Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Keitaro


Keitaro
addikt

Nincs szerencsém újabban a vasakkal :)
Van egy érdekes problémám :
Win elindul szép fekete háttér (nincs berakva semmi) és szemetel a kép. Csak a fekete háttéren. Be-be villan egy egy kisebb fehér vonal pl.
Első reakció : memóriahiba.
Csak ha az, akkor miért nem csinálja máshol? ha pl fogok egy paintet és csinálok vele egy nagy fekete oldalt vagy bármilyen színűt akkor semmi gond. Csak és kizárólag a fekete háttéren csinálja
Egy TFT a lelkem és DVI kábellel vannak összekötve. Több felbontást is megpróbáltam, mindegyiken produkálta, úgyhogy végül is maradtam a natívnál.
Egy Ati X800-as műveli, de két ugyanolyan kártya ugyanazt csinálja. (csak nem hibás mind a kettő)
Ha mindenhol szemetelne nem lenne kérdés, de én máshol eddig nem vettem észre mint írtam.
(XP SP2, X800 Zalman hűtéssel)
Valakinek ötlete? :F

(#2) Keitaro


Keitaro
addikt

up

(#3) mobal válasza Keitaro (#2) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

monitor? alaplap? windoze? :)) próbáld másik moncsival.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#4) bestkiller válasza Keitaro (#2) üzenetére


bestkiller
tag

Hali szerintem is moncsi bajod lesz.:(
vagy a kábelek, próbáld ki nem TFT-vel hanem (CRT):F moncsival.
Lehet hogy azon már nem csinálná.
És akkor ott a válasz a kérdésedre.:Y

(#5) Keitaro


Keitaro
addikt

Akkor bővítem a tényeket. Két azonos típusú Viewsonic TFT van két teljesen azonos X800-al.
Mind a két gépen megfordul a hiba, az hogy mind a két TFT hibás lenne elég durva lenne :(
Azt még megnézem, hogy D-subon is vannak e ilyen problémák, de gondolom érthető módon jó lenne DVI-n használni...
A monitorok nem vadonatújak csak a gép lett cserélve alattuk és eddig nem volt ilyen hiba. De gondolom ha a monitor lenne hibás akkor az független lenne attól ami a képen van, márpedig tényleg csak a fekete windows hátteren csinálja. Legalábbis semmi máson nem vettem észre. Mint fent írtam pl kipróbáltam egy paintel hogy simán befestettem feketére az egész képernyőt, és bámultam, de semmi...
Míg az asztal szemetel :F
A másik gépen egy Win2k SP4 található, ott is jelentkezik a hiba, csak amíg az egyik gép fehéren szemetel addig a másik vörösen :)
Most jött ki új catalyst kipróbálom hátha

(#6) mobal válasza Keitaro (#5) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

hát nemtom akkor a lap+vidkari páros nem tökéletes. vagy még ram esetleg. jah de hát nemtok mást mondani más háttér... ha csak feketénél akkor üsse kavics...

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#7) Keitaro válasza mobal (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

ja, csak azért idegesít :(
lehet belenyomok majd egy 9600XT-t is hogy mit kezd vele
egy K8T800Pro-s alaplap azzal nem szokott sok gond lenni ilyen fronton. fura ez az egész. ha mindenhol szemetelne legalább tudnám mi baja van :D
Thx a hozzászólásokat :)
Egyelőre akkor driver csere és más típusú kártyával kukkolás van betervezve

(#8) Ajjaj válasza Keitaro (#7) üzenetére


Ajjaj
csendes tag

windóz reinstallt nézd meg,hátha...

(#9) Ajjaj válasza Keitaro (#7) üzenetére


Ajjaj
csendes tag





[Szerkesztve]

(#10) Keitaro


Keitaro
addikt

probléma megoldva 5.1-es Catalystel nem csinálja... azért érdekes

(#11) Ivanhoe válasza Keitaro (#10) üzenetére


Ivanhoe
csendes tag

A másiknál is megoldódott a dolog?

„Mikor ráébredünk, mily hatalmas kiterjedésű a minket körülvevő világegyetem, letaglózó valósággá válik az élet csekélysége ebben a végeláthatatlan térben.”

(#12) Keitaro válasza Ivanhoe (#11) üzenetére


Keitaro
addikt

Azzal csak holnap lesz időm foglalkozni, de akkor megírom, gondolom ott is megoldja

(#13) Keitaro válasza Keitaro (#12) üzenetére


Keitaro
addikt

Úgy látszik minden rendben. Azért fura egy drivertől

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.