Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Érdekes külső HDD probléma. HELP! SOS! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ny.erno


ny.erno
tag

Adott egy külső hdd, amin se a pc-m (win8), se a netbookom (win7) nem látja a tartalmat, és kiírja, hogy használat előtt formázás szükséges. Viszont ha rádugom a tévére, akkor ott megvannak a képek, az adatok és a filmek. Most tettem fel a gépemre a win 8-at és előtte win 7-ről az adatokat rá tudtam menteni, most meg semmi.. Hálás lennék 1-2 jó tippért, amivel le tudnám szedni a dolgaimat a hddről.

Előre is köszönöm!

(#2) King Unique válasza ny.erno (#1) üzenetére


King Unique
titán

Milyen külső hdd, pontosan, filerendszer , lemezkezelő látja, eszközkezelőben nincs mellette felkiáltójel, HD sentinel nem jelez rajta hibát :F
De lehet filerendszer, partíció sérült, esetleg TestDisk-es partíció visszaállító módszerrel lehet próbálkozni, v ha lemezkezelőben látszik, új betűjelet adni neki. Előfordult korábban olyan is, hogy felvevő funkciós lejátszó, vinyón filerendszert zárolta és azért pc- nem ismerte fel.

De inkább máshol folytasd, ezt a topicot zárasd, mert használhattad volna keresőt, Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD, HDD probléma, segítsetek! (nem adatmentés) topicokban is elfért volna kérdésed...

[ Szerkesztve ]

(#3) #33253120 válasza ny.erno (#1) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem hagytad rajta a win8-on kikapcsoláskor? Nekem csinált ilyet, ha a csoda féligleállós-hibernálós módban volt, és rajtamaradt a külső hdd.
CHKDSK simán rendberakja.

[ Szerkesztve ]

(#4) King Unique válasza #33253120 (#3) üzenetére


King Unique
titán

Ja igen, + a kolléga által is említett CHKDSK, jogos :R , nálam dualbootba win8 dobott egy smilet, újraindítva ez automatikusan helyrerakta.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Érdekes külső HDD probléma. HELP! SOS! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.