Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  érdekes merevlemez-hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Egon


Egon
nagyúr

Adott egy gép, SS-re kötött mobilrack-kel (PM-en rendszervinyó, SM-en CD-ROM). Egy Quantum 5.1-es vinyó lett berakva a rack-be. Már a bootolás során ütemes kattogó hangokat hallatott, ami a Windows betöltődése után abbamaradt. A lemezen levő file-ok másolása során, jelentős lassulást követően megint előjött a kattogás, majd a ''file nem olvasható'' hibaüzenet.
Másik gépbe átrakva (rack-fiókból kiszedve, élére állítva - nem tudom van-e jelentősége...), nem jelentkezett a hiba (a file-okat is sikerült leszedni róla - remélhetőleg nem sérültek meg).

Mi lehet a rossz? Az IDE-kábel nemrég lett cserélve. Talán a rack?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#2) Bari válasza Egon (#1) üzenetére


Bari
Modder

Hello

Nagy valószinüséggel, a Quantum wincsin az egyik chip ( ha jól emléxek az a chip a fej léptetését vezértli, kis négyzet alapu ) tulmelegszik, lekaglábbis én ekkor tapasztaltam ezeket a jelenségeket, a másik gépben élire állitva valószinű azért tuttad lementeni róla a filokat mert jobban tudott hülni. Csak tanácsként mondom, ezt a wincsit ne nagyon rakd zárt rack-be, rövidessen végleg meghalhat. Normális hűtéssel még elég sokáig jól müködhet.

Üdv: Bari

(#3) Egon válasza Bari (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Hmmm... Megnézem, de nem tartom valószínűnek. Nem volt benne a gépben (egy polcon figyelt a rack-fiókban), aztán ahogy be lett dugva a gépbe, már a bootolásnál (pár másodperccel a bekapcs után) elkezdett kattogni... Ennyi idő alatt nem tartom valószínűnek a melegedést...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) FPéter válasza Egon (#1) üzenetére


FPéter
aktív tag

Ha kattogó hangot hallasz, főleg Maxtor és Quantum vinyóknál...azonnal ments le róla mindent és többet ne tegyél rá semmi fontosat, mert akármelyik bekapcsolásnál belekezdhet a folyamatos kattogásba, és a gép be se fog bootolni vele. :( Seagate vinyóval is volt már ilyen kalandom, de főleg a Maxtorokkal.

(#5) ArGab


ArGab
őstag

Arra nem gondoltál, hogy esetleg a vinyó kezd végéhez közeledni? Csak egyszer még meg, egyszer meg már nem igazán. Én IBM-nél láttam ilyet, ugyanezzel a jelenséggel.

(#6) Egon


Egon
nagyúr

Remélem nem ez a gondja (bár túl sokat nem ér...:D).
Egy 20 GB-os IBM vinyóm kezdett el anno kattogni, de elég volt kicserélni az IDE-kábelt (meg másik tápcsatit dugtam rá: kicsit ki voltak tágulva a rádugott csatiban a fémgyűrűk...), és utána még vagy egy évig ment gond (és kattogás) nélkül (aztán eladtam...:D).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#7) FPéter válasza Egon (#6) üzenetére


FPéter
aktív tag

Tőled se veszek semmit:D
Egyébként furcsa, hogy a 80 megabájtos Quantumom még mindig működik. Egyre rosszabb a vinyók minősége.

(#8) Flashy


Flashy
veterán

esetleg szar az IDE kabel amire kototted.

(#9) rdi


rdi
veterán

Nálam is az ide csatlakozásnál tört meg a racknél a szalag néhány éve.
Kattogott, a vinyó, kattogott,
néha +kellett mozgatni a kábelt, aztán egyszer csak nem kattogott többé már, :(
béke poraira. Néha sajnálom, hogy a számítógép nem tud beszélni és nem küldi el az olyan barbárokat mint amilyen én voltam a jófenébe...

Fej! Tor! Potroh!

(#10) Egon válasza FPéter (#7) üzenetére


Egon
nagyúr

Az ember, akinek eladtam, kvázi-kolléga volt, biztos reklamált volna ha bedöglik...:) Amúgy az még 3 év garival volt: amikor eladtam még volt rá majdnem 1 év gari...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11) Egon


Egon
nagyúr

Megvan a hiba forrása...:)
A rack-fiókban levő 4 PIN-es csatiban levő fémgyűrűk közül az egyik kilazult... Összenyomtam, és tökéletesen műkszik a vinyó...:C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  érdekes merevlemez-hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.