Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Én vágtam haza ??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ra3


Ra3
őstag

Pár hete bedöglött az alaplapom, konfigot nem is mondanék, nincs jelentősége. A lényeg hogy valami gagyi táp van a gépemben (KM, van ilyen?), és miután lekapcsolt az ATX-es gép a tápból halk 'zizegés' hallatszott, talán egy kondi, vagy valami elektromos cucc, nemtudom mik vannak ott. Mindegy ezt én nem szerettem, ezért teljesen áramtalanitottam a gépet a hátsó tápkapcsolóval minden alkalommal mikor lekapcsoltam. Kb egy hónap után gallyra ment az alaplap, azóta több helyen olvastam hogy konnektorba bedugáskor, táp bekapcsolásakor az alaplap egy áramlökést kap, amit egyébként nálam is igazolt az összes ventik moccanása....szoval szerintetek lehet hogy ez döglesztette meg a gépem?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#2) Turmoil válasza Ra3 (#1) üzenetére


Turmoil
senior tag

Gagyi táp képes ilyen és még súlyosabb galádságok elkövetésére...:(

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#3) Nimrod válasza Ra3 (#1) üzenetére


Nimrod
addikt

Ha nem vigyázol, akkor pl. egy vihar utáni áramingadozás vagy túláram is lazán szétnyomhatja a géped. :(((

(#4) Ra3


Ra3
őstag

most néztem meg, codegen táp van már 5k HUF körül, asszem ha visszajön a gépem a a javitásból egyböl veszek egy ilyet....

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#5) Ploszi


Ploszi
senior tag

igaz, elég általános tanács, de ha vmi furcsát hall vagy érez (szag) az ember a számítógépház felől, rögtön meg kell keresni a forrást, és javítani vagy cseélni. szerencsére a most elszállt vinyóm már jelzett pár napja (megától fel-felpörgött, stb.) így minden adat megmenekült :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#6) Ploszi


Ploszi
senior tag

igaz, elég általános tanács, de ha vmi furcsát hall vagy érez (szag) az ember a számítógépház felől, rögtön meg kell keresni a forrást, és javítani vagy cseélni. szerencsére a most elszállt vinyóm már jelzett pár napja (megától fel-felpörgött, stb.) így minden adat megmenekült :D

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Én vágtam haza ??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.