Hirdetés

2019. október 22., kedd

Gyorskeresés

(#1) amegt

amegt
(aktív tag)

Sziasztok.

Van egy fantasztikus Maxtor vincsim és folyamatosan eltűnik a hely róla. Pl.: 5 gigás partíció, 2 giga cucc van rajta és szabad helynek 400 megát ír ki (vagyis egyre kevesebbet). Akárhogy számolom nem jön ki az 5 giga. Kb 2-2,5 giga eltünik. Emellett írtó lassú. Már többször lenulláztam (forma és partíciókat is eltüntettem),de utána szépen elfogy a hely és belassul.

Ha valaki tud rá magyarázatot ossza már meg.
Köszi

(#2) MaUser válasza amegt (#1) üzenetére

MaUser
(addikt)

Virtuális memóriát próbáltad?
Nem játék vagy valamilyen progi után tűnik el?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) amegt válasza MaUser (#2) üzenetére

amegt
(aktív tag)

akármit letöltök és utána letörlöm nem szabadul fel a hely.

(#4) Peet válasza amegt (#3) üzenetére

Peet
(senior tag)

Vírus?

''gyertyafényes kernelfordítás'' by SZTAKI

(#5) Cathfaern válasza amegt (#3) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)
LOGOUT blog

Ugye, a lomtárat kiüríted néha?

(#6) cyberdoom

cyberdoom
(tag)

mobil rackben van ? szedd ki belőle ! másik IDE kábellel próbáltad már ? egy másik hdd ugyanazon a helyen ahol ''ez az érdeles'' HDD van hogy viselkedik ? márint prioritásra értem a helyet !!!

EP45DS5-Quad-4GB-22"-2TB-650W

(#7) Panther válasza amegt (#3) üzenetére

Panther
(HÁZIGAZDA)

Futtass le egy scandisket először is, általában az megtalálja hogy vmi hiba van és kijavítja a ''szabad helyre vonatkozó információt''.

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#8) MaUser válasza amegt (#3) üzenetére

MaUser
(addikt)

Temp könyvtárak?
Milyen operációs rendszer?

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#9) Panther válasza Cathfaern (#5) üzenetére

Panther
(HÁZIGAZDA)

Igen, ezt is érdemes csekkolni :))

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#10) Peet válasza Cathfaern (#5) üzenetére

Peet
(senior tag)

Ürül az magátol is ha jól tudom!

(#11) Cathfaern válasza Peet (#10) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)
LOGOUT blog

Nos akkor rosszul tudod ;] A Windows-os (más oprendszernél nem tudom) lomtár csak akkor ürül, ha kiüríted. Igaz, hogy van egy max. értéke amit nem léphet át(ezt be is lehet állítani), de ki tudja, hogy az ő esetében ez mennyi...

(#12) Peet válasza Cathfaern (#11) üzenetére

Peet
(senior tag)

Hát igen, lehet túl nagyra van állítva neki!
Azt persze tudtam, hogy nem ürül ki, de a beállított érték után nem képes fogadni, akkor végleg törli. Rosszul fogalmaztam már megint! :DDD

(#13) amegt

amegt
(aktív tag)

Vírusom tuti nincs (norton 2003 live update, megminden okosság);nincs rack-be (de már volt egy párszor utazás címén); Win XPpro op. rendszer van. A Scandisk-et végig futtattam rajta.Nem változott semmit.

(#14) amegt

amegt
(aktív tag)

ja és a tempet,meg az ilyeneket mindig ürítem magamtól

(#15) deepwell válasza amegt (#1) üzenetére

deepwell
(aktív tag)

oprendszered millennium ???

Framerate is LIFE !

(#16) Cathfaern válasza Peet (#12) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)
LOGOUT blog

Igaz, most látom, hogy ha nem álította át az alapértéket, akkor max. 500MB-ot foglal :( Viszont a temp/temporary internet files mappák hatalmasra tudnak nőni! Több GB is akár (ha a rendszer elég régi, és ezek sosem voltak törölve).

