Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Domy


Domy
aktív tag

Erről az alaplapról kellene néhány gyakorlati infó... milyen lehet, mekkora FSB-t bír, meg ilyenek... ahogy elnéztem az elrendezése nem veszélyes és felmegy rá mindenféle vizesblokk is :DDD

Bővebben: link
Bővebben: link

Ezek alapján elég megnyugtató lenne egy ilyen a gépembe :D

(#2) #16741888 válasza Domy (#1) üzenetére


#16741888
törölt tag

Az nf3as lapjuk az a 2eshez képest, formahanyatlás volt,:D, reméljük a 4es viszont javulás lesz.:)
Mikó lesz már egy nf4es teszt:F:D

(#3) anulu válasza #16741888 (#2) üzenetére


anulu
félisten

''Mikó lesz már egy nf4es teszt''

nemtudom, de nagyon érdekelne engem is!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4) Domy válasza anulu (#3) üzenetére


Domy
aktív tag

Anulu, neked ugye Giga lapod van? Te figyelj, én megnéztem szinte minden nagy gyártót, de NF4-esben alig van olyan lap amire felmegy vmi jobb chipsethűtés, hogy menjen FSB300 körül! Nincs vmi jó tipped esetleg? Ha mást nem kipróbálom ezt az Epoxot, csak kellene az importőr címe :DD

(#5) #16741888 válasza Domy (#4) üzenetére


#16741888
törölt tag

jaja, mondjuk ezzel én is küzdök mert a K8N re se megy fel nagyobb chipsethűtő.:(

(#6) Domy válasza #16741888 (#5) üzenetére


Domy
aktív tag

Tudtommal ez az egyetlen, amire lehet tenni normális chipsethűtőt! Ha van még másik amire lehet, szóljatok! ;]

(#7) g4dg3t válasza Domy (#4) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Ejjj ezt a lapot neztem ki en is a kov konfigomba :) Bar nalam a platform cse'ndzs meg kicsit odebb van...szvsz nagyon yoo valasztas!

Itthon meg egy ideig sztem nem fogod megszerezni...de esetleg beprobalhatod a Hertat!

(#8) Domy válasza g4dg3t (#7) üzenetére


Domy
aktív tag

Hertánál még nincs :( A P4em meg szépen apránként elkel :)) Kellene vmi verda helyette :DDD

(#9) #90996736 válasza #16741888 (#5) üzenetére


#90996736
törölt tag

esetleg majd valamelyik gyártó előáll a videokártya alól előbújó hőcsöves chipsethűtővel :D

(#10) #16741888 válasza Domy (#6) üzenetére


#16741888
törölt tag

Viszont ordasi rárakta, a K8Nes lapjára a vizes chipsethűtőt. esetleg nála érdeklődj.:)

(#11) anulu válasza Domy (#4) üzenetére


anulu
félisten

yepp, Gigabyte K8NS. sz*pok is a chipsethűtővel rendesen. :(((

Bővebben: link

most mondd meg! hogy a vérbe' lehet ilyen rossz helyre rakni a hűtőt? simán fölötte megy el a 6800-am NYÁK-ja! :((( a borda meg van kb fél centi magas, hadd ne kelljen mondanom, mennyire melegszik :(((

K8NXP-9 és K8NF-9-en már aktív hűtés van, felette megy el a leendő VGA kártya NYÁK-ja, így a csere esélytelen, az SLI-s lapnál dettó. lehet, h az SLI deszkám emiatt lesz ASUS :U:O:(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) anulu válasza #90996736 (#9) üzenetére


anulu
félisten

ebből most rendelnék egyet... :O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#13) #90996736 válasza anulu (#12) üzenetére


#90996736
törölt tag

most lehet gányolásnak tűnik, de ez a thermaltake, ha csak a kis (közvetlen a proci felett lévő) részét tartod meg, a másikat meg vhogy leoperálod, akkor azt a kis részt, a heatpipeokkal arréb lehetne dönteni ... nem? :D

Bővebben: link

ha ehhez a képhez hozzágondolod, hogy a bal oldali hatalmas hűtőfelület nincs ott, és a megmaradt 3 heatpipe pedig nem (itt a képen) függőlegesen áll, hanem szöget zár be ... akkor kb ott lennél mint amire én gondoltam. (persze a sallangokat leszednéd, amik megakadályoznák hogy a vga alá tedd ... fontosak azok egyáltalán? mi célt szolgálnak?)

vagy csak nagyon elszaladt velem a ló :DDD ?

