Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gordiann


Gordiann
őstag

VAn egy ASUS 0204P/D dvd íróm (kb 3 éves)

Az a gondom, hogy bootolásnál pl bootol róla egy win- telepítő, de a winben ha olvasni akarok róla valamit, akkor felpörgeti, és folyamatosan tekeri, de olvasni nem akarja. Közben kifagy a sajátgép, ha kiveszem a cd-t/dvd-t akkor visszaáll a rend.

Mi lehet a baja?

(#2) PPeter válasza Gordiann (#1) üzenetére


PPeter
addikt

Másik kábellel próbáltad? Egy rém egyszerű, 40 eres szalagkábel végén próbáld meg, úgy hogy egyedül legyen a legvégén, master jumperállással.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) frewa válasza Gordiann (#1) üzenetére


frewa
aktív tag

hányszor tisztitotad? mertha egyszerse akkor olyasvalmi bajlehet vele! van egy olyan érzésem hogy már a telepitö se ment vele akadály mentesen! Csak azt nem veszed észre mert nem kell folyamatosan olvasnia!

Pü-t írjatok elöbb észre veszem téma megjelöléssel!!

(#4) Gordiann válasza PPeter (#2) üzenetére


Gordiann
őstag

Hát most slave-en van. lehet az a baja?

(#5) Gordiann válasza frewa (#3) üzenetére


Gordiann
őstag

Ha nem megy master állásban, akkor következik a te ötleted

(#6) frewa válasza Gordiann (#5) üzenetére


frewa
aktív tag

azért gondolom hogy koszos mert nekem is ez szokot lenni! igaz én szét kapom darabokra!! De te ne tedd ha nem tudod hogy kell inkább vegyél tisztito cd-t! Egyébként ez atért van mert a lemezekkel is rakszbe kis por szemcséket, meg a gép is vonza olyan mint egy porszivo! én havonta pucolom az egész gépet de piszkos sok port szedek ki belölle!! pedig tiszta a szoba

Pü-t írjatok elöbb észre veszem téma megjelöléssel!!

(#7) Esther


Esther
tag

Igazából nem tudom ezt az uzenetet melyik topikba irjam:

Hi All!
Tanacsot kernek! [mint altalaban :B ]
> Beraktunk egy sata winyot a gepbe, ekkor veletlenul kihuztuk a floppy tapkabelt.
> Ezek utan telepitettem ujra a rendszert.
> Egyszer csak nem mindig ismerte fel a dvd ram & a dvd rw a lemezeket, mig a cd-rw ment rendesen.
> Ezt kovetoen visszadugtam a floppy tapkabelt. A dvd-k egybol felismertek a lemezeket, de ezt kovetoen csak 2x-es sebesseggel ir a dvd rw-m, barmilyen progit is hasznalok. A nero kiirta,h. hardweres gyorsitas deaktivalva.
Na ilyenkor mi lehet? :F
Nem hiszem,h. az iro a hibas mert a slavekent mellekotott dvd ram is gyengen muzsikal.

Valaszokat elore is Koszonom!
Eszti

Probaltam alaáirni de csak csupa tinta es karc lett a monitor :( egyebként is ilyen kis helyre sztem lehetetlen...

(#8) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

A problémám a következő:

Pio 108-as DVD író a CD-R-eket mindig elrontja (megírja, de ellenőrzéskor hibás szektorok vannak rajta), de CD-RW-t gond nélkül ír, ellenőrzéskor sincs hiba. Ez mitől lehet? DVD-t azóta nem próbáltam írni, az egyáltalán működhet? Ha biztosan nem, nem akarok söralátátet gyártani...

