Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ellopták, segítsetek :(

Hozzászólások

(#1) Pxs


Pxs
aktív tag

Sziasztok,

a közösség segítségét szeretném kérni egy lopási ügyben. :(

Ma hajnalban felszálltam a 6-os villamosra a Jászai Mari téren és elbóbiskoltam, ezalatt pedig ellopták a hátizsákomat, benne a következő cuccokkal (kéretik elolvasás előtt leülni):

-egy IBM/Lenovo ThinkPad Z61m laptop (baromi feltűnő -és főleg drága darab-, ezüstös színű titánium borítású fedéllel, 15.4"-os kijelző, nem sok van belőle az országban) + töltője

Ilyen: [link]

Vista van rajta, de a gép boot jelszóval védett és annak ismerete nélkül használhatatlan !
Céges gép...tulajdonos Eclipse Rendszerház Zrt, sorszám alapján azonosítható.

-kettő Vodafone feliratos 3G kártya (egy Huawei E620 és egy Option GT Quad), piros színben, az E620-ban egy Pannonos SIM, ami csak mobilnetre jó, telefonálásra nem és jelenleg le van tiltva a net rajta

-egy fekete iRiver H320 multimédia-lejátszó + alumínium védőtokja + LCD-s távirányítója + külső akku pakk hozzá, 4 AA akksival, nagyon ritka és feltűnő, alig van belőle az országban ! Különleges ismertetőjele, hogy kb. 1 órát bír az akksi csak, a külső elem pakk használata nélkül. Töltő nincs hozzá !

-egy fekete Sony NWA-A808 MP3 lejátszó + adatkábele

-egy Panasonic füles, in-ear típus

-egy Audio Technika füles (ATH-CK9 jelzéssel)

-egy rakás USB kábel (köztük egy Nokia is)

Dióhéjban ennyi...kérek mindenkit, adja ezt tovább (akár iWiWen, myVIPen) minél több ismerősének, nagyon hálás lennék, ha valaki segítene megtalálni legalább a cuccok egy részét...

Ha bárkinek eladásra kínálják fel a laptopot vagy az iRiver lejátszót (ez a kettő ritkaságszámba megy idehaza) vagy egyéb módon tudomást szerzett róla, kérem, értesítsen !!! sysadmin83@gmail.com a címem.... várhatóan Bp-n bukkanhatnak fel a cuccok.

A hátizsák egy noname kék-szürke táska volt, az első rekeszében két sérült kábeles Sony MDR-EX82 in-ear fülessel.

A lejátszót akár vissza is vásárolnám !

Előre is köszönök minden segítséget !!! :)

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#2) Dany007 válasza Pxs (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Szia.

Én ugyan nem vagyok Pesti és nem tartom v.színűnek, hogy találkozni fogok az ellopott cuccaiddal, de azért sajnálom ami történt. Nem ki érték lehetett az biztos =/

Viszont ebből következően, ha nekem ennyi érték lenne a táskámban, 100%, hogy nem bírnék elaludni egyetlen percre sem. Főleg nem Pesten egy villamoson. Pest, ami "hírhedt" a bűnözésről... Mármint hazánkban.. Szal ennyi értékkel felelőtlenség elaludni egy Pesti villamoson.
Bár tény, hogy ekkora értékért simán agyon is szurkálnak manapság, sőt tizedannyiért is.

Azért remélem sikerül valami visszakapnod belőle, bár esélyt nemigazán látok rá.

(#3) nike_ válasza Pxs (#1) üzenetére


nike_
addikt

Uh, nem semmi.

Sok sikert!

(#4) nicoka válasza Pxs (#1) üzenetére


nicoka
tag

Milyen színű a táska, kép nincs róla, azon kívül, hogy kék-szürke?

(#5) Depression válasza Pxs (#1) üzenetére


Depression
veterán

A kártyát/telefont/mobilnetet ilyenkor letiltatni butaság, hisz pont azzal mérhető be. Egyenesen a rendőrséghez, ők ilyenkor készségesen adnak tanácsot.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#6) Pxs válasza nicoka (#4) üzenetére


Pxs
aktív tag

Nincs fotó róla...
Egy noname hátizsák, Tescoban vettem 3 ezerért.
Extra ismertetőjele nincs. :)

Abban reménykedem, hogy feltűnnek valahol hamarosan a cuccok, pont a ritka mivoltuk miatt...

Köszönöm az eddigi bíztatásokat, ha wiwen/myvipen is segítenétek terjeszteni, annak nagyon örülnék.

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#7) R válasza Pxs (#6) üzenetére


R
aktív tag

mitől tűnne fel (ha használhatatlan)?

(#8) bnss válasza R (#7) üzenetére


bnss
veterán

A BIOS jelszó mióta akadály?

