Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Érdekes fagyás probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kisnyugdijas


kisnyugdijas
csendes tag

Sziasztok!

Egy megmagyarázhatatlan, megoldatlan probléma üldöz.

A gépem a következő:
AMD X2 6000 normál órajelen
ASUS M2N SLI Deluxe alaplap
2×1 GB Kingston HyperX ram
MSI NX8800GT VGA
Corsair VX550 táp
+HDD, DVD
Floppy nincs

Az egész rendszer szünetmentes tápon át kapja az áramot, ami szűrő is. Semmi tuning, minden a gyári, normál módon üzemel, jól szellőzött házban.

Az elmúlt néhány hétben érdekes fagyást csinál a gép:
Működés közben 4-5 perc üzem után teljesen leáll

Levettem a gép oldalát, lehúztam a HDD-t is, és csak a biosban néztem a proc hőmérsékletet, túlmelegedésre gondolva.
A legutóbbi tesztnél 35 fokon állt le a gép, néztem folyamatosan, folyamatosan mozgott 1-2 fokot föl-le, de nem melegedett túl.

Miután lefagy, nem is lehet újraindítani teljesen kiszámíthatatlan ideig, a bios sem jön be, csak felpörögnek a ventillátorok és a VGA hűtését max fordulaton hajtja, vga jelet sem ad.
Kicseréltem mindent próba erejéig egy működő cseredarabra, csak a processzort és a ramokat nem. A ház teljesen tiszta, porcicák sehol sem laknak benne.

Van valami ötletetek, találkoztatok már hasonlóval? Mi lehet a megoldás? (Azon kívül, hogy cseréljem ki a procit és a ramokat is)

Előre is köszönöm!

kisnyugdijas

(#2) Bordoi válasza kisnyugdijas (#1) üzenetére


Bordoi
őstag

Itt a megfelelő topik.

Esetleg ez.

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Érdekes fagyás probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.