Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lakosk


lakosk
tag

Hello mindenki!
Rákerestem és nem találtam semmit ami ezzel a témával foglalakozna.
Mielőtt mindenki fogná a fejét, hogy csak azért indítottam, hogy egy ilyen is legyen, előre mentegetözni fogok.
Bár a PH-ok nagy töbségét jelenleg még nem érinti az épületek gépészetével kapcsolatos dolgok, de remélhetőleg előbb utóbb mindenki szeretne házat építeni vagy felújjítani.
Itt lehet az estleges épületgépészeti kérdéseket feltenni, remélhetőleg talál magának mindenki megfelelő választ.
Pontosítsunk, hogy mi is tartozik eme témakörökbe:
-fűtések(bármilyen)
-hűtés,klímatizálás
-gáz és azok vonzatai(kéménypapír, emg terv stb.)
-vízellátás,csatornázás
-vízlágyítás
-solar technika(napkollektoro)
-központi porszívók

És minden olyan kérdés ami felmerülhet egy építkezéskor.
Elsősorban azokat a hozzászólásokat várnám, amik azzal vannak kapcsolatban amitől egy épület ''él''.
Remélem mindenkinek lesz hozzáfűzni valója és sikeres lesz a topic.
Elő a kérdéseket!!!:DD:D

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#2) lakosk


lakosk
tag

Nos akkor nekem már lenne is egy kérdésem!
Van valakinek Saunier Duval típusú gázkazánja?
Tapasztalatcsere, vélemények érdekelnek.

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#3) amargo


amargo
addikt

Épületgépész technikus vagyok elvileg. Leginkább a kapcsolataimat tudom ajánlani meg a TKet, mivel én másik szakmámban dolgozom így ez már kevésé megy.

Szerk kérdésre válaszom: Nekem nincs.

[Szerkesztve]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#4) lakosk


lakosk
tag

Köszönöm a válaszod.
Azért eléggé sokrétegű ez a PH.
Otthon még mindenki fával tüzel?
Csak van valami minimális tapasztalata ezen a téren.
Én jómagam ebben a szkmában dolgozom, és van egy weboldalam, amihez kellene az utca emberének is a benyomása.
Nos akkor a kérdések ismét állnak!

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#5) lakosk


lakosk
tag

Éppen egy Up!

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#6) _Gudella


_Gudella
senior tag

Egy egyszerű kérdésem lenne:

kb mennyivel drágább az elektromos fűtés a gáznál? Nem a készülékek ára érdekel, hanem a fajlagos energiaköltség.

(#7) retesz147


retesz147
addikt

Egy UP!
Hátha beindul a fórum.
Én épp most kezdek OKJ Épületgépész tanfolyamot.

Xiaomi 13 eu dev...

(#8) bghistvan


bghistvan
senior tag

Üdv, sziasztok!
Nemrég vásároltam és üzemeltem be egy Cata-F-2060 slim hagyományos egymotoros páraelszívót a konyhába,
és egy alu flexibilis csővel a központi elszívóba vezettem el, mivel korábban a költözés előtt is így volt megoldva más által, (bár elég vakfolt az erre vonatkozó lehet vagy nem lehet szabályozás)...viszont a központi elszívó nem volt működtetve az egész házban...,egészen a hét elejéig.. azóta a nap 24 órájában folyamatosan megy, és nyílván ha nincs is bekapcsolva a páraelszívó, akkor is egyfolytában szívja a levegőt kb annyira mintha egyes fokozaton folyamatosan menne.... ráadásul a fürdőszobában lévő fali ventilátoron is keresztül szívja a központi elszívó a levegőt.
Minimális zajjal jár az egész, de nem is ez a legnagyobb probléma..... hanem az, hogy sehol nem látok az egész lakásban levegő befúvó vagy lég beáramló rácsot vagy csövet, tehát kvázi a központi elszívó 0-24 szívja ki a levegőt a lakásból.
Mivel hidegek vannak, a nyílászárók be vannak csukva, és éjjel mivel alszunk persze hogy nem szellőztetünk.
A kérdésem az lenne, hogy a folyamatosan működő központi elszívó elszivhatja-e a lakásból az összes oxigént, ha nincs levegő beömlő nyílás sehol, fennállhat-e fulladás veszély?
Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.