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#9) E-Maxx válasza R (#7) üzenetére


E-Maxx
tag

Valószínüleg kisebbségi lopta el, az nem ért hozzá, eladja valaki másnak, az se ért hozzá, előbb-utóbb eljut egy informatikushoz, aki tudja hogy ritkaság, stb....Megveszi, megpróbálja eladni... :)

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#10) nicoka válasza bnss (#8) üzenetére


nicoka
tag

Nem tudom, lehet hülyeséget mondok, de szerintem a boot jelszó nem azt jelenti, hogy amikor feláll a rendszer és be kell jelentkezni egy felhasználóhoz, akkor oda mit kell beírni?

Pxs: Örülj neki, hogy esetleg nem keltettek fel és szurkáltak meg, hogy mondd meg mi a jelszó, stb.

(#11) Pxs válasza nicoka (#10) üzenetére


Pxs
aktív tag

Nem...boot jelszó alatt itt nem az oprendszer bejelentkezési jelszavát értettem.
Hanem BIOS-ban lehet megadni és rögtön bekapcs után kéri a gép, ha nem adják meg jól, akkor nem is jut el a tényleges boot-ig.

Bár buherálással -chip csere- törhető a védelem...

Ha felkeltettek volna, nem találtak volna jó kedvemben, az biztos. Végül bárki elvihette...nem volt ráírva, hogy mi van benne, egy tök átlagos táska, még koszos is volt kicsit a legutóbbi saras bringázástól.

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#12) nicoka válasza Pxs (#11) üzenetére


nicoka
tag

Nem is biztos az, hogy kisebbségi vitte el. De ez combino-n történt, nem? Azokba vannak kamerák már, úgy tudom. Lehet ezt is rosszul. :(

(#13) Pxs válasza nicoka (#12) üzenetére


Pxs
aktív tag

Igen ! Basszus, tényleg ! Ez jó kiindulási pont lehet, egy feljelentés után...talán több, mint a semmi...

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#14) nicoka válasza Pxs (#13) üzenetére


nicoka
tag

Csak ehhez vagy kocsiszám kell, vagy az hogy mikor, hol szálltál fel rá, hogy be lehessen azonosítani a kocsit. Bár ha már ennyi türelmük is lesz, itt MO.-on, akkor összeteheted a kezed.

(#15) Tomics


Tomics
addikt

Szomorú... persze senki nem látott semmit mi?

Velem is történt éppen ma a 4es 6oson egy dolog
Sajnos a bkv egyik legújabb villamosán sok a rézbőrű ugye...
Épp ma kötött belém egy, az anyjára esküdözött hogy leszúr ha nem adok neki pénzt vagy telefont. Mondtam hogy OK, nyugatinál szálljunk le és odaadom neki. Mikor csukódott be az ajtó visszaugrottam ő meg szitkozódott. Remélem nem futok vele össze többet...
Hazafelé rettegtem, pár hétig szar lesz, előtte még nem nagyon történt velem ilyen. Szerencsére nyugodt tudtam maradni, nem pánikoltam be.

PH! addikt since 2004

(#16) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Hűha! Már elnézést, de ekkora felelőtlenséget...
A sok futkosás és stressz most a tanulópénzed. :(

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#17) Eagl3


Eagl3
veterán

Én elhiszem, hogy el vagy keseredve, de kicsit furcsállom, hogy itt nyitsz topicot és nem az az első dolgod, hogy mész a rendőrségre tanácsért.

Valóban felelőtlenség volt elaludni ennyi értékkel... nem sok esélyt látok rá, hogy meglesz bármi is a holmijaid közül, ez drága tanuló pénz volt neked. Azért sok sikert...

(#18) Racecam válasza E-Maxx (#9) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Muszáj ezt ide? Komolyan mondom, a gyomrom felfordul, hogy már nincs olyan téma, ahol ne a cigányozás jönne elő... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#19) Pxs válasza Eagl3 (#17) üzenetére


Pxs
aktív tag

Tény, hogy az volt...jó lecke.

Azért itt nyitottam, mert talán sikerül elterjeszteni a hírt és megkerül valami...a rendőrség ilyen esetben csak nagyritkán keríti sikeresen vissza a cuccokat (tapasztalat :( ).

Ennek ellenére a feljelentés meglesz, csak van egy gyanúm, hogy 1 hónap múlva jön a "megszüntettük a nyomozást" levél. :(

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#20) Bibby válasza Racecam (#18) üzenetére


Bibby
addikt

Nyisd ki a szemed egy kicsit. :U

Ελευθερια η θανατος

(#21) Eastman válasza Pxs (#6) üzenetére


Eastman
őstag

A színét nem írtad meg a hátizsáknak...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#22) Eastman válasza Eastman (#21) üzenetére


Eastman
őstag

Bocs, látom; kék-szürke. :B Megy ki az üzenőfalra.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#23) adalbert1 válasza Pxs (#1) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha jól emlékszem volt már valami topic ahol fel voltak sorolva lopott cuccok... Habár lehet hogy csak valamelyik másik topicba írta be egy másik károsult srác, talán a betörésesbe...

Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem kicsi az esély rá hogy meglegyenek még a cuccok... :( Habár ki tudja, lehet hogy felbukkannak előbb-utóbb valahol, de én arra tudok gondolni hogy már rég elpasszolták valakinek... Aki meg ért hozzá és tudja hogy lopott árú, az tudja azt is hogy serial számmal bármikor bebukhat, gondolom nincs olyan hülye hogy vaterán/egyeben hirdesse a termékeket.

(#24) (ÉN)közPONT válasza E-Maxx (#9) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

Honnétveszet ,hogy dzsipu volt az illető?.......tolvaj bárki lehet fehér,arab,néger ,eszkimó stb stb

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#25) Dany007 válasza Racecam (#18) üzenetére


Dany007
veterán

Talán ez is egy jó jel arra nézve, hogy ez a bizonyos probléma már mennyire elharapózott az országban.
Szal nem véletlen, hogy mindenkinek egyből 'egy dolog' jut az eszébe az ilyen esetekről.
Az előítéleteknek meg mindig megvan a maga oka és forrása. (most nem rád gondoltam ;) )

De nem ez a téma, csak megjegyzés volt.

(#26) Pxs válasza Depression (#5) üzenetére


Pxs
aktív tag

A kártya számlatartozás miatt van tiltva :B

Még semmi hír a cuccok felől, de köszönöm mindenkinek, aki eddig is segített terjeszteni a hírt... !

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#27) (Kolombusz) válasza (ÉN)közPONT (#24) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Magyarországon marha sok eszkimó tolvaj van ám, hozzánk is eszkimók törtek be annak idején.
De igazad van, teljes mértékben elharapózott a négerbűnözés, badarság azt valószínűsíteni, hogy cigány volt az illető.

(#28) Pompi válasza Pxs (#26) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A te elérhetőséged egyébként fellelhető valahol a motyóban? Pl. ha esetleg fel akarnák ajánlani visszavásrlásra, akkor megtalálnak?

Feel Good Inc.

(#29) brownus válasza (Kolombusz) (#27) üzenetére


brownus
veterán

de hülye vagy:D nem mondhatod ki!!! olyan van csak, hogy: "n" és/vagy "c" bűnözés

a topik nyitónak: sok sikert a megtaláláshoz. ha eddig nem tetted: adj fel a lehető legtöbb helyen hirdetést álnéven, hogy ilyen meg ilyen cuccokat vennél, hátha...

(#30) runner 125


runner 125
nagyúr

Pxs!

Tudom javasolni a google-t, naponta irogasd be a notid típusát + h "eladó" , hátha lesz hirdetés..
Sajnálom, sok sikert!
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#31) (ÉN)közPONT válasza (Kolombusz) (#27) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

wáááááá engem néhány éve egy láttszólag szamoai fickó rámolt ki a combinón (500huf mínúsz :D )..........télen ne nyiss ajtót a postásnak se :DDD

ON: szerintem csak bűnözés létezik mint olyan és az megy akármilyen etnikai hovatartozzással...korcsoportól függetlenül :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#32) Pxs válasza (ÉN)közPONT (#31) üzenetére


Pxs
aktív tag

Ok, csak valamiért van egy etnikai csoport, akinél kiugróan magas az arány...hogy én is hozzászóljak a (2.) témához :)

A hirdetés feladásokat szerintem is érdemes megpróbálni...ki tudja...

'The key to success is just that - standing up one time more than falling.' Regisztrált: 2005-09-29 21:12 - fanatikus tag

(#33) YikeSS


YikeSS
tag

1. feljelentest tenni teljesen felesleges, csak utalni fognak erte, hogy felesleges papirmunkat okozol... ugyse tudnak semmit csinalni...
2. szerintem sajnos szinte teljesen eselytelen, hogy elokeruljon a cucc

mergedes...

(#34) runner 125 válasza YikeSS (#33) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem feltétlen.
Ritka gépekről van szó,ha gyorsan akar pénzt látni belőle a tolvaj szvsz neten fogja meghirdetni.. :U

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#35) lúzer válasza Tomics (#15) üzenetére


lúzer
veterán

persze "véletlenül"
azért ez szégyen hogy Bp még a nagykörúton se tud rendet rakni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#36) R válasza lúzer (#35) üzenetére


R
aktív tag

poltopic nélkül, hogy bírod? .)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ellopták, segítsetek :(
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.