Találkoztatok már ilyennel?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#9) PPeter válasza _Petya_ (#8) üzenetére


PPeter
addikt

A CD-RW-t gondolom lassabban írod, mint a CD-R lemezeket. A megírt korongokon nem olvasható (totál hibás, olvashatatlan) szektorok lesznek, vagy a visszaellenőrzés/összehasonlítás jelez eltérő (tehát korrupt, de azért olvasható) szektorokat? Milyen programmal írsz? Milyen alaplap? Hogy vannak az ATA/IDE eszközök bekötve?

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#10) PPeter válasza Esther (#7) üzenetére


PPeter
addikt

Valószínűleg nem DMA, hanem PIO módban mennek a meghajtók. Eszközkezelőben ki kell hajítani az IDE/ATA csatornát, amin a problémás eszközök lógnak, restart, megtalálja újra a csatornát, majd a drive-okat is, és onnan kezdve remélhetőleg megint DMA módban megy majd.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#11) Gordiann válasza PPeter (#2) üzenetére


Gordiann
őstag

Na, megmaradt a gond.
Akárhogyan is pakolom, nem megy. :(

Szétszedtem, és hát igazából olyan sok port nem találam benne.
Mindenesetre kiszedtem a nagyrészét.
Utána visszaszereltem, de nem változott... ugyanúgy pörgeti, de nem akarja olvasni.

Vigyem el vmi szervízbe? Lehet, hogy vmi erősebb gondja van ezeknél?

(#12) szeva000 válasza Gordiann (#11) üzenetére


szeva000
addikt

Kukába nem szervízbe.Gyenge már a lézer.Ez a baj.

(#13) Gordiann válasza szeva000 (#12) üzenetére


Gordiann
őstag

Uh..ez csúnyán hangzik... biztos ez? :F

(#14) szeva000 válasza Gordiann (#13) üzenetére


szeva000
addikt

Mivel már 3éves,ennek igen nagy az esélye.Szerintem ez a gond így látatlanból is.
Bár most visszaolvasva,bootnál meg tökéletesen megy???
Akkor nembizta,de tartom magam a lézerdióda gyengeségéhez:)

[Szerkesztve]

(#15) Gordiann válasza szeva000 (#14) üzenetére


Gordiann
őstag

Hát igen, tényleg nem mai gyerek, de a bootolás az megy neki...ez a furcsa.

Közben a win-t is újratelepítettem, de az nem segített...

[Szerkesztve]

(#16) szeva000 válasza Gordiann (#15) üzenetére


szeva000
addikt

A rokonom LG-je volt ilyen,azért is merem rámondani a halálát. Tökre így működött,bár eléggé érdekes számomra is :F pedig műszerész vagyok.Lézeráramnövelés a lelke,de nem éri meg egy írónál.Olvasónak esetleg még úgy használnám,ha jó lenne,de írni nem

(#17) Gordiann válasza szeva000 (#16) üzenetére


Gordiann
őstag

Nah.... most meghalok.

Mondok egy szót, remélem tudod miről van szó :U
FSP Zen

Most vettem aranyomat, és kegyetlen hogy miket nem kell csinálni a működéséért.... :U
Bekapcsoltam a ház elejében lévő (eddig kikapcsolt állapotban lévő) házventit.
Hát nem elkezdett olvasni a DVD!!!!! :DD
Ez a zen nem semmi....nem elég neki a fogyasztás, ezért nem halandó működni rendesen.

[Szerkesztve]

(#18) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Sziasztok!

Nekem masfel ev es kb. 6-700 megirt lemez utan ugytunik feladta az LG 4160B irom. Most szervizbe van, aszonták csere lesz... :)) Ha nincs nekik zsír új 4160, akkor mas tipus, értékegyeztetéssel. Mivel akkor 24e volt , legalabb 14 papir jon vissza :)) Ja a hiba: Tracking or servo error, meg hasonlók. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#19) szeva000 válasza Gordiann (#17) üzenetére


szeva000
addikt

:F :F :F Na ez az X-akták :)

(#20) _Petya_ válasza PPeter (#9) üzenetére


_Petya_
őstag

> A CD-RW-t gondolom lassabban írod, mint a CD-R lemezeket.

