Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dryman


Dryman
aktív tag

Sziasztok!
A tegnapi nap folyamán a gép bootolása közben elment az áram, és valahol a bootfolyamat közepén kikapcsolt a gép....
Azóta Win inditáskor feljön az inditómenü, hogy csökkentett mód, stb. kattintson ide a windows normál modú indításához, de az utobbit választva betöltési probálkozás után hirtelen felvillanó kék ablak, aztán a gépem ujraindul...
Az XP telepítő cd-jével már próbálkoztan, eljutottam addig míg a telepítő megvizsgálja a lemezeket, és ekkor döbbentem le, mikor azt láttam hogy az elsődleges 10GB-os particiomat látja, de a fájlrendszer ismeretlen...
A HDD típusa samsung 40GB slim.....

Kérek mindenkit, aki már találkozott hasonló próblémával, az még ha ötlet szinten is, de mondjon már valamit hogyan nyerhetném vissza a fájlrendszer beállításait..

Mailben kérem ne bombázzatok, mert a jelenlegi gépen amit keríteni tudtam, örültem hogy tudok netezni, és nem foglalkozom a levelező állígatásával!
Dryman

(#2) turho válasza Dryman (#1) üzenetére


turho
őstag

Csökkentett módban bejön a win? Ha igen, ott kellene egy lemezellenőrzést megpróbálni, hátha....
Nem kizárt hogy valaminek elszállt az illesztőprogramja is, azért van kékhalálozás...illetve a slim vinyón is keletkezhetett egy kis sérülés.

(#3) Dryman válasza turho (#2) üzenetére


Dryman
aktív tag

A vinyót cuccoltam haverhoz hogy megnézzük van e rajta bad, de azon a részen egy másik XP sem lát fájlrendszert....ugyhogy az ellenőrzés is várat magára....
A helyzet az hogy csökkentett módban megpróbálja az illesztőprogikat felszedni, látom az aktív betöltött fájlsort alul, de e közben is ujraindul....
HELP PLEASE!

(#4) Flashcash válasza Dryman (#1) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A legegyszerűbb megoldás az ha leszedsz egy Getdataback for NTFS/FAT32 programot és a fontos doksiaidat lemented a barátod vinyójára majd újratelepíted a windowst a 10GB-os particiódra.

Hasonló programok még az R-Studio/Badcopy.
Teljes partició visszaállítására az Active Partition Recovery/ Winternals Adminpack használható de nem mindig működik és nehezen beszerezhető.

Esetleg meg lehet próbálni bootcd-ről elindítani egy Partition Magic-et ha nem komoly a partició sérülése akkor lehet hogy az is helyrerakja automatikusan.

[Szerkesztve]

(#5) WN31RD válasza Dryman (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha voltak fontos adatok azon a partíción, akkor a következőt csináld:
A sérült partícióhoz nem nyúlsz. Windows telepítés másik partícióra vagy vinyóra. Onnan valami GetDataBack jellegű programmal a megmaradt file-ok visszamásolása. Ezután lehet újraformázni a partíciót.
Ha akármilyen módszerrel megpróbálod helyben rendbehozni a partíciót, azzal azt kockáztatod, hogy még több adatot veszítesz. Persze ez akár elfogadható is lehet, ezt csak te tudod eldönteni.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) Dryman válasza Flashcash (#4) üzenetére


Dryman
aktív tag

A partition magic-es helyrerakásról már hallottan egysmást, nekem csak egy floppy-s partition magic van kéznél, ezzel is probálkozhatom?

Nincs jelenleg másik vinyóm, a sérült vinyó másik particiója meg teljesen rendben van, arra meg nem ildomos most XP-t ujratelepíteni......
Valójában azt fogom tenni hogy délutánra lesz egy 4,3-as vinyóm, amire szépen ujrarakom az XP-t aztán meg telepítem ezt az adatvisszanyerő programot amit javasoltok, aztán megpróbálom ráengedni de még sohasem használtam, ugyhogy nem ártana egy kis utravaló vele kapcsolatban....
Gondolom kijelölöm a helyreállítani kívánt particiót, és nosza, vagy ezeket az adatokat egy kijelölt másik particióra tudja csak helyreállítani...?
Bocs a láma kérdésekért....
Hú és majdnem elfelejtettem!
KÖSZÖNÖM A GYORS SEGÍTSÉGET!

