Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Érdekes hibaüzenet (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Elrood


Elrood
őstag

Na, anyámnak van egy jó kis 486-s gépe. Dosra írt könyvelő progiajit használja rajta, és csak ms-dos 6.2?-ben hajlandó normálisan működni, tehát ne gyertek azzal, hogy miért nem egy jobb gépen futattja:) Célnak megfelel, kész.
De nem ez a probléma.

Ha a turbó be van kapcsolva (bios kiírás szerint az órajel 8.3Mhzről 33Mhzre vált) és a gépet beindul, akkor egy hibaüzenetet ír ki a bios és nem indul a gép:

System Timing Adjusted to New Oscillator
Press Any Key to Continue

És persze nem megy tovább, itt leáll. Ha kikapcsolom a turbót és és így indítom újra, akkor megy minden tovább rendesen.

Kérdés:
Mi a fenét jelent pontosan ez a mondat? Mit akar a bios? Esetleg keressek máris egy másik gépet, mert be fog csődölni?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#2) Incognito


Incognito
senior tag

Mintha azt mondaná hogy a rendszer időzítést hozzáigazítja az új Oscillator-hoz. Amit nem nagyon bír a gép. Azért 8.3 - ról 33-ra nagy tuning. Milyen eredetileg a proci (MHz)? Mert 8.3-asról nem hallottam csak 33-asról. Szerintem valami ''System failure'' lehet. Próbáld meg asszinkron hajtani a memóriát vagy állíts a cpu feszültségén és rakjál rá egy nagyobb bordát. :DDD

(#3) Elrood


Elrood
őstag

Hát mivel nincs rajta borda:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#4) tomcs válasza Elrood (#1) üzenetére


tomcs
őstag

amit at-s gepeken elol kiir a led kijelzo azt te allitod be jumperekkel vagy dip-kapcsolokkal.. szal akarmit kiirathatsz ami a szegmensekbol kitelok, az hogy a proci tenylegesen mennyin megy ahoz semmi koze. amugy a hibauzenetre nem sok otletem van sajna, konyvet szerezni meg elegge nehez feladat, abban az idoszakban pl alaplapokhoz gyakori volt hogy fenymasolt utmutatot adtak ami mar akkor is alig latszott stb...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Érdekes hibaüzenet (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.