Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Hello! Van egy ilyen nyomtatóm, tintasugaras, és kábé a vonalak (pontok) 2/3-a nem látszik, mert betömődött/ kiszáradt. A cleaning nem segít. A nyomtató sokat állt. Most elővettem, és úgy nyomtat hogy elolvashatatlan, szétesik a betű. Nem lehet megkülömböztetni egy rajzot, egy gépelt oldaltól. Kérdésem lenne, hogy mivel ez egy régi nyomtató, van esély hogy megjavítják (új fej kell bele?), vagy dobjam ki, és vegyek egy újat. Köszi

(#2) Sanya


Sanya
nagyúr

Vidd szervizbe

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#3) Witlok válasza Yoshida (#1) üzenetére


Witlok
tag

Hello!

Szerintem olcsóbban megúszod ha veszel egy újat. Ha sokáig állt akkor 99%, hogy fejcsere ami 17-20E körül mozog tudomásom szerint + szervízdíj.
Szerintem nem éri meg ennyit rákölteni a mai tintasugaras nyomtatóárak mellett (a fej árából vehetsz egyet). Az újabb tintasügérek ráadásul sokkal gyosabbak és nagyobb felbontásban nyomtatak mint ez az 5-6 éves modell - ha olyat veszel aminél a patronba van integrálva a fej akkor ha újra beszárad csak a 6-8-10-12E Ft.-os patont kell cserélni...

Ha gondolog próbálkozhatsz különböző pucolási módszerekkel is: pl. nagy nyomással alkoholt nyomsz át a fejen fecskendővel vagy ha végképp nem megy akkor meleg oldószert (vagy csak vizet) is szoktak alkalmazni, ebbe belemártják a fejet (nem teljesen persze) és kis szerencsével kitisztulnak a fúvókák - feloldja a beszáradt tintát a meleg lötty...

Ha céges akkor szerintem kérj a szervíztől egy selejtezési javaslatot és vetess egy újat...

(#4) Don Vittorio válasza Witlok (#3) üzenetére


Don Vittorio
őstag

Sőt... Velem történt meg, hogy visszahívás nélkül javított meg a szerviz egy Epson printert 58.500+áfáért, amelynek az új nagyker ára 55+áfa volt. No comment.

40 éve csillagász akartam lenni, de kiderült, hogy színtévesztő vagyok, így nem lehettem. Az élet furcsa fintora és öröme is egyszerre, hogy mióta emberi lelkekkel és tudatokkal foglalkozom, megtaláltam a sötétségnek azt a fokát, amit csillagászként sose tudtam volna testközelből tanulmányozni.

(#5) CsAbU


CsAbU
tag

Velem egy Epson Stylus Color 500 nevű ''őslény'' csinálta meg azt hogy pár évnyi rendesnek mondható működés után eccercsak piros csíkokat kezdett nyomtatni az amúgy rendesen ''érkező'' szövegre/ábrára. Nem festékfolyás, nagyon ''digitális'' kinézete volt a vonalaknak. A vonalak idővel egyre sűrűsödni kezdtek. Nyomidriver frissítés, driver reinstall, win reinstall, másik win felpakolása sem segített. A darab kb. 2 éve a polcon van, nem volt energiám többet foglalkozni vele.

I.j. :(

Volare necesse est! http://pg.c2.hu

(#6) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Köszi a segítséget, megpróbálom előkeríteni egy szervíz címét ahol már volt a nyomtató, megkérdem mennyi egy fej csere; és megpróbálom kitisztítani vagy sikerül-vagy nem, végülis egy próbát megér.

(#7) hi válasza Yoshida (#6) üzenetére


hi
tag

Nem erdemes ilyen hamar kukaba dobni. Ha a szerviz nem megfizetheto, vagy nincs mar mit veszitened, probald meg beaztatni a fejet valamilyen tintaoldo folyadekba. Ha egyeb nem kerul az isopropil-alcohol is megteszi. Belerakod a fejet, es hagyod 16-24 oraig. Miutan ez megvan vissza a nyomtatoba, head cleaning es kesz. Volt mar ra pelda, hogy sikerult beinditani a beszaradt epson fejet ezzel a modszerrel. Vigyazz ne hasznalj szerves oldoszert (a la festekhigito) mert tonkreteszi a fejet ! Sok sikert.