(#17) Cathfaern válasza amegt (#14) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)
LOGOUT blog

Bocs, nem frissítettem az oldalt. Viszont ne a Scandisk-et futtasd, hanem a ''kellékek/rendszereszközök/lemezkarbantartó''-t!

(#18) amegt

amegt
(aktív tag)

Azt is futattam már.Állandóan azt lesem,hogy hátha megjavul ez a szutyok,de nem.

(#19) amegt válasza deepwell (#15) üzenetére

amegt
(aktív tag)

Win Xp prof

(#20) Cathfaern

Cathfaern
(nagyúr)
LOGOUT blog

Azt írod: ''akármit letöltök és utána letörlöm nem szabadul fel a hely.''

Mivel töltesz le? Esetleg az nem használ valami ideiglenes könyvtárat?

(#21) amegt

amegt
(aktív tag)

nem használok letöltő progit, csak jobbklikk ''save target as...'', meg filmeket töltök FTP-ről

(#22) Peet válasza amegt (#21) üzenetére

Peet
(senior tag)

Lehet itt a gríz!
Savs target as -el előbb a rendszer partíció tem könyvtárába tölt majd onnan másolja át a megadott helyre. Lehet elfelejti letörölni a temp-ből! :DDD

(#23) PeliScan

PeliScan
(addikt)

Keress rá erre: *.* de úgy, hogy 10MB alatt ne keressen.
Az eredményeket rendezd méret szerint. Ha van egy 1GB file, töröld ki. :)

(#24) nap válasza amegt (#21) üzenetére

nap
(addikt)

pagefile.sys mekkora ?
windows\temp konyvtar ures ?
temporary internet files mennyi helyet foglal ?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#25) joghurt

joghurt
(őstag)

Izébizé... Nem kapcsoltad be véletlenül (illetve a Windows automatikusan bekapcsolta helyetted installkor, így nem kapcsoltad ki) a hibernálás lehetőségét? Csak mert az lefoglal a vinyódon egy akkora file-t, amennyi memóriád van (hiberfil.sys). Ha ráadásul még több memóriát raksz/raktál a gépedbe, úgy zabál még több helyet.

Ha nem notebookon dolgozol, akkor esetleg nincs szükséged erre a lehetőségre.

A TEMP könyvtárat tényleg nem törli a Windows magától, szóval a Documents and Settings alkönyvtárairól érdemes lekérdezni a méretet, és az eredménytől függően takarítani. Ja! És a böngészők is szeretik ám túllépni azt a méretet, mint amennyit te beállítasz max. file cache-nek.

A tej élet, erő, egészség.

(#26) amegt

amegt
(aktív tag)

Kösz a segítséget emberek. Ezeket már végigjátszottam amiket ajánlottatok. Meguntam a 2 hónapnyi szenvedést, veszek egy új vincsit. De az biztos,hogy nem maxtor lesz.

(#27) Cathfaern válasza amegt (#26) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)
LOGOUT blog

Figyelj, nem tudom mi a gond, de biztos, hogy nem a vinyó a hibás! Hisz ez már a második winchester, ami ugyanezt csinálja!

(#28) amegt

amegt
(aktív tag)

melyik a legjobb?
Western Dig., Seagate?

(#29) amegt válasza Cathfaern (#27) üzenetére

amegt
(aktív tag)

Az mit jelent,hogy a második vincsi ami ezt csinálja? Kinek csinálta még? Vagy lehet,hogy nem értem az üzeneted...????

(#30) tomcs válasza amegt (#1) üzenetére

tomcs
(őstag)

hallom elmlegettel nortont.. norton protected recycle bin csodakra kepes ha hely eltunteteserol van szo.. ha erdekel linkelek majd 1 shotot, nalam is megvedett par gigat viszont ha meg akartam nezni mit csinal egybol szetfagyott... valahogy nagyon dzsunkak ezek az uj norton cuccok :( pedig regen jok voltak (meg a dos-osokrol beszelek..)

