Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Keitaro


Keitaro
addikt

Elmondok mindent amit tudok, egy barátom gépéről van szó, sajnos még élőben nem tudtam megnézni.
Tegnap mondta, hogy egy ideje érdekes fagyásokat produkál a gépe. Egyszercsak monitor kikapcs és annyi, feketeség, a gép meghalt. Ha resetel egyet, eljut mondjuk a windows indulásáig, de bekövetkezik megint ez, ha megint reset akkor már eddig se. Pár órára ha békén hagyja a gépét, akkor megint hajéandó működni egy ideig.
Először azon gondolkoztam hátha melegedik valami, de az igazság szerint nem magyarázná meg a monitor kikapcsot, kivéve ha a VGA-val van a baj, tehát ő az egyik jelölt.
A második jelöltem a processzor, mert láttam már érdekes dolgokat egy csere-próbáig nem lehet kizárni.
Felajánlottam neki, hogy cseréljünk videokártyát és processzort, ha azután is fagy a gépe akkor valsz alaplap lesz. Persze ott van mindenki kedvence ami nagy divat mostanában : a táp. Egy 400W-s Azona emlékeim szerint, és a gép ha együtt eszik 100-120-at lehet sokat mondtam :) (egy vinyó+CD-ROM+Voodoo4+1.2-es TB)
Ez eddig négy jelölt hibás hardverelemre, csak ma reggel közbejött valami. Felhívott, hogy mikor szétkapta a gépet, hogy kivegye a procit és a VGA-t érdekes dolgot figyelt meg. Az alaplapi tápcsatlakozónál az alaplapi részen található fehér műanyag két pinnél megbarnult. Ez is elég érdekesen hangzik, de nem tudom hova tegyem, szvsz ha ott valami istenes baj lenne el se kéne indulnia soha, nemhogy napokig menni néha, nem? :F

Hát ötleteket várnék, hogy esetleg mit érdemes megnézni még.

Előre is thx.

(#2) Keitaro


Keitaro
addikt

Hmm úgy néz ki mind a négy piros vezetéknél barnulások tapasztalhatóak (a két szélen kettő-kettő) és az egyik oldal már ki se akar jönni, valsz a műanyag egybeforrt, úgyhogy itt csere lesz...

(#3) b0unCe válasza Keitaro (#1) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Az az ''egy ideje'' az egy procicseretol vagy mitol van?
Az en tippem a proci, de alaplap is szoba johet.
tap, vga ez a kettot meg meg kene nezni.

De! a tapcsatlakozokkal kezdjetek :D lehet hogy csak a monitor sz@r :)

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#4) Keitaro válasza b0unCe (#3) üzenetére


Keitaro
addikt

Nem, a proci már ezer éve megvan :)
A monitornak valsz semmi baja, szerintem csak azért kapcsol ki, mert már nem érez bekapcsolt gépet a túloldalon :)
Viszont ez a táp és alaplap egybeolvadt ez elég gáz...

(#5) b0unCe válasza Keitaro (#4) üzenetére


b0unCe
aktív tag

jah a #2 mar nem olvastam. ha olvad akkor olvad
ugy latszik azona rulz

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#6) _Volkovy_ válasza Keitaro (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Ha esetleg elszállt valami komolyabb benne,de a vga működőképes,akkor arra vevő vagyok.(mármint a Voodoo4-re)

(#7) Keitaro válasza _Volkovy_ (#6) üzenetére


Keitaro
addikt

Sorry az nem eladó :)
Gyűjteményem részét képezi, csak kölcsönben van barátomnál amíg vesz valami mást

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.