Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pomix


pomix
tag

Szóval erről a két szolgáltatóról szeretnék némi infot kapni! Most szeretnék kábelről(fibernet) átváltani adslre! Sok szolgáltató ajánlatát megnéztem, de ez a kettő maradt szimpatikus, de nem találok róluk semmit, ezért ha valakinek ilyen netje van akkor kíváncsi lennék a véleményére!
Most a fibernetnél 256/64-es netért kb.: bruttó 3900-at fizetünk, ennél a kettőnél a mostani akciójukban az 512/96-os kerül bruttó 3500-be és év végéig ingyenes+ a belépés is ingyenes!
eqnet: [link]
győr.net: [link]

(#2) pomix


pomix
tag

egy up hátha meglátja valaki akinek ilyen netje van és ad nekem némi infót :))

(#3) pomix


pomix
tag

senki? :F

(#4) Hofbrau válasza pomix (#3) üzenetére


Hofbrau
csendes tag

Pedig engem is érdekelne!
UP! :)

(#5) gaben


gaben
aktív tag

Üdv !
Én most szeretnék szolgáltatót váltani....A Gyor.net frankónak tűnik....Annyit tudok róla,hogy bármennyi munkaállomáson lehet használni a kapcsolatot,nincs meghatározva,mint egyes szolgáltatóknál....
Most 7300-at :Y fizetek,de szolg. váltással 3990 a Gyor.net-nél...Kiesésmentes vltást biztosítanak, 5 mail cím...Jónak tűnik...Ja,és nincs 24 órás kapcs. bontás. :))
De tapasztatlatokra kíváncsi volnék....

(#6) Endre25 válasza pomix (#1) üzenetére


Endre25
csendes tag

Üdv All !

Én jelenleg egy X nevű szolgáltatónál vagyok, de az EqNet-re szemet vetettem én is mint szolgáltatóváltás. Panaszt nem találtam róluk eddig a neten sehol. A Győr.net havidíja rendkívül alacsony, és szolgáltatóváltás esetén is CSAK 3990 ft lenne. Ez kicsit furcsa nekem (túl olcsó effektust érzem), mert eddig 5000 alatt nem találtam szolgáltató váltót, meg ugye a T-com csak az új belépőknek ad kedvezményt, akik szerződésthosszabbítanak, azoknak nem, na mindegy.

Sztem különbség olyanban lehet, hogy pl: nemzetközi, vagy tengerentúli sávszélesség. Eddig 3 ÁSZF-et olvastam (Győr.net, EqNeté és X) és ugye oda van írva, hogy az 512/96-os csomagnál a minimum 128/32. Kivéve az EqNet-nél, ahol az 512/96 sávsz az idő 90%-ban garantált. Ez picit bíztatóbban hangzik, de ez nem jelenti azt, hogy jobb lenne, mint a másik kettő, se azt, hogy rosszabb.

Jelenlegi szolgáltatómnál észrevettem, hogy külföldre letöltéskor az 512kbit/s nem mindig teljesül, de ez nem zavart. Nyílván, ha mindig kisebb lenne, akkor már zavaró lenne. Szerintem itt lehet különbség a szolgáltatók között.

Egyébként a BIX-en (bix.hu) nincs rajta se az EqNet és se a Győr.net. Az utóbbi az Euroweb hálózatát használja (őt sem találtam meg a BIX-en, de a honlapjukon azt írják kapcsolódnak hozzá - lehet, h más néven...nemtom).


Ennyit tudtam hozzászólni ;]

(#7) pomix


pomix
tag

Amint látom nem lett egy felkapott téma! :(
A neten nem találtam róluk rosszat, igaz jót se, de legalább nem szidja őket senki! Szvsz ha szar lenne akkor biztos lenne olyan aki leírja a panaszát!(legalábbis remélem):D
Fogtam magam és megrendeltem a győr.net-et mivel csak az van ingyen az év végéig. Ez viszont nekem számít, mert januárig tart még a kábelnetes hűségem és kitudja, hogy januárban lesz-e ilyen akció!
Első tapasztalat kissé negatív: Nov 13-án rendeltem meg a szereld magad 512/96-os csomagot online. Ha jól emlékszem az oldalukon az van írva hogy mailben küldik a szerződést 24 vagy 48 órán belül! Nem küldtek semmit, a szerződést se kaptam meg meg nem is kaptam semmi visszajelzést, hogy elfogadták-e a megrendelésem, így nov 16-án írtam nekik, hogy most mi van! Pár perc múlva jött is a válasz(ez egy jó pont), hogy folyamatban van meg minden meg a szerződést is hamarosan küldik! Nov 30-ig vártam, de semmi, majd ismét írtam nekik, hogy még mindig nem kaptam semmit, se szerződést, se a szereld magad csomagot! Ismét gyorsan jött a válasz, hogy örömmel értesítenek, hogy aktiválták az adsl szolgáltatást a telefonvonalamon csak volt valami gondjuk a futárszolgálatukkal ezért nem tudták küldeni a modemet, de már a másik futárszolgálat átvette és legkésőbb hétfőig kézbesítik+ megköszönték a türelmem és elnézést kértek(na jól van elnézem:D) Közben a szerződést másnap megkaptam és remélem hétfőn a modemet is megkapom! További tapasztalatokat talán jövőhéten tudok írni ha megérkezik a modem és ha lesz rá igény!