(#14) Domy


Domy
aktív tag

Sztem egy jó széles rézborda is megtenné passzívan, csak legyen nagy, vagy 1 Zalman Heathpipe rendesen átalakítva :DD Kérdés hogy elfér-e, mert ahogy néztem max 1,5-2cm lehet magasságra az egész cucc, felette ott van a VGA :(

(#15) rokap


rokap
csendes tag

Még 2-3 hét, és kapható lesz a deszka.

''Azért mert csak egy van, még nem muszály szeretni!'' - Pandora's Box

(#16) ZaJanga


ZaJanga
tag

Most szereztem be egy ilyen lapot és nagyon jónak igérkezik!
Az Bővebben: link anandtech NF4 Ultra tesztjében az első helyen végzett!Megelőzte az etalon DFI ultrát!:Y
Jóó az elrendezése és végre nem akadályozza a chipsethűtő a PCI-E vga-t!
Simán rátettem egy vizes blokkot!

Ámítástechnika

(#17) Atlantis válasza ZaJanga (#16) üzenetére


Atlantis
veterán

Gyári hűtést nem hallgattad rajta? Mennyire hangos?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#18) ZaJanga válasza Atlantis (#17) üzenetére


ZaJanga
tag

nagyon csendes volt!asszem hőmérséklet érzékelős.a DFI után azt hittem nem nagyon lesz alaplap ami hozza azt a szintet de az epox odatett rendesen!stabil jó tuningalaplap és minőségi!

Ámítástechnika

(#19) Atlantis válasza ZaJanga (#18) üzenetére


Atlantis
veterán

Jónak látszik ez a lap, kár, hogy nem használtad hosszabb távon a hűtőjét. Kíváncsi lennék, hogy bírja és mennyire zajos. Hol és mennyiért vetted a lapot, ha nem titok?

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#20) ZaJanga válasza Atlantis (#19) üzenetére


ZaJanga
tag

Expert-éktől van 34000 ft. volt.
a tesztekben nagyon ott van

Ámítástechnika

(#21) Jaeger válasza ZaJanga (#20) üzenetére


Jaeger
tag

Drága...:((

(#22) Jaeger válasza ZaJanga (#16) üzenetére


Jaeger
tag

Azt azért nem mondanám, hogy megelőzte, inkább úgy fogalmaznék, hogy utolérte:

DFI:

Maximum OC: 238x12 (Auto HT, 2-3-2-7, 1T, 2.9V) 2856MHz (+19%)

Maximum FSB:
318x9 (2862MHz) (Auto HT, 2.5-4-3-7, 2.9V)
(1:1 Memory, 1T, 2 DIMMs in DC mode)
(+59% Bus Overclock)

Epox:

Maximum OC: 240x12 (Auto HT, 2-3-2-7, 1T, 2.9V) 2880MHz (+20%)

Maximum FSB:
302x9 (2718MHz) (Auto HT, 2.5-4-3-7, 2.9V)
(1:1 Memory, 1T, 2 DIMMs in DC mode)
(+51% Bus Overclock)

[Szerkesztve]

(#23) X@b3e


X@b3e
addikt

Igazán nem rossz kis lapnak néz ki

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#24) ZaJanga válasza Jaeger (#22) üzenetére


ZaJanga
tag

ne csak a tuning teszt részét nézd!

mindkét tesztet olvastad?

Ámítástechnika

(#25) Jaeger válasza ZaJanga (#24) üzenetére


Jaeger
tag

Nálam is fennt van a listán a lap a DFI, illetve az új ATI chipsetes Zafír mellett. A Zafírra még várni kell. A DFI Ultra mellett szól - az ismertek mellett - az SLI mod lehetősége, a két x16-os slot közötti x8-x8 megosztás lehetősége, ami lehetővé teszi ATI crossfire kártyák együttműködését is (kipróbálták, működtek!!!:) ), és az ára sem olyan borzalmas: a Trend4PC-től rendelve brutto 123,95 + 21,35 EUR (szállítási költság) azaz 36 000 pénz.

Egyébként az Epox SLI-s változata se kutya. Bővebben: link
Ez is méltó versenytársa a DFI SLI-nek...:C

[Szerkesztve]

(#26) ZaJanga válasza Jaeger (#25) üzenetére


ZaJanga
tag

Sajnos már nem lehet modd-olni az újabb kiadásokat!
Az nVidia nyomására a DFI nem teszi lehetővé a modd-ot!
A revíziókat ne kérdezd de az első kettőnél lehetett..

