Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Hardverek: 40gb maxtor 5400 2particio
120gb ibm 7200 2 particio

Feltettem az xp-t az ibm vinyóra, majd PQmagic 8-at is telepítettem. Mivel az ibm vinyómon az első particio 8gb körül volt, ezért úgy döntöttem, hogy átméretezem 10gb-ra. PQmagic alatt ezt el is kezdtem, de áramszünet miatt megállt a folyamat. Áramszünet után bootoltam volna az ibm vinyóról, de nem ment. Mivel volt még1 rendszerem a maxtor vinyómon, ezért bebbootoltam arról. Az ibm vinyómon az első particiot látoml, a másodikat nem. A PQmagicben látom a 2.particiot, de valami''PqRP'' fájlrendszerrel, és nem ad neki betűjelet a rendszer. A PQmagiccal nem tudok vele semmit csinálni, mert ha betűjelet rendelek a particiohoz, akkor elkezdi csinálni, de 702-es hibával megáll!
Nos hogy lehetne visszaállítani az adataimat???(100gb körül van)

Próbálkoztam a PQmagic rescue discről is bebootolni, de abban sem lehet többet csinálni, mint a windowsos verziónál!(nincs undo)

Elvileg a Getdataback NTFS- progi szerintem le tudná szedni az adatokat, de nincs +100gb helyem!

Kérlek segítsetek! Bármilyen ötletetek van szívesen fogadom!

Köszönettel: Ronyman

(#2) Ronyman


Ronyman
aktív tag

Annyit hozzátennék, hogy a Getdataback így nevezi meg a 2.particiot
''Powequest Partition Magic recovery''

(#3) casper1


casper1
tag

kérj egy tartalékwinyót! GetDataBack ez a legtisztább így maradnak meg legjobban az adataid és nem valószínű a sérülés!

Hp G6 1213-eh, A6-3400, 128 Gb SSD, AMD HD7400

(#4) liksoft válasza Ronyman (#1) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az átméretezésnél az a gond, hogy a partíció elejét átrakod. Így a relatív, partíción belüli hivatkozások (ahol a file tartalma van) megváltozik. Egy félbeszakadt átméretezésnél lehet, hogy az adminisztráció már máshová mutat, mint ahol a file valóban van a felületen. Ilyenkor látszólag (adminisztráció alapján) menthető, de ellenőrzéskor semmi nem használható (máshonnan ment, mint ahol valóban van ar adat). Így a GDB lehet, hogy segít, de csak akkor, ha a PM még nem írt, csak adatokat gyűjtött és tesztelt. Ha az áthelyezéskor szűnt meg a táp, akkor mindkét (új és régi) állapotból egy nagy kuszaságot kaptál. Az átméretezés NEM MEGSZAKÍTHATÓ művelet. Menet közben kikapcsolás, olvasási vagy írási hiba a legtöbbször a teljes terület adatvesztését eredményezi.

Esélyed akkor van, ha defragot futtattál az átméretezés előtt. De akkor is a felület analízisével a file-ok típusa alapján lehet menteni. Logikai mentésre 1-2 % esélyed van csak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#5) jezusom


jezusom
csendes tag

Esetleg egy Stellar Phoenix FAT & NTFS nevű progi segíthet. Nekem már sokszor sikerült vele reménytelennek látszó adatokat is kimentenem.

Az élet egy szar játék, de a grafikája nagyon ott van...

(#6) liksoft válasza jezusom (#5) üzenetére


liksoft
nagyúr

Megegyezik tudásában a GDB (Get Data Back) -vel. A GDB viszont szinte teljesen automatikusan old meg mindent, és amit talál, azt MINDENT visszaad. Így egy 20GB-os drive-tól több terát is le lehet menteni időnként. Ez nem hiba, hanem a progi nem bízik abban, hogy mindent automatikusan tud ellenőrizni és ezáltal csak az éles anyagot adja vissza. Inkább válogatás nélkül mindent odaad, és Rád bízza az ellenőrzést. Ezért szoktam inkább ezt a progit ajánlani. Egyébként mindkettő fizetős!!

A segítséget kérőn viszont csak akkor tud bármelyik is segíteni, ha az előző hozzászólásomban leírtak állnak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.