Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thx1138Hu


Thx1138Hu
tag

Sziasztok! Itt ülök apa irodájában, és elgondolkoztam azon hogy két gép van, de csak az egyikre van bekötve a kolátlan net, és meg lehet e oldani hogy HÁLÓ KÁRTYA NÉLKÜL megosszam az netet a másik géppel is! Itt szóval valami LPT vagy COM portos megoldásra gondolok! Kérem segitsetek ha van tippetek

Its always a pleasure to meet a Jedi

(#2) BoGár


BoGár
tag

Szerintem ezt felejtsd el. Nagyon, de nagyon lassú lenne. Inkább másik hálókártya kell a másik gépbe.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#3) supercow


supercow
őstag

esetleg floppy-s megoldás is szóba jöhet? :)

megfelelő sebességet csak hálókártyával fogsz elérni. soros és párh. kábellel is mehet, a windows-ban van valahol egy ''közvetlen kábel kapcsolat'' opció (talán a hálózati beállításoknál?) de sosem próbáltam.

Szerintem vegyél bontóban két realtek 8029-es kártyát és egy méter koax kábelt, bedugod oszt hajts.

remélem segítettem
sc.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#4) Thx1138Hu válasza BoGár (#2) üzenetére


Thx1138Hu
tag

Tudom, de ott is meg van a 3 kb / sec ami most amihez nekem kell az elég !!!
Szóval meg lehet oldani vagz nem?

Its always a pleasure to meet a Jedi

(#5) BoGár


BoGár
tag

A kábelkapcsolat megvan, de sajna azon keresztül nem fog menni a net. A megosztóprogik csak a hálókártyás módszert ismerik.

A pénz beszél! Azt mondja: pá!

(#6) nap válasza Thx1138Hu (#1) üzenetére


nap
addikt

valaszthaszt:
2 halokartya + kozejuk madzag
1 halokartya + 1 halozati eszkoz + kozejuk madzag
ebbol az elso variacio az olcsobb, konnyebben kivitelezheto (nem kell vacakolni az IP cimekkel).

ja, megegy megoldas van: nekem adod a masodik gepet, ezzel meg is szuntettuk a problemat. :))

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#7) CsendPenge válasza Thx1138Hu (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Erről nyugodtan tegyél le, mert a sebessége jóval az általad gondolt alatt lenne. Vagyis: használhatatlan. A megosztó progik sem a legjobbak, nekem egyik sem ment, de láttam olyan opciót is valamelyikben, hogy soros vagy párh. kapcsolatot osszon meg. Viszont egy ilyen kábel nem hálókábel árban van. (pontosat sajna nem tudok mondani, de ha ide kábel 7-800 akkor ez mennyi lehet?). Veszel egy 10-es hálókártyát, használtan 1-2000 ft, meg koax, aztán oké. De szerintem ezzel kapcsolatban meg kéne kérdezned apudat is. Én pl. morci lennék, ha valaki szó nélkül megbütykölné a gépem :)

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#8) CsendPenge válasza nap (#6) üzenetére


CsendPenge
őstag

''1 halokartya + 1 halozati eszkoz + kozejuk madzag''
Ez picit drága buli lenne, mert ez min. egy hub, ami legalább 10K HUF. Amúgy meg nem kell vacakolni az ip-vel itt sem...

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

(#9) The_Tom


The_Tom
senior tag

Miert mondja mindenki, hogy lassu lenne?? Amikor meg hajdanan parhuzamos porton ment a gepek kozti toltogetes errefele, akkor ment 115.200-al, ami szerintem nem igazan lassu... A kabel meg kb annyi mint egy nyomtatokabel, hossztol fuggoen max brutto 1000 huf.

Üdv.


Szerintem.

(#10) officer válasza Thx1138Hu (#4) üzenetére


officer
csendes tag

Röviden: szerintem nem.

Bővebben: van ugyan egy anynet, vag milyen progi, ami soros, párhuzamos, ARCnet, Ethernet összeköttetésre képes, de az sem tud TCP/IP forgalmat tovább adni (NAT-olni, azaz címfordítani).

OFFicer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.