Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Még 2003-ban elkoboztak tőlem egy winyót, s ha minden igaz van rajta pár dolog ami most nagyon jó lenne, ha meglenne...

Tudja valaki, hogy mi történik az elkobzott winyókkal? És arról, hogy van-e valami út, hogy én visszaszerezhessem róla a legális/jogtiszta adataimat?

Ne offoljátok szét a topikot légyszi, az írjon akinek van valami tapasztalata ilyen dologgal. Kösz.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#2) bzoley válasza Thulcandra (#1) üzenetére


bzoley
veterán

Szerintem itt:[link] több segítséget kapnál.

(#3) föccer válasza bzoley (#2) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem hinném, hogy liksoft tudna segíteni ebben :(

on: Ki szedte el a vinyót, és miért? Szerintem az elkobzó szervnél kellene kopoktatni, vagy olyanokat keresni, akik ott dolgoznak.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#4) Viktor0610 válasza bzoley (#2) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kolléga arra gondol, h. az elkobzott vinyóról miképp' tudn adatokat meg/visszaszerezni.
(Amennyiben jól értettem.)

Samsung Galaxy A54

(#5) Agostino válasza Thulcandra (#1) üzenetére


Agostino
addikt

Egy darabig kotlanak rajta aztan hazaviszik a gépükbe...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#6) ActionMan


ActionMan
tag

Vagy én vagyok tök hülye és ez már egyértelműen kiderült eddig vagy jogosan értetlenkedem, de visszakaptad már a vinyót a szervtől? :)

Ha nem, akkor gyurcsók a te embered, ha igen, akkor számtalan topic van már erről.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#7) parandroid válasza ActionMan (#6) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem kapta vissza a merevlemezt. Ez a kérdés, hogy mit lehet tenni ilyenkor.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) Thulcandra válasza ActionMan (#6) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Nem kaptam vissza. Tárgyaláskor született ítéletben elkobozták.
Most az érdekelne, hogy van-e rá mód, hogy visszakapjak róla adatokat.
Winyó nem lényeg, de adatok fontosak lennének róla.

De kurvára nem értem ez milyen jogrendszer ez, hogy a winyómat csak így elvehették, bíró aztmondta nem jogtiszta szoftver van rajta és ilyenkor ez az eljárás. Az nem nagyon érdekelte, hogy de azt törölni lehet.

''Ha nem, akkor gyurcsók a te embered, ha igen, akkor számtalan topic van már erről.''

Ezt a mondatod rohadtul nem értem :F

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#9) föccer válasza Thulcandra (#8) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem annyit jelent, hogy keresd meg gyurcsókot: [link] MErt lehet hogy Ő tud rajtad segíteni.

Szerintem ha a bíróság vette el, akkor annak { elvileg } meg kellene lennie.
Viszot azt ha bizonyítékként foglalták le, akkor nem nagyon fegják visszaadni. Sőt még a kezedbe sem fogják adni, mert ''eltüntetheted'' a bizonyítékot.

sok sikert, de szerintem nem sok az esély :(

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#10) Gh0sT válasza föccer (#9) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha jogerős ítélet született, akkor is szükség van még a bizonyíték elkobzására? :F Illetve a bizonyíték nem maga a merevlemez, hanem a rajta tárolt adatok... Esetleg a kettő együtt? :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11) ALI_G


ALI_G
veterán

És a tulajdonjoggal mi van? Vagy felette áll minden, és ez csak másodlagos? Egy ügyvéd tuti megmondja, igaz pénzért.
sok sikert!

(#12) ActionMan válasza Thulcandra (#8) üzenetére


ActionMan
tag

Ok már tiszta a kép, csak nem értettem, hogy most jogi problémáról van-e szó, vagy törölt/sérült adat visszahozásáról és gyurcsókot ajánlottam, mert ő telefonon keresztül is visszahozza az adatokat egy páncélszekrényben elzárt vinyóról is.

''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

(#13) föccer válasza ALI_G (#11) üzenetére


föccer
nagyúr

-nem vagyok ügyvéd, csak van 1-2 jogázs ismeretségem :)

Tulajdonjog nem áll a bírói ítélet felett. A bírói ítéletet csak egy felsőbb bírói ítélet tudja ''semmissé'' tenni, hatályon kívül helyezni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#14) föccer válasza Gh0sT (#10) üzenetére


föccer
nagyúr

Igen szükség van a bizonytékék megörzésére, mert bármikor újratárgyalás lehet, és akkor is rendelkezésre kell hogy álljanak a bizonyítékok.

Hogyan tudod az adatokat a vinyó nékül felhasználni, tárolni, bemutatni?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#15) föccer válasza ActionMan (#12) üzenetére


föccer
nagyúr

Azért erre kíváncs lennék.... :)

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16) shift+ő


shift+ő
senior tag

Szerintem ezt nem bizonyítékként foglalták le és kobozták el, hanem mint az elkövetés eszközét vagy tárgyát. Szerintem ez az ügy lezárulta után vagy megsemmísítik, vagy értékesítik. Szerintem nem sok esélyed van arre, hogy ezt még valaha viszont lásd. Szerintem sok volt a szerintem, de nem vagyok benne 100%ig biztos.