Ámítástechnika

(#27) Kraptor


Kraptor
őstag

Nekem az SLI verzió van de nem vagyok igazán megelégedve vele, mert kékhalál gondom van. Iszonytatosan instabil az egész. Ez volt a 2. próbálkozásom AMDvel, de aszem a kövi procim az megint Intel lesz. Nem tudok rájönni, hogy mi lehet a hiba.

(#28) ZaJanga válasza Kraptor (#27) üzenetére


ZaJanga
tag

mit/miket állígattál biosban?Nálam minden ok!

Ámítástechnika

(#29) Kraptor válasza ZaJanga (#28) üzenetére


Kraptor
őstag

Mint kiderült valamiért a frissebb BIOSal nem muzsikált a rendszer. Nem tuom, hogy miért. Írtam az epoxnak de eddig nem reagáltak.

(#30) ZaJanga válasza Kraptor (#29) üzenetére


ZaJanga
tag

van új 6.70-es nforce driver.
egy két bios is kijött azóta de én az utolsó kettő októberit besz@ptam rendesen !pláne a legfrissebbet!még jó hogy vissza tudtam flesselni a régi 5923-asat amivel minden ok de a két októberi.....

Ámítástechnika

(#31) Kraptor válasza ZaJanga (#30) üzenetére


Kraptor
őstag

Kiderült, hogy az nforce driver kavart be a sata raidnek és azért szállt el a rendszer. Írtam emgint supportnak és most volt egy srác aki segített és megoldódott a problémám, frissítette mind2 sata Biost és mostmár rendesen muzyikált a gép, mondjuk a 6.66 nforce driver az totálisan hasnzálhatatlan volt a 6.70est még nem próbáltam.

(#32) ZaJanga válasza Kraptor (#31) üzenetére


ZaJanga
tag

hogy sikerült frissíteni a sata biost?leírnád nekem is és valszeg másoknak is segítség lenne!

Ámítástechnika

(#33) Kraptor válasza ZaJanga (#32) üzenetére


Kraptor
őstag

Elvileg a gyártónak kellene az alaplapi Biosba integrálni a stata bios frissítéseket is.

(#34) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!
Nekem is megjött tegnap ez a lap. Nekem az a gondom, hogy hiába állítom át a biosban a memória időzítést 1T-re, amikor felbbootol már 2T.
Másrészt nem mondhatni valami halknak az alaplapi hűtő.
Nem tudtok olyan progit amivel le lehetne szabályozni a venti fordulatszámát?
Amikor MSI-m volt (K8N Ne2) akkor ott a BIOS-ból is lehetett szabályozni a fordulatszámot, mégpedig úgy hogy majdnem teljsen hangtalan lett a gép.
Itt meg dög hangos :O .

(#35) Kraptor válasza Mankó (#34) üzenetére


Kraptor
őstag

Az valszínú azért csinálja, mert nem bírja a memód azt az időzítész vagy a cpu-memo-alaplap nem szereti az együttest és mikor elvileg nem bootolna a lap akkor mindent visszarak alap beállításra és úgy bootol (nem kell CMOS clear csinálnod, mert a bios megcsinálja magától).

A chipszet hűtő nagyon hangos. Én szédszedtem és raktam mind alátéteket a venti és a borda közé, ez valamennyire lehallkította.

(#36) Mankó válasza Kraptor (#35) üzenetére


Mankó
veterán

Akkor a ventinek van ilyen idegesítő zörömpölő hangja.
Te milyen memóriákkal használod?
Mert amikor átállítom a mmemóriabeállításokat akkor azokat meghagyja, csak az 1 T-t nem akarja befogadni. Különben Hynix D43-sok.

(#37) Kraptor válasza Mankó (#36) üzenetére


Kraptor
őstag

Én egy gyengusz geilt használok ami csak nagyon alacsony órajelen fut 1Tben. Próbáld meg, hogy növeled az időzítést és úgy próbálod 1Tben.

(#38) Mankó válasza Kraptor (#37) üzenetére


Mankó
veterán

A furcsa az hogy nf3-ban ment jó időzítéseket is. Sőt Via-s lapban is vitte az 1T-t, itt meg furcsa, hogy nem viszi.
Szerinted ha a borda helyére feltennék egy zalman 47set, akkor nem lenne gond?
Most azon gondolkodok, hogy azzal lehetne csendesíteni a gépet. A réi full csendes volt, most meg idegesítő hangja.
A procinak nem lehet hozzá köze, hogy Newcastle, ugye? Igazhogy én Winchestert rendeltem, de majd megy is vissza a jövő héten.

