Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lockstock


Lockstock
aktív tag

Olyan szoftver kellene nekem, amivel a számokból le lehet szedni az énekes hangját.

Faterom notebook-ján nyomult így a hangkártya az elején, és nem értettem, hogy miért nem, vagy csak nagyon halkan lehetett hallani az éneket.

Persze a megoldás az volt, hogy valami kapcsolót át kellett állítani a hangkártya szoftverén, de nagyon bejött.

Voltak számok, amik alig változtak, de volt amiből még egy két hangszert is levett.

Na ezt kellene valahogy szoftverben megoldani, úgy hogy azt rögzíthessem is.

Nincs nálam a notebook, és nem is lesz még pár napig, ez viszont fontos lenne.

Kösz

- - - - - -

(#2) And válasza Lockstock (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! A CoolEdit Pro (Adobe Audition), meg szerintem más jobb hangszerkesztő program segítségével is elvégezhető ez a trükk. Azt azonban tudni kell, hogy a szűrés hatásosságát erősen befolyásolja az, hogy a kiszedni kivánt hangforrás mennyire van ''középen'' a sztereó hangtérben, mert - tudomásom szerint - az egész effekt a közös fázisú jelek kiejtésén alapul. Ha a felvételkor / keveréskor a vokál ''pan'' kezelőszerve nem pontosan középen állt, mindig lesz valamennyi maradék hang.

(#3) Lockstock válasza And (#2) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Uhh.

Kösz a tippet, így elsőre elég bonyolultnak tűnik, de utánnanézek, igaz a felét értettem, csak annak amit leírtál :)

Meg még annyit, mi ennek a szűrőnek a neve?



Szerk: Második olvasatra már érthetőbb volt.

[Szerkesztve]

- - - - - -

(#4) LordX válasza Lockstock (#1) üzenetére


LordX
veterán

Ilyen nincs.

Olyan van, hogy a 3-4kHz körüli frekvenciákat kiszűröd (equalizer, sáváteresztő szűrők, ilyesmik..). Ugyanis ez az emberi beszéd frekvenciája kb.

(#5) And válasza Lockstock (#3) üzenetére


And
veterán

Annyi a lényeg, hogy kiejtjük azokat a jeleket, amelyek a két sztereócsatornában ugyanolyan fázissal - tehát valószínűsíthetően azonos forrásból - és ugyanakkora hangerővel (azaz: ''középről'') szólnak. Az éneket jellemzően egy mikrofonnal veszik fel, így a jobb és bal csatornákra - ha nem trükköznek valami mással is - azonos fázisú jelet fognak felvételkor rákeverni. A kiejtés másik feltétele, hogy rögzítéskor azonos erősségű jelet keverjenek a két csatornára (ha nem így van, a vokál eleve nem középről szól). Ha csak egy pici különbség is van a hangforrást reprezentáló jel két csatornában jelenlévő szintje között, nem lesz tökéletes a forrás elnémítása. Egy kevés ''maradékot'' általában hallani is, de - hacsak nincs valami furcsa utóeffektje, pl. visszhang - az nem zavaró.
CoolEdit Pro (v2.0) programnál az effekt elérhetősége: Effects -> Amplitude -> Channel Mixer... menüpont, majd a ''Vocal Cut'' nevezetű előbeállítás (preset) kiválasztása.
Mivel nem egy szuperbonyolult, nagy számításigényű műveletről van szó, így akár egy egyszerűbb program is simán tudhatja.

(#6) Lockstock válasza And (#5) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Aham, köszi szépen!

Ezt SoundForge-ban is meg lehet csinálni?

Látom vágod a témát, akkor még egy kérdésem lenne:

SoundForge-ban milyen szűrőt nyomjak a mikrofonnal felvett emberi hangra, hogy a 'p' és a 'b' ne legyen 'ppp' és 'bbb'? Szóval ne legyenek annyira megnyomottak?

Esetleg valami tanács, hogy a mikrofonos hang szebben szóljon?

Azért írom a SoundForge-t, mert azt ismerem valamennyire, kábé egy hangyaf*sznyit :)

- - - - - -

(#7) And válasza Lockstock (#6) üzenetére


And
veterán

Biztos meg lehet oldani a SoundForge -ban is, amennyire én tudom, az se egy ócska alkalmazás.. Mikrofonos felvételhez: a legfontosabb egy jó mikrofon, ha szép hangzást akarsz - már amennyire PC mellé érdemes (hacsak nem valami mással készül a felvétel). A hangzás elég szubjektív dolog, néhány alapdologtól - pl.: kellő kivezérlési szint, jó frekvenciamenet - eltekintve. Van olyan paraméter, amelyen könnyen változtathatsz egy hangszerkesztővel, és van olyan is, amelyen kevésbé. A hangzást pedig ezek mind befolyásolják, így sokáig el lehet szórakozni velük. A ''megnyomott'' p és b esetére: első tanács szintén egy jó mikrofon ;) (utólag már minden beavatkozás nehezebb, és káros lehet a hangképre). Talán egy kevés jól beállított dinamikakompresszió és sávszűrés segíthet, de szvsz. kevés a valószínűsége, hogy hamar jó eredményt tudj elérni.

(#8) tankman


tankman
csendes tag

Asszem vannak speciálisan karaoke programok amik pont erre jók, talán van is nekem majd megkeresem és akkor mondom a nevét.

Túl kell élni, megszületni nem elég...

(#9) Lockstock válasza tankman (#8) üzenetére


Lockstock
aktív tag

Tankman: Woho! Az jó lenne!

And: Végülis úgy oldom meg a problémát, hogy átmegyek egy haveromhoz, akinek elég komoly cucca van, aztán újranyomjuk a narrátor sráccal!

Kösz a segítséget skacok!

- - - - - -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.