Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Enermax buherálás (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BadGe


BadGe
aktív tag

Hali Gyerkők,

van valaki itt aki megfelelő szakértelemmel bele megy nyúlni egy enerma ventibe? Bekerült egy vízhűtéses izé a gépembe, de mivel a ház belseje még mindíg meleg (37) ezért az enermax felpörgeti magát. Azt kellene megoldnai, hogy a fordulata nem menjen mondjuk úgy 1500 fölé, mert akkor még halk. A probléma az, hogy nagyon drága volt és még vagy 300 évig garanciális. Dobjam ki és vegyek egy buherálható DTK tápot? vagy vállaljam be hogy belenyúlok és legrosszab esetben még utána is kidobhatom?

Ge.

(#2) guest válasza BadGe (#1) üzenetére


guest
veterán

Egy potmétert nem nagy kunszt beépíteni, viszont nem tudom, hogy mér-e a táp hőmérsékletet? (Mármint a saját belső hőmérsékletét.) Mert ha nem, nagyon óvatosnak kell lenned, nehogy kipurcanjon (gari ugye ugrott, ha megpiszkálod...)

prohardver vendég

(#3) 9CS válasza BadGe (#1) üzenetére


9CS
senior tag

Inkább add el ezt és vegyél egy fordulat szadályozósat.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#4) CsendPenge válasza 9CS (#3) üzenetére


CsendPenge
őstag

bocsika, de nem úgy kezdődött a topic, hogy ''nagyon felpörgeti magát'' ? Vagy te mire gondoltál? Nem tudom, de szerintem nincs olyan táp, aminek manuálisan lehet állítani a fordulatszámát (mármint a hűtőnek benne), és persze gyárilag mindezt. Vagy van? Ha igen, linkeljétek már be ide!

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#5) guest


guest
veterán

hát bizony van olyan táp amin van gyári fordulatszabályzós ventillátor, és ez az ENERMAX. Nézz körül a gyártó honlapján www.enermax.com.tw és ott csemegézhetsz, én pl. az enermax 365ax-ve típusú tápot használok, amelyikben két ventillátor van. A külső ventillátoronák lehet szabályozni a fordulatát. ma nem értem el a gyártó honlapját és a google keresővel néztem utána a tápnak és találtam egy linket ahol meg tudod nézni ezt a tápot http://www.pc-gehaeuse.com/detail.php?detail=pow-355&index.html

prohardver vendég

(#6) BadGe


BadGe
aktív tag

Na ami nekem van enermax az hőmérséklet függvényében szabályozza magát. Ezt kellene valahogy megoldani. Mérmint hogy ne tegye, illetve hogy maradjon úgy 1700 körül. Van állítólag kézzel szabályozható modell is, de arról már lekéstem.

nyitok egy új topikot, ''légáramlás'' címmel, folyt. ott.

(#7) 9CS válasza CsendPenge (#4) üzenetére


9CS
senior tag

Guest kolléga megelőzött a válasz ott van nála és nagyon is jó nézz körül ott.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#8) 9CS válasza BadGe (#6) üzenetére


9CS
senior tag

Én csak azért írtam azt amit, mert nem éri meg szétszedni nagy gáz lehet belőle, ha valami nem jön össze.

'' - Tizenkettőt üt az óra, térjenek márrrrgghhhh... ''

(#9) andorpapa


andorpapa
őstag

Véletlenül nem lehet, hogy azért pörög annyira, mert melege van? Akkor pedig nem örülne neki, hogy csökkented a fordulatszámot.

Amúgy tényleg nem nagy cucc, egyszerűen szedd szét, keresd meg a termoszenzort, azt iktasd ki, építs be egy potmétert a helyére és kész. Általában úgy működik az egész, hogy a venti áramellátását biztosító egyik kábelen van rajta, ha azt kivágod, és a helyére építed be a potit, akkor minden meg van oldva. Csak a garanciának sanyi.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#10) turho


