Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #53172992


#53172992
törölt tag

Sziasztok!
Egy jó kis bios frissités után a diszken levő két partició eltűnt az XP számára. Kiderült, hogy megvannak, csak a file system bejegyzés eltűnt, igy a gép nem tudja, milyen rendszer van rajtuk. Az XP disk menedzsere mint üres területet mutatja az egész diszket. Próbáltam néhány mentő programot (Getdataback, Gdisk,..), de mindegyikkel csak a fájlokat lehet kimenteni, pedig egyszerűen csak a bejegyzést kéne korrigálni.

Mivel lehet ezt megtenni?

(#2) #53172992


#53172992
törölt tag

bocs, de tenyleg SOS..
Up!

(#3) #53172992


#53172992
törölt tag

napi 2 up megengedett, ezzel bevégzem:)

(#4) Gh0sT válasza #53172992 (#1) üzenetére


Gh0sT
addikt

Active Partiton Recovery?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#5) liksoft válasza #53172992 (#3) üzenetére


liksoft
nagyúr

Rossz helyen kérdezősködsz! Itt a progid [link]

Jéééééé Más is ismeri? :R

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#6) #53172992 válasza Gh0sT (#4) üzenetére


#53172992
törölt tag

Ez tud ilyentet?
Vuck

(#7) liksoft válasza #53172992 (#6) üzenetére


liksoft
nagyúr

Milyentet? Te írtad, csak a partíciós tábla sérült. Akkor igen. Ha nem csak az, akkor hiába morogsz, GDB és utána format, majd install.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#8) Loha válasza #53172992 (#1) üzenetére


Loha
veterán

Teljes CHKDSK-t ráengedted már?

(#9) kraftxld válasza Loha (#8) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Inkább ne tegye.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#10) Jester01 válasza #53172992 (#1) üzenetére


Jester01
veterán

Linux live cd? Ingyen van :C

Jester

(#11) sleve válasza #53172992 (#1) üzenetére


sleve
tag

PQ Partition Magic is le7 egy megoldás :)

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#12) liksoft válasza Loha (#8) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ugye nem akarod hozzám küldeni? Ha nem, akkor inkább ne eressze rá.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#13) #53172992


#53172992
törölt tag

Nem eresztettünk még rá semmit :DD
Vuck

(#14) Loha válasza liksoft (#12) üzenetére


Loha
veterán

Miért ne?

(#15) liksoft válasza Loha (#14) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mert extrém logikai hibára nincs felkészülve. Nem veti össze a redundáns adatokat minden esetben. Így ha az első kópia fizikai hiba nélkül olvasható, annak tartalmát szentírásként végrehajtja. Holott ez lehet sérült is, és a második kópiát használva (vagy a redundancia által kiszámíthatóakat) korrekt rendet tehetne. De az első esetben sokszor siralmas a végeredmény, mivel ez alapján generálja le a redundáns adatokat is, és vissza is írja (rá a jó adatokra a hibásat). Ez nem minden esetben igaz, de mentés során már nem célszerű megkockáztatni. Hiszen pont adminisztrációs logikai (és nem fizikai) sérülése van a rendszernek.

Fizikailag olvashatatlan szektor esetén kezdi feldolgozni a redundáns adatokat a scandisk. Ilyenkor jó eredményt érhet el, valóban elveszett adatokat is visszahozhat.

Viszont csak valós partícióra ereszthető rá, ami ebben az esetben meg sincs. Tehát a topic indítója nem is tudná használni. Előbb a partíciót kell visszavarázsolni.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#16) Loha válasza liksoft (#15) üzenetére


Loha
veterán

Ilyen mélyen nem értek a dologhoz, de nem tapasztaltam és soha nem is halottam arról, hogy a CHKDSK-ezés után rosszabb lett volna bármikor is a helyzet mint elötte.
Az pedig, hogy az XP nem látja a fájlrendszert még nem jelenti azt, hogy tényleg el is tűnt.
Nálam már működött ez a dolog, persze lehet, hogy a topicindítónak teljesen más jellegű a problémája.

(#17) liksoft válasza Loha (#16) üzenetére


liksoft
nagyúr

A legegyszerűbben FAT esetén tudom szemléltetni. Először szól, hogy a két kópia nem azonos, majd ha engeded javítja. Vagyis az elsővel felülírja a másodikat. De mi van ha a második volt a jó és az elsőből szemetet olvasott hibajelzés nélkül? Utána a láncsérülések miatt (amit ő okozott), még a file-okat is csonkolja, átmozgatja, másolatokat készít az összeláncolt területekről. Ha könyvtár is kerül a láncba, akkor a szegény file-t könyvtárként értelmezi, és az általa talált ''bejegyzésekkel'' porig alázza a többi szerencsétlent.

NTFS esetén nincs ilyen durva hiba, de hibás partícióméret esetén durván átír dolgokat. Vagyis ott sem mindig olyan mint megfázásra az Unicum.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#18) Loha válasza liksoft (#17) üzenetére


Loha
veterán

Én úgy tudom, hogy csinál biztonsági másolatot is a javított fájlokról *.chk kiterjesztéssel.
Akkor ezek szart sem érnek? Én NTFS alatt nagy buzgón használom soha semmi gond nem volt vele, meg ismerősöknek sem soha, szóval megint okosabb lettem... :)

(#19) Fefe56


Fefe56
csendes tag

Nekem van egy 40GB ATA/133-as MAXTOR vinyom, mentés meghajtónak használom. Véletlenül letöröltem a particiót win xp telepítésnél. Hogyan tudnám az adatokat visszahozni? :((

Segítség!