Négy éve két új autónk volt. Most csak egy van, meg egy négy éves. Rosszabbul élünk, mint négy éve.

(#31) amegt válasza tomcs (#30) üzenetére

amegt
(aktív tag)

érdekel

(#32) AnTi

AnTi
(csendes tag)

Norton SystemWorks van a gépen? Egyszer így szívtam meg, mert ott a RecycleBinnel lehet kavarni vmit (kezelje-e a NortonSysWorks vagy ne), és így egyre csak fogyott a helyem... Nézd meg, ha fent van a progi!

Szép vagyok és okos, ügyes és aranyos...

(#33) Cathfaern válasza amegt (#29) üzenetére

Cathfaern
(nagyúr)
LOGOUT blog

Bocs, én beszéltem hülyeséget: valakivel összekevertelek (ő írta azt, hogy már vett egy új vinyót, de azzal sem megy a teljesen más jellegű problémája). Úgy látszik már fáradok :(

Szvsz a legjobb winchester a Seagate. Abból is a Barracude sorozat.

(#34) tomcs válasza amegt (#31) üzenetére

tomcs
(őstag)

uhh.. igazabol csak annyit abrazol hogy nem annyi a kijelzett szabad hely 1 piciket nem annyi mint ami a kapacitas minusz filek osszege (neeeem, nem szamoltam el, neem, nem 1000-el szamoltam, chkdsk friss stb)

es ez a jelenseg azonnal megszunt a norton uninstall utan

Négy éve két új autónk volt. Most csak egy van, meg egy négy éves. Rosszabbul élünk, mint négy éve.

(#35) Peet válasza amegt (#28) üzenetére

Peet
(senior tag)

Milyen vinyó? Mennyiért adod?

(#36) amegt válasza Peet (#35) üzenetére

amegt
(aktív tag)

Csak kérdeztem,hogy melyiket ajánljátok. Nem eladok.

(#37) csibor

csibor
(őstag)

Hasonló a gondom nekem is eltünik a hely,én arra tippelek pc cilindert használok hoogy frissitéseknél +helyet csinál magának de ez nem biztos nincs valami tippetek?

(#38) Killer! válasza amegt (#1) üzenetére

Killer!
(csendes tag)

Tipical Copy Virus Futtas NOD32 -őt az ségít(het)

Sajna pizzastom meghalt :( de nincs gáz.van új! Az MSN-em: kisstomi@hotmail.com

(#39) L3zl13 válasza Killer! (#38) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Ennyire lelkes azért ne legyél. 2 év alatt már úgysem maradt hely a vinyóján... :DDD

Valószinűleg a Norton Protected Recycle Bin volt nála a vétkes különben...

Aki hülye, haljon meg!

(#40) L3zl13 válasza csibor (#37) üzenetére

L3zl13
(nagyúr)

Derítsd ki, hogy fájlok használják a helyet, vagy sem.

Ha fájlok, akkor vagy törölsz, vagy megnyugszol, hogy nem ok nélkül van.

Nem a rendszer visszállítás foglalta le a helyet? Kapcsold ki, vagy korlátozd le a méretét.

Aki hülye, haljon meg!

(#41) Killer! válasza L3zl13 (#39) üzenetére

Killer!
(csendes tag)

De te ne szólj bele a PH! dolgaimba anak és akkor segítek amikor akarok kivéve egy moderátor nem zárta le a topicot!
Stimm!:(((!:(((!:(((!:(((!:(((!:(((

[Szerkesztve]

Sajna pizzastom meghalt :( de nincs gáz.van új! Az MSN-em: kisstomi@hotmail.com

(#42) csibor válasza L3zl13 (#40) üzenetére

csibor
(őstag)

A rendszer viszaálitás ki van kapcsolva.Elvileg 1G helynek szabadnak kéne lennie.Xp lemezkarbantója 10 percenként helyet probál csinálni.

