Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Egy topicban írtam valakinek egy hosszabb összefoglalót, bemásolom ide is, hátha segít valakinek:

Nos, akkor pár tipp/infó erdélyi és székelyföldi kiránduláshoz:
Útvonal:
Ha Székelyföld északi része illetve Kolozsvár az elsődleges uticél, akkor talán a legjobb választás Budapest - M3 - Nagyvárad - Gyergyószentmiklós útvonalat választani.
Ha Székelyföld déli része (Háromszék, Udvarhely, Csíkszereda) illetve Brassó és Nagyszeben a cél, akkor már jobban megéri a kicsit hosszabb, a Budapest - M5 - A1 - Nagyszeben útvonal, főleg, hogy ha a július végére kész lesz az A1 újabb szakasza, és akkor Nagyszebenig (8km kivételével) végig autópályán lehet menni.
Látnivalók:
Ami így eszembe jut, és érdemes megnézni természeti adottságból az mindképpen a Madarasi Hargita, Egyeskő (Youtube videó), Nagy-Hagymás (az Olt forrásvidéke), Szent Anna-tó (ez egy vulkanikus tó), Gyilkos-tó (kiálló fatörzsek miatt híres), Békás szoros, Youtube videó), Parajdi sóbánya, Zetelaki-víztározó. Természeti látnivalókból talán ennyi így elsőre :B
Ami történelmi/spirituális helyek, és érdemes lehet felkeresni, csíksomlyói kegytelmplom. Nyergestető, amely az 1848-49 -es szabadságharc egy színhelye, 200 székely lovas halt itt hősi halált, nekik állítanak emléket az ott elhelyezett kopjafák.
Másik érdekes hely, az Ezer éves határ, a Gyimesekben, illetve közvetlen mellette a felújított kápolna. Itt van pár saját kép, 2016-ban jártunk ott.
Városok közül amit érdemes lehet megnézni, az szerintem mindenképpen Székelyudvarhely. Ha más városok is érdekelnek Erdélyben (de Székelyföldön kívül, már román többségű területen) akkor szerintem Szeben [link] [link] (szerintem a legszebb város az országban) és Brassó érhet meg egy megállót. Ha meg már Szeben mellett jártok, vétek lenne kihagyni már a Transzfogarast, gondolom ezt nem kell bemutatni.
Étkezés, szállás:
Nekem a kedvenc helyem, az a Gyergyó melletti Basa fogadó, autentikus magyar/székely ételek, nagy kis rusztikus hely. Még Gyergyóban egy jó közepes minőséget képvisel az Astoria vendéglő (amely szálloda is egyben).
Ahol még mis sem voltunk, de sok ismerősöm ajánlotta, hogy finomakat lehet ott enni az a Gerendás Panzió Kibéd szomszédságában. Szerintem nyári szabadság alatt ezt mi is kipróbáljuk majd.
Szállásból amit tudok ajánlani, az Parajdon a Salt Holiday, ez egy jó barátom tulajdona, ő is viszi. Szerintem igényes hely, közel a parajdi bánya és a strand is.
Még jókat hallottam az Aero Hotelről Székelyudvarhelyen illetve a Gyilkostó (Lacu Rosu) Hotel a Gyilkos-tónál.
Még egy érdekes dolog lehet a Csíki sörmanufaktúra, ahol 1.700Ft meg lehet látogatni a sörgyárat, egy kis nasi + korlátlan sörfogyasztás is benne van. [link]
Mivel ugye én is székelyföldi vagyok, így annyira nem vagyok tisztában a szállás lehetőségekkel (mivel nincs rá szükségem), a gasztróforradalom meg annyira még nem érte el a vidéket (ahogy itt is csak a forgalmasabb vidéketeket eddig) így kiváló éttermekből is kevesebb van.
Árak azok a budapestihez hasonlítva -20% simán.
Székelyföldön amúgy (egy települést leszámítva) 80%+ a magyarság aránya, falvakon inkább 95%+. Székelyföldön kívül az inkább fordítva igaz. Ja, és ha székely valamit nagyon utál, az az ha lerománozzák (jobb helyeken ezért ütnek is :DDD)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#52) jjeahh válasza gzbotii (#51) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na ez nagyon korrekt kis összefoglaló lett :K . Rengeteg látnivaló van még, de talán ezeket venném én is sorra először, ha turistaként erre utaznék. A Zetelaki víztározó mellett egyúttal érdemes szerintem meglátogatni még a Csorgókő vízesést is, mert nagyon közel van hozzá és talán még látványosabb is a víztározónál. Csíksomlyó környékén ha valaki szeret a természetben túrázni, akkor ajánlom a Bagolykövet, a Kossuth-sziklát és az egész Csíki havasokat, pl. Szellő tető, Pogány havas, Széphavas, Naskalat és Gyimesekben ezt a szállást. Mapson van egy rakás fotóm is a helyekről, ezért most képeket nem linkelgetek :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#53) gzbotii


gzbotii
veterán

Aki érdekel, egy elég szép album Erdélyről: [link] (FB)

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#54) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Búék a határon innét! :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#55) gzbotii válasza jjeahh (#54) üzenetére


gzbotii
veterán

Saját videó?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#56) jjeahh válasza gzbotii (#55) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ezúttal sajnos nem :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#57) gzbotii válasza jjeahh (#56) üzenetére


gzbotii
veterán

Azóta FB/YT elég szép karriert futott be a videó :B

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#58) jjeahh válasza gzbotii (#57) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, vettem észre, állítólag tervben van egy nyári videócska is, remélem ugyanez a csapat csinálja.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#59) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Topikébresztő :) !

Ez az írás keltette fel bennem a nosztalgiát, a Pareng-hegységben jártam már nagyon régen és szeretném visszavinni a családot nagy közös nyaralásra após-anyósékkal. Kirándulós fajták, viszont kelleni fog egy sátornál jobb szállás. Az is kérdés, hogy 0 román nyelvtudással mennyire lennének kellemetlenségeink.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#60) jjeahh válasza t72killer (#59) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szállást sajnos nem tudok ajánlani, viszont azt ajánlom, hogy ha túráztok, legyen nálatok minimum bors spray, de medve spray sem árt, egy mini sokkoló is nagyon-nagyon hasznos tud lenni, pl. emagról TW-801. Hogy miért is? Mert már sajnos nem olyan Romániában túrázni, mint évekkel ezelőtt, most a természetben mindent a juhászok uralnak és szinte biztosan meg fognak támadni a kutyák. Amikor minimum 5, de gyakran akár 25-30 medveölésre nevelt kaukázusi és kangal körbevesz, az nem vicces :( . A sokkoló hangja 90%-ban elijeszti őket, a bors spray meg vészhelyzetre kell, ha már semmi sem segít. Sajnos medve is rengeteg van, de attól nem kell annyira tartani, én idén már nem is számolom hány medvével találkoztam, de soha nem volt baj.
Szerintem magyar nyelven is tudtok majd érvényesülni, de ha mégsem, ott a gugli fordító :D .

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#61) t72killer válasza jjeahh (#60) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

wow, köszi :R . A kutyákat nem szeressük, főleg két idősebb emberkével és kicsi gyerkőccel, de tájékozódok még. Macit szabadon egyszer láttam életemben, minimum 100 méter távolról, az úgy kb okés, nem vágyom nagyobb közelségre :))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#62) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kinéztem egy nagyon eldugott hegyekközti szálláskát magunknak pár napra. Szép helyen van, óccó, sajna a szállás.hu csak a román nyelvet jelöli meg, így nem lesz könnyű megértetni magunkat, ha a családi kupaktanács rábólint.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.