(#17) Thulcandra válasza föccer (#14) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Nade az ügy idő után elévül, vagy nem egeszén ennek hívják, nem tudom pontosan, szóval az amikor már nem tárgyalhatják újra.

Kis tisztázás mert páran nem értik:

A winyó nem bizonyítékként van lefoglava (csak volt), mert a tárgyálas végén, mikor jogerős ítélet született, a bíró olyan ítéletet hozott, hogy a winyót elkobozza.

nem értem egyesek miért nem értik a lefoglalás és az elkobzás között a különbséget

Magyarországon van ingyenes jogi tanácsadás? Lehet ott is érdeklődnöm kéne...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#18) föccer válasza Thulcandra (#17) üzenetére


föccer
nagyúr

Ingyenes jogi tanácsadás nem hinném, hogy van, legfeljebb fórumokon. Ezt találtam így hirtelen: [link]

Ha bírói ítélet van a tárgy elkobzásáról, akkor azt nem kaphatod vissza.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#19) MasOyama válasza Thulcandra (#1) üzenetére


MasOyama
őstag

Ez engem is érdekelne. :) UP!

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#20) parandroid válasza föccer (#18) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ismét szeretném, ha visszakanyarodnánk a topiknyitó kérdéséhez:

Nem a merevlemezre van szüksége, hanema rajta lévő adatokat szeretné visszakapni valamilyen módon.

Egyébként a javaslatom az, hogy írd ezt meg az illetékes bírónak, bíróságnak, és kérd az állásfoglalását, ill javaslatát, hogy mit tegyél, kihez fordulj. Szerintem segítőkészek lesznek, és válaszolnak, hogy mennyi idő alatt az más kérdés.

Az pedig megint más kérdés, hogy hajlandóak-e érdemben kezdeni valamit az üggyel - értsd: csinálni neked másolatot a szóban forgó adatokról.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#21) föccer válasza parandroid (#20) üzenetére


föccer
nagyúr

A magyar bíróság helyzetét ismerve nem vagyok benne biztos hogy érdemben fognak foglalkozni vele, hacsak nem talál valaki ismerőst, aki ismer valakit, akinek valakilye...... stbstb

Az hogy másolatot készítsenek a vinyóról meg megint nem tartom valószínűnek, mert a magyar bíróságnak fénymásoló papírra és tollra (!) sincs pénze, nem hogy vinyókat másoljanak valakinek :(

Persze minden attól függ, hogy miért kellenek azok az adatok. Ha állam bácsi kéri az adatokat { pl. könyvelési adatok }, akkor lehet hogy meg lehet oldani. De ha csak a ''családi fotókat'' akarná az ember vissza szerezni, azzal nem fognak érdemben foglalkozni.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#22) Bandus99


Bandus99
őstag

Lehet ez nem segit de hatha
[link] tel 189
Elvileg itt segitenek mindenfele jogi kerdesben.
Uye ha jol ertem itt arrol beszelunk hogy amikor a biro azt a hatarozatot hozta, hogy elkobozza a vinyot akkor az csak a vinyora vonatkozik, vagy a rajta levo adatokra is? Ha csak a vinyora akkor az adatokat hogyan kaphatnad vissza.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#23) Bandus99 válasza föccer (#21) üzenetére


Bandus99
őstag

Azert ez nem igy mukodik remelhetoleg
Ha egyszer valami jar akkor az jar nem lehet fugvenye az, hogy most eppen tellik-e vmire vagy sem.
Ennyi erovel ha eppen elfogy a BV penze es nem tud ebedet adni akkor par embert kiengednek azt kesz :)

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#24) föccer válasza Bandus99 (#23) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát pedig nem egyszer van rá példa { szeptember után szinte minden évben } hogy elfogy a bíróság pénze. Ilyenkor van az, hogy mennek a írnokok a boltba papírt venni, meg járnak körbe az irodákban, hogy van-e esetleg még pár lapod, mert kifigytam.....

Sajnos ez a szomorú valóság.

Bíró haver. Nyáron melója után találkoztunk, mert mentem hozzá gépet szerelni. Mondta, hogy megy tusolni, mert hiába van klíma bíróságon, nem kapcsolják be, mert nem bírja el a költségvetés..

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25) Thulcandra válasza parandroid (#20) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Illetékes bírót inkább hanyagolom, nem éppen egy szimpatikus ember, olyan dolgokat is felhozott, amiknek semmi köze nem volt az ügyhöz.
Lehet tényleg bemegyek bíróságra aztán megkérdezem mivan, maximum hülyének néznek... Számítógépes dolgokkal hivatalba menni öngyilkosság, általában senki nem ért semmihez, ez még ok is lenne de... Aki tapasztalta az tudja mire gondolok...

Ezekszerint akkor még senkinek nem volt ilyen problémája... Kicsit még fenttartom a topikot, hátha jön valaki...