(#8) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Hello, beáztattam a fejet, meg közben kifogyhatott a tinta, mert egyre halványabban nyomtatott, -után- töltöttem bele annyit, hogy már alul kijött egy pici, és akkor se nyomtatott semmit. ill. először, egy oldalt még igen, aztán meghalt.

(#9) hi válasza Yoshida (#8) üzenetére


hi
tag

Ha egyre halvanyabban nyomtatott akkor szerintem a fej nincs beszaradva, mert ha beszarad a fej akkor egyaltalan nem nyomtat. Az is lehet, hogy a fej kidugult, de gond van a tintapatronnal/festekkel. Legalabbis a halvanyulo nyomtatas erre utal. Lehet,hogy draga, de egy uj patronnal kellene mukodnie.

(#10) fügike


fügike
senior tag

Sztem sem érdemes azonnal kidobni! Nekem volt ilyen esetem, amikor egy két éve nem használt Stylus Color II-t 2 óra fejtisztítás után sikerült visszahozni az életbe! Azóta is jól műxik! Szóval csak kitartás, Müller testvér!:)):DD

Boci-boci tarka!:D

(#11) RAM


RAM
őstag

Canon BJC-1000-eas nyomtató egy ideig nem volt használva,
most lett volna,
csak 1 sor és kész,
uúgí ''dolgozik'' a nyomtató az egész oldalon, mintha nyomtatna is, de csak az üres lap lesz az eredmény,
mit lehet csinálni?

Csak tisztán

(#12) ranger válasza fügike (#10) üzenetére


ranger
csendes tag

Nekem is volt Stylus color.

Én így lehelltem életet bele:

Szétszórtam , mint bolondgyerek a zizit, aztán egy fecskendővel körömlakk lemosót pricc-tam beléje, a csövekbe meg a fejbe a amíg át nem lehetett fújni szájjal a tiszta levegőt. Aztány nyomtass majom!;]

Jövök, megyek, intézkedek. Aláírok, pecsételek.

(#13) chicken


chicken
senior tag

találtam itthon egy epson stylus color 300at, és nagyon megörültem neki (jobb, mint a semmi), de nem nyomtat. A topicot olvasgatva beszáradásra gyanakszom, mert szépen kitolja a töküres papírt. Még sose szedtem szét nyomtatót, azt szeretném tudni, hogy van-e valami, ami megsérülhet benne, vagy amihez jobb nem nyúlni (bár valszeg amúgy kuka lenne az egész)?

mens sana in campari soda

(#14) tomcs


tomcs
őstag

nekem 1 eletre elegem lett a tintasugaras vackokbol

amit erdemes papiron tudni, az le7 fenykep meg a szoveg. fenykep nyomtatasa draga, amikor fotopapirra, kivagva, stb megkapom 45ft-ert 10x15cm-es meretben. szovegnek meg altalaban eleg az 1szinu fekete, keves olyan szoveg van amin jelentosen rontana a szines kiemelesek hianya (legalabbis szamomra)

1 lezer meg nem fog beszaradni akarmennyit is nemhasznalom, lapkoltsege is kevesebb, stb. (volt 3 tintasom, 1 epson, regi volt, azzal kezdte hogy a gyari patronjat nem le7ett elhasznalni, ujjal ment 1 ideig majd beszaradt. vki orokolte a csaladban de nem sokat hasznalta. utana jott 1 xerox. na az tobb tintat folyatott magaba mint papirra. aztan a ''hiper-szuper-csoda'' hp. masfel evig total jol ment, utana 1re gyakrabban kellett cleaninget nyomogatni neki (kozben volt patroncsere, attol fuggetlenul). aztan elkezdett csunyan kattogni meg zorogni es beszaradt tintagubacsokat szetkenni a papiron. ennyi tenyleg eleg volt)

(#15) Alex91


Alex91
félisten

Nekem is kezdte szetkenni a HP DJ600-am a tintat, mar azt hittem, hogy kidobom. Aztan keritettem egy papirzsebkendot, es szepen letorolgettem a mechanikat, ami tintas volt. Aztan mar ugy nyomtatott, ahogy kellett :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#16) kszabber


kszabber
tag

Ha Epson Stylus 400 szetszerelesben van valakinek tapasztalata vagy leirasa akkor legyen szives irjon mar rola nehany szot. Konkretan az erdekelne mennyire kell szetszedni a nyomtatot a fej kiszerelesehez.

(#17) LeRoy


LeRoy
csendes tag

próbáljátok melegvizes pzsbe tunkolni egy kicsit nekem az segített :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.