(#43) Sanyo válasza csibor (#42) üzenetére

Sanyo
(senior tag)

Lehet hogy az Internet Explorer átmeneti fileokat tároló könyvtára foglal sok helyet, takarítás: control panel/internet properties/clear history. (bocs, angol verzióm van)

Továbbá megnézném a vinyó smart adatait (mondjuk Everest-et használva pont jó lesz), hogy nincsenek-e esetleg hibás szektorok a vinyón. Itt nézd meg ha fut a program: Háttértár/SMART, a lényeges pedig a ''Reallocated Sector Count'', ha nem nulla akkor gond van. :)

Az Everestet innen töltheted le:
Bővebben: link

Amúgy milyen típus és mekkor a vinyó?

www.pcpilot.hu

(#44) csibor válasza Sanyo (#43) üzenetére

csibor
(őstag)

Megnéztem 0 hiba .A vinyo Maxtor 40/2/5400.

(#45) xtmod

xtmod
(senior tag)

esetleg fix swapfile beállítása, volume shadow copy kikapcsolása...

(#46) csibor válasza xtmod (#45) üzenetére

csibor
(őstag)

Oké.Hogy?Lenni láma:B

(#47) xtmod válasza csibor (#46) üzenetére

xtmod
(senior tag)

fix lapozófájl-virtuális memóriával gyorsabb a win. a volume shdow copy egy francos szolgáltatás, tulajdonképpen backup, asszem, árnyékmásolatot csinál a rendszerről, akár meg is duplázódhat a foglalt hely a vinyón, ha ez be van véletlenül kapcsolva. persze nem tudom pontosan milyen névre fordították a magyar windowsban. megtalálni úgy tudod: jobklikk a sajátgépen>>>kezelés>>>ott a szolgáltatások, majd azon belül. lehet aktiválni, vagy akár letiltani. akár ez is lehet a gond

(#48) csibor válasza xtmod (#47) üzenetére

csibor
(őstag)

Ki volt kapcsolva.Egyszer véletlenűl megtudtam nézni a meghajtó felosztását csak nem emlékszem hogy.Ha igaz különböző csikokkal kiirta mi mekora helyet foglal.Esetleg ebben segiteni?

(#49) xtmod válasza csibor (#48) üzenetére

xtmod
(senior tag)

esetleg a töredezettségmentesítőben?? (ot mutatja csíkokra osztva) azt sem árt hetente 1 -szer lefuttatni, mint ahogy valamilyen registrypucolót sem. a hibernálást már említették. megnézném, mekkora hely van fenn tartva a rendszer visszaállításra ( nálam 700 mega, és működik) lapozófájlt már említettem. a te konfigodnál fix 512 elég, nem fog elfogyni. (ehez még annyit: ha azt akarod, hogy kihasználja a fizikai ramot, mielőtt lapozna, start>>futtatás, beír: msconfig. ott system.ini -ben a 386enh-t kiválastani és egy új értéket létrehozni, ezzel a névvel: ConservativeSwapFileUsage=1. aztán lépnék még egy olyat, hogy a mappa tulajdonságaiban , engedélyezném (átmenetileg) hogy megjelenítse az összes rejtett mappát és fájlt, majd átnézném , hogy mi nem kell, különös tekintettel windows\temp és a c:\dokumentumok,a felhasználóneveddel létrehozott mappa\helyi beállítások\temp mappákra...

(#50) csibor válasza xtmod (#49) üzenetére

csibor
(őstag)

Talán rá jöttem mi eszi a helyt a virusirtó a prg telepitéseknél 12mb hely foglalást ir ki,de a mapán belül 654mb helyen terpeszkedik ez normális?

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.