(#20) liksoft válasza Loha (#18) üzenetére


liksoft
nagyúr

A chk file-ok azok, melyeknek elveszett a könyvtárbejegyzése, de a terület foglaltságából egyértelműen helyreállíthatóak. DOS és 9X alatt is máshogy működik. Míg DOS alatt legtöbbször csak az összefüggő területeket hozza vissza, Win alatt (bár elméletileg a belső mechanizmusa ugyanaz) a szétszakadt de összefüggő láncokat korrektül hozza vissza. Vagyis kevesebb töredéket kapunk, melyek ráadásul használhatóbbak is. Tehát a boot során futó scandisk-et célszerű letiltani. Ha a rendszer mindenáron ragaszkodik hozzá, akkor el kell abortáltatni, Win alatt kézi engedélyezés mellett lefuttatni (hülyeséget ne csináljon) és a tiszta lemezre lehet a következő boot során ráengedni a ''boot scan''-t. Készít ''visszaállítási információt'' is, amivel elméletileg visszafordítható a munkája, de nekem még soha nem sikerült (lehet, hogy én vagyok a béna).

NTFS esetén más a rendszer, így sokkal jobb a hibakezelés. Ezt írtam is. Viszont ha a partíciós tábla, boot szektor vagy MFT leíró táblája sérül úgy, hogy értelmesnek tűnő adatok vannak benne (időnként előfordul, de nem gyakori), akkor szintén klasszul haza tudja vágni az adminisztrációt. És ha ennek az esélye 1 ezrelék, akkor ha van más hibamentes módszer az adatok visszaszerzésére, inkább célszerű azt választani. Legalábbis a tapasztalat számomra ezt mutatja.

Más kockázattal jár ha valaki egy mentett karbantartott rendszerben hibaellenőrzést futtat, vagy elveszett adatait szeretné visszamenteni. Az első esetben meg lehet úszni egy újratelepítést, a másodikban viszont minden adatot elveszíthetünk. Ezért máshogy is kell hozzáállni a feladathoz. Más eszközöket célszerű használni. Az első esetben elegendő a rendszer automatikája, míg a másodikban szinte soha nem hagyható ki a ''szürke állomány''. Vagyis a szakember illetve komoly rendszerismeret.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#21) liksoft válasza Fefe56 (#19) üzenetére


liksoft
nagyúr

GDB (Get Data Back) - fizetős.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#22) Zimmy


Zimmy
csendes tag

Na, sikerült meggyógyítani a dolgot, de néhány hajszálam megőszült ezen a hétvégén. Először is a Getdataback-kel kimentettem a fájlokat, ez rendben volt, de azért szerettem volna visszaállítani az egészet. (jó egyébként a File Recovery nevű progi, az még egyszerűbb.)

Megnéztem a javasolt Active Part. Rec. demoját, de nekem úgy tűnt, hogy partíciókat nem tud visszaállitani, illetve, az én particióm nem rejtett lett, hanem a filesystem tipus bejegyzése lett hibás. Végülis a Test Disk nevű free progival sikerült visszaállítani a particiókat. Ez jelzett egy olyan problémát, hogy a vincsi fejszám hibásan van beírva a part. táblába (vagy az NTFS táblájába?). Ekkor jöttem rá, hogy a vincsit korábban kézileg Large módban használtam (mert csak úgy indult el), aholis 240-nek kell a head-nek lenni, mig LBA módban (ahogy automatikusan a BIOS kezeli) 255-nek. Ezt is javitottam, meg próbálkoztam az XP Recov Consolban meg a Testdiskben fixboot/fixmbr-rel, de az XP nem indult el az istennek se, bár a fájlok megvoltak, sőt másik vinyóról indulva a Chkdsk se talált hibát.

Az az igazság, nem igazán tudom elmondani, mi történt, mert folyamatosan próbálkoztam mindenfélével és nem igazán értem, mi miért történt. A végén engedtem LBA módban indulni, ekkor mintha elindult volna róla a Windows, de lehalt az elején. Rövid félóra alatt kiderült, hogy a boot.ini-be van hülyeség beirva, a multi(0) rész helyett valami zöldség, most nem jut eszembe.

Hát ennyi. Köszönöm a hozzászólásokat és a segítséget! :C

You're no fun any more!

(#23) Zimmy válasza Fefe56 (#19) üzenetére


Zimmy
csendes tag

A Test Disk segit ezen [link], ha még nem formáztad újra a vinyót. Ha ez nem megy, akkor lehet a fájlok kimentésével foglalkozni.

You're no fun any more!

(#24) #53172992 válasza Zimmy (#23) üzenetére


#53172992
törölt tag

Zimmy én voltam:)
Vucktor

(#25) Zimmy válasza #53172992 (#24) üzenetére


Zimmy
csendes tag

Nem! Vuck voltam én! :))

[Szerkesztve]

You're no fun any more!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.