasható módba vált? :F Kizártnak tartom, hogy ez megtörtént akár egyetlen esetben is...de akkor miért kell ezt megemlíteni? Honnan vesz ekkora marhabaromságot? Miért nem írja azt is, hogy vigyázni kell, mert ha egy harckocsi átmegy az eszközön, azt bizony már nem fogjuk tovább üzemszerűen használni! ;]

Lehet érdemesebb lenne egy pár nyűgösebb témájú cikket chatGPT-re bízni? :D

[ Szerkesztve ]

(#40) #72042496 válasza ubyegon2 (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sok prohardveres cikk számomra is kifejezetten nehezen érthető, miközben ugyanazt a dolgot az angol nyelvű tech portálok tök közérthetően megfogalmazzák. Már többnyire az utóbbiakat nézem, ide kommentelni járok csak.

(#41) Cassi válasza Graphics (#35) üzenetére


Cassi
senior tag

Régóta nincs már hibátlan alkatrész semmiből. Ha a firmware-frissítés valóban eltünteti a problémát, akkor venni is hajlandó vagyok belőle.

Igen, kicsit sokat döcög a Samu mostanában, de SSD-kben is ők a piacvezetők. Van még a szintén nem túl fényes Kingston, meg a WD, utána csupa kis hal (Adata, Gigabyte stb.), akik általában nagyobb meghibásodási arányokat produkálnak. Tökéletes megoldás sajnos nincs.

(#42) ubyegon2 válasza #72042496 (#40) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Utóbbi években egyre többektől olvastam hasonlót a PH fórumain...kár, hogy ez a helyzet, sőt? Akár káros is lehet, imént láttam Flash SSD szaktopikban egy fórumtárs Ipon hasonló témájú írása alapján már dobná ki a meglévő Samu Prokat is! Még jó, hogy nem a PH cikket olvasta először, mert akkor nem is kérdezett volna a szaktopikban. :D

[ Szerkesztve ]

(#43) #72042496 válasza ubyegon2 (#42) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mondjuk az iPon egy moderálatlan pöcegödör, ahol a hangadók nagyja szerintem patológiai eset. Legalábbis pár éve ilyen volt, aztán ott be is fejeztem. Cikkeiket se nézem.

Én a 990 Prókat raktam ki. :) Hamar jöttek, hamar mennek - nem használok olyan eszközt, amit vacaknak tartok és már nem bízok meg benne. Még ha olcsóbb lenne a többinél, de ezek épp drágábbak.

[ Szerkesztve ]

(#44) ubyegon2 válasza #72042496 (#43) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ipont én se olvastam soha, hacsak linkelve nem volt, mint előbbi esetben is.

Samsung SSD-vel meg Sata vonalon elvagyok, 850 EVO, 860 EVO, PM830 meg nemrég vettem 1,92-es PM883-at, most kaptam épp egy desktopot, amibe mehetne NVMe, de nem is gondolkodom rajta egyelőre, talán egy 970 EVO Plus lesz benne, de nem biztos. Linux használat meg böngészés, kis játék...bőven jó erre bármelyik Sata is.

(#45) Reggie0 válasza fatpingvin (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Pedig azert ertheto. Olyan mint a BKV jegy: ha egyszer meg van ervenyesitve, akkor nem lehet ujraervenyesiteni :D

(#46) jamaikaiak


jamaikaiak
csendes tag

Sziasztok,
Tudna valaki segíteni egy Samsung 860 EVO 2TB ssd javításában?
A Pc szervízek nem tudták sajnos.
Telepítettem M2 -re a rendszert, az ssd-t nem partíciónáltam le.
Ezek után már csak a bios látja.
Futtatás, diskpart sem vezet eredményre.
Hálás lennék érte!

(#47) Graphics válasza jamaikaiak (#46) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem igazán, ez a topic nem foglalkozik javítással, mint ahogy SSD-k javításával sem foglalkozik itt topic.

SSD javítós emberrel nem tudok szolgálni. Az, hogy nem particionáltad le, nincs összefüggésben azzal, hogy látja-e, avagy sem.

Valószínűleg megdöglött. Megpróbálhatod külső házban esetleg, hogy reagál-e, ha semmi, akkor az előző mondat lép érvénybe.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48) TEST11


TEST11
csendes tag

FW frissítésnél az adatok megmaradnak az SSD-n?

(#49) Kendek válasza TEST11 (#48) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Persze. A firmware frissítés alapvetően nem törli le az adatokat.

<-ƘƘ->

(#50) Cassi válasza jamaikaiak (#46) üzenetére


Cassi
senior tag

Az M2 az egy másik SSD volt? Vagy hogyan történt? A SATA vezérlő engedélyezve van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.