Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox deszkacsere sd->ddr (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Jym


Jym
tag

Jelenleg egy 8kta3 boldog és elégedett tulajdonosa vagyok, a lenti cuccokkal. Nincs is semmi gond vele, csakhát az SDR-SD ramok nem valami eszeveszett gyorsak. A következő cserélendő alkatrészem tehát az alaplap és a ram lesz, de mindenképpen olyan kellene, ami nagyon új, hogy min. 2 évig ne kelljen hozzányúlnom.
Egy a lényeg, hogy EPoX legyen, SocketA, a többi mindegy.
Javaslatokat várok, lehetőleg technikai paraméterekkel, árakkal, tapasztalatokkal (ez utóbbi a lényeg!).
Előre is köszi.

Jym

(#2) Den válasza Jym (#1) üzenetére


Den
veterán

Nekem epox 8kha+ van, nagyon elégedett vagyok vele, de...
Múlt héten vettem egy másik géphez egy ecsk7s6a lapot, és mikor öszeraktam a gépet és használni kezdtem, rájöttem hogy óriási őrültséget követtem el mikor anno 3 szor annyit adtam az epox deszkáért.

www.simson4t.hu

(#3) andropov


andropov
csendes tag

Ha csak benyomod a cuccokat a bordaba, es utana meg a bios kozelebe se nezel akkor persze mind1, hogy ECS, vagy EPOX.

andropov

(#4) marcee válasza Den (#2) üzenetére


marcee
addikt

Na ezt most részletesen plíz: stabilitás (legfontos), élettartam (no, erről nyilván nem személyes a tapasztalat, bár egy hét sem rossz, de gondolom utánna néztél), a sebesség annyira nem fontos és arról lehet is teszteket olvasni.

Eddig nem mertem volna beválalni, ismerősöknek is csak márkás lapra vagyok hajlandó építkezni, de nagyon érdekelne az élménybeszámoló...

\m/

(#5) Den válasza marcee (#4) üzenetére


Den
veterán

Hát annyi, hogy összeraktam, xp-telepítő cd be, fölkúszott és megy. Teszteket nem futtattam, meg játék sem volt, de használatban semmi különbség, pedig az ecs-ben csak egy 1.3-as duron van az epoxban pedig xp 1600+. Sőtt a bootolás gyorsabb is, a post, és az eszközfelismerés sokkal gyorsabb mint az epoxon. Indításkor, mire kivilágosodik a monitor, már az xp-logót látod.

Igaz hogy még csak most telepítgetem rá a cuccokat, de fagyás nem volt.

Eddig én is márkás lapok híve voltam, de most egy olcsó lap kellett és igencsak elégedett vagyok vele, és ha nem lesz semmi gixer később sem tuti nem veszek többet epoxot vagy más drága lapot.

www.simson4t.hu

(#6) Den válasza Den (#5) üzenetére


Den
veterán

ja, és az ecsben, csak 128 mega ram van.

www.simson4t.hu

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Epox deszkacsere sd->ddr (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.