[Szerkesztve]

(#7) Dryman


Dryman
aktív tag

Sziasztok!
Ismét a megszokott masináról netezek!
Tapasztalatok amit megosztanék a következők:
Partition Magic nem játszik, mer alapból modosítani/törölni lehetett volna csak a problémás particiót....

Felraktam az XP egy 4,3GB-os quantumra, erre fel is telepítettem a GetDataBack-et, és le is futott a visszaállítás, de a probléma továbbra is fennáll, szóval továbbra sem látszódnak a vinyón az adatok, mivel a recovery csak a 63. sectortól az éppen aktuális 10623-ig csekkolta a vinyót, és ott helyreállított mindent, de a vinyó első 63szektora ugyanugy döglött maradt....Mivel ezek a szektorok tartalmazzák a fájlrendszer jellemzőket, így az elsődleges aktív partició tulajdonságai továbbra is titok maradt az XP-nek.....
Nem volt más hátra mint ezt a particiót leszedni, és ujrarakni, aztán formázni, aktívra állítani és feltenni az XP-t
Szóval macera, de legalább kiganéztam az oprendszeremet......:)
Köszi a segítséget megegyszer mindenkinek!

(#8) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Ugyanez a probléma, (csak 4 évvel később :DDD )
Azért leírom a megoldást, hátha segít még vkinek:
Van egy windows pe-m (ez egy dvd-ről indulő win csomó hasznos holmival, de nyilván másik winyórol indított win xp is jó)
Benne volt a partition table doctor nevű program ez kell!
Rá kell menni, h fix boot partition, majd yes és végül ok.
Másfélnapi szenvedés után találtam rá. Rem sokaknak segít.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#9) Kernel válasza Dryman (#7) üzenetére


Kernel
nagyúr

...szóval továbbra sem látszódnak a vinyón az adatok, mivel a recovery csak a 63. sectortól az éppen aktuális 10623-ig csekkolta a vinyót, és ott helyreállított mindent, de a vinyó első 63szektora ugyanugy döglött maradt....Mivel ezek a szektorok tartalmazzák a fájlrendszer jellemzőket, így az elsődleges aktív partició tulajdonságai továbbra is titok maradt az XP-nek...

Azért azt így 4 év után is tegyük hozzá, hogy téves információkat tettél közzé, mert az első partíció véletlenül pont a 63. szektortól kezdődik, így aztán nem véletlen, hogy a program is onnan nézte, mivel ezt jelölted ki neki.

0. szektorban van az MBR-kód és a partíciós tábla, utána pedig 62 db, esetünkben érdektelen szektor következik, ami alapból üres, de ide szoktak telepedni például bootmanagerek, Linux rendszertöltők is (LiLo, GRUB).

A fájlrendszer pedig a partíción belül helyezkedik el, noha a partíciós táblában van egy 2 bájtos, szabványos (mellesleg igen könnyen szerkeszthető, módosítható) bejegyzés, ami utal a fájlrendszer típusára, de a Windows ezt többnyire figyelmen kívül hagyja és a bootszektor (vagyis a partíció relatív első szektora, esetünkben ez a 63.) alapján állapítja meg a tényleges fájlrendszert.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#10) eteroxee


eteroxee
csendes tag

Üdvözlet!

Az a helyzet (és remélem jó helyre írok), hogy volt összesen három partíció, az egyiken WINDOWS volt. Kért egy barátom Ubuntut. Nem gond, nem először telepítettem, de az történt, hogy ez az új rendszer felülírta az összes partíciót (lehet, hogy elnéztem valamit) figyelmeztetés nélkül. Pontosabban most az Ubi nem látja a két partíciót, amire amúgy az összes adatát mentette a barátom. KÉREM SZÉPEN VISSZA AZOKAT AZ ADATOKAT VALAHOGY!!! Mit tegyek? Ubi partícionálója egy particíót lát, meg a swapokat. Mit tegyek??? :O

És kérlek írjatok e-mailt, ha tudtok segíteni: eteroxee@gmail.com

KÖSZÖNÖM!!!

Üdv, Márk

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.