Üdv.:
Pomi

(#8) pomix válasza Endre25 (#6) üzenetére


pomix
tag

Hello!

Erről a két szolgáltatóról tényleg nemsok mindent lehet találni! Az eqnettel kapcsolatban itt egy interjú:
[link]
Lehet baromság, de valahol olvastam, hogy az eqnet is az euroweb hálózatát használja...
Jövőhéten már remélhetőleg többet tudok mondani a győr.netről! Remélem nem fogok velük szívni, habár a mostani kábelnetnél(fibernet) szerintem jobb. Majd kiderül!

Üdv.:
Pomi

(#9) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Megtracelve mindkét szolgáltató weblapján Inviteles BIX porton megy át. Persze a weblapot lehet mástól hostolni, az igazán döntő az előfizetők IP tartománya lenne. Euroweb már nincs igazán, tavaly decemberben vette meg az Invitel így az ő adatforgalmukat az Inviteles BIX portba olvadt bele.

Eqnetről volt az elmúlt pár napban egy hír hogy megvették az Inter.net-et. NHH adatlapja szerint Eqnet ügyfeleinek száma alig 2 ezer, a megvásárolt Inter.net-é 5 ezer. A cikk alapján úgy tűnik tőke került eqnet mögé és felvásárlással próbálnak erősebb piaci pozíciót szerezni.

Az EQNet felvásárolta az Inter.net üzletágát [link]
NHH adatlap [link]

NHH adatai alapján Győrnet új cég, alig pár hónapos. Lehet EQNet is most kezdett csak ADSL viszontértékesítésbe. A Tíkom pedig lehet az újonnan indulóknak ad némi kezdő lökést hogy az első pl. ezer előfizetésre ad nekik némi nagyker kedvezményt. Pl. anno amikor a 3C elindult ott is hasonlóan kedvezményes árak voltak egy ideig akár szolgáltató váltókra is.

(#10) shabbarulez válasza pomix (#8) üzenetére


shabbarulez
őstag

A Tíkomnak jelenleg 22 kiskereskedelmi viszontértékesítő partnere van az oldaluk szerint [link] Ezek a cégek közvetlenül állnak szerződéses kapcsolatban Tíkommal. Viszont ezen viszontértékesítő kiskereknek is vannak további viszontértékesítő partnereik, nagy valószínűséggel ezek a cégek is ilyenek. Ők nem állnak közvetlen szerződéses kapcsolatban Tíkommal hanem annak viszontértékesítőjétől bérlik az ADSL-t és azt adják tovább.

Eqnet esetén érdekes a szitu mert ők nem közvetlen Tíkom partnerek, de az inter.net amit most megvettek az. Lehet a bevásárlás egyik célja az volt hogy így bekerülhessenek ebbe a körbe.

[Szerkesztve]

(#11) pomix válasza shabbarulez (#10) üzenetére


pomix
tag

Minden tiszteletem a tiéd!:) :R

Szóval valószínűleg a győr.net az invitel által áll kapcsolatban a tcommal, mivel a győr.net az eurowebbel áll kapcsolatban az pedig invitel tulajdonban van. Remélem nem fogom megbánni, hogy egy viszonylag új cégtől rendeltem meg a netet.

(#12) Endre25 válasza pomix (#11) üzenetére


Endre25
csendes tag

Igen, Pomi, légyszi ha már menni fog az új neted lécci mindenképpen írd meg !
Trace-eld meg bix.hu-t

Köszi

(#13) pomix válasza Endre25 (#12) üzenetére


pomix
tag

Hello!

Ma megérkezett a modem! Végre!
Eddig minden jónak tűnik! A sebesség is megvan(510-544 közötti értéket mutatnak a sebességtesztek).
A bix.hu-t pingeltem, 29-31 ms között vannak a válaszidők!
Láma kérdés, de a pingelés és a trace-elés ugyanaz? :F
Ha valamire kíváncsi vagy kérdezz nyugodtan, ha tudok válaszolok!

Üdv.:
Pomi

(#14) shabbarulez válasza pomix (#13) üzenetére


shabbarulez
őstag

A ping a válaszidőt adja meg a célszerverig oda-vissza. A tracert kilistázza a közbenső állomásokat is a célszerverig és meg is pingelik őket egyenként.

