Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HEro


HEro
tag

Csao, lehet h egyszerű de én nemjövök rá, hol itt az átb*szás? vagy ez hogy lehetséges?
nemértem :F

[kép]

[link]

valaki? 5let?

:)

(#2) Solad válasza HEro (#1) üzenetére


Solad
őstag

ez igen egyszeru... az a megoldas hogy nem haromszogrol hanem negyszogrol van szo, mert a piros es zold haromszogek nem hasonloak.

a felso egy konkáv negyszog, az also meg nyolcszog :P



[Szerkesztve]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#3) peterszky válasza HEro (#1) üzenetére


peterszky
őstag

az egyik matekos topicban ezt már kivesézték, ha jól emlékszem, és vmi optikai csalódás v rajzolási hiba v mitttomén :) volt a megoldása a problémának

mod: akkor négyszög :)

[Szerkesztve]

What else you gonna do on a Saturday?

(#4) Out válasza HEro (#1) üzenetére


Out
addikt

Ezzel a feladvannyal egy szobabol kijutos flash-es jatekban talalkoztam es a felsobol kellett az alsot kirakni hogy kinyiljon egy ajto. En csak ennyit tudok hozzaszolni :o)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#5) thaler2 válasza HEro (#1) üzenetére


thaler2
senior tag

.

[Szerkesztve]

(#6) Lord Zero válasza HEro (#1) üzenetére


Lord Zero
addikt

időnként felbukkan ez a kérdés, hol vmi mértani topikban, hol fejtörők között, hol az offban

a megoldás a #2-ben van, a piros és a zöld háromszögek áfogói nem egymás meghosszabbításában fekszenek, ergo a nagy ábra nem egy háromszögről szól, hanem egy nagyon enyhén konkáv négyszögről (a második ábrán a konkáv konvex lesz, innen a területbeli különbség)

szerk. zárható? ;]

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#7) WillChi válasza Lord Zero (#6) üzenetére


WillChi
senior tag

Valóban így van. Egyszerűen utánaszámolsz vagy a területekkel, vagy kiszámolod a háromszögek hegyesszögeit, amelyek nem egyeznek egymással.

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#8) HEro válasza Lord Zero (#6) üzenetére


HEro
tag

zárható, bocsi csak kiváncsi voltam ;)

:)

(#9) T. Almeida válasza Lord Zero (#6) üzenetére


T. Almeida
senior tag

> a piros és a zöld háromszögek áfogói nem egymás meghosszabbításában fekszenek
Hajjak meg, de nem értem : :B :DDD Nekem tök 1formának tánik a két háromszögnek tűnő négyszög, vagy mi a két rajzon...

(#10) Solad válasza T. Almeida (#9) üzenetére


Solad
őstag

a lenyeg hogy a haromszogek atfogoi egyik abran sem 180 fokos szoget zarnak be egymassal..


mod:nincsmit ;)

[Szerkesztve]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#11) T. Almeida válasza Solad (#10) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Ja, értem...amolyan optikai csalódásnak mondható akkor.
Thx! :)

(#12) Lord Zero válasza T. Almeida (#11) üzenetére


Lord Zero
addikt

nem optikai csalódás, ott van segédeszközként a bekockázott háttér, mint egy koordináta-rendszer, azon pontról pontra láthatod az eltérést

szerk. a kulcspontok:
[kép]

[Szerkesztve]

nem, mindegy

(#13) T. Almeida válasza Lord Zero (#12) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Azért valamennyire a szemet is becsapja.
Én csak a nagy ''háromszög'' két befogóját számoltam...
Ügyes trükk egyébként.

(#14) Solad válasza T. Almeida (#13) üzenetére


Solad
őstag

az optikai csalodasnal tenyleg mast latsz, mint ami ott van. itt azt latod, csak olyan kcisi az elteres, hogy nem veszed eszre

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#15) tiv61us válasza Solad (#14) üzenetére


tiv61us
őstag

tehat optikai csalodas:)

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#16) Solad válasza tiv61us (#15) üzenetére


Solad
őstag

hat nemtom. itt latod, hogy nem egyenes az a vonal.., csak nem veszed eszre, az oprikai csalodasnal mast latsz(esetlegesen egyeb tenyezok hatasara)

de legyen neked igazad es optikai csalodas :)

[Szerkesztve]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#17) tiv61us válasza Solad (#16) üzenetére


tiv61us
őstag

jovanna, ezt a ket abrat mar regen lattam, es meg igy megjelolve a ketes pontolat is alig eszreveheto a kulonbseg
szval ha ranezel tok ugyanaz, es megis egy jelentos darab plusszban van
szoval a szemunk mast lat mint a valosag, ezert gondolom, hogy az, de tok mindegy minek nevezzuk:)

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#18) Solad válasza tiv61us (#17) üzenetére


Solad
őstag

igazabol lehetigazad. attol fugg hol huzzuk meg az optikai csalodas hatarat mert ha valami zavaro hatas van az abran ami miatt mast latunk az egyertelmu. de itt az agyunk lattat mast de lenyegeben telleg lehet optikai csalodasnak nevezni.
igaz itt ha rajossz a turpissagra utana mar lathatod teljes pompajaban a kepet :(

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#19) Totya72 válasza HEro (#1) üzenetére


Totya72
újonc

Nagyon egyszeru. Nekam persze az, mert en mar talalkoztam ezzel.:)

Na, ha jobban megfigyeled a ket haromszoget, az egyik befogoi 2 es 5 egyseg hosszuak, a masike 3 es 8. Ha az aranyait veszed, kiderul, hogy a ketto az othoz nem ugy aranylik, mint a harom a nyolchoz, ami azt bizonyitja, hogy a ket haromszog nem egybevago, tehat a haromszogek befogoi nem parhuzamosak. Ha szabalyosan megszerkesztened, leellenorizheted egy vonalzoval. Ez a kis csalas, ami szabad szemmel talan nem is lathato eredmyenyezi azt az egy egysegnyi hianyt az also kepen.

