Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Elitegroup a531+ megeri? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Blackmate


Blackmate
senior tag

- Prozessor: Transmeta Crusoe TM 5800 1000MHz; 512KB Cache; LongRun® technology
- Speicher: 256MB SD-RAM PC-133 (aufrüstbar bis 384MB)
- Display: 14,1 Zoll XGA TFT-LCD mit 16,7 Mio. Farben
- Grafik: SIS 315 Grafik, AGP 4x, 256 Bit 3D Grafik, bis 16 MB Shared Memory
- Festplatte: 30GB 2,5'' ATA 100 mit 4200 U/Min
- Audio: C-Media CM9739 Chipset AC 97 2.2, eingebaute Stereo-Lautsprecher
- Laufwerk: Combolaufwerk 24xCDR/12xCDRW/8xDVD/24xCD-ROM
- Tastatur: Multifunktions-Tastatur mit Hot-keys für Internet und E-Mail
- W-LAN Wireless LAN für kabelloses surfen und Netzwerk
- Anschlüsse: 4xUSB 2.0
- TV-Out
- Parallel port
- VGA port für externen Monitor
- RJ-11 (Modem)
- RJ-45 Netzwerkanschluß (DSL-fähig)
- Kopfhöreranschluß
- Mikrofoneingang
- Touchpad eingebautes Synaptics Touchpad mit Sroll-Up/Down Funktion
- Akku interner Akku mit 8 Lithium Ionen Zellen, mehr als 4h Laufzeit
- Sicherheit Kensington lock
- Größe und Gewicht: 326x258x25,3 mm; 2,6 kg

Elnezest, hogy nemetul van, es hogy ekezetek nelkul irok, de Nemetorszagba van. Egy ilyen laptopot 611 euroert vesztegetnek (kb. 155 000 HUF). A kerdesem az lenne, hogy erdemes-e megvenni.

Elsosorban irodai alkalmazasra akarnam hasznalni: Word, Excel. PowerPoint. De neha szeretnek filmet is nezni rajta. Ami esetleg processzor igenyesebb lehet: a kepszerkesztes, amire meg hasznalnam. De jatszani semmifele keppen sem.

Esetleg ossze lehet-e hasonlitani mas Intel, vagy AMD asztali PC-vel?

(#2) yerico válasza Blackmate (#1) üzenetére


yerico
senior tag

P3 - 600 és itthon 140 + áfa

(#3) maszat válasza Blackmate (#1) üzenetére


maszat
senior tag

A Transmeta processzoroknak az az egyik legnagyobb előnye, hogy alig fogyasztanak áramot (1,25V:6,5W vagy 1,3V:7,5W vagy 1,35V:8,5W attól függ melyik model), így hosszú üzemidő érhető el.

Ezt a procit az Intel Celeron M-el lehet összehasonlítani, bár tesztet nem tudok, ennek az árank a 1,5x-eséért lehet kapni hasonló Inteles konfigot (vagy többért), szóval nagyon jó ajánlat.

Képszerkesztéshesz, meg úgy alapvetően ajánlott beletetetni a + 128 MB ramot
aufrüstbar bis 384MB - gondolom ennyi a max

Vedd meg!

[Szerkesztve]

(#4) parandroid válasza Blackmate (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

tud ez mindent, amit kell. ennyi pénzért jó vétel.
mod: persze csak ha van ennyi pénze az embernek...

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) karib válasza maszat (#3) üzenetére


karib
addikt

Azért gyanúm szerint egy Celeron M agyba-főbe kalapálja ezt a Transmetát... tudomásom szerint jó, ha egy 500-800 MHz körüli P3 szintjét hozza ez a GHz-es Transmeta.

Department of Redundancy Department

(#6) yerico válasza parandroid (#4) üzenetére


yerico
senior tag

Ennél sokkal gyorsabb, jobb kiépítésű márkás HASZNÁLT gépet kapsz sokkal kevesebbért.

(#7) simonzé válasza karib (#5) üzenetére


simonzé
addikt

Irodai munka, videó, esetleg képszerkesztés, NO játék. Arra bőven sok a Transmeta, ráadásul még relatív hosszú az üzemideje is. Többet ne várjon tőle, de erre megfelel. Simén megéri az árát, én is megvennm, ha lenne lóvém.

U.i.: nem olvastam végig, van benne akksi? Az ECS gyárt akksi nélküli ''asztali'' notebookokat is. Azok vannak hasonló árszinten Magyaro.-n is. Nehogy a végén meglepődj! :)

I don't fit in. I fit out.

(#8) Blackmate


Blackmate
senior tag

Koszonom mindenkinek a hozzaszolasat!

Meg azert gondolkodom a vetelen. Igen, tudom, hogy vannak sokkal jobb, markasabb laptopok az e-bay en, viszont azokat nem szeretem. Jobban fekszik, ha egy gepet (akor laptop, akar PC) az ember kiprobal, es ha valami bibi van vele vissza viszi. Ezert jo az uj :))). Hasznalt boltot pediglen nem talaltam.

1 kerdes: lehetne konkretabban, hogy milyen PIII-mal er fel ez a proci? Ugyanis nekem odahaza PIII 750, 384 MB ram, ABIT BE6-II gepem van. Azzal a mai napig elegedett vagyok: video-t szerkesztettem, digitalizaltam, tömöritettem, es nem volt panaszom ra. Szoval ha ezt a szintet meguti es a Transmeta proci nekem hibatlan lenne. PIII 500-600 Mhz lehet keves lenne.

Igen, 1 kicsit enis utana jartam a Transmeta prociknak, es olvastam az alacsony fogyasztasukrol, es ez teccik. Meg az 512 kbyte L2 cache is. Viszont ha jol tudom, akkor ez nem x86 tipusu processzor, es egy kicsit ketsegbe ejt, hogy nem tudok rola gyakorlatilag semmit.

A legutobbi hozzaszolashoz: igen, ez belso akksis, es 8 cellas Li-ion adnak hozza, ami allitolag 4 orat is kibir.

Koszonom megegyszer, es varom a tovabbi velemenyeket!

(#9) yerico válasza Blackmate (#8) üzenetére


yerico
senior tag

A p3-750-es géped gyorsabb lenne, ebben biztos lehetsz. P3-600-asnak felel meg kb. a sebessége.

(#10) bimbiri válasza Blackmate (#8) üzenetére


bimbiri
tag

Ha a processzor architektúra miatt aggódsz akkor ajánlom a figyelmedbe az ECS A535 notebookot. Itthon kb egy árban van az 531-el. De ebben egy Mobil AMD Duron 1200+ (850MHz) ketyeg.

Útvonal

Fórumok  »  PC, mini PC, barebone, szerver  »  Elitegroup a531+ megeri? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.