Nem, direkt 4x-esen írtam mindkettőt.

> A megírt korongokon nem olvasható (totál hibás, olvashatatlan) szektorok lesznek, vagy a visszaellenőrzés/összehasonlítás jelez eltérő (tehát korrupt, de azért olvasható) szektorokat?
Milyen programmal írsz?


Nero-val írok, és az írás utáni ellenőrzésnél írja ki,hogy hibás block-ok vannak rajta (olvashatatlan).

> Milyen alaplap? Hogy vannak az ATA/IDE eszközök bekötve?

Asus P4P800, az író secondary master, a slave egy LG dvd-olvasó. A primary master egy üres mobilrack, a winyó sata-n van.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#21) weihe válasza _Petya_ (#20) üzenetére


weihe
tag

Futass egy memtest86-ot pár órán keresztül.
Nekem dettó ugyanez a hiba volt, és PPéter javaslatára megnéztem a ramjaim, és bizony hibáztak (pedig nem holmi gagyi cuccról, hanem Corsair memókról van szó), Kivettem a hibás modulokat, és voilá, ment az írás hiba nélkül !

(#22) PPeter válasza _Petya_ (#20) üzenetére


PPeter
addikt

Ha olvashatatlan hibák vannak a lemezen, akkor ott nema memória a hibázik. Ha tettél fel más CD/DVD-író programokat régebben vagy újabban, akkor mindet uninstall, ha tettél fel Intel Application Acceleratort és/vagy külön Intel Ultra ATA Storage drivert, akkor ezeket feltétlen uninstall, az írót tedd ideiglenesen egyedül egy 40 eres, szabványos hosszúságú szalagkábel végére, masterként és semmi más CD/DVD-író/emulátor program program ne maradjon a gépen, csak a Nero és esetleg egy ImgBurn, a Neroból is a legújabb és próbálj meg így írni. Ha így is hibázik, akkor esetleg egy másik gépben is ki kell próbálni, akkor bebizonyosodhat, hogy az író a gyenge láncszem.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#23) weihe válasza weihe (#21) üzenetére


weihe
tag

Ja bocs, nem olvastam, hogy hibás blokkokat írtál, nálam azt írta a Nero, hogy a lemezen található fájl eltér a forrásétól.

(#24) PPeter válasza weihe (#23) üzenetére


PPeter
addikt

Semmi baj. :) A lényeg hogy tisztán lássuk a két dolog közötti különbséget.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) mr_ricsi válasza frewa (#6) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a gép is vonza olyan mint egy porszivo! én havonta pucolom az egész gépet de piszkos sok port szedek ki belölle!! pedig tiszta a szoba''
Tedd magasabbra a géped. (Mindig padlószinthez közeledve van több por)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#26) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Sziasztok. Tegnap beszólt az LG...Hama Kft. Után ők is szívni akarnak?

Teljes hozzászólásom [link]

Hasznos lehet az a topik DVD iró problemnél....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#27) Raveman


Raveman
tag

Lehet cserelgetni a kulombozo Firmware-ket, tisztogatni a portol meg hasonlo, de elotte erdemes megnezni hogy van e eleg aramellatas a gepben.
Ha nem kap eleg feszultseget a lezerdioda akkor iraskor nemtud eleg melyre irni a lemezre , es utanna vagy olvashatatlan, vagy csak nehezen olvashato a lemez.
Ugyanezert nemtud elolvasni kulombozo ,akar mashol irt lemezeket.

Nalam is volt olvasasi problema, es miutan lekotottem az egyik meghajtomat ,es kulon kabelon kapja az aramot, minden rendbejott es szepen olvas/ir.

Ha pl. van egy 6600-as VGA, egy 7200rpm-es HDD, es 2 CD/DVD meghajtod mindez egy 350W-os tapegyseggel, akkor mar gondok lehetnek.