Viszlat!

(#20) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Ha valaki tud segítsen már nekünk.
A lányom első osztályos és ezt a házit kapta:

És nem igazán értjük hogy mi a feladat.
Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#21) Bibby válasza 7Heads Drago (#20) üzenetére


Bibby
addikt

Közben eszembe jutott a megfejtés, az a baj hogy a felnőtt agy túl akarja gondolkodni... a lényeg hogy zöld és kék egyenlően legyen, körből több legyen a sárga, alsó részből meg több a piros.

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#22) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nagyon köszöm.
Én pedig jó voltam matekból, de ez a feladat a hiányos kérdés feltevés miatt kicsit megfogott.
Ha nem lesz jó a megoldás akkor fekete pontot fogsz ám kapni!

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#23) lúzer


lúzer
veterán

visszamenőleg a háromszögek, ha valaki rácsodálkozna:

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#24) lúzer válasza 7Heads Drago (#22) üzenetére


lúzer
veterán

ph. megbízhatóságon?
az első lesz aki nem üzlet miatt kapja
:)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#25) 7Heads Drago válasza lúzer (#23) üzenetére


7Heads Drago
veterán

5?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#26) engineeeer


engineeeer
tag

Hi all!Véletlenül tegnap kapcsolgatás közben leragadtam az ATV-n egy betelefonálós matekos feladványnál és majdnem másfél óráig néztem hogy megtudjam a megfejtést de sehogy se értem h hogy jött ki.Így volt a képernyőn:

11+1+7+
(1x11)-4+
1x7=?

A jó válasz szerintük 1063.Én akárhogy nézem 33 de azzal betelefonáltak vagy 20an...

(#27) cucmalajmc válasza engineeeer (#26) üzenetére


cucmalajmc
tag

én is 33-nak számoltam. DE én már láttam sok ilyen adást... én mindig más eredményre jutottam, mint amire ők gondoltak...matek-fizika tagozatos vagyok, ráadásul még a biztonság kedvéért számológépbe is bepötyögtem... :U

(#28) CWorm válasza lúzer (#23) üzenetére


CWorm
aktív tag

Az oké, hogy nem lehet őket egy vonalra rárajzolni, de ettől miért következik az, hogy egy egész kocka hiányzik? És ha ezeket a testeket kifaragnám fából, de "jól", tehát a nagy háromszög átfogója teljesen egyenes lenne, szerintem akkor is kijönne a lyuk... Ugye? Vagy én látom rosszul?
Bocs hogy megint felhozom, de nem értem, remélem nem vagyok egyedül. :P

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#29) horvathkrisz


horvathkrisz
addikt

Van 3 srác. Összedobnak fejenként 10 Ft-ot, hogy megvehessenek egy 30 Ft-os biciklit.
Elmennek a kereskedőhöz, kifizetik a bicikliért a 30 Ft-ot, majd hárman hazatekernek vele.
Időközben a kereskedő megsajnálja őket, és utánuk küldi az inast, hogy vigyen vissza nekik 5 Ft-ot.
Az inas útközben megéhezik, elkölt 2Ft-ot ennivalóra. Visszaad a srácoknak fejenként 1-1 Ft-ot.
Így a srácoknak a bicikli fejenként csak 9 Ft-ba került.

Tehát a bicikli összesen 27 Ft volt. Az inas 2 Ft-ot költött kajára. Ez összesen 29Ft.

Hol az 1 Ft?

[ Szerkesztve ]

(#30) blackvinyl


blackvinyl
tag

Sziasztok,
Unokaöcsém (online) matekversenyen ezt a kérdést kapta, nem jutok dűlőre vele, help pls. Köszi!

Kalóz Jack a hajó tulajdonosa és kapitánya is egyben. A hajója most 40 éves, kétszer annyi idős, mint amennyi Kalóz Jack volt akkor, amikor a hajó annyi idős volt, mint Kalóz Jack most.

Hány éves a kapitány? 20/30/40/50?

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

(#31) Ocarina válasza blackvinyl (#30) üzenetére


Ocarina
aktív tag

Most 30 éves a kapitány.
10 éve 30 éves volt a hajó, a kapitány 20. A 40 kétszer annyi, mint a 20, ami akkor volt a kapitány amikor a hajó 30 éves volt, vagyis annyi, mint a kapitány most.

(#29) horvathkrisz: lassan két éves, de nem baj. :D

Nem 27 Ft volt a bicikli, hanem 25 Ft. Azzal nem számolt, hogy az inas elkölt 2 Ft-ot. 5-öt kellet volna szénosztania a fiúk között. Szóval ha úgy vesszük, hogy 27-et fizettek a bicikliért akkor abban benne van az inas kajája is, 2 Ft-ért, plusz a 3-szor 1 Ft és meg is van a harminc.

[ Szerkesztve ]

Keelah se'lai | SEN: ZsomleHUN

(#32) blackvinyl válasza Ocarina (#31) üzenetére


blackvinyl
tag

Köszi szépen :R

Olvasd el (végig) mielőtt privátot írnál. Köszi! http://bit.ly/1e0TBbE

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.