Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LineLord


LineLord
tag

Hi!

Vettem uj házat és az előlapi aurio (füllhalgató, miki) kivezetes kabelein ezek a feliratok vanak:

L IN
R IN
R OUT
L OUT
GND
GND
MIC
MICBIAS

Ebböl a MICBIAS mi?

És az alaplapon ezek vannak:

L in R in L out R out mic gnd micpwr nc +5V
nos a micpwr-re es az nc-re mit kössek?
az egyik gnd-t es a micbias-t nem tom hova rakni a többit azt tudom :((

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#2) And válasza LineLord (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! Az NC-re ne kössél semmit, azér' NC (not connected). A mic-bias / micpower valszeg. a fantomtápot jelenti, amelyet elektret- / kondenzátor-mikrofonoknak kell adni. Ez nem más, mint az audio- vezérlőben egy nagyértékű (néhány kiloohm-os) ellenállással a tápfeszültségre, pl. a +5V -ra kötött vezeték. Általában sima hangkártyák, alaplapi hangvezérlők mikrofon-bemenetein is mérhető ez a nagyimpedanciás tápfeszültség, mert az egyszerű mikrofonok jórészt elektret-kapszulát tartalmaznak. Az előlapi kivezetés MIC-pontjára kell csatlakoztatni az alaplapi MIC-tüskét, de lehet, hogy az első kivezetésnél beépítettek egy soros kondenzátort, hogy a fantomtápot leválasszák (más elvű, pl. dinamikus mikrofonokhoz nem kell). Ha a sima MIC-MIC összeköttetéssel a mikrofon nem éled fel, akkor a micpwr-t is össze kell hozni a micbias-sal, és remélhetőleg jó lesz.

(#3) LineLord válasza And (#2) üzenetére


LineLord
tag

mic-mic
gnd-gnd
a 2. gnd nincs semire kötve
es a micbias ha fel/le van kötve a micpwr-ről akkor sem jo a mici, de ha hátul a hangkariba dugom be akkor jo a mici
a hang meg akarmeik gnd-vel jo, de 1ik gnd-vel sem megy a mic tehat nem az a problem

[Szerkesztve]

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#4) And válasza LineLord (#3) üzenetére


And
veterán

Van valami kéziműszered? Az előlapi két GND-vezeték rövidre van zárva (persze úgy vizsgálva, hogy az alaplapról le vannak húzva)? Ha igen, akkor az alaplap felé elegendő csak az egyiket bekötni. Mod: a #3 hsz-ed átszerkesztése után ez már egyértelmű, így tárgytalan. Az is előfordulhat, hogy az előlapi MICBIAS a mikrofon jack hüvelyének a 3.pólusára van kötve, azaz a mikrofonaljzat ''sztereó'', de a 3. pólus csak a fantomtápnak van fenntartva: Bővebben: link, ''Soundcards and electret microphones'' cím. Esetleg megpróbálnám az alaplapi micpower-t az előlapi mic-kivezetéssel összehozni, ha a mikrofon csatlakozója (jack-dugó) csak 2 pólusú..

[Szerkesztve]

(#5) LineLord válasza And (#4) üzenetére


LineLord
tag

thx a segitseget holnap majd megnezem max ugy csinalom meg h jack-el a hk. kivezetesebe dugom nem a lapra. csak msot este nicsn kedvem méregetni, meg forrasztgatni :)

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#6) Kornl23


Kornl23
tag

Hali!
Alaplapon:
1 AUD_MIC
2 AUD_GND
3 AUD_MIC_BIAS
4 AUD_VCC_FILTERED
5 AUD_F_R
6 AUD_RET_R
7 RESERVED
8 NO
9 AUD_F_R
10 AUD_RET_R

Előlapon:
MIC_IN(narancs)
MIC_VCC(piros)
GND(fekete)
RIN(zöld)
SPK-R(fehér)
LIN(kék)
SPK-L(lila)

Ezeket, hogyan kössem be? Már majd nem minden variációt kihagytam de nem szólal meg:(

(#7) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Hali!
Nekem adott a lapon 10 tüske:
MIC_L
GND
MIC_R
PRESENCE#
LINEout_R
MIC_JD
FRONT_JD
NC
LINEout_L
LINEout_JD.
A panel csatlakozói pedig:
MIC-VCC
GND
RIN
LIN
és egy névtelen csati.
Gőzöm sincs hogyan kössem be, szinte egyik se stimmel és a Google-ön se találtam semmit.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#8) Boby8709


Boby8709
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám egy előlapi audio bekötéssel. ebay-ről rendeltem egy usb 2.0 + audio panelt és hát a csatlakozók amik vannak rajta nem igazán szabványok szerintem. az usb-t még sikerült kigyogyóznom de az audioval nem boldogulok. Az alaplapon (mint minden más alaplapon amivel találkoztam 2x5 -1 tűs csatlakozó van. Tehát ilyen [link]
Viszont amit a kedves kínai pajtások küldtek, annak 2x7 -1 tűs csatija van és ebből 8 van bekötve így: [link]
Ez már sajnos túl mutat rajtam.
Lenne valakinek ötlete, hogy hogyan kéne átrendezni a csatin a lábakat?
Előre is köszönöm

(#9) #16939776 válasza Boby8709 (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Kell egy csipogós multiméter, és egy 3,5-es sztereo jack dugó, aminek a másik végén GND/RING/TIP pontjai hozzáférhetőek a műszer tapintó csúcsával. Bedug-zöld-be kiderül ki-kivel csipog össze, bedug rózsaszínbe úgyszintén végigmér, felírogat.
Majd meg kell keresni hogy melyik csatlakozó mit kapcsol össze/bont szét ha bedugod, ezt a korbács végén lévő erek, vagy a csatlakozók tövénél lévő lábak között kell megkeresni, ezek lesznek a sense be/kimenetek.

Valószínűsítem hogy a vastag és vékony fekete a shild és a Audio_GND, meg kell nézni hogy össze vannak-e kötve a ragasztó alatt a PCB-n. Attól függően hogy az ajzatok végén lévő fém borításra rá van-e (shild) erre kötve, illetve az előlap amibe illeszkednek az ajzatok, az fémből van-e a szerint kell bontani az esetleges ragasztó alatt az összekötést, és közösíteni a Shild-et az audio_GND-re az alaplapi csatlakozónál, vagy nem. lényeg hogy ne legyen földhurok, de ne is lebegjen a levegőben a shild, be legyen kötve. ;]

Ha ezeknek a fajta ajzatóknak a bekötése, belső kialakítása így szokott alakulni, így ebben az esetben erre számítanék_:

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.