(#39) Kraptor válasza Mankó (#38) üzenetére


Kraptor
őstag

Ez érdekes. Biztos, hogy jól elmentetted az értékeket? Egy kicsit furin van beállitva a bios, vagy lehet, hogy egy kis több kakaó kell a procinak. Hát ott arra ügyelj, hogyha hosszú a pcie kártyád, akkor lehet, hogy bele fog lógni és akkor cseszheted.

(#40) Mankó válasza Kraptor (#39) üzenetére


Mankó
veterán

Nem fog belelógni a kártya, mert a chipset a kártya mögött van. Csak az a kérdés, hogy elviszi-e a Zalman, vagy mindenképpen valami izmosabb hűtésben kell goondolkodni.

(#41) Mankó


Mankó
veterán

MOst jött elő egy olyan problémám, hogy a számítógép leállításnál nem mindig áll le. Tehát lekapcsolja a winyót, meg a ledeket , de a táp továbbra is megy, és a kikapcsolási kép is ott marad a monitoron.
A proci most jelenleg 3000+Newcastle 9*250-en, szinkronban a memóriával. (D43)
Egy Coolink 400W 20pines táp van a géphez.

Valakinek van 5lete, hogy mitől lehet?

(#42) Kraptor válasza Mankó (#41) üzenetére


Kraptor
őstag

24 pines átalakítót hasnzálsz? Aszem ez táp probléma, de nem biztos.

(#43) Mankó válasza Kraptor (#42) üzenetére


Mankó
veterán

Nem használok átalakítót. Azt mondták, hogy menni fog a 20sal is. Az nf3al még nem volt semmi baja.
Attól is lehet esetleg hogy húzom a gépet? Szerintem nincs hozzá köze, de kitudja.
Megoldódott az 1T probléma.

(#44) Mankó


Mankó
veterán

Még mindig nem tudtam rájönni, hogy miért nem kapcsol le a gép kikapcsoláskor. A furcsa az hogy a winyó leáll, meg ledek is kihunynak,. de a gép nem áll le, csak ha 4 másodpercig nyomom.
Ha valaki találkozott már hasonlóval pls. segítsen.
A régi gépben sosem volt ilyen probléma. Sőt 1 hete járt nálam 2 nf3-as lap is, azokkal se volt semmi gond. Igaz, hogy azoknak is 20 tűs táp kellett.
Esetleg okozhatja ezt az, hogy 24es táp kellene neki? Nem hiszem, mert itt meg sokan írták, hogy nekik is 20 tűs táppal megy.

Mod: Vagy esetleg próbáljam meg egy 20/24-es átalakítóval?

[Szerkesztve]

(#45) Mankó válasza Kraptor (#42) üzenetére


Mankó
veterán

Kipróbáltam átalakítóval is, helyzet ugyanaz.
Más gépekkel a táp tökéletes, az nf4-el meg nem hajlandó lekapcsolni. :O

(#46) Kraptor válasza Mankó (#45) üzenetére


Kraptor
őstag

Ez érdekes, nem tudom mi lehet a hiba. Nekem egy régebbi gépnél csinélta ezt, de az spontán jött. Valamikkor kikapcsolt valamikor nem, nem tudom, hogy mi lehetett a hiba ott, valszínű a gagyi táp, nállam, nállad nem tudom, hogy mi okozhatja a problémát.

(#47) Mankó válasza Kraptor (#46) üzenetére


Mankó
veterán

Tegnap feltelepítettem a rendszert vagy 6szor. Talán az utolsó esetben kikapcsolt a gép. De hogy miért, mi ennek az oka arról fogalmam sincs.
Sp2-vel is kipróbáltam. Azzal is kapcsolt ki, de volt olyan eset is, amikor az sp2-vel se.

Most már nagyon idegesít, hogy mitől is van. Nem hiszem el, hogy az sp2 volt a baja.

(#48) Kraptor válasza Mankó (#47) üzenetére


Kraptor
őstag

Próbáld egy másik táppal ha van a környékeden.

(#49) Mankó válasza Kraptor (#48) üzenetére


Mankó
veterán

Havernak ugyanez a lap, ugyanez a táp.
Ő is kínlódott hasonlókkal. De a 64bites Xp megoldotta nála.
Hát már én is úgy vagyok vele, hogy ki kell próbálni egy 24 tűs táppal.
De az is biztos, hogy nem a tápnak van baja.

(#50) Mankó


Mankó
veterán

Feltettem egy másik winampot és most kikapcsol a gép. Az 5.1 -es winamppal sose kapcsolt ki.
Az eszem megáll, a fene se gondolta volna.
Nagy ritkán még most is csinálja, de a legtöbb esetben már kikapcsol a gép.
Elég régen foglalkozok már a gépekkel, de ilyet még sose láttam. :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.