Ravers Nature

(#28) Vukocska


Vukocska
tag

Van egy Pioneer 108-as íróm.
Mostanában többször előfordul, hogy a elrontja a lemezeket (lehet az CD vagy DVD)
Jelenség: Az írás elindul majd egyszer csak kialszik az író ledje a neroba(új) idő számláló megy tovább csak folyamatkijelző áll meg (%).
Amikor ez előfordul akkor utána még a tálcát se tudom kinyitni, csak reboot után. Ezek után tudok vele írni másik lemezt, de pár írás után megint előjön ez a hiba.
Vírusom nincs, az avast se nod32 sem talált.
Végét járja az íróm? kb 1,5-2 éves
Olvasónak is ezt használtam

(#29) Raveman válasza Vukocska (#28) üzenetére


Raveman
tag

Probalj neki egy uj Firmwaret nyomni, vagy nezd meg hogy az ASPI-k korul minden rendben van e.

Legjobb modja ha uninstall a system aspi-kat es ugy probalsz meg irni.
Masik dolog, lesd meg milyen modban van a meghajto, PIO vagy UDMA.
Ha 40eres IDE kabelt hasznalsz hozza akkor legyen UDMA2-re kapcsolva.

Ravers Nature

(#30) I3uC!


I3uC!
csendes tag

Szevasztok! Segítségre lenne szükségem! Egy LG GSA-4120B íróm van! A probléma az lenne hogy múltkor írtam egy dvd-t és elrontotta írás közben! Azóta akármilyen lemezt belerakok még csak meg sem próbálja beolvasni! Az íróprógi meg azt írja ki hogy nincs semmi a meghajtóban! firmware frissítés is volt de hát semmi! Valaki segítsen please! Előre is köszönöm!

(#31) Jarod1 válasza I3uC! (#30) üzenetére


Jarod1
addikt

próbált meg 1 régebbi Firmware verziót visszatenni.

(#32) magic7 válasza Raveman (#27) üzenetére


magic7
tag

''Ha pl. van egy 6600-as VGA, egy 7200rpm-es HDD, es 2 CD/DVD meghajtod mindez egy 350W-os tapegyseggel, akkor mar gondok lehetnek.''

Annyival van az enyémben több egyszerre, hogy 2 db 7200-as winyó megy 350-es táppal és eddig semmi gondom nem volt az írással még úgy sem, ha neteztem , vagy file-műveleteket hajtottam végre írás közben. Nem vagyok szakember, de nagyon sok múlik tapasztalatom szerint a rendszer stabilitásán, a rendszerfile-k állapotán, stb....

Óvodában elhangzott:'' ne rosszalkodj kisfiam, mert elvisz a Májkel Dzsekszon bácsi ! ''

(#33) Raveman válasza magic7 (#32) üzenetére


Raveman
tag

Termeszetesen a rendszeren is mulik a dolog.
En mar elkepzelhetetlen dolgokat lemuveltem az irommal, es sok apro dologra rajottem.A rossz aramellatas nagyon sokban befolyasolja az irast. Ez azert van mert a lezerdiodanak nemeleg az aramerosseg, hogy megfeleloen betudja irni az adatot az anyagba.
Ez kesobb a visszaolvasasnal megmutatkozik.

Ravers Nature

(#34) Raveman válasza I3uC! (#30) üzenetére


Raveman
tag

Probald mas progival felismertetni a lemezt pl. ISObuster vagy hasonlo.Ha semmi sem ismeri fel akkor lehet keresgelni a problemat.
ASPI gondok, az IDE kabel, rossz Firmware, ha van tobb meghajtod vagy HDD huzd ki az egyiket, Nezd meg PIOmodeban vagy UDMAban fut a meghajto.
Sok minden lehet a baj. Ha semmi sem segit akkor mar csak a meghajtoban lehet a hiba.

Ravers Nature

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.