turho
őstag

Nekem is enermax van, 300 w-os. Megbántam már hogy megvettem. Nekem is felpörgött hamar, zajos is volt nagy kamu a csendesség-mítosz /hacsak előtte nem egy traktor volt a gépben-minden relatív/. Volt előtte egy jnc 300 w-os p4 tápom, az meg se nyikkant csak nem bíztam benne. Az enermaxomat úgy építettem át hogy két halk tápventit járatok a 12 voltról+potméter. A régi ventiket meg kib*/***tam belőle mert zajosak. Az enermax érdekes módon felfűti magát jobban mint az átlag tápok, nem csoda hogy pörög a ventije. Szóval érdekes egy készülék. Elhiszem hogy stabil meg ilyenek, de nem tökéletes konstrukció, csak vakítás. nyilván szerzek előbb-utóbb egy chieftecet. Vagy beszéljetek le róla, az is csalódás? /eleve érdekes hogy az enermax saját hőtermelése betesz a ház belső hőmérsékletének, szóval tényleg nek kerek táp valahogy. Csak hát anno mindenki odavolt érte. Én is azt hittem hogy csend lesz és hideg. Lett zaj és meleg./
Más p4-es tápok is forrósodnak? /2 cd meg egy vinyó van a gépben meg egy gef4./

(#11) BadGe válasza andorpapa (#9) üzenetére


BadGe
aktív tag

Persze hogy meleg van a házban, de mivel a cél a csend azért némi meleget én a magam részéről eltűrnék. Igazából a ház belseje nem lenne szabad hogy meleg legyen, kivéve, hogy a vízhűtés hőcserélője is a házon belül van (mondjuk így esztétikus). Az érdekesség kedvéért megpróbálom elkülöníteni, hátha az löki meg a belső hőt.

(#12) Den válasza BadGe (#11) üzenetére


Den
veterán

Hőcserélőt tedd házon kívülre, biztos hogy attól van meleg, a proci hő házon belül marad. Esztétikusan is meg lehet oldani a dolgot.

www.simson4t.hu

(#13) Zsoci


Zsoci
tag

Az Enermax csendes ha nem terhelik túl.Nagyobb tápot kellet volna venni.Én se ajánlanám a venti fordulat csökkentését mert megfő a gép.De ez nem csoda ha bent van a hőcserélő.Nem is értem akkor mire jó a vízhűtés ! Az lenne az értelme hogy kiviszi a hőt ha bent marad adtál egy pofont a ...

Sokat segíthetsz a tápnak ha elrendezed rendesen a kábelekt úgy hogy sehogy ne akadályozza a levegő szabad áramlását.

(#14) flash_


flash_
csendes tag

No mostanság megjelentek az aktiv PFC-s tápok és azok nagyon tutik, mivel a teljesítmény felvétel fügvényében adják a cuccost. Én beruháztam egy Enermax 365ax-ve tápra amiben két ventillátor van, a külső ventillátorának a fordulatszámát lehet szabályozni. Ez a táp 350 W-os és aktív PFC-s. Az aktív és a passzív táp között az a különbség hogy az aktív tápban elektronika szabályozza a teljesítmény leadást és kb. 90-95%-os haszonnal, míg a passzív táp kb. 60-65 %-os hatásfokú.

(#15) BadGe válasza Zsoci (#13) üzenetére


BadGe
aktív tag

szerintem ez egy 300W-os modell, XP1800, 7200vinyó, cd, floppy. Nem hiszem hogy ez túlterhelné. Meg különben is, durva lenne, ha 450W-os tápot kellene vennem hogy csendesebb legyen egy kicsit.

Szerintem ez az egész táp mizéria komoly faszság. Kezdetben az 1.33-as TB 2 vinyó stb TÉVEDÉSBŐL egy 230W-os NoName táppal ment. Ezt csak akkorvettem észre amikor egyszer kinyitottam a házam.

DEN: kivettem a radiátort és most ott ocsmánykodik a ház möggött. így most a táp is halk. A ház oldalát nem tudtam feltenni a csövek miatt, nademajdegyszer. Lassan már meglesz a hang nélküli gépem, csak még a vinyót kell kicserélnem valami halkra. Amúgy meg lesz egy kis időm komolyan faragok valami user friendly vízhűtést, mert hát az én szivemnek épp elég volt leküzdeni azt a traumát, hogy víz kerül a gépbe, nemhogy még gondolkodnom is kelljen azon hogy mit hova teszek.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Enermax buherálás (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.