Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  eltűnő winchester

Hozzászólások

(#1) tobibandi


tobibandi
csendes tag

Üdv!

Elsőnek tisztáznám, hogy egyáltalán nem értem, hogy mi a probléma, ezért nem tudom kiguglizni, ha már megválaszolták, mert másnak is volt ilyen problémája, azt nem fogom megtalálni, mert nem tudom, hogy mit is keresek.
A problémám nagyjából random fordul elő - mindig újraindítás után, de nem minden alkalommal. Tízből kilencszer mondjuk... Az történik, hogy a cd olvasó helyére betelepített winchester eltűnik. A biosban folyamatosan látom, viszont sem eszközkezelő, sem lemezkezelő, sem semmilyen program nem látja. Ha ilyenkor (menet közben, tehát nem kapcsolom ki a gépet) kihúzom és újra bedugom, akkor négy eset lehetséges: először is elég jól hallhatóan elindul a winchester, ennek ellenére általában nem jelenik meg a gépen; második eset, hogy megjelenik, de azonnal kéri a windows, hogy használat előtt formázzam (ezt persze nem akarom :D, tehát kíhúzom újra), harmadik, hogy minden rendben, felismeri és használhatom is és negyedik, hogy kékhalállal kifagy a windows.
Egy dell 3537 laptopról van szó, egy éves egyébként, a rendszerlemez egy 120Gb-os SSD, ami eltűnik mindig, az egy 1Tb-os WD winchester. ÉN az "intel rapid tárolási technológia" nevű programban sejtem a hibát, mert az üzenetben ennek a nevét olvasom (ez üzeni, hogy a disk leválasztva, tehát elvileg ez csinálja a hülyeséget). Ezt a programot nem tudom, hogy pontosan mit is csinál, de ami nagyobb gáz / ciki, hogy nem is tudom, hogy milyen néven találhatom meg a gépen, hogy esetleg kitöröljem, vagy frissítsem.

Várom az ötleteket - tobibandi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  eltűnő winchester
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.