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#26) KERO_SAN válasza föccer (#9) üzenetére


KERO_SAN
aktív tag

basszameg... gyurcsok...de durva:D

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#27) Ariadne


Ariadne
őstag

Valóban azért rendelhették el az elkobzását, mert bcs elkövetéséhez eszközül használták. De van ott még valami a Btk-ban: az elkobzott dolog tulajdonjoga törvény eltérő rendelkezésének hiányában az államra száll - vagyis szvsz nincs esélyed.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#28) pauly válasza KERO_SAN (#26) üzenetére


pauly
tag

Ez nem az akire gondolsz. De kiváncsi lennék,hogy ő miben tudna segíteni.
Egyébként osztálytársam volt a Gyuri. :)

<--L |--| Return |--| Run :)

(#29) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Talán hülyeségnek tünhet hozzájuk fordulni, de én a BSA-t hívnám föl. Szerintem ha valaki, akkor ők biztosan tudják mi a helyzet ilyen ügyekben...

Aki hülye, haljon meg!

(#30) föccer válasza pauly (#28) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor bocsánat, ha rosz emberkének szedtem elő at adatlapját.. :B

Visszakanyarodva az eredeti problémára:

Ha jól értettem akkor a probléma, hogy egy elkobzott vinyón lévő LEGÁLIS adatokat kellene visszaszerezn. Ezt onnan lehet megközelíteni, hogy bár a vinyón lehettek illegális dolgok, a legális cuccokat nem foglalhatják le {kobozhatják el}.Tehát nem a vinyóra van szükség, hanem a rajta lévő legális adatokra.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#31) net84 válasza Ariadne (#27) üzenetére


net84
őstag

de mi van abban az esetben, ha személyes anyag is van a hdd-n...
pl. könyvelési, számlázási (kissebbfajta csalás) okokból lefoglalják az egész hóbelebancot (szgép), majd a végén elkobozzák a hdd-t. nincs arra valamilyen mód, hogy a személyes adatokat (amik nem érintettek az ügyben) megkapjam vagy kérjem a törlésüket a hdd-ről, vagy a teljes adattároló megsemmisítését? ez nem rugdossa jól seggbe a személyiségi jogokat?

Anno havernak a tárgyalása után visszaadták a cd íróját, a hdd-jét, de a lemezekből semmit sem kapott vissza (no nem is bánta)

Read only...

(#32) föccer válasza net84 (#31) üzenetére


föccer
nagyúr

Het enet töjük a kobakunkat már egy ideje, de sajna {ingább szerencsére} ez nem jogi fórum, és nem járnak ide jogászok. :(

Lehet bele kellene tenin a topk címébe hogy: Megkérek egy jogészt jöjjön ide segíteni. :B

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#33) pauly válasza föccer (#30) üzenetére


pauly
tag

Én nem tudom,hogy más adatlapját szedted -e elő. Ezért kérdeztem,hogy ő miben tudna neki segíteni. Én Keronak mondtam,mert azt hittem,hogy a TV-s Gyurcsokra gondol. :)

<--L |--| Return |--| Run :)

(#34) föccer válasza pauly (#33) üzenetére


föccer
nagyúr

Akkor most már végkép nem tudom, hogy miről van szó :F

Na mindegy nem offolok, mert fenékbe leszek billentve :B

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#35) bzoley válasza Viktor0610 (#4) üzenetére


bzoley
veterán

És föccer:

Jah, sorry!
Kicsit félreolvastam. Abban a tudatban voltam(ki tudja, miért), hogy aztán visszakapta. Azért linkeltem a topic-ot. Így viszont okosat nem tudok mondani, max esetleg annyit(nem emlékszem minden post-ra), hogy addíg míg az a vinyóval kapcsoltaban lévő ügy le nem zárul, addig nem nagyon lehet szó ilyesmiről, függetlenül attól, hogy legális, vagy akár létfontosságú dolgok találhatóak-e rajta.

(#36) Ariadne válasza föccer (#32) üzenetére


Ariadne
őstag

Biztos vagy benne, hogy nem járnak ide? :D

Net84: Szerintem a tárgyalás alatt kellett volna kérnie, hogy visszakaphassa a legálisan tárolt adatokat, utólag már fújhatja, nyilván ledúrták róla a tartalmát és értékesítették... Nem is értem, nem volt ügyvédje, vagy miért nem jutott eszébe előbb.


[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#37) Thulcandra válasza Ariadne (#36) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Volt ügyvédem, kemény tízezrekbe fájt, de akkor én nem is gondoltam arra, hogy elkobozhatják, azaz végleg elvehetik. Ügyvéd se világosított fel erről. Amikor a bíró kijelentette, hogy de bíz ez van, akkor kb idegesen basztam rá, mert akkor úgy gondoltam nincs rajta fontos adat, most viszont eszembe jutott, hogy mégis.

De ahogy olvasom az a hozzászólásokat, ezek szerint baszhatom?

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#38) luciferc válasza Thulcandra (#37) üzenetére


luciferc
őstag

meg szabad tudni (nagyvonalakban), hogy milyen ügy kapcsán foglalták le, majd kobozták el a vinyót?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.