(#15) pomix válasza shabbarulez (#14) üzenetére


pomix
tag

Köszönöm a választ!
[link]
Ez lett az eredmény! :))

(#16) Endre25 válasza pomix (#15) üzenetére


Endre25
csendes tag

Köszi szépen !

Sztem is jónak tűnik a kapcsolatod. A trace-nél arra voltam kiváncsi, hány szerveren megy át a csomag. Nálam az X szolgáltatónál, aki rajta van a BIX-en, ugyanannyi állomás van(5)

Bye

[Szerkesztve]

(#17) Endre25


Endre25
csendes tag

Furcsa.......hogy a Győr.net és az EQnet ÁSZF-ében ''A Szolgáltatás elérhetősége más hálózatokból'' pontban teljesen megegyeznek. Ugyanaz a nemzetközi és a belföldi kapcsolatuk is. Azt a pici különbséget leszámítva, hogy az EQnet-nél BT 1000 Mbps van, amit szerintem elírtak egy 0-val :D Vagy mégis úgy van?????



[Szerkesztve]

(#18) pomix válasza Endre25 (#17) üzenetére


pomix
tag

Végül megrendelted vagy maradtál a régi szolgáltatódnál?
Nálam eddig minden ok! :))
Csak ajánlani tudom őket.

(#19) Flashy


Flashy
veterán

a Gyor.Net a WSI-ből alakult át, egyáltalán nem új cég tehát, elender adsl-t adtak viszont régebben (aztán mittomén az ew megvette az elendert vagy ilyesmi, ezeket nem követem), most nemtudom. nekem 2002 vége óta van adsl-em tőlük, semmi gond. fölösleges amúgy izgulni, a szolgáltatók max az ügyfélszolgálatban különböznek, ha meg gond van, akkor a tcomhoz tartozó résszel van gond.

(#20) shabbarulez válasza Flashy (#19) üzenetére


shabbarulez
őstag

Elender -> Euroweb -> Invitel -> HTCC :) Aztán majd jön a Tíkom és megveszi az egészet. ;)

(#21) toncsibá


toncsibá
csendes tag

Sziasztok!

Én jelenleg egy T-Onlineos ADSL ügyfél vagyok még, de szeretnék váltani mindenképpen, mert a T-t drágának tartom és a számlázásuk sincs mostanában a toppon, meg az ügyfélszolgálatuk se.

Váltani szeretnék, kinéztem magamnak ezt a GYŐR.NET céget (http://www.gyor.net) nagyon szimpatikusak az áraik, irtam nekik emailt nagyon kevesen válaszoltak is, ajándékba adják a modemet, nem kell megvenni. Csak a kérdés, hogy a szolgáltatásuknak milyen a minősége, és a számlázásuk mennyire korrekt, ugye egy győri, helyi kis cégről van szó, és a kis cégekkel kapcsolatban két dolog létezik: vagy jók vagy nem. És itt az ADSLnél mégis tart a rabság, nem ugrálhatok, nem mondhatom fel, ha mégsem tetszik.

Ha van tapasztalatotok a céggel, a számlázással, az ügyfélszolgálattal és a szolgáltatás minőségével kapcsolatban, akkor megköszönném ha megirnátok, érdekelne a véleményetek, hogy egy ilyen kis cégben ugyanúgy meg lehet bízni vajon, mint egy nagy multiban, vagy esetleg mivel kis cég sokkal rugalmasabbak az előfizető irányába???

Köszi előre is a segítséget!!!!

(#22) Gergolabs


Gergolabs
csendes tag

Na vki azóta váltott T-online-ról?
Én most gondolkozok, mert 10e. fizetek és 8 helyett 4Mbit a valós seb., régen volt ez jobb is!Szóval most erősen gondolkozok.

(#23) djbahool


djbahool
senior tag

Hi all!

Nekem kb. 1 éve van győr.net-em (adsl) 100%ig meg vagyok velük elégedve. Előtte tvnetwork volt, az még tán annyival volt jobb, hogy fix ip.
Most meg ha minden igaz akkor a businesstelhez megyek át.
Tiszta sz.r, hogy évente adsl szolgáltatót kell váltani, mert úgy lesz olcsóbb.
Hogy ennek mi értelme? :))

(#24) upho válasza djbahool (#23) üzenetére


upho
csendes tag

http://www.arrabotel.hu/cgi-bin/voipstat_ATel.cgi

kicsit off de gyori ez is, az alap csomagja (3072k/768k br: 4800 Ft) szimpatikus.
most 8M/512 tvnetem van, netto 4,4M/500 koruli sebesseggel,
szoval a DL meg tulelheto lenne, UL nagyon jol hangzik, foleg ezert az arert
de semmi tapasztalatot nem talalok neten, bedobom hatha valakinek van

udv

upho

(#25) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Én Győr.net 1MB-es csomagot használok, azonban több napja a szokásos 120-130KB/s helyett csak 70-75KB/s-el tölt. Másnak is van ilyen problémája?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.